Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Dziewczyny, tokso tez przechodziłam wcześniej, a co do badań to ja tez mam co druga wizytę, ale skierowanie na mocz mam co wizytę, może dlatego ze mam bakterie w moczu i pewnie teraz dostane skierowanie na posiew, poza tym badania morfologii mam w super nic nie odbiega poza normy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam bakterie w moczu (nieliczne) i kazal mi kupic tabletki ziolowedla kobiet w ciąży, więc w aptece pani doradzila mi urosept jednak na ulotce pisze, że nie powinny ich brać kobiety w ciąży gdyż nie są znane skutki uboczne, szukałam w necie i na niektórych forach dziewczyny piszą, że lekarze właśnie te tabletki im polecają, a mi poleciła je farmaceutka gdyż lekarz nie określił konkretnej nazwy tabletek jakie mam przyjmować. Czy któraś z was brała te tabletki w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czytałam na necie co powinno się brać na bakterie i zdecydowałam się na tabletki z żurawiną, ale zaznaczę że jeszcze z wynikami nie byłam u lekarza tylko sama zdecydowałam żeby zacząć coś z tym robić. Te tabletki z żurawiną nie maja przeciwwskazań dla kobiet w ciąży... zobaczymy czy pomogą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam sie na tabelce,bo temin mojego porodu przesunal sie na pozniej wg usg ;). NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani.................26......Piastów(pow.pruszków). .....28.02.11 x 2 Milutek.................23...........woj.śląskie..... ............28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ .........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia .................24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem........27.........Rzeszów..........................4 .03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. .................5.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ............6.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.............. ............8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ...............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP.......... ..............12.03.11 puszek666............30.............Carlow IRL............12/13.03.11 x2 single_mama.........28................Dublin........ ...............14.03.11 fonia29................33...........Wawa................. ..........14.03.11 melonik85.............24.............lubuskie...... .................17.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......... ................23.03.11 ila78....................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 kalina...................22...........śląsk............ ............ .21.03.2011 Nestea tropica.................................................. .....23.03.11 malwka85.............25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock............ ............23.03.2011 kasia1919.............24............Katowice....... ...............24.03.11 drunia.................23...............Łódż......... ................24.03.11 dorcia80..............30...............Wwa............... ........ok.24.03.11 swem..................33............dolnośląskie... .............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok.......... ..........25.03.2011 anka87................23..............Wieliczka...... ..............26 .03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.2011 dani_83...............27..............kuj-pom............ .........27.03.2011 manika74.............36..............Szczecin........ .............30.03.11 jus29(alla111).......29..............Siedlce ...... .................31.03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... ......................? Eli122.................27............Wielkopolska. ...............poł.marca? Betty82..............28............Wielkopolska.......... ........14.03.2011 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik............... .......18.03.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
