Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

ja mialam wesele na 120 osób 10 pażdziernika 2009roku mam ogromna rodzine moja mama ma 7 rodzenstwa tata 3 tesciowa 3 i tesc 4:) wiec policzyc tych najblizszych ihhi juz jest sporo dodac cioteczne rodzenstw w mieszkamy wszyscy baardzo blisko siebie lub w obrebie 30km wiec troche nas bylo a to byli nasi bliscy dodac znajomych troche ich mamy taka nasza paczka 20 osb to sie robi niezle ale wspomnima wesele cudnie kazdy sie bawil najadl tak mi szybko zlecialo ze niewiem kiedy sie skonczylo. fakt spodziewalam sie wiecej po weselu siostry ale kazdy jest inny wiec chcieli tak maja skoro ktos im organizowal a oni mieli gdzies.... cuz bywa. ja sama wszystko robilam tzn z mezem nikt nam niepomogal wydaje mi sie ze rodzice skoro płacili za wesele to juz duzo i organizacja jest dla nas oni niech sie poprostu bawia i o nic niemartwia.mialam miesiac na organizacje;p niecaly bo byłam wciazy a to ze poronilam tydzien przed weselem inna bajka tak musialo byc mimo to wesele sie udalo cieszylam sie bardzo moj kochany tez i to najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście ORLLA masz rację to wasz dzień i nie ważne co sobie inni pomyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem przeszczęśliwa, wróciłam z wizyty u lekarza i na prawdę było super, to już 17 tydzień, dzidziuś ładnie fikał w czasie badania, trwało około 15 minut i dostałam 5 zdjęć i opis, zdjęcia dostałam tylk odla tego, że poprosiłam i kazał mi schować żeby nikt nie widział, bo nie wszyscy dostają, chyba miał dobry humor, dzidziuś waży 160g. Pytał czy chcę znać płeć ale my z mężem na początku nie chcieliśmy znać więc powiedziałam, że jeszcze nie, może jak dzidzia pokaże kolejnym razem to poznamy płeć, chciałabym w 24tyg iść na 4d i wówczas gdy mąż będzie przy mnie poznać płeć. Gdy mierzył długość nóżek wydawało m isię, że między nóżkami widziałam tak jakby jąderka ale nie było widać siusiaka więc może to jednak dziewczynka? Nie wiadomo. Mi ciężko stwierdzić. Znalazłam stronkę http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_3trymestr na której narządy płciowe chłopca i dziewczynki wg mnie są podobne - a to jest kolorowe zdjęcie - moje usg było normalne czarno - białe. Ale cieszę się, że wszystko ok. Dodam jeszcze, że mam torbiel na prawym jajniku. Brałam przez 2 m-ce duphaston na wchłonięcie a torbiel się nie wchłopnęła. Jeszcze na wizycie 3 tyg. temu miała 7,5cm, teraz po odstawieniu tych tabletek zmniejszyła się do 4cm. Może na kolejnej wizycie już jej nie będzie. Kolejna w 21 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
fonia29 jak tylko dobije się do komputera od Męża to napisze przepis bo na nim mam zapisany;) My mieliśmy skromne wesele, w lipcu 2009 wzieliśmy ślub cywilny, rodzice uparli się,że opłacą nam wesele więc byl obiad, ciasto, ciepła i zimna płyta, owoce i dużo smakołyków... za tą cene jedzenia było naprawdę dużo i przyznam,że było pyszne i wszyscy byli zadowoleni. A teraz w maju wzieliśmy ślub kościelny i zrobiliśmy jedynie obiad z ciastem;) Nie mieliśmy tańców do rano a to nie jest najważniejsze, ważne jest to,że 2 osoby co się kochają postanowiły ze sobą być do końca życia:) Zjadłabym lazanie z mięsem mielonym i szpinakiem ale to jest za ciężkie i pewnie źle by się to skończyło;) zresztą dużo roboty przy tym jest ... chociaż tym nie powinnam się zrażać bo jestem po technikum gastronomicznym;) W którym tygodniu iść najlepiej na badania prenatalne? Jestem teraz w połowie 17 i nie wiem czy iść się już zapisać i wizyta bylaby tydzień później czy czekać do 20 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty82
