Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

ja chodzę prywatnie i nie mam co wizytę robionego usg, więc to chyba nie kwestia oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny brzuszki macie przepiękne :) a co do usg to ja również mam na każdej wizycie, lekarz mówi że lepiej sprawdzić czy sie rozwija, rośnie i czy bije serduszko, więc jestem zadowolona, nawet dzisiaj pojechałam tylko po zwolnienie lekarskie i wpadłam tylko na sekundę, lekarz zaczął wypytywać właściwie o to samo co na wizycie 3 dni temu...miło mi było że się interesował, zapytał czy chce zrobić usg, ale miałam we wtorek więc stwierdziłam że nie ma sensu, poza tym pacjentki czekały na umówione wizyty... zaskoczył mnie tylko tym, że kazał mi się teraz zapisywać co 2 tygodnie, a nie do 3-4 tak jak do tej pory, powiedział że częściej będziemy teraz kontrolować bo mam nadczynność tarczycy i tak trzeba, więc tez jest ok:) a waga skoczyła +2, więc akurat :) dziewczyny okropnie puchną mi kostki, też tak macie, ja wstaje rano ze spuchniętymi... zapomniałam lekarzowi o tym powiedzieć.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
niektórzy lekarze są tragiczni po prostu! albo mają stare sprzęty na których nic nie widać albo nie mają wystarczającej wiedzy... każde usg jest ważne i to co miesiąc. To że czujemy sie dobrze, nia ma bóli brzucha czy krwawień nie znaczy że z ciążą wszystko ok. Przede wszystkim za kazdym razem lekarz powinien obliczać parametry bicia serca. Jesli jest poniżej 100 na min to jakiś sygnał ze coś nie tak. Wiele można sprawdzić. Moim i nie tylko moim zdaniem 3 usg w ciągu całej ciąży to za mało. Wiele można przegapić a potem płakać. Ja już jestem wyczulona... poza tym jest mnóstwo kobiet w ciąży które są na podtrzymaniu w szpitalu i są badane codziennie. Nie słyszałam nigdy w życiu żeby usg szkodziło. Dla lekarzy wielu jesteśmy rutyną, jedną z wielu dlatego nie chcą często nas badać. A dla nas zobaczenie maleństwa i upewnienie się ze wszystko ok jest najcenniejsze:)) ps. brzuchy macie naprawde piękne!ja tez juz tak chcę:)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
elwir a ja za każdym razem zapominam o całym świecie jak jestem u gina:) mam zawsze tyle pytan przed a jak juz jestem w środku to jak w transie:) z radości oczywiście:)nie pamiętam o co miałam pytać, potem wracam do domu i dalej się głowię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Elwira ja nie mam tego problemu, nie puchna mi narazie nogi ale moja kolezanka tak miala niestety do konca ciazy:( Ale nic z tym nie robili, lekarz powiedzial ze taka jej natura bo wyniki bada miala dobre, nie stwierdzil ani cukrzycy ani innych problemow zdrowotnych. Moze za duzo stoisz, chodzisz - jaka masz pracke??? U mnie oki, 17 tc, troszke pobolewa mnie czasami brzuch ale staram sie nie przejmowac. odstawilam tydzien temu duphaston, teraz biore tylko materne - na szczescie po witaminkach poprawily mi sie wyniki i hemoglobina jest juz w normie. uzupelniam raz jeszcze tabelke bo ktoras dziewczynka musiala skopiowac przestarzala i nie ma mojejdaty porodu. Pisalyscie o wozkach i imionach:dla dziewczynki IGA (moj pomysl) albo PATRYCJA (męża) a dla chlopca... nie wiem;) chyba bedzie dziewczynka bo wogole nie zastanawiamy sie nad imieniem dla synka. Ja bylabym sklonna zdecydowac sie na bartosza ale zobaczymy:) A wozek... X lander XA chyba. Usa tez mam na kazdej wizycie, chodze co 3 tyg. NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani.................26......Piastów(pow.pruszków). .....28.02.11 x 2 Milutek.................23...........woj.śląskie..... ............28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ .........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia .................24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem........27.........Rzeszów..........................4 .03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. .................5.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ............6.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.............. ............8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ...............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP.......... ..............12.03.11 puszek666............30.............Carlow IRL............12/13.03.11 x2 single_mama.........28................Dublin........ ...............14.03.11 fonia29................33...........Wawa................. ..........14.03.11 melonik85.............24.............lubuskie...... .................17.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......... ................23.03.11 ila78....................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 kalina...................22...........śląsk............ ............ .21.03.2011 Nestea tropica.................................................. .....23.03.11 malwka85.............25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock............ ............23.03.2011 kasia1919.............24............Katowice....... ...............24.03.11 drunia.................23...............Łódż......... ................24.03.11 dorcia80..............30...............Wwa.....................ok.24.03.11 swem..................33............dolnośląskie... .............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok.......... ..........25.03.2011 anka87................23..............Wieliczka...... ..............26 .03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.2011 dani_83...............27..............kuj-pom............ .........27.03.2011 manika74.............36..............Szczecin........ .............30.03.11 jus29(alla111).......29..............Siedlce ...... .................31.03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... ..............04.03.2011 Eli122.................27............Wielkopolska. ...............poł.marca? Betty82..............28............Wielkopolska......... ........14.03.2011 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik............ .......18.03.2011 mooniśka.............25...............Niemcy........ ...........05.03.2011 Jacobs.............23........wielkopolskie............ ...........15.03.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_1980 no właśnie chodzi o to że od początku ciąży jestem na L4 :) więc nic nie robię - dosłownie :) i dlatego się dziwie:) no nie wiem, może faktycznie tak musi być. lidian ja właśnie tak mam, idę do lekarza i robie sobie w głowie listę pytań, a u lekarza jak tylko usłyszę bicie serduszka to wszytko inne przestaje się liczyć :) i zazwyczaj zapominam o całej liście, mąż w domu pyta czy o wszystko wypytałam, a ja mówię "taaak" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to nie wiem. Musisz skonsultowac to z lekarzem bo pozniej brzusio bedzie wiekszy, nogi bardziej obciazone i moga puchnac jeszcze bardziej. Ale nic sie nie martw, poprostu o tym powiedz i zobaczysz co poradzi gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki a u mnie waga + 3,20 i mam juz 16 tyg.i 6 dni.jesli o usg chodzi to od przeziernosci karkowej nie mialam bo gin stwierdzil ze nie ma sensu dublowac, przeziernosc mialam 2 tygodnie przed terminem u ginao .na wizycie mnie zbadal posluchal serduszko i powiedzial ze jest wszystko w najlepszym porzadku.polowkowe mam 18.10 i musze za nie zaplacic a do gina tez prywatnie zwykla wizyta 80 zl a z usg 120.aha i jeszcze mi powiedzial ze jak by nas cos zmartwilo w kazdej chwili mozemy zrobic usg.mnie to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem na zwolnieniu, u mnie jest tak ze jesli nie robie nic to od razu boli mnie brzuch i takie tam. A jak mam duzo do zrobienia to sie czyms zajmuje i nie mysle o tym ze cos mnie pobolewa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytylam 2.5 kg. ale brzusia jeszcze nie widac tak bardzo jak u niektorych dziewczynek ktore wkleily zdjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Ja miałąm dopiero jedno skierowanie na usg od mojego ginekologa bo w swoim gabinecie nie ma sprzetu;/ i trafiłam na takiego ćwoka,że brak słów... nie odwrócił monitora nic nie powiedział, nic nie pokazał tylko coś do asystentki gadał i ona to zapisywała i po chwili kazał mi wstać , nawet zdjecia mi nie dał! Poszłam więc po zdjęcie prywatnie i mi pokazała babka dzidziusia;) Ja tez jak ide do ginekologa to mam liste pytań a jak usłysze serduszko to o wszystkim zapominam;) Ja na l4 jestem od 2 miesiący bo moje miejsce pracy-pizzeria-nie sprzyjała mi niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
