Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Właśnie, jak to jest z tym badaniem przezierności karku? Jakie wady wykrywa? Czy tylko zespół Downa? Bo jeśli tak, i tak nie byłoby mi potrzebne... Ja dostałam skierowanie na usg a rejestrowałam się już gdzie indziej (ale w tej samej przychodni) i dostałam termin na 9 t.c. (piszę tu skończonymi tygodniami). Usg wykazało jeszcze tydzień do tyłu. Faktycznie niewiele zobaczyłam, tyle że dziecko jest, serduszko bije, z narządami rodnymi wszystko ok. Mój lekarz wraca na początku września, po skończonym 14 tyg. najwcześniej bym mogła do niego iść. Chyba nie ma sensu iść prywatnie na kolejne usg, bo tak jak piszę- wykaże tylko prawdopodobieństwo wad genetycznych a to niczego nie zmieni, nie daje nawet w 100% pewnych wyników, a nerwy do końca ciąży... Już chyba poczekam do października na kolejne usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety poczytajcie cookolwiek - czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, też później że dziecko urodziło się zdrowe!! Co pokazuje ile warte jest to badanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
skoro tą przeziernosć robi się miedzy 11 a 14 tyg. tzn ze ja powinnam miec ja dzis bo ide a jestem w 11 tyg???? mam o to poprosic lekarza??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia:) wlaśnie wróciłam od lekarza, nie dostałam skierowania na kolejne usg (ostatnie mam z 10tc), a jak zapytałam lekarza czy powinnam zrobic przeziernosc to powierdział ze nie widzi koniecznosci i że nie ma wskazan na to badanie bo jestem za młoda - dodam ze mam 32 lata. Nie mówie ze jestem zadowolona i byc moze wybiore sie odplatnie na to badanie, ale skoro lekarz nie widzi problemu to dlaczego ja mam go szukac :) a wypowiedzi anonimowej osoby równiez nie podobaja mi sie, powiem tak, takie osoby nie sa mile widziane na tym forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
hejka byłam!!! widziałam!!! moje maleństwo ma już 4,5 cm w 11 tyg.1d zOM, a z USG 11tyg. i 4d. wszystko jest w porządku i ide na przeziernosc za 2 tyg. koszt 150 zl jest w 3D.pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Z moja kruszynka wszytsko z porządku :):) uffff, mialam male plamienie, ale lekarka powiedziala ze wszytsko ok. Najbardziej uspokoilo mnie bijace serduszkio malenstwa. No i uroslo o 1 cm w ciągu 2 dni , jestem w szoku ze tak szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cieszę sie razem z Wami :))) a tak z innej beczki, macie jeszcze jakies objawy ciązowe mdłości, zachcianki itp, mnie wszystko minęło, zrobiłam sie energiczna i wreszcie nie męczą mnie zapachy:) a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No umnie niestety jeszcze ten koszmar trwa a juz 10 tydzien skonczony.Ciekawe jak długo to potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na zapachy jestem chyba jeszcze bardziej wrazliwa - mąż musiał nawet perfumy zmienić. Mdłości nadal mam, choć dzięki herbatce z korzenia imbiru jestem już w stanie normalnie funkcjonować. Za to mam już swoją ulubioną porę na siusianie nocne - tuż przed 1:00 w nocy. Jakbym budzik nastawiała to bym tak punktualnie nie wstawała :D No i brzuszek zaczyna być widoczny. Nie wiem tylko czy Wy też tak już macie czy to moje bliźniaki tak sie mocno rozpychają? Jutro zaczynamy 12 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
u mnie mdłości i wymioty caly czas, przez to z 54 mam 50 i 1 kg mniej niz przy ost. wizycie. jeszcze nic nie widac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam "madrą bardzo" ksiażke o ciazy i w sprawie tej przeziernosci karku jest tam napisane tak, jak ktoś tu juz wcześniej wspomniał - robi sie pomiędzy 11 a 14 tygodneim ciązy, bo po 14.tyg. przestrzeń, którą sie bada zanika. Tak, ma to na celu wykrycie Downa lub innych tzw. chorób genetycznych. Ogólnei nie jest obowiązkowe dla młodych osób, jedynie panie po 35 roku zycia dostają na nie skierowanie z automatu, ponieważ po 35 roku wzrasta znacznie ryzyko wystąpienia wad płodu. i, co ważne - badanie to nie daje 100% pewności - jego nieprawidłowy wynik nie przesadza, ze dzidziuś na pewno urodzi się chory, ale jest sygnałem ostrzegawczym, ze coś MOŻE byc nie tak i zeby zrobic jakieś dalsze badanie (czasem inwazyjne, np. pobranie płynu owodniowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa78
Cześć Wszytkim! :) Dzisiaj po raz pierwszy skusiłam sie aby zajrzeć na forum dt. ciąży...Poczytałam Wasze wypowiedzi i stwierdzam, że jesteście bardzo sympatyczne i już tak wiele mnie z Wami łączy... :) Jestem w 9 tc i mam termin na 12 marca! Bardzo jestem szczęśliwa bo z mężem staraliśmy się rok o dzidziusia... I już traciliśmy nadzieję a tutaj jak troszkę odpuściliśmy temat to nam mała kruszynka zrobila niespodziankę :) Bardzo chcialabym abyści mnie przyjęly do Waszego grona... Serdecznie pozdrawiam przyszłe mamusie i spokojnej nocki życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