Witajcie brzucholki! Dawno się nie odzywałam, ale pilnie czytałam Wasze wpisy.Mam za sobą dość zakręcony tydzień...Najpierw zapalenie gardła (początkowo myślałam,że to przeziębienie-domowe sposoby nie pomagały i gorączka mnie dopadła) więc nie obyło się bez antybiotyku. :( Zaraz potem zapalenie cewki moczowej...uff...a teraz chyba jakiś hemoroid...och...ciąża jednak dostarcza nam atrakcji... :) Widziałam, że pisałyście o weselach, więc i ja się przyłączę...Ślub mieliśmy 24 kwietnia 2010r.Zdecydowaliśmy się na ślub konkordatowy i małe wesele(22 gości-najbliższa rodzina, delegacje z pracy i znajomi).Impreza odbyła się w małym pałacyku , grała orkiestra, były oczepiny i weselne przyśpiewki.Powiem Wam szczerze, że gdybym mogła wesele urządzić raz jeszcze zrobiłabym dokładnie tak samo. Wspominamy ten dzień i całe wesele i poprawiny z wielką radością....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mieliśmy ślub w czerwcu 2009 na 70 osób i normalne polskie wesele z tańcami, orkiestrą, wszystko w mojej rodzinnej miejscowości:) Nie wiem czy usg prenatalne i usg 4d to znaczy to samo ale ja dziś będąc na wizycie pytałam mojego lekarza keidy najlepiej robić 4d i powiedział, że najlepiej w 24 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo widzę że na wspominki Was wzięło :) to i ja.... nasz ślub odbył się w sierpniu 2008 po 9 latach związku i również mieliśmy tradycyjny ślub i wesele. Wesele było na 100 osób i większość to byli znajomi, rodzinę zaprosiłam tylko najbliższą około 12 osób, zgodnie z tym co napisała ORLLA nie zapraszałam rodziny która widziałam raz w życiu...było duuuzo jedzenia, super zespół a wesele skończyło o 7 rano, no a na drugi dzień poprawiny również udane :) dziewczyny nie wiem co macie na myśli pisząc badania prenatalne, ale do takich należy m.in przezierność karkowa, test PAPPa i robi się je głownie w I trymestrze przeważnie kobietom po 35 roku życia lub obciążonym genetycznie .... my teraz będziemy miały badanie połówkowe które może wykryć np wady serca, układu oddechowego, moczowego i wówczas skierować kobietę w ciąży na badania prenatalne inwazyjne żeby potwierdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
na badania prenatalne może każda kobieta iść tylko trzeba za nie zapłacić... Są one po to aby właśnie dowiedzieć się czy dziecko dobrze się rozwija bądz wykryć jakieś wady i jeśli idzie to zacząć leczenie... Ja wole te badania zrobić mimo,że do 35 roku jeszcze mi daleko... A przy okazji zrobie sobie usg 3D bądz 4D bo jeszcze nie zdecydowałam które;) A ginekolog o żadnych połówkowych badaniach mi nie powiedział... nawet nie wiedziałam,że takie coś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi moj gin mowil ze takie prenatalne mi zrobi 4 razy + 4d jak bede chciala pierwsze mialam w 12 tygodniu potem okolo20 30 i tydzien przed terminem porodu ale podwojnie mnie niekasuje tylko 100jak zawsze i zawsze mam usg wizyty co 4tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Tu jest przepis na ciasto do tych pasztecików;) Składniki: 25 dkg mąki, 2 dkg drożdży, łyżeczka cukru, 2 łyżki masła lub margaryny, szklanka mleka, 2 żółtka, jajko do smarowania ciasta, tłuszcz do wysmarowania blachy, mąka do posypania. Przygotowanie: Drożdże rozmieszać z 4 łyżkami mąki,cukrem i ciepłym mlekiem. Rozczyn powinien miec gęstość śmietany. Pozostawić do wyrośnięcia. Gdy wyrośnie dodać do mąki, ciepłego mleka i żółtek. Dokładnie i delikatnie wyrobić, żeby ciasto było gładkie. Nastepnie wlać stopiony tłuszcz i jeszcze wyrabiać, można posolić. Z ciasta uformować kulę, oprószyć z wierzchu mąką i pozostawić w misce do wyrośnięcia w ciepłym miejscu( ja wsypałam jeszcze dosć mąki i mieszałam,żeby i kula powstała bo było za lejące). Gdy ciasto 2 razy zwiększy swoją objętość wyłożyć na stolnicę oprószoną mąką i wałkować na grubość około 0,5 cm., krajać na prostokąty. Nakładać farsz, zawijać w rulonik, a nastepnie boki podwinąć pod spód. Układać na blaszce wysmarowanej tłuszczem. Poczekać chwilę aż podrosną i wkładać do pieca nagrzanego do 180 stopni. Piec około 20-30 min. aż