Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Do piszących chemię! Co wyliczyliście w tym zadaniu otwartym na gramy wody? I ogółem jak pamiętacie jakieś zadania to piszcie, każdy punkt się liczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moenejdfnhf
' Do deklaracji absolwent dołącza świadectwo ukończenia szkoły. ' ja będę jeszcze zdawać w lutym ost egzaminy, więc papierek dostane podejrzewam dopiero w marcu/kwietniu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moenejdfnhf
ambiwalentna_93 dzięki, czyli wszystko jest w porządku;) już zaczynałam panikować, że nie dopuszczą mnie do matury;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moenejdfnhf
mi wyszło 7 g (?) a tego drugiego zadania z molami w ogóle nie ruszyłam nawet:| też chętnie porównałabym wyniki póki świeża pamięć;) ktoś inny się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) miło tak was poczytać sama się biorę za egzaminy w październiku przyszłego roku kupiłam cały zestaw repetytoriów z GREGA i jazda:D lubie sie sama uczyć więc myślę ze jakos pójdzie;) i sama liczę na zwolnienie z opłat bo też jestem w sytuacji typu mam małe dziecko i tylko mąż pracuje ale mysle że jak rodzinne na małą dostaje to nie mają większych wymogów na osobę niż MOPS..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
z tym zwolnieniem z opłat to jest tak że się składa deklaracje że sie samemu gospodaruje... jak jesteś w PUP zarejestrowana to dostaniesz zaświadczenie o statusie bez prawa do zasiłku, na stronie OKE pisze ile powinno wynosić minimum na głowe jak chcesz mieć zwolnienie z całości a zarobki męża netto przewyzszą te minimum to napisz że sama prowadzisz gospodarstwo. Nikt tego nie sprawdza dogłebnie bo tez jak maja to robic? Nawet jakby mieli prawnie taka możliwość to zawsze może byc sytuacja że ktos mieszka pod jednym dachem ale ze soba nie jest (separacje, różne pokolenia, teściowie itp) wtedy każdy "jedzie" na własną ręke czyli prowadzi odrębne gospodarstwo domowe. Druga sprawa jest taka że z tego co pamiętam to w dokumentach nie podawało się stanu cywilnego. Kwota za egzaminy to majątek jak się jet bez pracy w dodatku z dzieckiem. Co do samych opłat to tez są one troche przesadzone tym bardziej że CKE nie oferuje w zasadzie żednej pomocy w tym kierunku. Informatory sa bardzo ogólnikowe a przykładowe testy mają się nijak do obecnych egzaminów bo obecnie forma jak i system punktowania nieco odbiega od tych zawartych w przykładach. Już lepiej zainwestować te pieniądze w kursy przygotowawcze. Powodzenia na angielskim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcyer bardzo bardzo dziękuję każda wiedza zwłaszcza taka się przyda;) sprawdziłam faktycznie przekroczy:/ ale czad a opłaty kurcze 170 zł za egzamin to szok ale nie dam sie!!!;) trzymam kciuki za zdających i czekam na kogoś kto dołączy do mnie w pażdzierniku przyszłego roku.;) a są może gdzieś przykładowe testy ale poza tymi na stronie OKE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naniwa
Hej! Mam pytanie wnioski o dopuszczenie do egzaminow w sesji zimowej 2013r. trzeba zlozyc do 30 listopada dobrze pamietam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
pewnie analogicznie do sesji październikowej gdy trzeba było wysyłać wnioski do końca lipca więc raczej tak jak piszesz. Jak tam angielski? Egzamin łatwy ale ciekawi mnie jakie zdanie ułozyliście z tym Brianem i psem bo mi nic nie przyszło do głowy i ułozyłem jakiś bezsens :) A co do chemii to lipa straszna większośc rzeczy na wyczucie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tehejkasdl
Ja Angielski zdawałem tego roku w lutym i zdałem na mocną trójeczkę w ogóle się nie ucząc a do tego jeden punkt mi zabrakło do czwórki :(:(:( Angielski ostatni raz miałem 14 lat temu w szkole podstawowej a do testu w ogóle się nie uczyłem tylko po prostu jestem osłuchany i oczytany więc spokojnie dałem radę.Nas było na Angielskim około 60 osób, pamiętam że po 15,20 minutach dużo ludzi wyszło z sal jak przejrzeli testy, a po godzinie na sali byłem tylko ja i dwie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liaaa
Z tym Brianem w angielskim to trzeba bylo ulozyc tak, ze Brian bedzie mial mniej czasu jesli kupi psa... Chyba o to chodzilo? Bo nie wiem co innego mozna bylo jeszcze ulozyc... :) Angielski dla mnie banalny, licze nawet na 5 :D Ciekawe kiedy beda wyniki... Jestem pewna ze nie zaliczylam chemii, fizyki i matematyki... no i historii, na ktorej mnie nie bylo. no coz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 799248yp
