Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Lekarz nic mi nie wspominał żeby miało być płatne, a myślę ze dałby mi wcześniej znać. A co do moich szkrabów- to mąż ma wujków bliźniaków jednojajowych, natomiast ja tez brałam przez 4 lata plastry anty. Ogólnie staraliśmy się po nich pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja chyba musiałam coś pomylić :)) bo ja date porodu sprawdzałam sobie tak na internecie :) ale w takim razie bede mieć jeden dzień wcześniej bo miałam ostatni okres 16 czerwca :) ale to już nie zmieniam w tabelce po tym USG zmienie jak się dowiem co i jak :) a To jest Twoje pierwsze USG miałaś już jakieś badania robione ?? bo ja się na krew i mocz itp wybieram w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, jeśli chodzi o te badania to zrobiłam, bo mam papużkę i lekarka zaleciła, na szczęście wynik ujemny, A co do wypłaty to teraz robimy wielki remont więc każde pieniązki są potrzebne Mam jescze do Waspytanie: robiłam USG w 7 tygodniu - był jeden maluszek , czy jest możliwość, że jednak okaże się, że są dwa?? Przyznam, że wolałabym jedną kruszynkę, ale mama męza jest bliżniaczką, babcia też miała siostry bliźniaczki i troszkę się obawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jeszcze nic nie miałam
w środę pierwsza wizyta i wtedy dostanę skierowania na wszystkie badania więc zrobię w czwartek. Ja chodzę na NFZ i badania też robię bezpłatnie bo przecież płacę składki wiec dlaczego mam nie korzystać? Jak coś będzie potrzeba to zrobię prywatnie, ale mocz, krew, toksoplazmoza i cytomegalia mi się należy na NFZ. Lekarkę też znalazłam fajną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
mojej znajomej dopiero w piątym miesiącu pokazało twins:) bo sie tak ladnie pokryly:) a ja jestem z bliźniaków:) ale widziałam narazie jedno serduszko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku ciąży kiedy robi się usg dopochwowe to myślę ze nie da się przeoczyć dwóch szkrabów. Mi lekarze przez usg po brzuchu widzieli jedno- z tym ze potem przy każdym dopo...ciężko było je złapać razem do zdjęcia tak się chowały jeden za drugim.Ale miałam usg robione 5 razy i u mnie usg bez problemu wykryło dwa pikające serducha- jedno 146 na min drugie 150:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie robiałam z badań:mocz, morfologie, czynnik Rh,WR, HBs, a że wzdęcia ostatnio dały mi w tyłek to czekam jeszcze na wyniki ASPAT, ALAT,posiew moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja Was na troche opuściłam bo miałam telefon od Mojego D no a tak sie składa że chwilowo dzieli nas 450 km wiec musiałam sobie pogadać z nim :) "nie jeszcze nic nie miałam" moja lekarka mi powiedziała że toxo i cytomegalia to nie nalezy sie z NFZ :( ale ogólnie dziwnie mnie potraktowała a chodze do niej od dawna i uważałąm ją za bardzo fajną jednak jakaś dziwna sie zrobiła :( Ja badania mam na krew, mocz, glukoze , HBS, Rh i nie pamiętam na co jeszcze ale dam Wam znać jak tylko wyniki będą bo będe musiałą z Wami je pewnie omówic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwka musisz się upomnieć o
to i powiedzieć ze albo niech ci da skierowanie albo niech napisze na kartce ze nie da skierowania i ty z tym pójdziesz do NFZ. Należą się te badania. Ja robiłam w poprzedniej ciąży na NFZ. Też mi nie chciał lekarz dać ale postawiłam sprawę ostro i dostałam. Szkoda mi 300 zł ( a tyle pewnie by wyszło za cytomegalię i tokso igg i igm). Wolę za te pieniądze dziecku fajne łóżeczko kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja gdzies w badaniach wyczytałam że niby naprawde one nie są na NFZ no i teraz mi wbiłaś klina do głowy bo jak są to jasne że wole pieniądze na dziecko przeznaczyć a moja lekarka przedstawiła mi sprawe tak że przychodnia ma za naszą wizyte 32 zł a badanie tych chorób kosztuje 240 zl bo jeszcez jakąś trzecią dodała nie wiem co to było na kartce mam napisane wiec to nie podlega funduszowi ale jak pójde prywatnie to się o to zapytam i wrazie czego na następnej wizycie upomne się o to jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
a mi moj gin dal na karteczce badania i powiedzial ze lek. pierwszego kontaktu moze mi wystawic skierowanie i bede miala z free, ale toxo nie jest refundowane wic i tak bede musiala zaplacic., i to samo powiedziala mi moja lek. ze morf., mocz, grupa krwi itd za free a toxo płatne u mnie 70 za igG i igM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zapytam moje gina we wtorek jak to jest z tymi badaniami- bo mi tez szkoda pieniędzy- odkopuje się finansowo w nowym domu (nie mam jeszcze tu wielu rzeczy a tu już trzeba szykować miejsce dla dwóch małych kruszynek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie brzuchatki ;) niestety musze sie wypisac z tabelki jestem po zabiegu dzidzius sie nie rozwijał A wam zycze z ca łego serducha spokojnych 9 miesiecy i lekkich porodów :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinat
