Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

nadrabiam zaleglosci na forum: ja tez marcowka mam pytanie dotyczace cen pieluszek flanelowych i tetrowych, termosu i ręcznika w sklepach bo zastanawiam się czy nie kupić na allegro takich rzeczy gdyż bym musiała jechać do większego miasta na zakupy, u nas w mieście nawet nie słyszeli o pieluchach flanelowych, a ja bym chciała jeszcze z jakimiś nadrukami a mają tylko tetrowe zwykłe białe. A i ile sztuk kupiłaś? Ja myślałam żeby kupić 10 zwykłych białych, tetrowych drukowanych 5szt. a flanelowych 3szt. bo czytalam w internecie, że flanelowe używa się tylko np. do wózka na spód. Nie wiem jakie mają jeszcze zastosowanie flanelowe:) migotka fajne zdjęcia z usg, takie slodkie malenstwo, moj synek tez bedzie Bartus:) ja ide na usg d w 25tyg. czyli 27.11 tuethe nie przejmuj się, u mnie też prawie wszyscy uważają, że na oglądanie lozeczek i wozkow jest za wczesnie, ja uwazam inaczej, moj M byl ze mna wybierac wozek i sie bardzo interesowal, nawet wybral kolor, i sam chcial pojezdzic wozkiem po sklepie, sprawdzic czy sie dobrze prowadzi i do srodka zagladal itp.:) a wozek ktory Ci sie podoba jest bardzo ladny:) elwira dobrze, ze zobaczylas te mebelki na zywo, ja mialam tak samo z wozkiem, upatrzylam sobie na allegro i nie moglam w sklepie takiego znalezc zeby obejrzec a wczoraj szlismy z kosciola i jedna para miala wlasnie taki wozek i oboje doszlismy do wniosku ze to nie to i kupimy ten co w sklepie nam sie podobal:) a i mam pytanie do tych ktore juz maja dzieci, bo ja zamierzam jezdzic dalej na uczelnie w weekendy po urodzeniu no i bede musiala odciagnac pokarm dla malego zeby ktos go potem nakamil, ale za bardzo tego nie rozumiem skad bede miala tyle pokarmu, że rano np. w sobote wstane, nakarmie go i jeszcze na caly dzien sciagne? bo nie wiem jak to sie robi na zapas... Czy ktoras mogla by mi to wyjasnic? A i ja hartuję sutki, myję je po prostu gąbką przy kąpieli, na początku bolało - teraz już coraz mniej i przy wcieraniu oliwki czasami je też mocnoej dotykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny....czy nie uważacie,że to czas by pochwalić sie swoimi brzuszkami? Dawno tego nie robiłyśmy....a na pewno wyglądają inaczej niż na wcześniejszych fotkach...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Pogoda brzydka wiec jak M pojechal do pracy to poszłam spac dalej ale jak na złosc co chwile mi telefon dzwonil bo sie wszystkim o mnie dzisiaj przypomniało. Najwazniejsze jest to,ze mam wkoncu przyjsc po kase do pracy za sierpien! Myslalam,ze nigdy to sie nie stanie! Ja butelek tez jak narazie nie kupuje. Jesli okaze sie,ze nie ebde miala pokarmu to wtedy a tak teraz pieniadze wydam na cos innego. Sonka co Mały zrobil?:) Betty ja chcialam dzisiaj sobie zdjecia popstrykac tylko musze sie do ładu i składu doprowadzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina ja odciągałam pokarm przy Jasiuli i potem podawała go opiekunka jak juz pisałam bo chodziłam do szkoły wtedy jeszcze:) Więc ja miałam butelki aventa i odciągarke też :) Ja mroziłam pokarm w woreczkach jednorazowych do nich była specjalna butelka (wiem że teraz może byc z nimi kłopot bo kuzynka nie mogła znaleźc w calym Szczecinie) teraz są też wielokrotnego użytku pojemniczki takie. Musisz odciągnąć pokarm wcześniej w tygodniu ale musisz zapisywac na mrożonym pokarmie kiedy pobrałaś bo wiadomo im dzidzia starsza tym twój pokarm jest inny bardziej lub mniej kaloryczny więc nie można za długo go trzymac w