polecacie repetytoria z GREGa czy lepiej kupić te z OPERONA (droższe) i czy w ogóle to jest użyteczne? zostało mi jeszcze 6 przedm do zdania (pol,wos,his,geogr,biol,matma) i matura w tym roku jeśli nie zawalę matmy; resztę powinnam zdać bez większych problemów (przeglądałam arkusze i wydają się dosyć łatwe) chociaż zaczynam się uczyć dopiero 3 mies przed to myślę, że się uda to wszystko zaliczyć;) do przedm które zdawałam wcześniej uczyłam się zaledwie kilka dni przed (fiz,chem) a do reszty jeszcze mniej albo w ogóle;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIAaaa
Ja wykupilam materialy do nauki na stronie naukaprzezinternet i tam są podzielone działy na tygodnie, ogólnie polecam bo jest wszystko co najwazniejsze i dobrze opracowane... tylko za jeden przedmiot zaplacilam bodajże 160zł. jeśli ktoś naprawdę potrzebuje to mogę wysłać te kursy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIAaaa
z niektórych przedmiotow podzielone na 20tyg nawet a ją z każdego przedmiotu zaczynałam się uczyć dzień, góra dwa przed egzaminem... ale myslalam że będzie gorzej z tymi egzaminami. nie mogę się już doczekać wynikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
799248yp ja kupiłam wszystkie przedmioty z GREGA i jestem zachwycona!!:) znalazłam tam wszystko czego potrzebuje: fajnie przejrzyście i do tego za jedną książke dałam 7,99 na allegro warto poszukać bo w księgarni za jedną zawołali 16 złotych... wiec róznica spora a i tą nową wersje kupiłam z tego roku matura 2013,2014 bo sprzedają jeszcze starsze. Przejrzyj sobie gdzieś w księgarni bo może akurat spasuje Ci bardziej z Operona. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 799248yp
widziałam właśnie na allegro, że są o połowę tańsze ale dużo ludzi też brało te z operona (za 60zł/szt) i zastanawiałam się czy warto;] zamówię jednak te z grega bo dużo osób je poleca i chyba nie ma sensu przepłacać.. dzięki za podpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
Liaa u mnie z angielskim podobnie tym bardziej że użyam tego języka często ale te jedno zdanie sprawiło mi problemy z powodu słowa "buyS" czyli że on teraz kupuje a nie że kupi... mimo tego tez licze na wysoka note... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selwer
hej.czy orientujecie sie ile było odpowiedzi A na testach z angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
jako takich testów to nie było ale z tego co pamiętam to niewiele było tych A szczególnie w pierwszym zadaniu z tym tekstem z nani dziadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco12122121212
Ponowne przystąpienie do egzaminów eksternistycznych. Nie wiecie, co trzeba przesłać? Zmienił się druk wniosku, i teraz tam pisze "o dopuszczeniu do egzaminów począwszy od", a przedtem pisało o deklaracji o pionowym przystąpieniu? Wysłać sam wniosek i będzie dobrze? Świadectwo wysyłałem w maju, dowodu osobistego nie zmieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liaaa
o faktycznie, to ja nie wiem o co w tym zdaniu chodzilo... No trudno, dla mnie i tak najwazniejsze abym zaliczyla... Dupa z ocena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
Liaa no i zaliczysz napewno o ile uwaznie czytalas te zadania z analizą tekstu bo tam szło się pogubić podobne jak zadanie o tym biegu w którym biegali celebryci poubierani w fikusne stroje :) Nie wiem jak w innych okręgach ale wyniki z Jaworzna otrzymamy listem poleconym w okolicy 1 grudnia także miesiąc przyjdzie nam poczekać :) powodzenia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
a i jeżeli komuś się noga powinie to do końca grudnia będzie miał czas na złożenie deklaracji do przystąpienia do egzaminów w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Utsura
jak chcesz podejść znów to im wysyłasz tylko deklarację o przedmiotach i chyba prośbę o zaliczenie tych które już masz. Bo jak Cię dopuszczają to od razu przez bodaj 3 lata możesz podchodzić. Ja zdawałam wszystkie 11 w tej sesji :P Wie ktoś kiedy wyniki i czy wysyłają je listem czy jakoś publikują? Mam nadzieje, że Wam poszło równie dobrze co mnie ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Utsura
Dobra już widzę, że Arcyer pisał że listem :P Te zadania z angielskiego były łatwe, jak ktoś ma pytania to odpowiem, ba nawet korepetycji z angielskiego udzielę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