paszteciki będą rumiane. A farsz to iałam ugotowane mięso(obojętnie jakie), pieczarki przesmażone z cebulką i czosnkiem, wszystko zmieliłam, przyprawiłam i dałam troche śmietany aby była jednolitsza masa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to napiszcie po wizycie co to były za badania prenatalne, być moze miał lekarz na myśli badania połówkowe i nastepne badanie wlasnie około 30 tygodnia - to badania usg zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne czyli tak jak pisałam ocena biometrycznąai anatomiczna dziecka. karolina_r22 super że u Ciebie wszystko dobrze :) to już masz małego olbrzymka, 160g :) ja jak dowiedziałam sie ze moje wazy 199g to szukałam w lodówce produktu ktory tyle ważył żeby w rękach potrzymać i znalazłam jogurcik, głupie to ale coa tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ślubów to przeżyłam dwa. Jeden w 2003 r i było to chuczne wesele gdzie była rodzina której nie nawidziłam. Obgadali mnie z każdej strony i ogólnie była hipokrytyczna impreza. Drugi był 14.11.2009 r i było 27 osób w tym tylko 3 osoby z rodziny a reszta to nasi znajomi. Impreza była przednia i do dzisiaj wszyscy wspominają te wesele. No i nikt nas nie obgadał. No ale niestety rodzina nie była zadowolona ale ja wyszłam z założenia że na jednym juz byli więc niech spadają. A teraz z innej beczki :P Zaczeła się jesień i dopadły mnie migreny. STRASZNE!!!! Nie to że wogóle nie przytyłam to teraz tym bardziej nie przytyje bo wymiotuję z bólu. Boli mnie brzuch i promienieje do krzyża. Mówiłam lekarzowi a on nic. Brzuszek już się zaokrąglił i musze kłaść pod niego jasieczek żeby miał oparcie bo inaczej nie moge zasnąć. Psa już wyeksmitowałam z łóżka bo się strasznie rozpycha i kładzie mi pyszczek na brzuch a troche waży bo to labrador. Teraz tylko chodzi wokoło łóżka i "płacze" ale cfana z niej bestia bo jak zasne to się wtacza z męża strony a budzi się obok mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki, ale duzo napisalyscie? w niedziele mialam usg i moja dzidzia wazy 153 g. Moj maz jak uslyszal ile wazy to zapytal: jak to? taki duzy brzuch a takie malenkie dziecko? musialam mu tlumaczyc ze teraz sie rozwija a potem bedzie nabierac wagi. co do slubu ja tez mialam tylko w najblizszym gronie i wspominamy go wspaniale. Mzebr- wspolczuje bolow glowy. Milego dzionka dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz wspominacie to ja tez wesele mialam 8.12 2008 w mikolaja :P byl to tylko cywilny mielismy tylko najblizsza rodzinke ok 30 osob i bylo wysmienicie jedno co pamietam do dzis co chwila spiewali"zono moja serce moje.." sasiadowi sie podobalo i nie dawal spokoju dj masakra ale przynajmniej smiechu bylo kupe.i oczywiscie co leciala ta piosenka to musielismy isc na parkiet bo nie dawali nam spokoju wiec nawet nie pojadlam eh.. byl ubaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez mam bole głowy strasznie a od dwoch dni boli brzuszek wieczorem tak dziwnie jakos w jednym miejscu i puszcza zaraz jak sie połoze tez nic nieprzytyłam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też bardzo boli głowa. przed ciążą byłam badana pod względem migren i dostałam już tabletki do wykupienia ale nie zdążyłam bo okazało się że jestem w ciąży. Jestem teraz na l4 do końca tygodnia i całe szczęście, bo ta pogoda mnie dobija.Zaczyna mnie chandra łapać, nic mi się nie chce.Jeszcze w pidżamie siedzę ;-)Prasowanie czeka a ja się ogarnąć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie zaczela glowa bolec wczoraj wieczorem i przestala dopiero rano, a teraz znowu zaczyna ale podejrzewam, że to moze byc od furaginu ktory mi lekarz wczoraj przepisal na pecherz, wzielam perwsze tabletki okolo 17 a okolo 20 glowa mnie rozbolala, rano bylo podobnie, wzielam kolo 8 tabletki a teraz mnie boli glowa, czytalam w ulotce, ze skutki uboczne to moze byc bol glowy. Albo zwyczajnie od pogody. Dziewczyny ile przytylyscie? Bo ja juz mam +4kg do wagi sprzed ciazy, az sie zdziwilam, ze tak duzo, ale polozna mowila, ze to normalny przyrost wagi:) Jestem w 17tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja + 5kg ale od miesiąca nic, więc pocieszam się że na początku mnie tak wywaliło a teraz to tak stopniowo będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