zamrażaliniku. No i wczesniej podać butlę bo Jasiul na początku nie chciał smoka ciągnać w ogóle. I nie wolno w mikrofali rozmrażac z tego co pamiętam. Niektórzy jak na krótko to niby wstawiają do lodówki mleczko ale z tego co ja się dowiadywałam to jest to mniej bezpieczne:) to tyle ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) ja butelek tez pewnie nie kupowałabym, ale mąż będzie zostawał sam z synkiem czasami więc będzie musiał karmić :) a sutków nie hartuje, pewnie powinnam, ale jakoś zawsze zapominam, moze nie będzie tak źle . ja planuje zakupić kocyki bawełniane, trochę sie pewnie zmechacą, ale podobno najlepiej oddychają... Suelen kurcze jak tak piszesz o tych robótkach ręcznych to aż mi się zachciało coś podłubać, kiedyś robiłam rzeczy dla lalek na szydełku i na drutach, babcia mnie nauczyła... może dobrze sobie przypomnieć :) jestem jestem nie wiem które lepsze buteleczki, ja kupiłam i jedne i drugie......a ta pościel wygląda solidnie, poza tym to 100% bawełny i ponoć I gatunek...... migotka8765 kilka stron wcześniej jest lista z wyprawką, jak nie będziesz mogła znaleźć daj znać wkleję swoja jeszcze raz, może Ci się przyda:) Inwazja ten rożek super i cena rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na DDTVN est mowa o przechowywaniu komórek macierzystych. Może i to przydatne może kiedyś być, ale lepiej, aby nie. Za to cena tego jest kosmiczna, a osoby, które udzielają wywiadu, że jest to inwestycja w przyszłość... po czym mówią, że ta firma w prezencie im przechowuje. No to ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina moje koleżanki nosiły do szkoły odciagarke i mąż zazwyczaj w połowie dnia przyjeżdżał do szkoły i odbierał mleczko i w domku dawał dziecku.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo... zapomniałam!! Dziś w DDTVN będą radzić jak wybrać pierwszy wózek dla dziecka, może warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja butelki pewnie tak czy siak bede musiala kupic bo po macierzynskim musze wrocic do pracy ale to jeszcze długi czas do tego. Zaraz będę się zbierać na miasto a tak mi się nie chce.. pada cały czas;/ co robicie dzis na obiad? wiem,wiem ja znowu o jedzeniu:P Ja postanowiłam zrobic canneloni ze szpinakiem z sosem pomidorowym. Z miesem zawsze robie ale M nie moze a szpinak powinien jesc i mysle,ze nie zaszkodzi mu przypieczone w piekarniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pomoc, chyba bede mrozic pokarm, jeszcze nie wiem jak to dokładnie będzie wyglądać ale podejrzewam, że codziennie np. jeden raz odciągnę i zamrożę i na sobotę powinno starczyć:) a jak nie to najwyżej wrócę szybciej ze szkoły:) i kolejny raz zostawię więcej. mój mąż niestety nie będzie mial możliwosci podjechania na uczelnię bo dojeżdżam 50km w jedną stronę:) Niedawno pisalam o najzwyklejszym laktatorze tylko do nawalu pokarmu ale zapomnialam o studiach:D Teraz zastanawiam sie nad recznym AVENT na allegro za 73zl. a jesczze mam pytanie: czy np. mozna wyjac mleko z zamrazarki i pozostawic na wierzchu az sie rozmrozi? i jak podgrzewac? czy wlac do butelki i ta butelke moczyc w goracej wodzie az sie mleko podgrzeje? czy mozna normalnie wlac do garnka i podgrzac? sory za glupie pytania ale dla mnie to odciaganie to czarna magia na razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba AVENT ma pojemniczki do mrożenia, ale na pewno w internecie jest mnóstwo cennych informacji. sorry... o wyborze wózka jest jutro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość git