ja dziś odebrałam wyniki moczu i jestem zestresowana. Po pierwsze slad białka, podwyższone leukocyty 20-30, nabłonki płaskie-dośc liczne, erytrocyty-kilka.... wizyty mam dopiero za dwa tyg. Swiadczyc to może o zapaleniu dróg moczowych (nie czuję nic), albo problemach z nerkami. Dziewczyny zobaczcie na swoje wyniki, ma któraś podobny problem albo wie coś na ten temat?dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ja tez mialam bardzo duzo bakterii w moczu bralam urosept i pilam sok z zurawiny ale niestety nic to nie dalo dalej mialam flore bakteryjna bardzo liczna wiec dostakal FURAGINE i teraz juz mam pojedyncze bakterie w moczu.ale pojawily mi sie nablonki plaskie nieliczne i chyba bialko ale to male ilosci, moj gin powiedzial ze wyniki mam dobre. jest gdzies na necie stronka z opisem badan kobiet w ciazy poszkam jak znajde wkleje.pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
sonka to jak znajdziesz wklej proszę. szukałam ale nie znalazlam nic fajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
dziewczyny z robilscie badania na cytomegalie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidian, nie panikuj tak i wyluzuj trochę. Ja interpretację wyników badań zostawiam mojemu lekarzowi, tak samo to na jakie badania mnie kieruje, a na jakie nie. Twoja ciąża nie jest pierwszą jaką prowadzi Twój lekarz, a jeśli czujesz niepokój z powodu wyników to idź chociażby do internisty je skonsultować. Jeśli natomiast nie ufasz swojemu lekarzowi to go zwyczajnie zmień. Nie rób nic na własną rękę za swojego lekarza i nie stresuj się nie potrzebnie :) Ja nie miałam robionych badań pod kątem cytomegalii, nie miałam rownież przezierności. W pewnym momencie zaczęłam się martwić i nie szukałam pomocy na forum, tylko poszlam do lekarza na USG. Warto czasem zaufać trochę komuś, komu powierzamy w końcu zdrowie i życie naszych nienarodzonych dzieci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
nie bylam jeszcze z wynikami i nie sądzę ze panikuję...chore by było gdybym się nie przejmowała ze wyniki nie są za dobre. Nie należe do soób które zostawiają sprawę losowi "bedzie co bedzie", jest 21 wiek!!!:) po to sa badania zeby je robic i cieszyc sie ze jest ok albo interweniować jak najwczesniej jesli cos nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też piszę, że zamiast się zamartwiać na zapas, to moim zdaniem powinnaś iść do lekarza (choćby internisty) i je skonsultować, a nie panikować :) Jak wyszła mi dodatnia toksoplazmoza, to ja najzwyczajniej zadzwoniłam do swojego i mu powiedziałam, że mnie to martwi i zapytałam wprost czy to może poczekać, czy należy interweniować natychmiast. Kropka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tez mialam Leukocyty w moczu 25 i bralam urosept 2x1 przez tydzien i teraz juz mam wynik ze wszystko jest oki, a urosept zapisal mi moj Prowadzacy :) pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam badanie na cytomegalie, wynika z nich że kiedyś chorowałam na cytomegalie i ze mam przeciwciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po badaniu usg wyniki okazały sie nie takie straszne dostałam żelazo w tabletce dzidzia zdrowa jak rydz:) i byc moze chłopak potwierdzi sie za 4tygodnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosiaaa fajnie ze ok u Ciebie i maleństwa... a jak badanie na przezierność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwirko 0,16 czyli dobrze :) zdrowy malec serduszko bije lekaz badał rownomiernosc bicia serce czyli czy kazde uderzenie jes co tye samo sekund tak to mozna chyba nazwac i wszystko ok kamien spadł mi z serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny odebrałam dzis wyniki krwi i moczu wszystko ok poza jednym limfocyty% mam 19,40 , norma 20-40 natomiast limfocyty# mam 1,50, norma 0,8-4 (czyli ok) czym się różni procent od tego krzyżyka, nie chce mi się dzwonić do gina bo może to jakaś pierdoła. Czy miałyście takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) Ja brałam urosept z powodu bakterii w moczu i niestety wcale mi nie pomógł, przy kolejnych badaniach znowu wyszły mi liczne bakterie, teraz brałam furagin i jakieś globulki z antybotykiem ponieważ rozwinął mi się stan zapalny. Zanim dostałam furagin gin. kazała mi zrobić badanie przesiewowe moczu, na szczęście wyszły mi bakterie e-coli, podobno są niegroźne i łatwe do wyleczenia, niedługo znowu zrobię badanie ogólne i zobaczymy. Cały czas łykam też żurawit, jem kwaśne rzeczy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie, czy odczuwacie już jakieś ruchy w brzuszku? Ja od paru dni czuję coś takiego jakby mi się coś wiło w brzuchu, albo jakbym ciągle trawiła jakieś duże ilości jedzenia, mam też takie dziwne, niemiłe uczucie gdy wstaje po wcześniejszym nachyleniu się jakby mi coś tarło o kość łonową od wewnątrz, macie coś takiego? W ogóle ostatnio jest mi coraz ciężej wykonywać jakieś dłuższe prace fizyczne