Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość razdwatrzy123
1.C. 2 (-0,499, -1) odp C dobra ale nie -0,499 tylko ,-0,51 2.B. dobrze 3.D dobrze 4.C? dobrze 5.jeszcze nie liczyłam, musze sprawdzić te ujemne potęgi - nie wiem, wydaje mi sie ze 1, potem to policze 6.D tez mi sie tak wydaje ale nie jestem pewien 7.A dobrze 8.C dobrze 9.B? wlasnie nie wiem, ale wydaje mi sie ze dobrze(potem sprawdze) 10.B dobrze 11. P dobrze F dorbze P? dobrze P? dobrze F dobrze 12. nie liczyłam, ale proste.. dodać, podzielić przez ilość i wyjdzie - dokładnie tak :D 13. a)nie wiem, a wy wiecie? wiercholek = (-1,3) odczytujesz to z postaci kanonicznej b) f(x)=2x*kwadrat + 4x + 5 - poprostu mnozysz to i ci wychodzi , chyba tak zrobilas? 14.a)x=3 b)kombinuję dalej , 123 Ty to chyba umiesz? poprostu po jednej stronie piszesz to co jest W(x)=P(x) + 5 i liczysz,aaa widze ze to juz wyliczylas u gory. Na czynniki liniowe z tego co ja tu widze to nie wiem czy dobrze kombinuje(potem ide na korki to sprawdze) x=0 x=pierwiastek z 2, nie wiem wlasnie takie zamotane to troche :D 15.Jeszcze nie zrobiłam - liczysz pierwiastki funkcji,rysujesz parabole i zaznaczasz zbior wartosci mniejszych od zera 16.Nie umiem jeszcze. Liczysz q dzielac wyraz nastepny przez poprzedni, A1 liczysz robiąc uklad rownan,podstawiajac i wyliczajac. Wzor na sume masz w karcie wzorow 17. a)narysowałam b) - liczysz pierwiastki i rysujesz tam gdzie parabola jest powyzej zera , zaznaczasz i zapisujesz. c) - dla argumentu nr. 4 czyli w miejsce x wstawiasz 4 d) miejsce zerowe liczysz delte, i potem liczysz pierwiastki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
18. Najlepiej jest sobie narysowac tabelke i policzyc gdzie licznba jest kwadratem. Liczysz moc zbioru, i potem prawdopodobienstwo,podstawiasz i juz masz. Moc zbioru 20, a te ktore bedzie kdwaratem to trzeba policzyc ile ich tam jest, nie chce mi sie tego robic teraz 19. sinus alfa mozna policzyc z wzoru jedynkowego albo odwrotnosci pitagorasa. tangens to sinus podzielony przez cosinos, wiec majac sinus wystarczy podzielic przez cosinusa. 20.przypominam ze z wzoru na okrąg r jest do kwadratu, takze r =4, zrobic rysunek,narysowac ten okrag o punktach w miejscu S=(-2,5) r=4, wzorem na liczenie prostej przechodzacej przez 2 pkt wyliczyc wzor na prostą i narysowac i stwierdzic czy tworzy srednice czy nie. 21. zadnych walcow, to nie moja bajka, chcociaz jak bym mial za duzo czasu na egxzaminie bym to zrobil, bo to sie wyprowadza ze wzoru na walec i latwo jest policzyc pole, ale teraz sie za to nie biore. 22. nie chce mi sie w to wglebiac . no i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
co ty, dzisiaj matma do 1 w ncoy,jutro spanie do 12 :D i na egzamin trzeba leciec, ja ide po 16 na korepetycje bo sie umoiwlem z kobietą to przerobie te 2 arkusze dokladnie zebym umial idealnie to zrobic, a zadania są na tyle podobne na tym z 2007 i tych 2 wiec raczej zalicze:), a jutro az sie boje... biologia i geografia do 1 w nocy i o 7 na pociag.wrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Nie wiem czy zauważyliście, ale w tym arkuszu z chemii co 123 przesłał to 2 zadania są identyczne lub prawie z tym co było na próbnym arkuszu z cke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ja jeszce nie patrzylem ,rozwiazalem sobie przed chwila jeden arkusz z histy i zrobilem wszytko na maxa :D Z fizyki byly tez 2 zadania zywcem z probnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
tak w tym pierwszym arkuszu, podkreśliłam -0,51 a nie wiem czemu przepisałam -0,499 :))) Wiadomo o co chodzi:) Ok, pocieszyłeś mnie, czyli robię dobrze:)))) Dziękiza objaśnienia, ja już nie będę podawała odpowiedzi do drugiego arkuszu, bo załapałam chyba z tego co mówisz:), tylko zadania wypiszę gdzie mam problemy:) Miłej nauki;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ten drugi w porownaniu z tym co teraz robilismy jest latwiejszy o wiele, latwiejsze pytania, dla pocieszenia ten latwiejszy jest z października :D tz ten 100 coś, oby teraz tez byl taki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Arkusz robiłeś ten z próbnych? Całkiem miły był;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ja robilem wszystkie probne z 2007 i teraz te co dostalem robie :D calkiem przyjemne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ale matma nie ma porównania z fizyką, naprawde, fizyka to przytym combo. Ale naszczescie juz fizyka za mną :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
