Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

ja też leniuchuję choć przy dwójce dzieci nie zawsze mi to wychodzi. Praca potem w domu coś ogarnąć, mąż też mi pomaga ale ja muszę po swojemu.Wczoraj robiłam porządki takie na maksa,na razie tylko przedpokój. To co nie potrzebne znieść do piwnicy itd. Przygotowuję pomału miejsce dla dzidziusia. Zeszło mi się 6 godzin. Tak się narobiłam że strasznie kręgosłup mnie bolał. Więc muszę odpocząć. zazdroszczę wam dziewczynki że znać już płeć ;-) elwir_a ciężka praca cię czeka, współczuję sonka78 chyba za bardzo dałaś popalić tym remontem że taki skurcz cię złapał, to nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze chyba za bardzo poszalalam chociaz nic takiego nie robilam bo tylko malowalam w katak i przy oknie gdzie nie wejdziesz walkiem. ja za duzo nie umie lezec zaraz mnie cos bierze musze cos robic , a poza tym jak za dlugo leze to co chwila ktos sie mnie pyta czy sie zle czuje ze leze hhah.ja juz tez zrobilam porzadki i wszystko albo na strych albo do piwnicy tylko kto potem zrobi porzadek w piwnicy i na strychu.az mi sie slabo robi jak o tym pomysle .i tak mi sie wydaje ze albo sie za to zabiore calkiem niedlugo albo wcale bo po rozwiazaniu to juz nie bedzie szans a tez nie wiadomo jak sie bede czuc z wiekszym brzuszkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasem zapominam że jestem w ciąży. Np.biegnę i cholercia łapię się na tym że nie wolno albo gwałtownie wstaję, albo lubię siedzieć z podkurczonymi nogami itd. Trzeba zmienić parę rzeczy w sowim życiu ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięwczęta mam pewien problem a w związku z tym pytanko do Was. wczoraj złapało mnie koszmarne przeźiębienie, siedze smarkam i kaszle. kuruje się herbatką i syropem z cebuli. strasznie jestem zła na siebie że dałam się złapać temu chorubsku... no ale pytanie inne. Jutro mam rutynową wizyte u lekarza. Z jednej strony czuje że musze pójśc bo niedawno byłam na antybiotykach i chciałabym się dowiedzieć czy z maleństwem wszystko wporzo, no i także co tu duż mówić zjada mnie ciekawość o płeć :P z drugiej strony lepiej chyba to choróbsko wyleżeć i przełożyć wizyte...po za tym nie chciałabym zarazić żadnej z przyszłych mam przez przypadek :( i jestem w rozterce... jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) dzis wyraznie poczulam ruchy mojego maluszka :) czuje juz od prawie dwoch tyg. ale dzis nawet moj L je poczul :D u nas koniec 16 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak chce:( a ja siedze nad imionami dla babelka i nie mam bladego pojecia .za duzo mi sie podoba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak chce:( a ja siedze nad imionami dla babelka i nie mam bladego pojecia .za duzo mi sie podoba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ja też już czuje ruchy od jakiś dwóch tygodni, to moja druga ciąża więc wiem już czego oczekiwać:) Jak na razie u mnie bez zakłóceń, czuje się dobrze i nie czuje się przemęczona, mam dużo energii tylko wieczorem padam, ale to pewnie przez to że codziennie wstaje o 6:( ale muszę córeczkę do szkoły zaprowadzić. Planuje w przyszłym tygodniu iść na pare dni na zwolnienie. dziewczyny myślicie,że jak się zapisze na 4d w 19 tygodniu to będzie ok? Chciałam iść z mężem, a potem on wyjeżdża na długo i nie będzie miał okazji zobaczyć maluszka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja z utęsknieniem czekam na ruchy Dzidziusia:) Tak się zastanawiam co jest lepsze 3d czy 4d, tez zamierzam się na nie wybrać koło 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam grstuluję ruchów dziewczynki, i tak się zastanawiam czy wszystko u mnie ok. To moje trzecie a ja jeszcze nie czuje ruchów, jakieś wcześniejsze bulgotanie i nic po za tym, myślałam że to będzie coraz intensywniejsze a tu nic i mam wrażenie że brzuch mi tak jakby trochę opadł. Wizytę u lekarza mam dopiero 11.10. a usg dopiero w listopadzie. Chyba zadzwonię i umówię się na dodatkowe usg bo nie wiem czy wszystkio jest ok. Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka-Paulka : Ja niestety wstaję o 5 rano, teraz byłam cały tydz na zwolnieniu, a od dziś praca, ale wypoczęłam przez ten tydz i teraz jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fonia29 : też mam wizytę 11.10 a usg dopiero w listopadzie (hihi) bo już mi powiedział że na nast nie będzie, jeżeli będziesz miała jakieś wątpliowści na nast wizycie to powiedz lekarzowi o tym i najwyzej zrobi Ci usg, ale chyba nie jest ono konieczne na każdej wizycie skoro nie masz żadnych bóli czy plamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus29, to zupełnie jak ja :) Od przyszłego poniedziałku ide na urlop :) Dwa tygodnie leniuchowania, no i zamierzam zacząć już po sklepie buszować :P fonia29, jeśli coś Cię niepokoi to koniecznie idź na USG, nie doprowadzaj się do bezsenności jak ja to zrobiłam. Poszłam prywatnie i teraz jestem spokojna - czekamy na połówkowe. Do listopada na Twoim miejscu to bym jajo zniosła :P A spokojna mama, to spokojna i zdrowo rosnąca dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka-Paulka moim zdanie mnie bedzie za wcześnie, lekarz tak czy inaczej bedzie mogł obejrzec i zbadać dziecko, w standardzie usg powinno zrobic sie w 20 tygodniu ale +/- 2 tygodnie:) jus29 3d to zdjecia dziecka a 4d to filmik na którym śledzi sie ruchy dziecka, mimike, wiec zlaezy co chcesz zobaczyć, jezeli juz placic to chyba za 4d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak narazie tez bulgotanie tylko i raz mi sie wydawalo jakby mnie cos smyrnelo od srodka ale moze mi sie wydawalo.a na polowkowe ide 18.10 juz sie doczekac nie moge.tez bym juz chciala cos wyrazniejszego czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nassani dzieki za wsparcie, dzwoniłam do płożnej i powiedziała że nie ma problemu jeśli mnie to uspokoi to mogę podjechać i posłuchać bicia serduszka. bardzo mnie to ucieszyło i zaraz po pracy jadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proszę wyjaśnijcie mi na czym polega usg połówkowe? To jest moja pierwsza ciąża i niebardzo się orientuję we wszystkich rodzajach usg. Czy to jest jakieś standardowe badanie czy trzeba dodatkowo prywatnie się na to umawiać, jestem w 16 tygodniu:) z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rade w sprawie Usg, dzwoniłam właśnie i umówiłam się na USG 4D na 2 październik (mam nadzieje że czas szybko zleci):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina_r22, z tego co ja wiem, to w czasie połówkowego USG lekarz bardzo dokładnie ogląda dziecko, ocenia prawidłowy rozwój wszystkich narządów (serca, mózgu, płuc, nerek), mierzy obwód główki, brzuszka, długość kości udowej, ocenia ilość płynu owodniowego. Jest to taki przegląd maluszka, a przy okazji można poznać płeć. Wydaje mi się też, że jest to USG standardowe więc w pełni refundowane, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nassani a dlaczego idziesz na urlop a nie na zwolnienie? Ten czas urlopu mogłabyś w przyszłym roku wykorzystać dla dzidziusia. Ja też momentami czuję się zmęczona. A dziś odbierałam wyniki od lekarza pierwszego kontaktu (są OK) i zobaczył moje przemęczenie i kazał odpocząć. Chciał dać zwolnienie do 1 października ale powiedziałam, że mi wystarczy do piątku. Tak więc odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugie szczęście, idę na urlop bo mamy dofinansowanie "wczasy pod gruszą" no i nie ukrywam, że pieniądze z tego baaaardzo nam się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz, fajna stronka dot. usg polowkowego:) a czy macie np. tak, że jednego dnia brzuszek jest większy a drugiego mniejszy? Bo ja tak mam. Wiem o tym, że wieczorem może być większy niż rano ale nie spotkalam sie jeszcze z tym ze jednego dnia jest wiekszy a drugiego mniejszy. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak mam:, ale wydaje mi się że mogą to być jakies wzdęcia, wczoraj i dziś mam jakis duzy brzuch jakby to byl juz 5 -ty miesiąć, tak samo bylo tydz temu a potem znow mialam mniejszy. elwir_a : ciekawa stronka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) chcialam przylaczyc do grona marcowek jesli pozwolicie :) termin mam na 5 marca :) nie wiem co pisac wiec pytajcie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec :) to jest moja pierwsza ciaza do tego w Niemczech i tutaj bede rodzic :) przezywam strasznie.. do tego moj maz czesto wyjezdza i siedze w domku sama jak np dzisiaj.. pierwszy trymestr byl trudny mimo ze nie wymiotowalam czesto to jak zaczelam rano to konczylam na drugi dzien rano.. schudlam kilka kg.. teraz na szczescie wszystko wrocilo do normy :) z malenstwem jest wszystko w idealnym porzadku jak to przy ostatniej wizycie powiedzial doktor :) kolejna mam za dwa tyg i poznamy plec malenstwa :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniśka witaj :D ! Ja co prawda nie mieszkam w Niemczech,ale tez na obczynie,dokladnie w Irlandii ;),tez spodziewam sie pierwszego bobaska i narazie jest wszystko dobrze.Za kilka tygodni czeka mnie usg polowkowe i jest mi ono powodem do niepokoju,ehhh poprostu bardzo bym chciala,zeby dzidzius byl zdrowy,zreszta jak kazda mama :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×