Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@justyona O właśnie - tak to widziałem, gość co miał problem 10 razy z matematyką dopiero jak zdał matematykę, wziął się za resztę przedmiotów. ;) Da się tak to zrobić, ale ma to poważną wadę - przepadają zdane przedmioty(na 99%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
z fizyki dostalem swiadectwo ze szkoły w której zdawałem. no ja nie mialem problemu wiec niewiem czemu wam robia. niech pokazą wam wyraźnie przepisy ktore tego zabraniają :) ustawe przeczytac wystarczy i rozporzadzenia i tam nawet nic niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey wybralam sie dzis osobiscie do jedednej ze szkol zaocznych w moim miescie do ktorej nie moglam sie dodzwonic,i powiem Wam ze mam spora nadzieje ze sie uda,babka w sekretariacie mowila ze sa u nich takie przypadki,dalam jej wszystkie wyniki egzaminow,mowila ze zadzwonia do mnie i mam przygotowac 3 zdjęcia prosbe do dyrektora, dala mi wniosek do wypelnienia,no i jeszcze mam przygotowac swiadectwo ukonczenia ostatniej szkoly a ze ma je oke z ktorego na wszelki wypadek nie chc rezygnowac,aby moc napisac egamin w pazdzierniku,dam im kopie. i tyle pojde na ten 6 semestr ktory juz trwa wiec niewiele zostalo,zostane zwlniona z wszystkich zajec po za matma ktora mam do zaloczenia,matura niestety za rok ale wole to niz nic... Oby mi sie udalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostekrpk A Ty pisales ten egzamin z cala grupa w tej zaocznej szkole czy indywidualnie? i musiałeś sie wypisać z oke? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweterek12 Tak ja akurat informatyke zaliczalam w lutym zeszłego roku 4 dostalam:) i wiem ze bylo spore zamieszanie w zwiazku z tym ze uczniowie z Gdanska musieli przyjechac do nas... jesli nie uda mi sie z ta szkola to z cala pewnoscia zrobie wszystko zeby pisac ta poprawke w pazdzierniku,nie pozwole na to aby tyle mojego czasu i ciezkiej pracy moglo przepasc. już na szczęście ochłonęłam troche i nie jestem w wielkiej rozsypce , DAMY RADĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nic nie przepadło, jest pismo na stronie OKE - apropo zaliczenia zdanych przedmiotów. Owszem zgodzę się ze można max 2 lata. Ale cóż ja już byłam po 'prośbie' i nie zdałam.. wiec uprzejma Pani mi powiedziała że mogę tak zrobić - ale oczywiscie nie można zdawać w nieskończoność. Czytam tutaj jak ludzie piszą o tym liceum zaocznym.. z tego co ja się orientowałam to owszem można się zapisać - zaliczą zaliczone przedmioty, ale nauka trwa 3 lata. 3 lata uczyć się 2 przedmiotów? szkoda czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trwa 3 lata tylko zapisujesz sie na ostatni semestr i tylko tyle jak zdasz ten przedmiot to juz konczysz i dostajesz swiadectwo, a jak to zrobilas z tym przedluzeniem w oke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem ciekaw tego przedłużania, mogłabyś podać link do rzeczonego wcześniej pisma w sprawie zaliczenia zdanych przedmiotów? Z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak :), nie wiedziałem nic o tym wniosku bo na stronie mojego poznańskiego OKE nie ma o nim ani słowa wzmianki. :P Nie rozumiem tylko jednego - skoro oceny się zachowują i można znowu zaczynać przygodę z OKE, to po co ten limit 2 lat, powodujący tylko zabawę z wyciąganiem i ponownym składaniem papierów. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia, a Ty jak długo już zdajesz? inaczej, ile sesji Tobie pozostało i przedmiotów - jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynałem w październiku 2011 r., teraz minęła mi druga sesja, przedmioty mam rozplanowane na 4 sesje, w październiku tego roku będę zdawał fizykę oraz historię, w lutym 2013 r. będę miał zestaw maturalny, tj. matematykę, język polski i język angielski. Co do przedłużania sesji to nie pytam się bo czegoś nie zdałem, o oceny się nie boję, po prostu jestem ciekawy całej tej sytuacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak coś jest o tym na stronie mojego OKE. :P "8. Osoba, która ponownie ubiega się o przystąpienie do egzaminów eksternistycznych z zakresu danego typu szkoły dla dorosłych, w okresie nie dłuższym niż 3 lata od upływu okresu zdawania egzaminów eksternistycznych, ma prawo złożyć wniosek (Załącznik 2.8) do dyrektora OKE o zaliczenie poprzednio zdanych egzaminów eksternistycznych." Teraz już wszystko rozumiem, dają nam kolejną szansę jak nie poradzimy sobie na sesji dodatkowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
Tak Pandora mi tez strasznie szkods tej matury w tym roku,mialam ogromna nadzieje... mnie jakos nie przekonuje to liceum :P nie wiem dlaczego;P a jak bedzie wygladalo swiadectwo??skoro wszystko bylo zdawane w oke?? no i tez inna kwestia,bo jesli ktos pracuje,to nie zawsze ma wolne weekendy ,zeby chodzic do szkoly zaocznej:) ja tam juz poczekam do pazdziernika ,tak czy siak rok do matury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
