Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Witam ponownie:) Tuethe proszę daj mi przepis na rogaliki plis........:) A mam pytanie co robicie do jedzenia na święta ? Suelen mnie też dziś boli głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe poprszę ten przepis ja Twoj brat wroci,moge zrobic tez z nutella:) Na pewo beda pyszne szczegolnie jak mam ochote na slodkie:) I jeszcze mam pytanko jak juz napiszesz mi ten przepis to napisz ile mniej wiecej rogalikow wyjdzie z tego przepisu jestem jestem ja do szpitala zabieram tylko te 5szt. mysle, ze mauszek nie zasika mi tych podkladow i jeden dla niego starczy dla bezpieczenstwa. Najwyzej wysle meza do sklepu zeby dokupil, ale z tego co slyszalam u nas w szpitalu daja matkom takie podkldy zeby pod pupe na lozko sobie polozyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem te majtki to sama siteczka, te wklady musisz kupic, ja kupilam tych majtek 2szt. bo u nas w zpitalu tez mozna poprosic w razie potrzeby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam czy juz pytalam na forum, najwyzej drugi raz zapytam: otoz chodzi mi o to czy lepiej uzywac krem na odparzenia do pupy dla dziecka czy zasypke? I jak ta zasypke stosowac, ona sama sie utrzyma na pupie czy najpierw kremem sie smaruje pupe a potem zasypka posypuje? Bo nie mam zielonego pojecia jak pielegnowac pupe maluszka, bo pamietam, ze kiedys zasypywalo sie kartoflanka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Wam póżniej przepis dziewczyny;) Znowu będziecie krzyczec na mnie,ze o słodkosciach pisze. Pyszne sa;) z tej jego porcji wychodzi chyba 6 ale robi je duże. Ja mam na liscie napisane,ze 6 podkładów mam miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem ja tez chce kupic sudokrem. Ale wiecie co? jak bede miala o tym w szkole rodzenia to zrobie notatki i Wam wszystko napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam na jakiejs stronce, ze kremow na odparzenia wlasnie nie powinno stosowac sie zapobiegawczo tylko jak juz sie pojawia odparzenia, dlatego pytam Was o zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogale zwyczajne: 8 duzych rogali 400g mąki 20 g drożdzy świezych lub 1 łyżeczka suszonych 2 łyżki oliwy 2 łyżki cukry 1 duża łyżka miodu 1,5 łyżeczki soli 250 ml wody po 1 łyżce dzemu bądz nutelli jako nadzienie Mąkę wymieszać z drożdzami i suchymi składnikami miesząjąc(najlepiej mikserem)powoli wlewać wodę i oliwe. Zagnieśc dosyc luźne ciasto. przykryć ściereczką i odstawić do wyrastania na 1 godzinę lub do czasu podwojenia objętości ciasta. Na opruszonym mąką blacie położyć ciasto, dłońmi lub wałkiem rozpłaszczyc je na okrąg(grubosci 1-2 cm) Ostrym nożem zrobić w okręgu 4 nacięcia tak aby powstało 8 kawałków ciasta. Każdy kawałek nadziac i zwijać zaczynajac od dłuzszego boku. Blache do pieczenia wyłożyc papierem. Przelożyć na nią rogale.Odstawic do wyrośniecia na ok 30 minut. W misce wymieszac 4 łyzki wody z 1 łyżeczką cukru pudru i posmarowac rogale. W tym czasie rozgrzac piekarnik do 190 stopni. Wstawić blachę,( do piekarnika wsadzic garnuszek z wodą) Piek ok 20-30 minut po upieczeniu odstawic do wystudzenia- jednak wg mnie ciepłe są lepsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,że cos z tego rozumiecie;) w oryginalnym przepisie jest troche inaczej ale Bracik troche go zmodyfikował i rogale są naprawdę dobre;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Później to przeczytam bo troche długie to jest a zmykam do koleżanki:) Spakowałam pierniczki i obskubałam brata z jego pigwówki- a niech dziewczyny się troche napiją-ciekawe czy im do głowy uderzy bo powiedział,że mocne, hihi:) Buziaki dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam 5szt podkładów i 2op ceratkowych.Zapytam lekarza o listę potrzebnych rzeczy do szpitala. Jestem przekonana do sudokremu,ale tez słyszałam opinie że skóra sie przyzwyczaja i lepszy jest zwykły puder.Z doświadczenia stawiam na sudokrem,bez niego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksiązeczki RUM to te białe,wąskie? Nie używałam jej od conajmniej 9lat,nawet nie wiem gdzie jest :-) Do niczego nie była m potrzebna przez ten czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na rogaliki drożdżowe,właśnie kupiłam do nich nutelle dziś :-) .telepatia 1/2 litra mleka 10dag drożdży 1 cukier waniliowy 3/4 szkl cukru 5jajek 3/4 kostki margaryny szczypta soli 1/5kg mąki nutella,marmolada różana,talka twardsza musi być,albo twarożek jak do naleśników ciepłe mleko+drożdże-+4łyżki