Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

coca coca

30 tydzień ciąży. Jest tu jakaś kobieta na podobnym etapie?

Polecane posty

Dla chłopca to mieliśmy Leon Brzuch mi twardnieje bardzo i często ale to normalne. To są skurcze Hicksa Braxtona (mam nadzieję że dobrze napisałam) które przygotowują ciało do porodu. Brzuch się robi jak kamień Porodu się nie boję bardzo. Musimy przez to przejść, wyjścia nie ma. Jak będzie bardzo ciężko wezmę znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mówię dobranoc i do jutra mam nadzieję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sękata ja w pierwszej ciąży do 32 tygodnia byłam przekonana że będe miała córeczke już nawet ciuszki od kuzynki dostałam a tu nagle inny lekarz przy wyjściu ze szpitala po założeniu krążka na szyjke macicy zrobił mi usg i pokazał siusiaczka. Jak wróciłam do domu i oglądałam te ciuszki to 90% było różowych :( teraz robiłam usg prenatalne i dwóch różnych lekarzy potwierdziło mi że będzie córka i mam nadzieje że tak będzie bo już wybrałam sobie super nosidełko i raczej nie pasowało by do chłopczyka http://allegro.pl/item1157904955_foteliki_colby_deluxe_ocieplacz_i_klocki_gratis.html kolor różowy oczywiście nie mam chopla na punkcie tego koloru ale jak zobaczyłam to nosidełko to od razu się zakochałam podoba mi się w nim że jest taki delikatny. Co do wózka to mam jeszcze po synku kolor też ok bo oliwkowo-pomarańczowy. Od poniedziałku jak wróce do domu bo teraz jestem u rodziców pakuje już torbe do szpitala termin mam na 9-12 wrzesień ale coś czuje że będzie prędzej nawet lekarka powiedziała mi że mała ciśnie się już główką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imienia to będzie tak jak miało być za pierwszym razem czyli Natalia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
ciąży. Dzisiaj w nocy obudził mnie ból w lewej pachwinie, takie kłucie. Na trochę przeszło , po czym zaczęło boleć tak,że musiałam wziąć nospę. Po niej mi przeszło. Zastanawiam się czy nie pojechać z tym bólem do szpitala.Miała któraś takie bóle? Boję się trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej takich bóli nie miałam ani w pierwszej ciąży ani teraz ale i wtedy i teraz strasznie twardnieje mi brzuch i dzidzia rusza się nieustannie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
u mnie sie nie rusza, u mnie szaleje niemiłosiernie dzień i noc:) .Moze to jakis ucisk na nerw? Mam juz skrócona szyjke macicy, moze skraca sie dalej? )Zgłupieje chyba z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA w pierwszej ciąży w 30 tygodniu miałam założony krążek na szyjke macicy bo własnie mi się skróciła i zaczeła się otwierać. W sylwestra sciągneli mi krążek i 11 dni po tym urodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny ten ból który odczuwasz to mogą być więzadła. Może Mi brzuch bardzo twardnieje i czasem mam bóle jak w trakcie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
czyli to nic strasznego? Poradzcie mi kobietki co robic? Czekać czy jechac do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno powiedzieć. Mogę się tylko wypowiedzieć w swoim imieniu :-) więc ja bym jeszcze nigdzie nie jechała, tylko odczekała. Bolało Cię cały czas czy tylko podczas ruchu?? Też mam bóle w pachwinach. W szczególności po nocy jak wstaję rano, potem mijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
Podczas snu sie zaczęło. Jak położyłam sie na drugim boku, to troche przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz jak jest? bo jak przestało to bym się nie zamartwiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusiakkkka34
Dolacze do was :) ja mam obecnie 33tc, będzie chłopczyk imię nie mamy pojęcia... Ja tez mam ostatnio takie bóle lekkie jak leze na lewym boku to jest lepiej, ogólnie dobrze się czuje i nie miałam żadnych problemów od początku, nawet teraz jestem na wakacjach nad morzem a mam kawałek bo z małopolskiego przyjechałam :) chciałam odpocząć przed poważnymi zakupami :) ubranka mam i na razie nic poza tym po powrocie wielkie zakupy..mebelki mam wybrane tylko zamowie wózek chyba jakiś x lander widzimy je z mężem tutaj nad morzem i to sporo i nawet po płazy dobrze się sprawują i wyglądają na porządne chyba...jak na razie zgrublam 7,5 kg, nigdy nie wymiotowalam ogólnie dobre samopoczucie tylko mniej sil na spacery brzegiem morza brak kondycji..termin mam na 19 września i myśle ze wcześnie się nie zapowiada ale lepiej mieć wszystko gotowe niż męża wysyłać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