a ja 1.5 kg. Waże i tak mniej niz przed ciaza, bo w pierwszych 3 mcach schudla 4 kg...a teraz od jakis dwoch tyg nadrabiam:) Byłam dzis na usg:) z dzidzia wszystko ok. Liczyliśmy paluszki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Ja raz iałam taki ból głowy,że wymiotywałam, zasnąc nie umiałam i cały dzień płakałam i dzowniłam do Męża co mam zrobić bo się wykończe... ale na szczęscie jak narazie taki ból się nie powtórzył. Ja jak narazie z wagą jestem dalej na minusie, ponieważ schudłam 4 kg a przytyłam jak narazie 2. Ciekawa jestem ile moje Dzieciątko waży... usg mam mieć dopiero 19 ale prędzej zrobie sobie prywatnie badania i będę spokojniesza czy wszystko dobrze;] fonia29 - nie przejmuj się,że o 11 byłaś jeszcze w piżamie :) Ja dopiero jem śnaidanie bo wstałam jakieś 20 minut temu z łóżka;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe to cieszę się że nie jestem sama ;-)) leję wodę do wanny, po prostu dzień dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeżeli któraś z was miała by dostęp do zdjęć płci na usg to proszę o przesłanie linku. Ja byłam wczoraj na usg i nie chcemy znać płci na razie ale między nóżkami dzidziusia widziałam jakby jąderka ale ptaszka nie było, więc nie wiem co o tym myśleć.. Lekarz mówil, ze widzi bardzo wyraznie plec ale ja nie chcialam jeszcze zeby nam mowil, wole sie domyslac na razie a jak pojdziemy na usg 4d w 24tyg. razem z mezem to chcemy poznac plec jak dzidzia nam pokaże.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja już wizycie i USG. Lekarz powiedział że będę miała córeczkę:)bardzo się cieszę bo pierwsza córcia jest wspaniała:) w sobote idę na 4d:) Moja niuna waży 217g i wszystko jest w najlepszym porządku. (Dzisiaj miałam usg połówkowe)Termin z usg zgadza się z terminem z OM. Następna wizyta 19.10. a teraz lecę świętować urodziny męża:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka- gratuluje coreczki, duza ta twoja kruszynka. Ja tez mam przeczucie ze bede miec corunie, ale w sumie obojetnie byle bylo zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też dzisiaj boli głowa, miałam ciężki dzień w pracy. Lidian powiedz pracodawcy, że nie wiesz jak długo potrwa zwolnienie, bo to zależy od Twojego stanu zdrowia, że chodzisz na kontrole i jeśli lekarz widzi coś niepokojącego to wysyla Cię na zwolnienie. Jesteś na nim przecież nie bez powodu więc trudno określić kiedy zniknie problem, z powodu którego masz to zwolnienie. Zdajesz się całkowicie na lekarza, Tobie samej trudno ustalić datę powrotu. Nie przejmuj się i odpoczywaj :-) Gratuluję udanych usg, ja mam 7 października i już nie mogę się doczekać. Dzidziuś mnie łaskocze codziennie więc o tyle jestem spokojniejsza, że jest :-) Jestem w 15 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pracy mówią, że mam tak duży brzuch jak na 25 tc. Dzisiaj jedna z koleżanek jak mnie zobaczyła to z radości na widok brzucha (nie wiedziała o ciąży) aż go pocałowała - cóż za spontaniczność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śliczny:))) ja tez tak miałam brat meza przyszedl do nas i tak spontanicznie mi dał buzi w brzuch alez mnie to ucieszyło hihihi:) wiecie tak niesmialo stwierdzam ze chyba czuje ruchu dziecka 16 tydzien niby wczesnie ale wszystko na to zwiastuje:)) zmienił mi sie apetyt jak miesko tylko bym jadla buraczki itp tak cholerka słone frtyki, jakies twarozki itp dzidziol ma zachcianki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×