Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

ilosiaa ja mam też melodię na buraczki non stop ;-) Drugie szczęście czemu ma usg 7 paż.? Takie dodatkowe tak ? Paulka też gratuluję córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka i ja też gratuluje córeczki :) super sprawa wiedzieć co się urodzi, ja odliczam dni do usg :) ale wiecie co troche sie martwie, wczoraj bolał mnie brzuch i twardniał na dole. Ból był podobny do bólu wyrostka (miałam kiedyś atak stad wiem, ale obyło sie bez operacji)...dzisiaj nie boli, ale nie czuje tez łaskotania w brzuszku :( chyba polece jutro do lekarza zeby upewnić się czy jest wszystko dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Betty82 piękny brzusio;) Ja też bym chciala mieć córeczke ale wiadomo,że z synka też będę sie cieszyć bo nie ważne czy chłopczyk czy dziewczynka tylko to,zeby było zdrowe;) A ja dziś zrobiłam bułeczki drożdżowe z dżemem :) niestety dałam za dużo dżemu i bułeczki mi popękały i dżem powypływał;P Ale i tak zjem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty82
tuethe.. podrzuć przepis na te bułeczki...chętnie bym zrobiła :) Co płci dzidzi...to mam nadzieję,że za tydzień na usg ujawni czy jest chłopcem czy dziewczynką...mąż często "gada"do mojego brzucha, głaszcząc go i tuląc się do niego "Szymuś, Szymuś..tatuś mówi i takie tam"ja wtedy rechoczę ze śmiechu jak żaba.... :) tak właściwie nie ma znaczenia czy będzie chłopiec czy dziewczynka-najważniejsze aby zdrowe się urodziło.Co prawda dla chłopca mamy już imię, a dla dziewczynki trzeba będzie się zastanowić...ale co tam...coś na pewno wymyśllimy dla naszego skarbeczka....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Składniki: - 1/2 kg mąki, - 40 g drożdży, - pół szklanki mleka, - 1 jajko, - szczypta soli, - 5 łyżek mleka, - 80 g masła, - dżem do nadziewania. Sposób przyrządzenia: Drożdże utrzeć z pól szklanki mleka, 1 łyżką cukru i 1 łyżką mąki. Odstawić na 15 minut do wyrośnięcia. Mąkę przesiać, wlać do niej rozczyn, dodać jajko, sól, mleko, rozpuszczone masło i dobrze wyrobić. Odstawić do wyrośnięcia aż podwoi swoją objętość. Następnie odrywać kawałek ciasta, uformować z niego kulkę, splaszczyć, nakładać dżemik i skleić bardzo dokładnie. Gotowe bułeczki układać na blasze wyłożonej pergaminem i odstawić do wyrośnięcia. Piec przez ok 30 minut w 190 stopniach. Tylko nie dawaj dużo dżemu bo zrobi Ci się taki psikus jak mi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fonia mam usg podczas kontrolnej wizyty u ginka, chodzę co 4 tygodnie i robi mi zawsze usg. Następne to już będzie połówkowe ale zrobię je dopiero na początku listopada i chcę 4D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie dobrze jak brzuszek twardnieje na tym etapie ciąży, może warto kupić aspargin - magnez i potas, to często się bierze w takich sytuacjach. Ja łykam tabletkę profilaktycznie, normalnie bierze się większą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja biorę aspargin 2 tabl dziennie, zalecenie lek. i dostałam żelazo... słabe wyniki :( a zaparcia mam straszne... i to żelazo... macie jakieś sposoby???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
szybko się robi ;) wiadomo,ze troche czasu ciasto potrzebuje do wyrosniecią a potem raz dwa nadziać dzemem wsadzic do piekarnika na pół godizny i gotowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez żelazo biore i zapracia .... cuz mi pomaga mleko:P wypije kufel od piwa i juz problem znika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
ja wczoraj na wizycie powiedziałam o tym twardniejącym brzuchu. Wtedy lekarz zbadał mnie też ręcznie bo powiedział ze musi w takim wypadku sprawdzic szyjkę macicy. Nie dopytałam jaki to ma związek ale stwierdzil ze wszytsko ok. Sprawdzal tez nerki ale to juz z powodu wyników moczu nieciekawych.... płci jeszcze nie powiedział, jestem w 15 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny lecę dzisiaj do lekarza na 14:00 bo jakoś czuje sie niespokojna przez ten ból brzucha i twardnienie, mam nadzieje ze wszystko jest dobrze, ale muszę się upewnić.... trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