A z historii masz coś co było? Albo z gegry?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
dokładnie, przy fizyce czuć że matma jest PROSTA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Weźcie mnie tak nie straszcie;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
hmmm ja nie wiem ,bo ja sie uczylem na historie rozszerzoną na mature to mi sie wszystko wydaje proste, ja juz nie pamietam co bylo w arkuszu z 2007 szczerze ale widze ze pytania z matur podstawowych i rozszerzonych sie powtarzają, a pozatym to nie jest az jakies tam takie zaglebianie sie w tych eksternistycznych tylko doslownie wiedza ogolna, to o co tam pytaja to kazdy powienien wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Wzór funkcji kwadratowej wyrażony jest wzorem f(x)=-5x*x +4x + 1. Zapisz w postaci iloczynowej i kanonicznej. Moglibyście mi to rozwiązać, bo nie wiem czy dobrze robię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
i jeszcze. Rozwiąż nierówność: 2x*x -3x-5 jest mniejsze lub równe zeru. Co dokąłdnie oznacza to rozwiązanie tego równania, jesli ktoś by mógł niech napisze. Bo tu zawsze mam wątpliwości:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
w karcie wzorow masz wozry, liczysz delte, jesli delta jest dotdatnia to masz 2 pierwsiatki, jesli rowna zero to 1 pierwastek ,jelsi mniejsza od 0 to nie ma rozwiazan, potem liczysz x1 i x2 - miejsca zerowa, wykorzystujac pierwiastek z delty,liczac postac kanoniczna liczysz p i q - są to dane wierzcholka paraboli i potem podstawiasz to do wzoru na f. kanoniczną pamietajac zeby dobre znaki zachowac, bo tam mozna sie pomylic z tym + i -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
I jeszcze co zrobić, gdy doprowadzę już do funkcji kwadratowej, a w książce jest napisane żeby coś dalej obliczyć:P To już ostatni problem z funkcjami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
to chodzi o to ze liczysz miejsca zerowe x1 i x2, rysujesz parabole i w zaleznosci od polecenia zaznaczasz zbior wartosci i juz , czy to dodatnich czy ujemnych, tam gdzie jest rowne zero to nie piszesz ( tylko piszesz < - to "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Yyy:) a Tak na przykładzie konkretnym nie dałoby się?:)) Chociaz z tym przekształceniem.. Ja pewnie to robię nieświadomie wszystko, ale jednak czasami jak czytam polecenie ejstem zdezorientowana. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
musialbym to narysowac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Długo na te korki chodzisz?:P :) U mnie najlepiej z geometrią.. figurami.. te funkcje zawsze gdzieś tam czymś mnie zaskoczą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
ale chociaż to przekształcenie funkcji z kwadratowej na liniową, kanoniczną czy coś tam... O rozwiązaniu kw znajdę sama:) kojarzę z tymi miejscami zerowymi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoLa1991
Jestem załamana tą matematyką sprawdziłam do Twojej Myszka 1234 ten arkusz i mam dużo źle :( pewnie tego nie zdam. a wiesz jakie odpowiedzi miałay być w tamtym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
jakos z 15 razy bylem ogolnie, i dzisaij mysle ze ostatni raz tlyko zeby rozwiac watpliwosci, a u mnie na odwrot - nie nawidze geometri, a te funkcje są prosciutkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
ja cała skaczę do góry jak widze zadanie z geometrii:))) Kojarzę wszystko, mam pojęcie o tym.. Działam cuda:)))) A funkcje..heh..jest coraz lepiej.. jednak to jeszcze nie to:PP Eeee, to fajnie:) Ja sama się uczę, i stąd tyle p[ytań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no to super, dasz rade:) grunt to sie nie stresowac :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
LoLa1991 nie martw się, :))) Może na egzaminie podpasują Ci pytania:) O jakie odpowiedzi pytasz?:) Mam większość rozwiązane, no prócz kombinatoryki :P ciągów:P, ale ciągi chyba zaraz ogarnę bo mi 123 napisał:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Dam radę, wiem:) Zdam, umiem:)))))) Ty to walczysz o ładną ocenę z tego co widzę:))))_ Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
nie, ja walcze zeby zdac :D ale jesli dadzą mi dobrą ocene to nie mam nic przeciwko. Zeby naprawde zaliczyc to tak zeby na 2 bylo to musialbym nie miec wogle o tym pojecie co pisze w otwartch zadaniach, ale mysle ze z 3/4 bedzie z tej matmy jesli beda podobne zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×