aaa i zapomniałam napisać... przed ciąża ważyłam 54 kg, schudłam do 50 i teraz przez miesiac przytyłam niecałe 2 kg więc chyba nie ma źle co?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam brzusio wiekszy od was wszystkich:( i wczoraj mialam jakis skurcz jakby mi ktos zrobil na brzuchu pokrzywke strasznie glupie uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rana Brzuchatki Sonka 78- niemartw sie moj brzuszek tez jest duzo, duzo wiekszy. Ale to taka uroda, dziewczyny jakie bierzecie witaminki? ja narazie tylko Folik a chcialabym sobie jakies kupic, tylko nie wiem jakie, tutaj chcialam sobie kupic Centrum materna ale wycofali bo cos z nimi nie tak bylo. Poradzcie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też Folik brałam tylko do końca I trymestru, a teraz biorę Prenatal Complex + Prenatal DHA, myślę że nie ma znaczenia jakiej firmy są witaminy najważniejsze żeby brać i ważne żeby przyjmować Omega 3, wpływa na rozwój mózgu, wpływa na ostateczny kształt układu nerwowego, zdolności umysłowe oraz na budowę siatkówki oka dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prenatal dha a brałam feminatal:) liczylam na kalk. wage powinnam około 61 kg wazyc a waze 59 tyle co przed ciaza cos kiepsko tyje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilosia wg tego kalkulatora co wkleilam to chyba jednak cos szwankuje;-) bo tez mam niedowage:D o 1-1.5kg:-) takze dziewczynki nie sugerujcie sie nim a nie wiem jak usunac ta wypowiedz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie kurde głodna niechodze jem i to sporo wiec to taka przemiana pewnie dzidziol bieze to co potrzebuje mam nadzieje ze ok:) dzis ide na wesele to sie najem za 4 pysznosci;p hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo fajny ten przepis:) nie wiem czy można go stosować bo to jednak kawa i tak jak kremy przenikaja do skóry i dalej, to kawa może też tak ma....hmmm czytałam też że nie powinno się np chodzic na zabiegi do salonów spa które powodują rozgrzewanie ciała i szybsze krążenie bo to moze zagrozić ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Ja biore falwit mama :) gin powiedział mi,że teraz mam brać tylko jakieś witaminy dla ciążarnych bo prędzej miałam jeszcze tabletki na żelażo czy coś... Udanego wesela;) Abyś znalazła coś do jedzenia na co będziesz mieć smaka;) A dziewczyny jak z smakami? macie już? mi się dzisiaj zachciało bigosu więc musze go sobie zrobić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Zapomniałam napisać... Mam pytanie do dziewczyn,które są na l4 .... Wiem,że pierwszy miesiąc opłaca szef ze swoich pieniędzy a potem zus.. Wczoraj szwagierka mi powiedziała,że cały czas będzie szef mi płacił a zus mu zwracał te pieniądze i tu moje pytanie.. czy dostajecie pieniądze z zusu na konto lub przez poczte czy od szefa? Dzięki z góry za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na L4 od poczatku i dostaje na konto od firmy wiec moze sie rozliczaja z zus.co do papki to mnie berdziej martwi nie kawa a spirytus ,o kawe pytalam gina powiedzial ze z uzywek jest akurat najmniej szkodliwa bo tylko po niej wiecej sikasz i minimalnie podnosi cisnienie.za to zabronil coli i fast food:( a tak mi smakuja.kiedys podobna papke robilam ale to przed ciaza i wszystko splynelo po mnie zanim zdazylam zawinac.ja na cellulit uzywalam balsamu firmy eveline piekl niemilosiernie ale mi nie pomogl bo ja sie smaruje jak mi sie przypomni niz znosze zadnych smarowidel a tu macie linka do balsamu.http://www.eveline.com.pl/product/id/1293.SLIM_EXTREME_3D_Termoaktywne_serum_wyszczuplaj%C4%85ce.html tylko nie wiem czy mozna go w ciazy uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe pracodawca wypłaca wynagroszenie do 33 dnia L4, później jeżeli zakład pracy zatrudnia powyżej 20 pracowników to wowczas wypłaca pracodawca a zus zwraca pracodawcy, wypłata wynagrodzenia jest liczona jako średnia z 12 miesięcy razem z ewentualnymi premiami itp, więc jest szansa ze kasa na L4 będzie wyzsza od tej która się bierze co miesiąc, ale jeżeli w ciągu 12 miesięcy było się na L4 i wowczas dostawało się 80% wynagrodzenia to średnia z 12 mieś moze wyjść niższa i wówczas wypłata w trakcie L4 ciązowego jest niższa niż normalnie.. ja pierwszą wypłate uśrednioną dostane na koniec września, sama jestem ciekawa jak to wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×