ale w wypadku pobrania płynu owodniowego istnieje ryzyko, które wynosi aż 10%, że kobieta poroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Szczesliwa78 :) Gratuluję kruszynki i życzę spokojnej ciąży i pomyślnego rozwiązania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie badania inwazyjne niosą z sobą ryzyko poronienia, ale na szczęście to tylko i wyłącznie od kobiety zależy czy godzi się na przeprowadzenie takich badań czy nie. Moja bratowa jest już w grupie ryzyka z powodu wieku i miała mieć jakąś aminopunkcję czy coś w tym stylu, ale się nie zgodziła - moja bratnica niedługo skończy półtora roku - jest zdrowym i bardzo żywym dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czy z moim bobaskiem jest wszystko dobrze,bo narazie czekam na wizyte u lekarza,ale zrobilam sie wrazliwa na dzwieki... zwlaszcza jak ozmawiam z moim mezczyzna mam wrazenie ze mowi duuuzo glosniej,a nie sadze zeby nagle tak mu sie zaczello :P i dziwnie mi pach na chusteczki do rak w pracy... a nigdy czagos takiego nie byo z nmi... :P,po za tym byle co wyprowadza mnie z rownowagi i robie drake,a nawet jak nikt nic nie mowi ,a ,mijam np.ludzi na ulicy to ogarnie mnie wscieklosc i mam ochote krzyknac ;Z DROGI GAMONIE!! :O shizuje juz calkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:-) wlasnie nudnosci u mnie tez mijaja:-)...juz nad morzem zauwazylam ze tak sie dzieje gdyz...:P...wzrosl mi apetyt:P:D....na slodkie:P poza tym brzuszek troszke zaokraglony od dolu i ciut wiekszy:-) .....jeszcze 27 dni do zobaczenia malenstwa....tym razem maz idzie ze mna. Nie moge sie doczekac jego reakcji jak zobaczy nasza kruszynke:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie brzuszek również zaokrąglony lekko u dołu, Nassani a moja porą w nocy jest godzina 2 :) szczęśliwa78 i ja również witam i życzę spokojne ciąży:) ORLLA jestem pewna ze wszystko jest ok, mi złe samopoczucie mineło z dnia na dzień i zastanawiałam sie czy wszystko jest dobrze, szłam do lekarza z dusza na ramieniu, jednak okazało sie z kruszynka macha juz rączkami i byłam taka szczesliwa jak zobaczyłam jak sobie swobodnie mieszka w moim brzuszku:) więc nie martw sie na zapas dbaj o siebie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwir_a dziękuje za slowa otuchy ;) .We wtorek mam wizyte u lekarza i wkoncu bede cokolwiek wiedziala... narazie wzieli mocz do badania i nawet nie wiem jakie wyniki :(.No nic bedzie co ma byc. A macie moze twardszy brzuch tam gdzie wam sie powieksza,jaki jest w dotyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwir_a dziękuje za slowa otuchy ;) .We wtorek mam wizyte u lekarza i wkoncu bede cokolwiek wiedziala... narazie wzieli mocz do badania i nawet nie wiem jakie wyniki :(.No nic bedzie co ma byc. A macie moze twardszy brzuch tam gdzie wam sie powieksza,jaki jest w dotyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
Do AGAWA, ja nic na ten temat nie czytałam, tylko byłam wczoraj na wizycie i rozmawialam z moim ginem na ten temat i to jego słowa, moja kumpela w Anglii miała to badanie i synek cały i zdrowy:) ale tam to jest zupełnie inaczej niz u nas. A tak pozatym to mój facet był w szoku jak zobaczył jak nasze maleństwo urosło, na poprzedniej wizycie było malutkie tylko 1 cm a teraz 4,5! widziałam, że cieszy się jak dziecko:) A kiedy można rozpoznać płeć??? tzn. w którym tyg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
a co do imion to moja teściowa rozpisała konkurs w rodzinie, ale i tak decyzja nalezy do nas:) dziewczynka Oliwia a chłopiec Kubuś:) a u WAS???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dziewczynki myslalam ze bedzie Maja albo Ola..... dla chlopczyka nie mam pojecia.....prawie wszystkie ladne imiona (te ktore mi sie podobaja) sa juz w rodzinie....;-) wiec pozostawiam wybor mezowi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad iminonami my jeszcze nie myślimy, czekamy na usg w 5 miesiącu wówcza mozna określic płec, oczywiscie znamy przypadki kiedy lekarz mówl bedzie synek a okazało sie ze urodziła sie córeczka :) pomyśle za jakieś dwa miesiące:) ale Wy dziewczyny napiszcie swoje propozycje imion chętnie poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla pary chciałabym Weronika i Radosław, ale mężowi się nie podoba Weronika. Radosław jest również jednym z pewnych typów w przypadku dwóch chłopców, natomiast to jak nazwiemy ewentualnie dwie dziewczynki jest dla mnie zagadką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry wszystkim mamusiom, gratulacje dla nowych, wspolczucia dla tych co stracily, brak slow w stracie. Pierwsze i ostatnie usg mialam 2 tyg temu, teraz nie wiem kiedy bede miala nastepne, jutro zaczne 9 tydzien. Czy ktoras z was kochane sie orientuje czy ta przeziernosc jest wykrywalna na zwyklym usg czy tylko na usg 3D? Sama nie wiem co do tej przeziernosci, w sumie jesli to juz wykryja to co? Jakie jest prawo uni? Czy wtedy mamy prawo usunac ciaze? Jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy to na cos sie nadaje? Czy jesli dziecko bedzie w jakis sposob usposledzone to czy juz go zaczna leczyc nienarodzone? Zagubiona jestem w tym wszystkim :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×