Przeszło, nie kłuje. Jedynie takie napięcie czuję. Krążka na skracającą szyjkę nie mogą mi założyć, bo jest za krótka i nie ma na co:) Chyba spakuję się do szpitala w razie czego, albo pojadę i sprawdzę dla spokoju co jest grane. Może zrobią mi KTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiakkkka34 witaj! :-) Mam nadzieję że urlop Ci się uda przed rewolucją życiową ;-) Fajnie masz że tak mało przytyłaś. Ja mam już 15 kg na +. Ale nic to Jestem w 30tyg pewnie, jak masz się zamartwiać to lepiej sprawdzić. Mam nadzieję że to nic poważnego Dziewczyny powiedzcie ile macie lat? Ja 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
Ja mam 30lat i to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja też pierwsza. Wyczekana ponad 4 lata. Jak zobaczyłam w styczniu pozytywny test ciążowy to kolana podcięło :-D a już się poddałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
Ja skończę 30 w sierpniu:) Moja ciąża była dla mnie mega zaskoczeniem. Pozytywny test nie sprawił radości na mojej twarzy. I chyba za to pokutuję od pierwszych dni ciąży, bo ciągle coś mi dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patusiakkkka34
Moja pierwsza ciąża szybko mi się udało nawet byliśmy z mężem zaskoczeni wogole nie planowaliśmy jeszcze dopiero zreszta mieliśmy w październiku ślub, a tu zaraz ciąża, no ale w sumie ja mam 24 lata, studia skończyłam wiec się cieszymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 30tyg nie mów tak. To nie ma związku a tylko będziesz czuć się winna :-) Też byłam w szoku, nadal jestem chyba. Tym bardziej że ta ciąża nie jest w najlepszym momencie życiowym dla mnie i męża. Chcieliśmy dzidziusia bardzo i wyczekujemy go teraz z radością ale bez stabilizacji finansowej i mieszkaniowej nie jest różowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
Cały czas czuję się winna, bo u mnie ani widu, ani słychu jakiegokolwiek instynktu macierzyńskiego.Chociaż coś chyba we mnie pęka, bo co raz bardziej martwię się o dzidziusia. Bardzo pomocny jest mi też mąż, który powoli roztłumacza mi moje dziwne zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry drogie Panie. Ja całą noc nie spałam. Zasnęłam po 5 rano. Cały czas twardniał mi brzuch. Teraz trochę przeszło. A i znalazłam na allegro taki sklep co mają dużo rzeczy dla dziecka i za przesyłkę płaci się tylko raz. Doświadczone mamy doradźcie czy cenowo jest korzystnie czy nie bo nie bardzo się orientuję :) . Ważne jest to, że nie zależnie od zakupu przesyłka 10 zł . Z góry dziękuję :) http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11612773&p=7&p=8&p=0 Bóle w pachwinach są normalne. Pytałam położnej bo też miałam jak przekręcałam się z boku na bok :) Dziś oficjalnie zaczynam 30 tydzień. Dziwnie mieć 3 z przodu :) Ja mam 26 lat. Będzi to moje pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uprościłam nieco listę znalezioną w sieci. Przeraża mnie nieziemsko. Od połowy sierpnia zaczynam składowanie wyprtawki :) Ubranka 1. kaftaniki - rozm. 56 - 2 szt., rozm. 62 - 3 szt 2. śpioszki - rozm. 56 - 2 szt., rozm. 62 - 3 szt; 3. body z krótkim, długim i bez rękawów 4. śliniaczki 2-3 szt. - 5. czapeczka bawełniana po kąpieli 2-3 szt.; 6. skarpetki cienkie 3-5 par; 7. skarpetki grube 3-5 par; 8. pajacyki - piżamki -rozm. 56 - 2 szt, rozm. 62 - 3 szt. - 9. pajacyki welurowe;. 