Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość lucja24242422
Witam, Czy na egzaminach z j.obcego (LO) mam wybór tylko w j. angielskim, j. niemieckim, j. rosyjskim i francuskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo1234
Jakie języki można zdawać? W szkole uczyłem się angielskiego i włoskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostępne są języki/można zdawać następujące języki: język polski język angielski język francuski język niemiecki język rosyjski Język polski jest obowiązkowy, reszta do wyboru. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucja24242422
Dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos9321
generalnie to jeśli przyjdzie koperta A4 to znaczy że w środku jest świadectwo, jeśli A5 to znaczy że czegoś nie zaliczyliście ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasfasf
nie prawda mi przyszła a4 karta z wynikami a nie zdałem 3 przedmiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Współczuje:( Jakie przedmioty sprawiły ten trud?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@fasfasf Koleżanka małgos9321 wspomniała o kopercie a nie o kartce z wynikami. Mi też przyszła w grudniu kartka A4, ale upchnięta do koperty A5(nie dlatego, że czegoś nie zdałem, tylko dlatego że egzaminy robię porcjami :P), faktycznie świadectwa przychodza niezginane, zabezpieczone kartonem w kopercie formatu A4, a karty z wynikami cząstkowymi/egzaminami niezaliczonymi przychodza wydrukowane na kartce A4 w kopercie formatu A5. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Wyników jeszcze nie ma, rozprawiamy o samych egzaminach tudzież potencjalnych wymiarach koperty ze świadectwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safasfa
co ty przemuś za bajki opowiadasz mam ci zdjecie koperty wysłać ? kartka a4 w kopercie a4 zdawałem 11 niezdałem 3 i były w kopercie a4 na kartce a4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safasfa
zależy może od oke ale głupot bym nie gadał a niezdałem matmy chemi i fizyki z reszty mam same 3 i 4 dziwnym trafem z matmy i chemi zabrakło po 1pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ae5y5ey
Po co komu ta matematyka, fizyka i chemia jeszcze zrozumiem ale matematyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@safasfa Nie emocjonuj się tak, nie zwykłem pisać 'głupot', widocznie co OKE to inny obyczaj, widocznie u mnie oszczędzają na kopertach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rd46i75i
Zdaję egzaminy do szkoły średniej w zakresie eksternistycznych egzaminów, została mi tylko matematyka którą poprawiałem trzy razy bez skutku dlatego że od dziecka miałem problem z matematyką i jechałem na samych dwójach.Czy istnieje jakieś prawo które zwolniło by mnie z zdawania matematyki i mógł bym szybciej uzyskać wykształcenie średnie bez zdawania matematyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Bez szans na żadne zwolnienia. Ja miałem np. w pełni zaliczony materiał licealny w poprzedniej szkole z kilku przedmiotów (m.in. nieszczęsną fizykę), ale eksternistycznie trzeba zdawać wszystko niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos9321
cóż kiedyś mówiło się że wykształcenie średnie nie jest dla wszystkich, można "jechać" na zawodowym. Trzeba się zebrać i opanować materiał, zwłaszcza że poziom egzaminów w trybie eksternistycznym jest żałosny, ja po 2 klasach liceum bez nauki matematykę na 3 napisałam, a w szkole właśnie z matmy nie zdałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Jaki jest motyw aktywności zawodowej i gospodarczej człowieka? Dla tych co juz zdawali PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afasfasfa
małgoś nie każdy kuma matme ja polski pisałem 40minut i mam 3 wos i pp to samo a do historii nawet nie zajrzałem... biologia i gegra też była banalna i co tego ? nie rozumiem matmy i fizyki i nie potrzebne mi to ale zaliczyć trzeba i nie pisz mi o żałośności poziomu bo się okaże że nie zdasz matury która jest łatwiejsza niż egzamin eksternistyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh asasas
Jak nie wiecie jak jest to nie piszcie bzdur !!! Chodzę na kursy eksternistyczne na których robimy materiał z matematyki dokładnie taki sam jaki jest w liceum ! Na 5 godzinach kursu przerabiamy materiał który normalnie w 3 letnim liceum robi się 4 miesiące.Poziom ten sam a egzamin z matematyki jest na tym poziomie co matura więc jak nie wiecie to nie piszcie bzdur ! Sam podchodziłem do matematyki dwa razy bo totalnie tego nie rozumiałem odkąd mnie poczęto i zaliczyłem totalnie picem.Wszystkie przedmioty miałem zaliczone na 4, fizykę na 2 a matematykę za drugim razem też na 2.Uważam że materiał który robi się z matematyki kompletnie w życiu mi się nie przyda.Rozumiem równania na ułamkach, procentach ale bez przesady.Niestety trzeba to ustrojstwo zaliczyć żeby mieć średnie. Rozwala mnie też jak ludzie gadają że się męczyli 3 lata w liceum żeby mieć średnie i przystąpić do matury a teraz można eksternistycznie podejść bez stresu i w ogóle.W takim razie zapraszam wszystkich śmiałków którzy tak mówią do szkoły na kurs w trybie eksternistycznym a później na egzamin Państwowy który kosztuje 160zł.Gdybyście mieli pojęcie że wygląda to dokładnie tak samo jak w 3 letnim liceum a do tego jest trudniej to nie gadalibyście takich bzdur wyssanych z palca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nghngfbdfn
dokładnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
rowniez sie zgadzam,tez zaliczylam wszystko oprocz matematyki i fizyki i uwazam,ze poziom jest strasznie wysoki,uczylam sie bardzo bardzo duzo!! i chemie tez ledwo co zaliczylam,mam nadzieje,ze poprawka poszla mi lepiej ,chociaz sie dopiero okaze:( i tez mnie denerwuje jak ludzie mowia ze latwo latwo gow*o prawda;/ bo to jest wiekszy stres niz w szkole piszac sprawdziany lub oddajac cwiczenia czy zeszyt dzieki ktoremu zalicza sie przedmiot. No a poza tym w szkole jest sie z tym na bierzaco,tutaj albo kursy albo ciagla nauka w domu.Wielki podziw i gratulacje dla tych ,ktorzy zdali za pierwszym razem:) niestety ,ale nie wszystkim matematyka przychodzi tak latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6it7ik
Nie tak dawno w jednym z Śląskich liceów pisali próbną maturę z matematyki, na 210 uczniów zdało ją tylko 9 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@6it7ik Żałosne, tym bardziej że poziom "trudności" matur spada z roku na rok w imię tego by szkoła "nie straszyła", już nie wspominam o żenującym progu 30% by zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh asasas
Nie wszyscy są takimi inteligentnymi mózgami jak Ty Przemuś żeby zaliczyć matematykę na choćby te 30%.Jedni mają mózg do humana inni do przedmiotów ścisłych, nie śmiej się z tych którzy nie potrafią bo Ty pewnie też czegoś w życiu totalnie nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie schlebiaj mi tak, czy napisałem tu gdzieś że jestem matematycznym orłem? Nie, jestem nim, egzamin eksternistyczny z matematyki biorę bardzo na poważnie, ostrą naukę do niego zacząłem w jesieni 2011, a egzamin będę miał w lutym 2013 r., i wiem że matematyka to nie jest pikuś, ocena jaką chciałbym uzyskać przy dobrych wiatrach to 4. Przygotowuję się do tego egzaminu grubo przed jego pisaniem a nie jak niektóre osoby tutaj, co zapewne w tydzień przed egzaminem powtarzają sześcioletni, gimnazjalny oraz licealny program matematyki, a potem lamenty tu na forum, jaka to matematyka jest niebosiężna. Ludzie, trochę pokory. :) 'Nie potrafić czegoś' - jakież to względne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgos9321
@Przemuś Zgadzam się z Tobą, każdy w innym tempie przyswaja informacje, jednak nie oszukujmy się byłam w dobrym warszawskim liceum, i większe trudności sprawiały mi sprawdziany z niektórych przedmiotów nawet z paru działów niż taki egzamin ogólny jak na eksternie. Po prostu tutaj potrzebne są najważniejsze informacje z materiału, dodatkowo jest mnóstwo ułatwień jak np na geografii gdzie w treści egzaminu są wskazówki, a w szkole musisz mieć w głowie wszystko i masz pustą kartkę przed sobą. Po prostu faktem jest że tutaj liczy się ogólna znajomość podstaw materiału, umiejętność logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem (jest b. dużo zadań które jeśli się nie wczyta w nie można źle zrobić, nawet znając odpowiedź) i kojarzenia faktów. WOS, PP, biologia czy historia sprawdzają wiedzę ogólną, na historii nie trzeba nawet żadnych dat znać, wystarczy mniej więcej kojarzyć które wydarzenie było wcześniej, chronologicznie, jak na egzaminie z sesji zimowej. Tutaj nie ma miejsca na zmaganie się z autorami programu nauczania, podręczników i ambicji nauczycieli, czyste wymagania podane na stronie OKE i jednakowe zasady oceniania dla wszystkich. Mój znajomy nie zaliczył chemii, zabrakło mu jednego punktu, nie naciągnęli mu nawet. Więc trochę pokory zarówno dla tych którzy 3 lub więcej lat zapiepszają do szkoły jak i dla tych co zdają się na siebie tutaj płacąc lub nie za te egzaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daydreamer
. W zimowej sesji egzaminacyjnej w roku 2013 egzaminy eksternistyczne, o których mowa w ust. 1, przeprowadza się wyłącznie z następujących obowiązkowych zajęć edukacyjnych: 1) język polski; 2) historia; 3) wiedza o społeczeństwie. Źródło; http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2012,nr,34/poz,188,rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-w-sprawie-egzaminow-eksternistycznych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daydreamer
wygląda na to, że w lutym za rok można będzie jedynie zdawać z 3 przedmiotów.. dobrze, że to akurat te które sobie zaplanowałam ;] trafiłam na to przypadkiem i jestem trochę w szoku bo zakładając ktoś kto chciał zdawać w tym terminie inne przedmioty będzie miał problem.. zostaje jeszcze sesja jesienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×