cześć kobietki!!! jak się dziś czujecie!??? jest bardzo niskie ciśnienie i ja tak nie za bardzo się czuję, pozatym w nocy nie mogłam spać...ta pogoda mnie wykonczy chyba... a co do butelek to ja planuję kupić jedną jakąś małą-do glukozy, czy herbatki później, bo chcę karmić piersią- jak się da!!!podobają mi się te TT- ale chyba pójdę do apteki i kupię razem ze smoczkiem uspokajającym, ale to później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do laktatora to ja jestem za ręcznym. butelki mam z tomme tippee i z tej samej firmy też kupię laktator. nakrętki z jednej firmy pasują do siebie, np. przekręcając nakrętkę z laktatora do butelki, itd. co do przechowywania mleka to można przechowywać w pojemniku, butelce, albo specjalnym worku ( w worku to raczej do mrożenia). są podgrzewacze do butelek, ale nie jestem za tym, tak jak nie jestem za sterylizatorami. lepiej umyć, wyparzyć i już. jest nawet płyn do mycia butelek z firmy NUK. pytaliśmy położną co do mrożenia mleka, powiedziała, że można i że mleko nie zmienia swoich wartości odżywczych. nie wiem jak to będzie u mnie, ale raczej wolę nie mrozić, a jedynie przechować mleko w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak narazie nie mysle o odciaganiu bo po porodzie maciezynski plus reszta starego urlopu to jak wyliczylam powinnam wrocic do pracy we wrzesniu a wiec do komca roku zostanie 3 miesiace wiec moze wezme jeszcze polowe nowego urlopu.wiec maly bedzie mial ok 7 miesiecy tak ze mysle ze bedzie moze jeszcze na moim mleku albo mleku zastepczym , i bedziemy wprowadzac stale pokarmy. a co do zachowania juniora to tesciowa dala mi cisnieniomierz ze stetoskopem wiec wzielam ten stetoskop zeby go podlsuchac ogrzalam przykladam i tyle co przylozylam dostalam w niego kopy dwa:/ chyba junior nie lubi byc podsluchiwany heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i finał dziennej drzemki że wstałam dziś o 11-ej i jeszcze ogarnąć się nie mogę, śniadanie dopiero zjadłam. sonka, świetny ten twój mały ;-))) ja nie liczę i nie myślę o powrocie, po co mam się stresować na zapas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina to zależy . ja wstawiałam do letniej wody bo wydawało mi się że tak jest najlepiej. bo jak sie odstawi do rozmrożenia to długo to trwa poza tym z wierzchu ci się rozmrozi a w środku dalej lód. Do butelki to raczej kostki takiej zamazniętej nie wsadzisz:) Jak miałam te woreczki to do nich była taka jakby butelka że dzidzia piła z tego woreczka bo się w tym worku u góry miejsce zostawiało i przyręcało do tej niby butelki ze smoczkiem. wiem że teraz są różne różniste pojemniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach no nie napisałam co mnie dziś spotkało oczywiście:) bejbik nie miał ochoty na krupniczek :/ niestety w dwie strony nie smakuje tak samo dobrze:/ myślałam że to już za mną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja ;). A ja ostatnio mam smaki na sałatke grecką z fetą.. tak,wiem,że fety nie wolno... ale daje jej tak mało do sałatki... do tego sosik czosnkowy na oliwie i zajadam z chlebkiem mniam! :D nie potrzebuje nawet wędliny do tego ;). Dziś wieczorem,chyba zrobie sałatke z kurczaka,kukurydzy,ananasa,majonezu i curry :D pychotka!! :) nie mam ochoty na ,,normalne obiady,, zupy czy ziemniaki,wole cos prostego,i przy czym nie trzeba stać :P.Ostatnio miałam faze na pierogi z kapusta i grzybami ,oczywiście gotowymi ze sklepu :P,ale i tak smakowały :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość git