z jakich podręczników do języka polskiego korzystaliście? nie chodziłam nigdy do liceum i nie bardzo wiem które wydawnictwo wybrać.. szukam czegoś z opracowaniem tematów, nie-tylko zbiór wierszy i tekstów + pytania do nich jak w niektórych.. to się sprawdza na lekcjach (gdzie razem temat jest omawiany) ale do samodzielnej nauki już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Utsura
No ja niestety z własnych notatek. Polecam NIE uczyć z książek. Przejrzyj spis lektur, przeczytaj ich opracowania, ale te dobre z charakterystykami. Do tego poczytaj o charakterystycznych cechach danych epok i kto w nich tworzył i co napisał. To powinno wystarczyć. No i podstawowa wiedza o środkach stylistycznych itd, ale bez tego też zdasz bo jednak egzamin z pl to praca na tekście i znajomości lektur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukłoniwszy się w pas, witam najserdeczniej po dłuższej ciszy w eterze. :D Osobiście j. polski robię tak - 'pozyskałem z internetu'(dyplomatycznie ujmując :P) audiobooki niemal wszystkich lektur wymaganych na egzaminie. Audiobook ma dla mnie co najmniej 4 poważne plusy - po pierwsze, znacznie lepiej zapamiętuję słuchając, niż czytając; po drugie, większość lektorów potrafi dobrze aranżować czytane teksty, dzięki temu łatwiej wczuć się w daną epokę; po trzecie nie psuję sobie wzroku ;p; i po czwarte - ze słuchawkami na uszach mogę robić niemal wszystko - pracować w ogrodzie, jechać na rowerze itd., z książką jest to naturalnie niemożliwe. Po przerobieniu wszystkiego(ponad 400 godzin) nie obędzie się oczywiście bez jakichś solidnych opracowań i streszczeń w celu utrwalenia tego tak rozległego materiału. Co do książek, jakiś czas temu udało mi się okazyjnie nabyć na allegro kilkadziesiąt książek za kilkanaście złotych - wśród nich jest chyba większość tego co możliwe, są 'ściągi', streszczenia, słowniki, pomoce gramatyczne czy ortograficzne, a także 3 kompletne zestawy omówień poszczególnych epok. I tobie, droga moonchild947, polecę komplet wydawnictwa 'Stentor'. Nie mam tu na myśli popularnych podręczników licealnych, mam na myśli komplet 'Starożytność-oświecenie', 'Romantyzm', 'Pozytywizm', 'Młoda Polska', 'Literatura 1918-1939' i 'Literatura współczesna'. Książki te można łatwo wyłapać na allegro za dosłownie kilka/kilkanaście złotych z wysyłką włącznie za sztukę. W książkach tych świetnie opisują daną epokę, dzięki krótkim i zwięzłym opisom dowiadujemy się 'co, jak, gdzie, czemu i dlaczego', do tego podane są wiersze z opracowaniami, typowe dla epok grafiki, całość jest tłumaczona bardzo przystępnym językiem. To samo można też powiedzieć o równie udanym komplecie wydawnictwa WSiP, jednak patrząc przez pryzmat nieodległego już lutego, zestaw ten jest nieco za gruby(około 2 000 stron, komplet Stentor ma ich około 1 600).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiązując do wcześniejszych postów - również polecę wam repozytoria wydawnictwa GREG. Nie zapoznałem się z nimi, lecz często spotykam się z bardzo pozytywnymi opiniami na ich temat. Osobiście posiadam książki 'Vademecum' wydawnictwa Operon i szczerze mówiąc, to nie za bardzo przypadły mi one do gustu. Stanowią one bardziej taki powtarzacz posiadanej wiedzy, niż pomoc do samodzielnego uczenia się od podstaw. Posiadam jedynie jedno repozytorium wydawnictwa GREG, jest ono do języka polskiego(uzyskałem je wskutek okazyjnej aukcji rzeczonej w wyższym poście). Jest z 1998 roku, jest czarno-białe i nieźle już zdemolowane, mimo to zdecydowanie lepiej pracuje mi się właśnie z nim, niż z kolorowym i niemal nowym Vademecum Operonu do j. polskiego z 2011 roku. Na koniec mam dla was jedną ważną radę - nie wiem jak z Gregiem, ale jeżeli zdecydujecie się na Operon'a to wybierajcie starsze wydania - nowe niemal niczym się nie różnią(no, może z wyjątkiem WOSu, bo w moim Vademecum z 2009 roku Bronisław Komorowski widnieje jako marszałek sejmu :P), jedynie okładką, tak więc nie ma sensu przepłacać. :) @LIAaaa Również mam stamtąd materiały, z tą różnicą, że nie musiałem za nie płacić - sponsoruje mi je UE(także wszystkie egzaminy), zgodzę się z tym że ogółem są nieźle opracowane, jednak nie wszystkie - najbardziej zszokowały mnie materiały z geografii, z danymi gospodarczymi Polski z bodajże 1996 roku(!). Najbardziej do gustu przypadły mi materiały z języka polskiego, angielskiego, fizyki, chemii no i względnie biologii, w nich szczególnie widać, że nasi 'nauczyciele' przyłożyli się do sprawy solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×