Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Luva
I chcesz mi powiedziec, ze w wieku 20 lat masz juz wszystko za soba i jestes skazana na porazke? Na prawde nie slyszysz jak absurdalnie to brzmi? Oj Lola, chyba gorszy dzien masz dzisiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoLa1991
no tak ale rocznik 1991 kończy technikum teraz w maju a ja oblałam fizyke nie wiedomo co będzie z matą i znów będę mieć rok w plecy czyli już drugi :(( to się tak mówi ale dwa lata to wieczność ten rok już mi się wydaje że to bardzo dużo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
wosa zrobiloem na max, wiec z wosu 6. z polskiego to rzecywiscie, tez tego nie robilem , bo o tym nie wiedzialem a swoją drogą napisalem te rozprawke ale nie napisalem na temat utworow w arkuszu tylko sam wybralem sobie lektory, dlatego ze w polecenie nie pisalo na temat wymienionych tekstow, czy tekstow w tym arkuszu, wiec skoro tam nic nie pisalo o tym, bo nie pisalo napewno ze z takstami w arkuszu to napisalem to co ja tam wymyslilem. Napisalem niezle, wiec moze 15 pkt ustrzele z tego xd a w calej reszcie to z wiekszosci nie mialem pojecia szczerze , wszytko strzelalem i zmyslalem, zaraz przysiade i zobacze co trafilem. Mam nadzieje ze 2 bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
A jaki temat był rozprawki? Gratuluje wosu 123!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoLa1991
Moze nie wiem ale od kiedy policzyłam sobie te punkty za fize i mi wyszło że oblałam to strasznie się załamałam, wiem że to głupie ale niestety :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoLa1991
Gratuluje 123 wos na 6 to jest coś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LanieWody
No polski to jak 123 czyli lanie wody, ale wiesz 123 wydaje mi sie ze tam bylo w poleceniu tej rozprawki ze ma byc na podstawie utworow, czyli ja to rozumiem ze tych ktore byly podane, a co do WOSU to ja taki mistrzu nie jestem mysle,ze tak na 4 napisalem dalem ciala z pytaniem skrajny nacjonalizm i z flagami bo napisalem Unia narodow zjednoczonych :D co kretyn haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no to bylo osobne zadanie i polecenie bylo , wiem bo czytyalem je 2 razy zeby napisac to na podstawie 2 utworów. Nie pisalo jakich :P a jak nie pisalo to nie moge sie domyslac ze im chodzilo o te co byly w arkuszu bo to byly osobne zadania z sobą nie związane, wiec ja napisalem na podstawie wesela i jądra ciemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
123, a czy Ty chcesz zdawac rozszerzony polski? Czy mi sie cos pomylilo? Jaki mieliscie temat rozprawki? U nas nie bylo wskazania na konkretne utwory, mozna bylo korzystac z dowolnych, ale moze to sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LanieWody
Ja rozprawke wystartowalem moze na 30 min przed koncem i juz spalem prawie wiec sie nie kloce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
wlasnie tez mialem dylemat czy napisac na podstawie walenroda i baczynskiego? generalnie mozna by i mialo by to sens. Ale z drugiej strony doszedlem do wniosku ze wyraznie pisze w tresci zadania, na podstawie 2 utworow. I wlasnie kontemplowalem i doszedlem do wniosku ze jesli by tzeba na podstawie 2 utoworw, to by nie pisali 2 utworow, tylko utworow w tym arkuszu np. albo by to jasno napisaliw poleceniu, wiec mysle ze napisalem poprawnie, zreszta jak mi tego nie uznają to bede sie z nimi klucil, ze tempacy ukladaja pytania ktore nie mowia dokladnie co trzeba zrobic, ja robie to co pisze w pytaniu, a nie bede sie domyslac o co komus chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
tak ja zdaje rozszerzony polski, polski umiem bardzo dobrze, ale mowie, ze pech chcial ze to jedyna ksiazka ktorej nie przerobilem bo nie wiedzialem ze moze takie cos byc, uwierzcie mi, rozszerzona matura przy tym dzisaij to pryszcz. Pozatym mowie, ze mysle ze rozprawke napisalem an max pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Powinni pisać tak żeby nie było wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no wlasnie w poleceniu bylo z 2 utowrow. Wiec skorzystalem z 2 utowrow ;p a nie z tego co bylo w arkuszu, bo po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
sowją drogą mówie, ze to byly 2 odbrebne zadania, te z tekstami, a rozprawka to juz zupelnie odrebne zadanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ale teraz jak patrze to widze ze jednak troche dobrze zmyslilem te odpowiedzi, jak rozprawka bedzie tak na 12 pkt to powienienem jecszcze zaliczyc na te 15 xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat rozprawki: "Mówią, że historia jest nauczycielką życia". Polski ogólnie nie był ciekawy, ale mimo to zdam spokojnie. Te teksty nie wiadomo po co skoro albo był wypisany cytat albo trzeba wiedziec z wiedzy ogolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Temat całkiem ciekawy. Obyście zdali. A gdzie się podziewa myszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
Z wiedzy ogolnej,nigdy nie czytajac walenroda, nie jestem w stanie powiedziec kiedy sie akcja dzila, strzelilem i pomyslilem sie o I wiek, swoją drogą mysle ze tez zdam bo teraz patrze na to co strzelalem i zmyslalem i nie ma tak zle:) tak samo nie moge odpowiedziec co cos znaczy skoro jest napisane takim jezykiem ktorego nie rozumiem. O zgrozo http://www.sciaga.pl/tekst/34464-35-analiza_interpretacja_piesni_wajdeloty_konrad_wallenrod_adama_mickiewicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
pocieszająca jest 6stka z WOSu :P a jaka byla odpowiedz do tego o jaką arke chodzi, i co to jest ta arka, i to z ludzmi i z arką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
No przeca wiadomo, ze nauczyciele uwielbiaja babrac sie w romantyzmie, a Slowacki wielkim poeta byl! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Myszla chyba pisala o jakis problemach z netem? Pewnie jej dobrze poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LanieWody
Z ta arka to bylo chore :D nie skumalem tego a napisales,ze czego byla symbolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no wlasnie ja sie pytam czego byla symbolem bo nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Czyżby chodziło o biblijną arkę? Wtedy może być symbolem ratunku, boskiej pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no to to ze biblijną zaznaczylem w abcd, ale pozniej trzeba bylo opisac, a ja nie wiem o co chodzi xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Tu chodzi raczej o nawiazanie do piesni Walejdoty z Wallenroda. Piesc jako symbol ochrony tradycji i histori, jak biblijna arka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no wlasnie chyba tak, ale ja tam jakies pierdoly napisalem poniewaz nie mialem pojecia o tym tekscie a jest napisany takim jezykiem ze nie wiem o co w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luva
Wajdeloty sorka. To dosc wazne, zeby sie odwolywac do pewnych archetypow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×