Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze sie tak dziac?

podwyzszona temperatura u dziecka od upałów?moze wystepowac?

Polecane posty

Gość moze sie tak dziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama zastanawiam się nad tym bo u nas od wczoraj mały ma temp dochodząca do 38 ale waptpię by upały maiły na to wpływ oprócz ząbkowania nic innego synkowi nie dolega więc zwalam ta temp na ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
może wystąpić udar ale to dziecko musi leżeć plackiem na słońcu. w cieniu będzie mu duszno/gorąco ale temperatura ciała pozostaje bez zmian, gdzies tam w szkole 100 lat temu jak bylas ladna i mloda i nie mialas cyckow do kolan pewno uczyli cie co to jest stalocieplnosc i zmiennosieplnosc, skleroza nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
To był udar, nie każdy kończy sie utratą przytomności i szpitalem, te lekkie mają objawy grypowe i przechodzą w kilka godzin, wiec nie pierdol ze to nie udar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehej
za kilka latek a masz chociaż dziecko że się tak wymądrzasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
A skad wiesz ze nic mu nie bylo, jestes lekarzem że sie tak wymadrzasz ? Nawet pulsu i cisnienia nie zmierzylas ale twierdzisz ze nic mu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehej
a dlatego że nie jestem debilką i pojechałam na pogotowie. Stąd wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehej
poza tym moje dziecko nie leżało plackiem na słońcu,każda mądra matka wie,że należy unikać słońca w upały i siedzieć z dzieckiem w cieniu a najlepiej w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
Przy przegrzaniu nie podaje się leków !! , chyba że gorączka jest związana z procesem chorobowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
Najszybciej działa paracetamol w czopku. Jak dziecko lubi i chce to niech pije syrop IBUM , tylko to raczej na mniejsze gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
Nie ma rożnicy , czopek po prosu działa szybciej, syrop zadziała szybciej jak rozpuścisz w 100ml napoju, tylko nie każdy syrop sie nadaje "w smaku" do robienia drinków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszyczkaa24 - u mnie zawsze podajemy ten paracetamol i działa bardzo szybko. w chwilach kryzysu i my go stosowaliśmy i powiem, że "dorosłe" leki tak dobrze nie działają jak ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz ja:) bardzo zastanawia mnie ten temat bo tak jak psałam mój mały tez od wczoraj goraczkuje(a może wcześniej już,tylko nie wyłapałam tego) teraz ma 37.3-37.5 tylko ze sobie też mierze i mam 37 więc w obu przypadkach stany podgoraczkowe może w te upały gdy w mieszkaniach po 27 stopni to temp człowieka minimalnie podskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za kilka latek
Minimalnie... Nawet u zdrowych wystepuja rozbieznosci, sa ludzie co cale zycie maja 36,4 a sa tacy co maja prawie 37 ... W takie upały najwazniejszy jest ruch powietrza, pot podczas parowania odbiera cieplo ruch powietrza przyspiesza parowanie - w skrajnym wypadku tak powstaje "przewianie" jak ktoś spocony przesadzi z wietrzeniem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
37.5 to nie gorączka, nie wolno zbijać taliej temperatury. Temperaturę zbija się dopiero od 38, 38.5 stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halkaxx
Dobrym pomysłem było kupienie termometru Baby Temp, bo poza tym że gorączkę pokarze to też morzna nim zmierzyć temp powietrza w pokoju czy płynu w butelce. Chyba właśnie częściej korzystam z tych pomiarów – nie gorączkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arla11
Dobrze że kupiłam termometr bezdotykowy jak się synek urodził, dużo ułatwia taki pomiar, sprzęt mam Baby Temp Sanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saranowakl
Ja mierzę w domu tradycyjnie analogowo, termometr jest niemieckiej firmy i to chyba jedyny taki analogowy bezrtęciowy w ogólne na rynku, nazywa się- Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saratik
Wybrałam Babytemp ostatnio do domu i jest dobrze, mierzy szybko dokładnie, łatwo się połapać z obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo teraz termometrów sprzedają, ja kupiłam prosty, analogowy Classic i jestem z niego zadowolona – pomiar jest tradycyjny ale różnica jest taka że rtęci w nim nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecałabym nonContact – nic nam się z nim nie dzieje, nie psuje się, nie mam zawieszek jakiś i innych takich szmerów bajerów ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry termometr mi siostra sprezentowała ostatnio -Babytemp, szybki wynik, nie ma tutaj kontaktu z ciałem badanej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz w Googlach Sanity BABY TEMP + KOMPRES – oprócz termometru masz jeszcze kompres dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre slowo napisze o naszym Baby Temp nie blokuje się wylapuje kontakt z obiektem w chwilkę, latwo się przelacza z pomiaru ciala na pomiar otoczenia chocby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarennnn
Wolę tradycyjny pomiar niż te elektroniki różnej maści, kupowałam sobie ostatnio Classic jak mi stara rtęciówka pękła, tutaj rtęci na szczęście nie ma, zastąpili ją czymś zdrowszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super mi się mierzy przez Baby Temp podczerwień w bardzo dobre jakości, szybko łapie kontakt, nie traci się tutaj ten sygnał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×