elwira na pewno wszystko ok! nawet nie myśl inaczej. Daj znac jak bedziesz po, i co mogło byc tego przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Elwir_a- trzymam kciuki. A ja mam co wizyte badanie recznie, blle a ja tak tego nielubie. Na zaparcia sa najlepsze platki owsiane z mleczkiem, a jak ktos nielubi mleka to swierze soki z marchwi i jablka. Milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
ja dopiero teraz zaczelam pić mleko bo prędzej po nim wymiotowałam... Ja jak wstaje to często mam twardy brzuch ale jak się wysikam to jest odrazu miękki , więc mam nadzieje,że nic złego się nie dzieje;) Jak będę na wizycie 22 to sie spytam chyba,że prędzej nie wytrzymam i pójde. Idę dzisiaj zapisać się na badania, ciekawa jestem ile będę musiała zapłacić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwir_a trzymam kciuki, ja brałam nospę na te twardnienia ale może nie powinnam.Ciekawe co ci lekarz powie tuethe dzięki za przepis na paszteciki, będę próbować ;-) kaaat 34 mój ostatnio zapytał badamy ? A ja byłam taka zmęczona i też nie lubię ręcznego więc mówię nie, dziś nie,a że on nie nalegała to upiekło mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja sie dzis od rana strasznie dziwnie czuje strasznie bulgocze w brzusiu duzo mocniej niz zwykle i mam wrazenie ze do tego stopnia ze brzusio sie rusza.zauwazylam ze glownie jak jakas muzyka leci z tv.moze to moj maluszek ale to strasznie dziwne uczucie.a co do wizyt zawsze mam badanie reczne juz sie przyzwyczailam,i zawsze przy badaniu slucha serduszka przykladatakie cos do brzucha i slychac jak bije :d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oRunia
cześć dziewczyny :) bardzo się cieszę, że Was znalazłam :):):) ja mam termin na 26 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oRunia witamy cie serdecznie :) kilka stron wczesniej jest tabelka dopisz sie do niej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam na zaparcia świetnie działają też buraki gotowane :-) A ja właśnie poleguję ale na kanapie ale nie śpię od 6-tej, bo synek mi nie dał tylko domagał się śniadania - ale nie ten w brzuszku. Teraz śpi po obiedzie więc odpoczywam. Do pracy chodzę 4 dni w tygodniu, środy wolne :-) Napiszcie co gin powiedział na te twardnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
W poniedziałek bedę miałą robione badania prenatalne i usg 3D:) BYłam jeszcze zrobić mała zakupy i jak mialam płacić zrobiło mi się słabo aż nogi mi się ugieły i siłą rzeczy kucnełam ale na szczęscie nie walnełam tyłkiem o podłogę bo podtrzymałam się ręką... Poszłam do przychodni żeby sprawdzić czy nic sie nie stało ale,że nie jestem u nich zapisana kazali mi iść do swojego-a moj gin juz dzisiaj nie przyjmuje, jutro też nie , dopiero w piątek a lekarz rodzinny też już dzis nie przyjmuje. Wziełam nawet pieniądze żeby mnie tylko ktoś zbadał a oni nie. Myśle,że nic sie nie stało bo wkońcu tylko kucnęłam ale w piątek pójdę do ginekologa bo mnie Mąż chyba zaszczeli... A Wy dziewczyny też macie tak,że robi Wam się często słabo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuethe- mi tez sie to zdarza, jeszcze takie poty mnie oblewaja, mam wrazenie ze ze mna koniec. Mysle ze to anemia,chyba ze ktos ma niskie cisnienie, ja juz tak kiedys mialam przy anemi,teraz codziennie pije sok ze swierzych warzyw i owocow, jest lepiej. Wizyte mam na przyszly tydzien i wtedy tez wyniki zobaczymy co na to lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy mozna jeszcze do Was dołączyć?;) termin: 06.03.2010 - już nie moge się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
to typowe w ciąży osłabienia:) mi sie bardzo czesto to zdarza i jest to normalne! nie przejmujcie sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty82
Kathaya witamy....fajnie, że jest nas coraz więcej....:) napisz coś więcej o sobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Dzięki, uspokoiłyscie mnie bo już zaczynam głupieć,że jest coś nie tak bo wszyscy mi gadają,ze źle wygladam itp. Ja będę badania krwi robic za jakeiś 2 tygodnie, wtedy sie okaże czy nie mam anemi ale zaczne pic soki z owoców i warzyw jesli to moze pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ze Śląska;)to jest moja pierwsza ciąża tak więc jak większość kobiet trochę panikuję. Teraz leci mi 18 tydzień i brzusio juz zaczyna pomału wystawać. Spodnie zaczynają uwierać w pasie...chyba najwyższa pora na wymianę garderoby. Cieszę się, że jest nas więcej... raźniej będzie nam się rodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×