normalnie wygląda swiadectwo. i co z tego ze zdawane w oke ? czym się różni świadectwo od świadectwa ? wytlumacz mi. te egzaminy to państwowy dokument na ukończenie tych że przedmiotów wię są ważne w każdej szkole i te pzedmioty które zaliczyłaś bedziesz miec wpisane oceny na swiadectwo!!! Ludzie znajdzcie tylko szkole z 6 semestrem!! jak komuś naprawde zależy to w chwile to załatwi tak jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gostekrpk A Ty pisales ten egzamin z cala grupa w tej zaocznej szkole czy indywidualnie? i musiałeś sie wypisać z oke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
nie musiałem się wypisywać bo nie ma takiej potrzeby bo takowy zapis nie istnieje!! Po koleji od początku. W roku 2009 dniu 23marzec otrzymałem wynik pozytywny z 10 przedmiotów i jeden negatywny z fizyki. 25 Zgłosiłem się do szkoły zaocznej a 31 zaliczałem fizyke z resztą grupy. 24 kwietnia otrzymałem swiadectwo z zaliczonymi wszystkimi przedmiotami! Jeżeli mówią wam że to nie możliwe to wytłumacze to - zwykła nieznajomość przepisów!!! A co do matury to nie mam zielonego pojęcia jak to by wyglądało gdyż nie składałem deklaracji bo nie wiedziałem czy zdam a na tamtą chwile nie wiedziałem o takiej możliwości. Po skończeniu dałem sobie spokój i już nigdy ale to nigdy niechce mieć doczynienia ze szkołą. Stek bzdur które w życiu na nic się nie przydadzą mamy wiedzieć ! NP. Historia która w ogóle nie ma nic wspólnego z tym co tak naprawdę się kiedyś działo - wzory i równania matematyczne które w przyszłości nie przydadzą się w 80% dziedzin pracy w życiu dorosłego polaka. Chemia która jest zupełnie nie potrzebna i fizyka którą można obliczać za pomocą zwykłego programu pakietu windows :) Szacunek dla tych którzy podjęli się tego wyzwania ale moim zdaniem powinni coś z tym zrobić bo wkońcu OKE nie będzie miało chętnych. Porażka naszego systemu. Władza która wymyśla durne ustawy aby utrudnić pracę dyrektorom komisji. A na koniec Egzaminatorzy którzy w niejasny nam sposób sprawdzają nasze zadania do których niby mamy wgląd ale jako osoby bez wysokiego poziomu znajomości danego przedmiotu nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy ich praca jest wykonana prawidłowo czy też celowo pomiją niektóre rzeczy aby utrzymać swoją prace... smute to ale prawdziwe A WSZYSTKIM TYM KTÓRYM ZALEŻY POSTARAJCIE SIE I ZNAJDŹCIE SZKOŁE Z 6 SEMESTREM!! 3MAM KCIUKI I NIE DAJCIE SIE SYSTEMOWI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
dzieki za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo,póki co czekam na telefon z tej skzoly,oby sie udalo:) i obym zdala bo to juz byłby wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę Ci jeszcze powiedzieć że średnio sobie wyobrażam egzamin ustny z matmy...:)) ale moze sie zlitują, jak bede cos wiecej wiedziala to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa i jeszcze jedno w tej szkole chca odemnie swiadectwo ostatnio ukonczonej szkoly ,a ma je oke to moge im dac kopie? jakie ty dales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może być tak, że będą się pluć, że chcą oryginał. Ciekawi mnie jedna kwestia - dlaczego twoje OKE trzyma ci twoje świadectwo, moje OKE zwróciło mi je razem z informacją o przyjęciu na pierwszą sesję kilka tygodni po daniu im świadectwa w mniej więcej wakacje ubiegłego roku. ;) @gostekrpk NIE DAJMY SIE SYSTEMOWI! ANARCHIA! ANARCHIAAA!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja slyszalam ze oddadza mi razem ze swiadectwem ukonczenia liceum,i wszyscy moi znajomi ze szkoly sa w tej samej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do świadectwa to mi oke oddało razem ze świadectwem ukończenia LO. Co do tego czy będą się czepiać to trudno powiedzieć, ludzie są różni. Powodzenia życzę;), ustny z matmy wygląda idiotycznie ( miałam kiedyś) i jest bardzo stresujący. Rozwiązuje się zwykle zadania na tablicy, czasem mówi się krok po kroku co robić, brr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostekrpk
swiadectwo dałem oryginał i sobie skserowali tylko. Na ustnym pamietam że zapytali co to jest funkcja i jakie typy fukncji zdam i czy umiem jakieś wzory na pamięć drugie bodajże czym jest planimetria czy jakoś tak a 3 pytania nie pamietam wcale. 3 mam kciuki za Ciebie ! Przemuś ja zwykły prosty polak jestem a to co nam robią to masakra... te egzaminy powinny być darmowe bo w naszym kraju tylko potrafi rząd płakać że lenie jesteśmy a prawda taka że nikt niechce bez wykształcenia. Nie ważne jak ważne że sie uczymy tych bzdur i chcemy pracować a oni to nam utrudniają. A ludziom sie pomieszało i zamiast pomagać sobie to kłody pod nogi jeden drugiemu rzuca. 3mam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo za tyle cennych informacji :) powiedz mi jeszcze czy ty dostales od nich jakies tematy czy musiales sie uczyc z wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myicu
ludzie co jest nie dostalem jeszcze wynikow ;o ty wgl jest poleconym wyslane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myicu
OKE Jaworzno jak co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×