Mam nadzieję, że Każda z Was urodzi zdrowe i piękne dziecko. Życzę Wam tego z całego serca i na pewno będziecie wspaniałymi mamami. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogla z Wami porozmawiać o tym jak wspaniale być w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylkaa, przykro mi :( witam dziewczyny, mało mam czasu na kafe, bo pracuję na 3 zmiany, mam dwójkę dzeci i męża który pracuje całymi dniami i jeszcze duży dom do ogarnięcia. Dlatego nieczęsto do was zaglądam, nie chcę też się angażować bardzo dopóki lekarz mi na usg nie pokaże bijącego serduszka. W zeszłym roku zaszłam w ciążę i tak się cieszyłam, zapisałam się na topik, a potem musiałam się wypisać z tabelki:( teraz boję się uwierzyć że ta ciąża będzie donoszona:( Ja pewnie pójdę szybko na l4, bo mam pracę fizyczną, właśnie w ubiegłym tygodniu ciągnęłam nocki i fatalnie się czułam. Od poniedziałku mam urlop:) Jeśli chodzi o objawy to ja jestem typem kobiety co nie wymiotuje w ciąży, a ta jest czwarta. Mój lekarz przepisał mi na NFZ tokso i nic nie płaciłam w poprzedniej ciąży, ale robiłam w laboratorium przyszpitalnym, gdzie jest przychodnia. Może to kwestia jakiejś umowy laboratorium- przychodnia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a te badanie na toxo i cymbo-cośtam to z czego sie robi? Z krwi? Cymbałka, jak mam podobne obawy co do bliźniaków - mój ojciec jest z bliźniaków i mój mąż tez, to wszyscy straszą, ze mam duze prawdopodobieństwo też mieć bliźniaki. Na pierwszym usg dopochwowym była jedna fasolka i jedno serduszko i też sie zastanawiam, czy jest jeszcze ryzyko, ze jednak będą dwa. Wolałabym jednego. Mam tylko jeden zdrowy cycek (drugi jest sztuczny), to nie miałabym jak wykarmic dwójki na raz ..... U mnie tez praktycznie żadnych objawów ciaży. Troche mi tylko brzuch sie wybrzuszył, ale generalnie nadal mi sie nie chce wierzyc, ze cos tam w sobie nosze :-) Ja też mam prace biurową. Zamierzam pracować tak długo, na ile mi siły pozwolą - boje sie, ze siedzac w domu po 2 tygodniach bym zaczełam wariowac :-) Wolę mieć zajęcie, byc w ruchu - tym bardziej, ze lubie swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, z tymi bliźniakami to nie ma reguły. U nas w rodzinie ani mojej, ani męża nie było bliźniąt, ja nie leczyłam się hormonalnie, ani nie brałam nigdy pigułek i proszę - bliźnięta :) Gorzej, że śniło mi się, że na następnym usg lekarz jeszcze kolejną dwójkę wypatrzył :D Czyli w sumie czworaczki miały być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcóweczki;) Ja też jakby ostatnio nie mam objawów. Wcześniej było mi trochę niedobrze i czułam się jakoś inaczej, taka senna, zmęczona a teraz nic nie odczuwam. Mam dużo energii, w ogóle nie mam mdłości, nic nie czuję i trochę mnie to martwi... Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Brzuszek mały jest, ale chyba nierozpoznawalny dla osób postronnych. Wizytę mam dopiero 25.08 więc pewnie troszkę się podenerwuję. Zauważyłam, że ostatnio strasznie zwiększyło mi się libido. Na początku jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży (tak ok. konca czerwca) to tak mniej więcej przez cały lipiec nie miałam zbytnio chęci na igraszki z mężem, a teraz non stop myślę o tych sprawach i najchętniej w ogóle nie wychodziłabym z łóżka, nie wiem czy to jest normalne? Czy seks w ciąży jest bezpieczny dla dzidziusia? A może powinnam trochę przystopować? Co o tym myślicie? A może macie podobne doświadczenia? Dodam, że jestem tak mniej więcej na początku 3-go m-ca (termin ok.2-5 marzec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście piękny film :) Na końcu popłakałam się ze wzruszenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORLLA, trzeba zainstalować program. Robi się to automatycznie. Powinno Ci się wyświetlić okienko z napisem instaluj lub coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia - z tego co wiem seks ciąży nie przeszkadza i vice versa :-) Oczywiście jak juz brzuch urosnie to nei wszystkie pozycje będą wykonalne :-) Czytałam, ze to normalne, ze libido sie zmienia podczas ciaży raz w jedną raz w druga stronę, ale najczesciej właśnie rośnie :-) Wiec jestes jak najbardziej normalna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawa_Agawa uspokoiłaś mnie:) Mi też niestety nie udało się obejrzeć tego filmu:( Nie dało się zainstalować:( Ale oglądałam kiedyś film o życiu dzidziusia w łonie matki, coś niesamowitego. Zadziwiające jest to jak szybko maluszek się rozwija i w ogóle to, że na początku wszystkie narządy są takie malutkie i z taką precyzją się rozwijają, wszystko nowe powstaje w odpowiednim momencie a od samego początku wiadomo jaka będzie płeć, kolor oczu itd. To prawdziwy cud:) To wspaniałe jest być kobietą i doświadczać tego wszystkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
cześć dziewczyny :) mam do was pytanie, chodzi o ciśnienie, ja mam bardzo niskie i cały czas chce mi się spać... czy znacie może jakieś metody na podwyższenie ciśnienia, poza kawą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja oglądnełam właśnie filmek i baaaaardzo sie podobał ! POLECAM! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
cześć właśnie zmierzyłam ciśnienie i mam 96 na 62 i puls 85 czy mam się bać??? co robić??? pędzić do lek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×