mąki+1łyżka cukru.Robimy rozczyn i czekamy aż wyrośnie margaryne rozpuścić i ostudzić,jajka utrzeć z cukrem do dużej miski wsypać mąkę,rozczyn i reszte składników,wyrobić ciasto. podzielić na 8części,każdą z nich rozwałkowac i jeszcze raz na 8 trójkącików,na każdydać nadzienie i zwinąć, Na blaszkę papier i rogale posmarowane jajkiem do pieca na 180 stopni az będą złote Spróbujcie pyszności nigdy ich nie liczyłam ale sporo ich wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to zalezy kto z jakiego wojewodztwa jest, bo u nas w pomorskim to te ksiazeczki obowiazuja i bez niej nie chca przyjmowac lekarze, w niej wypisuja recepty itd. i czytalam, ze maja je zlikwidowac, a jak to u Was jest bez tych ksiazeczek? Bo ja uzywam odkad bylam dzieckiem. I teraz jestem ciekawa jak u nas w wojewodztwie je zlikwiduja to jak bedzie. Na czym wpisuja u Was recepty i skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) niedwno wrocilam do domu....bylam pokupywac chrzesniakom prezenty...ale teraz tak mnie glowa zaczela bolec ze szok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina_r22 u nas na skasku sa karty z nfz z chipem takie podobne do bankomatowych w rejestracji ja sie pokazuja wkladaja to takiej maszynki ktora sczytuje wszystkie informacje co sa na karcie(imie nazwisko pesel )i pozniej drukuja recepte i na recepcie lekarz wypisuje leki i z recepta do apteki:) tak wyglada ta karta http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/91/0c/4c4f0e584dea9_o.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przespałam dziś pół dnia :( nie mogłam sobie poradzić oprócz tego odebrałam dziś wyniki badań :roll: zacznę od krzywej cukrowej: - nadczo- 81 mg/dl (norma 74-106) - po 1 godz po podaniu 50g glukozy- 157 mg/dl (norma 74-106) czyli ok chyba nie jest :-/ nie znam się zupełnie na tym. oprócz tego wyszło mi 25 mg/dl białka w moczu i szczawiany wapnia liczne krew jak to krew parę rzeczy za niskich parę za wysokich, ale to podobna norma w ciąży Czy wiecie o co z tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLINA Wszystko na takich bloczkowych druczkach tradycyjnych piszą,a w jednej książeczce to sie chociaż nie zagubią TYSIA Ten ból głowy to pewnie cenami zabawek jest spowodowany :) połóż sie odpocznij KASIA http:/allegro.pl/sudokrem-60g-krem-antyseptyczny-dla -dzieci-i1354972512.html do dzisiaj musze mieć w apteczce,chociaz Jaśko już prawie 8 lat ma. a oto moje planowane jedzonko świąteczne mielone na pieczarce jajka faszerowane grzybami seromak izaura(ktoś to ciasto nazwał sernikiem na murzynku) pierogi barszczyk piersi kurczaka pieczone w majonezie i keczupie(rewelacja) dorsz po grecku sałatka kiełkowa sałatka afrodyzjak to planuje zrobić,a jak bedzie to sie zobaczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCÓWECZKO, a co to sa te ostatnie sałatki bo brzmią pysznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUELEN ja o wynikach nie mam pojęcia,poszpera necie o białku w moczu.Nie wiem jaka jest norma ,ale ja muszę być wyczulona na tym punkcie(chodzi o zatrucie). Sałatka afrodyzjak 6jajek na twardo zetrzeć na grubej tarce,albo takim sitku do sałatek puszka ananasa w kostkę słoik selera 30dag szynki konserwowej w paski 2 pory białe cześci tylko drobniutko posiekac i wygnieśc z sol ą az zmięknie 30 dag sera żółtego w paski majonez ,sól,pieprz, powinna być układana warstwowo bz przypraw,ale ja wolę taką wymieszaną,wychodzi duuużża porcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super sałatka :) chętnie wypróbuję. Mnie to białko martwi, bo mam je obserwować ze względu na połączenie z moim ciśnieniem czyli zatrucie. Szperam w necie, ale co forum to nowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jescze puszka kukurydzy do afrodyzjakowej!!!!!!!!!!!!!!!1 KIEŁKOWA 1 słoik kiełków soi pokroić 1 puszka kukurydzy ser żółty w drobniutka kostkę szynka konserwowa ogórek świeży bez skórki wszystko w drobna kostke majonez,sól,pieprz Nie ma imprezy bez tej sałatki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta pierwsza brzmi super :) ale nie dotrwam do świąt już w weekend ją wypróbuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUELEN zadzwoń jutro do lekarza i będziesz spokojniesza. Jesteśmy w podobnej sytuacji,tylko Ty masz problemy w tej ciąży z RR,a ja miałam w pierwszej silne zatrucie i dlatego mam tak uwazać.Ale lakarz mnie straszy tylko każe obserwować ą jak cos sie zacznie dzić to będzie wiał co robić i szybciutko zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×