ewka 4121 ja dzś też mam "przeczyszczający dzień" już z 5 razy w toalcecie byłam......nie wiem, czy zjadłam coś nie tak, ale wczoraj jadłam chińszczyznę- czyli pierś z kurczaka z warzywami i ryżem, a dziś na śniadanie byłka ciemna z serem i ogórkiem...więc nie wiem o co chodzi:(a mały się rusza i kopie raz po raz-to akurat przyjemne (jeszcze):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim w taką deszczową pogode :) Ja dzis siedze w domku, i mam lenia.nawet obiadzik cięszko zrobić Co do przyzwyczajania piersi i ruszania sutków-to u mnie niemożliwe ,mam lekkie skurcze co jakis czas i biore nospe a masaż jakikolwiek piersi moze wywołać nasilenie skurczy. Mam nadzieje ze bede karmic piersią, w pierszej ciązy karmiłam ok 4 mc, ze wzgledu na straszne kolki małej przestałam i karmiłam mlekiem Eufamile ,i tak juz zostało. jak zawsze sa plusy i minusy karmienia butelką.Ale jak nakarmiłam butla to mala nie miała kolek i spała po 4 godzinki nawet dłużej , a na cycu 2 h najdłużej i jeszcze zaparcia , bolesci brzuszka,masaże, krople ,termofor z ciepła wodą nic nie pomagało.Wiec teraz zobacze jak bedzie . Ale jak gdzies bede musiała wyjsc to zawsze miec w domku mleczko zastepcze (oczywiscie dopasowane do dzidziusia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest 13:45, a ja jeszcze sie nie wzięłam za obiad dla męża :/ nie wiem czy to przez tą pogodę, czy przez to, że dzisiaj jakoś się źle czuje, a w żołądku słyszę jak mi sie wszystko przelewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość git
dzisiaj chyba wszystkie mamy "gorsz dzień"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie narzekam na humor:P od rana biegalam po miescie:)....potem fryzjer, kosmetyczka i teraz wy:) Kupilam Miskowi recznik do kapania z kapturkiem i staniki:P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM to zazdroszczę dzisiaj tej energi :) moja spłynęła dzisiaj razem z tym deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju dziewczyny was zostawic na weekned;p hihi naczytałam sie:)) SUELEN kocyki przyszły mega super!!!!!!drewexa genialny!!!! i ten polarowy o jeju zakochałam sie tuliłam sie jak dzieciak:))) ktos na forum pytal o butelki i zestaw startowy dziewczynki polecam wam TT sprawdzone przez siostre i kolezanki sama kupiłam wszystko firmy tommee tippee i jest super dzis dokupiłam laktator i mam juz wszystko:)) a jutro USG juz sie niemoge doczekac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mialo od jutra padac wiec po deszczu mi sie chodzic nie chcialoby wiec poszlam dzis. Niestety zaczelo wlasnie lac:(.....ale jutro i tak nigdzie sie nie wybieram. Musze prace napisac ...przynajmniej jakies materialy znalezc bo czas goni a ja nic nie przygotowane. Niedlugo terminy beda ustalac egzaminow a wtedy to nie czas pisac;) tylko trzeba zaczac sie uczyc na ustny....:(... zjadlam juz pol milki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ILOSIA bardzo się cieszę, czyli już wiem jakie kocyki zamówię :) Będę trzymać bardzo mocno kciuki za usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen... ja też dzisiaj bez energii... oprócz tego, że poodkurzałam, wyszorowałam wanne ;) zrobiłam mały przegląd w szafkach kuchennych, jedno pranie, właśnie coś pichce w kuchni to nic więcej nie zrobiłam noo.. jeszcze oglądałam rzeczy na allegro ;) a co do kocyków z drewexu to ja chce kupić, fajne są, chce kupić duży- kaczka i mniejszy małpkę, albo jakiś błękitny, choć zebra jeszcze fajna jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×