wymagające kucania czy właśnie nachylania się, mam wrażenie jakby brzuch miałby mi za chwilkę pęknąć, albo jakbym zaraz miała urodzić. A ostatnio wczoraj wieczorem bawiłam się z psem i gwałtownie wstałam i poczułam coś takiego jakby ktoś wydzierał ze mnie jakiś sznur przez pochwe, mialyście takie uczucie kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie czuję żadnych ruchów, jest to koniec 15 tygodnia, ale boli mnie często brzuch, czasami nawet w nocy jak przewracam się z boku na bok to mnie boli z jednej albo z drugiej strony lub po środku mniej więcej w tym miejscu gdzie jest dno macicy, rozmawiałam z ginem na ostatniej wizycie i z położną i mówili, że to całkiem normalne i mam więcej odpoczywać, czuję też czasem ból przy wstawaniu lub siadaniu, natomiast przy gwałtownym wstaniu zakręci mi się w głowie. Czy też boli was brzuch tak jak mnie? Mam nadzieję, że już niedługo poczuję ruchy, bo ból to objawy że dzidzia rośnie a macica się rozciąga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czasami odczuwam ból brzucha, ale to jest taki ból jak przy okresie tylko bardzo lekki i zdaza sie to najczesciej w nocy.... a ruchy czuje coraz wyraźniej, tzn zaczełam odróżniać je od innych zawirowań w brzuchu, najcześciej czuje jakby mnie coś od środka piórkiem łaskotało i te łaskotki czuje tak w okolicach pępka i wydaje mi się że zaczełam czuć je tak w 15 tygodniu mimo że to moja pierwsza ciąża, teraz jesteśmy w 17 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kilku tygodni czuję delikatne ruchy maluchów, a od kilku dni zdecydowanie intensywniejsze są. No i mężowi wczoraj zdaje się udało się poczuć jedno z wiercących się bliźniąt :P Zachwycony był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny odpiszcie jak to bylo z waszymi wynkami krwi, mam obniżony poniżej normy % limfocytów za to dość wysoki neutrocytów ale jeszcze w normie, ponoć to normalne w ciąży, jak to u was bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski a mnie brzuch boli bardzo czesto ale to mozliwe ze przez to ze mam ostatnio bardzo intensywny czas- przeprowadzka remont , teraz remont u tesciowej a pozniej u babki masakra jakas.chocby jakas firma remontowa.dzisiaj jak u tresciowej chcialam wstac to mialam taki skurcz straszny jak bymi ktos na brzuchu pokrzywke chcial zrobic.chyba maluszkowi sie nie podobalo ze cos robie.a wy dziewczyny jak spedzacie wolny czas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus29 ja mam wyniki NEU % 68,8 norma 20-70 i LYM % 22,9 norma 10-45 i te drugie ale u mnie bez oznaczeń dodatkowych NEU 6,22 norma 2-7 i LYM 2,07 norma 1-4,5, wiec wszystki w normie, w % wysokie a te drugie niskie.... nie wiem jak to interpretować... sonka78 ja nie jestem moze dobrym przykładem spędzania czasu :) bo musze przyznać ze nic nie robie, no oprócz przyjemności tj spacer, ksiązka, spotkanie ze znajomymi itp, nawet w domu niewiele robie bo mąż jada obiad w pracy więc gotuje tylko dla siebie to na co mam ochote...ale remont mam też przed sobą zaczynamy w listopadzie a teraz jeździmy po sklepach i wybieramy materiały i to jest dla mnie bardzo męczące. Zauważyłam ostatnio, że bardzo szybko się męczę i nawet po 3 godzianch chodzenia po sklepach jestem wykończona i zazwyczaj później muszę troszkę pospać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Byłam w piątek u lekarza na USG. Zapytałam czy może widać pleć. Powiedział że w tym tygodniu nie powinno się tego sprawdzac ale sprawdził. :) No i co zobaczyliśmy z mężem siusiaka ja wół. Wiem jednak żeby mieć większą pewność muszę poczekać. A i dostałam w końcu skierowanie na krew i mocz. Często boli mnie brzuch jak leże na plecach tak jakbym miała dostać okres i za tym idzie straszny ból krzyża. Okazało się że to normalne. Mam unikać leżenia na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzebr ja też będę miała chłopczyka już 2 lekarzy to stwierdziło od badania prenatalnego i mój prowadzący wiem, że niby to wcześnie no ale tak samo już wszystko wyraźnie widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też leniuszek jestem ; -) Nawet obiad robię na raty,nie wspomnę o sprzątaniu.Mój kręgosłup skutecznie domaga się leżenia. Żeby mi się za bardzo nie nudziło to wczoraj dopadła mnie tzw.grypa jelitowa,dwa razy zemdlałam.Dobrze że mój Mężuś był w domu.Chciał mnie zawieżć do lekarza ,ale z tego co się orientuję,trzeba to po prostu przejść.Życzę Wam zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×