Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulka2209

Badanie PRL we krwi i TSH we krwi

Polecane posty

Witam, mam pytanie miała któraś z Was robione te badania, chciałabym wiedzić jak ono przebiega na czym polega i co konkretnego można dowiedzię się z tego badania. Może ktoś zna cenę tych badń? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oba badania polegaja na pobraniu krwi z żyły(ew palca). na wynik czekasz zazwyczaj 1-2 dni. nie musisz sie przygotowywac, nie musisz byc na czczo. cena; tsh-ok18 zł prolaktyna 30 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TsH ocenia funkcje tarczycy jesli jest za duze wskazuje nie niedoczynnosc jesli za małe na nadczynnosc PRL -funkcja przysadki jesli jest za duze mozesz miec PCO, problem z zjaciem w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje, a czy to prawda że przy badaniu prl pobiera się krew następnie przyjmuje się jakąś tabletkę i ponownie pobiera się krew żeby mieć porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz normalne badanie PRL to tylko raz pobiaraja krwe, jezeli masz skierowanie na badanie dynamiczne-test stymulacji przysadki to narpierw pobieraja krwe potem dostajesz tabletke metoklopramidu(hamuje wydzielanie dopaminy) i znów pobieraja krwe, jezeli przysadka działa prawidłowo to PRL powinno wzrosnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko na czczo
ja nie poszłam na czczo i wyszły kosmosy :( jak lekarz się dowiedział że byłam po sniadaniu kazal powtorzyc i wszystko ok- u mnie spozyty posilek mial wplyw na wynik szkoda kasy i nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecznie na czczo
po przespanej nocy,koniecznie rano, po miesiączce (ok 5dc), nie wspolzyjac dzien wczesniej. Prolaktyna to hormon stresu. Przy nerwach i zmeczeniu wynik wychodzi wysoki. Po pierwszym pobraniu dostaje sie tabletkę metoclopramidu i po godzinie powtarza badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mnie też się wydaje, że na czczo, bo zawsze tak w laboratorium i lekarze mi mówili. Jakoś nigdy nie sprawdzałam efektów po jedzeniu. Zapomniałam, że jeszcze nie powinno się dotykać sutków przed badaniem, bo to tez powoduje wydzielanie prl. Mi lekarze zawsze mówili, żeby dzień, dwa wcześniej nie dotykać w nadmiarze piersi (w sensie seksu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogóle pozłam na usg piersi. lekarz zajechał na szyję i powiedzial że przypuszczalnie mam niedoczynnośc.zrobiłam tsh i tak jest.teraz będę miec jeszcze ft3,ft4.rozmawiałam z lekarką i ona naświetliła mi tą sprawę.zaleciła właśnie tsh,ft3,ft4 i wizytę i enda,usg jajników. tłumaczyła że zaburzenia tarczycy prowadzą również do zaburzen innych organów i do problemów z zajściem w ciążę.zobaczymy ,porobię badania,zacznę leczenie i poczkekamy co z tą ciążą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam odebrała dziś wynyki może ktoś potrafi powiedzię co one oznaczają. TSH 2.880 ulU/ml PROLAKTYNA 29.25 H ng/ml Pod wynikamy mam jeszcze napisane coś takiego. PROLAKTYTNA- interpretacja wyniku badania: kobiety w ciąży: 1 trymestr 8,9-191,0 ng/ml 2 trymestr 45,0-266,o ng/ml 3 trymestr 52,0-350,0 ng/ml Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×