10. sweterek / bluza 1-2 szt. Rozm. 62; 11. kombinezon zimowy; 12. rajstopki rozm. 62 1 -2 szt. na później; 13. spodnie / sukienka 14. ubranko wyjściowe, 15. polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.); 16. czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), ; 17. szafka na ubranka. Spacer i dom: 1. Wózek głęboki gondola; 2. Fotelik do samochodu 0-13kg - kołyska 3. Adapter do fotelika; 4. Folia przeciwdeszczowa do wózka; 5. Śpiworek do wózka; 6. Leżaczek - 7. polarowy kocyk; 8. krem ochronny do buzi; 9. moskitiera do wózka na lato; Karmienie 1. wkładki laktacyjne -; 2. butelka 250 ml. 2 szt. ; 3. butelka 125 ml 2 szt 4. buteleczka do lekarstw 1 szt 5. szczoteczka do mycia butelek i smoczków; 6. smoczek uspokajający 2 szt (0-3m); 7. łańcuszek do smoczka; 8. smoczek do płynów (0-3 m) - 9. smoczek do mleka (0-3m) 10. termo opakowanie termosik *2 szt 11. sterylizator parowy 12. podgrzewacz 13. fotel do karmienia lub coś wygodnego z oparciem -; 14. mała lampka do włączenia w nocy łatwiej dojść do dziecka z jedzeniem; Torba do szpitala dla dziecka 1.nożyczki do paznokci; 2.szczotka, grzebień; 3.zestaw ubranek: 4.a) body kilka sztuk; b) kilka śpioszków / pajacyki/ kaftaniki itp; c) skarpetki; [spakujcie dwa komplety (najlepsze są body z długim rękawkiem, pajacyk, bluzeczka na wierzch) w rozmiarze 56 i 62 (nie wiadomo jak duży będzie dzieciaczek), czapeczkę, kocyk w oddzielny woreczek i zabierzcie na sale porodową po narodzinach pielęgniarka w te ubranka ubiera maluszka;] 5.2 szt. czapeczki najlepiej wiązane pod szyjką aby nie spadały; 6.rękawiczki; 7.pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami) dziennie schodzi około 8 10 szt; 8.kilka pieluszek tetrowych do wytarcia; 9.kilka pieluszek flanelowych 10. Kocyk 11. rożek 12. krem do pupy (Linomag); 13. oliwka dla dzieci; 14. ręczniczek, okrycie kąpielowe 15. mały jasiek 16. kosmetyki do mycia dzieciaczka 17. chusteczki do wycierania maluszka ; 18. butelkę 125 ml i smoczek 1 jakby 19. smoczek uspokajający Torba do szpitala dla mamy 1.dokumenty; 2.woda niegazowana 3. do ust krem, pomadkę odżywczą bo strasznie wysychają i pękają z gorąca i wysiłku; 4.soki ( jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy.; 5. ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa; 6. jedzonko 7. koszulka do porodu najlepiej rozpinana na całej długości, 8. wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (2- 3 sztuki); 9. szlafrok; 10. skarpetki mnie strasznie marzły stopy; 11. klapki; 12. biustonosz do karmienia piersią *2 szt 13. podkłady poporodowe - 3-4 paczki; 14. dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły); 15. ręczniki papierowe; 16. telefon komórkowy; Jestem w 30tyg: Ja też mam czasem głupie myśli, że nawet sama przed sobą wstydzę się przyznać. Do mnie czasami w ogóle nie dociera, że będę matką, że jestem w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 30tyg z tym instynktem to muszę się przyznać że też nie czuję. Rozczula mnie widok ubranek itd ale czuję się trochę tak jakbym oglądała film ze mną w roli głównej, stoję z boku tego wszystkiego. Trudno mi pojąć że to wszystko mnie dotyczy tak naprawdę. Nie martwię się tym za bardzo bo mówię sobie że to musi być normalne. Przecież nie znamy tego co nas czeka. Podobno w chwili gdy zobaczy się swoje dziecko po porodzie wszystko się zmienia Więc nie zadręczaj się. Dla mnie to też czysta abstrakcja. Huśtawki nastrojów, raz radość, raz strach i zwątpienie, niedowierzanie Dziewczyny muszę lecieć na razie ale odzywajcie się. Topik fajny. Można się wygadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w 30tyg
Coca cola, drogie rzeczy na tej stronce z allegro. Biustonosz 32zł!, za taki sam zapłaciłam 9,90zł http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5922466 Catie, wcześniej znajomy mówiły mi,że jak usłyszę bicie serduszka, to się zmienię. Usłyszałam i nic. Póżniej, że jak poczuję ruchy. Poczułam i nic. Teraz,że jak urodzę. Mam nadzieję,że do 3 razy sztuka, bo chyba się załamię jak nic kompletnie we mnie nie drgnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może troche drogie staniki. A takie rzeczy jak smoczki, butelki, nożyczki, rożki ? Zupełnie się nie orientuję :o Z tym instynktem to chyba normalne... Też tak mam . Myślę, że jeszcze do nas nie dociera co się dzieje. To taka nowa sytuacja, że nie zdajemy sobie jeszcze sprawy co się dzieje. Mam nadzieję, ze wszystko samo przyjdzie. Tak już jest to macieżyństwo urządzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×