Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

@TOmmiiiczek92 najwyraźniej tak Natomiast ja na Twoim miejscu nie czekałbym do lutego 2015 , bo jak wiesz niedawno weszła w życie nowa ustawa programowa i wszystko może Ci się pokomplikować, chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullaaa83427630295
Ogromna prośba do ludzi ktorzy zdawali Historie i Chemie teraz w pazdzierniku. Bede podchodzila do tych egzaminow w lutym i zastanawiam sie czego sie uczyc ? 1.Historia, czy da sie duzo z zycia napisac i na czuja czy raczej wiedza z calej historii jest niezbedna do zaliczenia egzaminu ? 2.Chemia, sa jakies proste pytania typu oznacznia pierwiastkow ? jest duzo zadan do liczenia samodzielnie ?( mam nadzieje ze nie :) ) Ogolnie powiedzcie cos wiecej o historii i chemii bo szczerze mowiac boje sie tych egzaminow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullaaa83427630295
Ogromna prośba do ludzi ktorzy zdawali Historie i Chemie teraz w pazdzierniku. Bede podchodzila do tych egzaminow w lutym i zastanawiam sie czego sie uczyc ? 1.Historia, czy da sie duzo z zycia napisac i na czuja czy raczej wiedza z calej historii jest niezbedna do zaliczenia egzaminu ? 2.Chemia, sa jakies proste pytania typu oznacznia pierwiastkow ? jest duzo zadan do liczenia samodzielnie ?( mam nadzieje ze nie :) ) Ogolnie powiedzcie cos wiecej o historii i chemii bo szczerze mowiac boje sie tych egzaminow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyhuhruu
Jak ktoś pochodzi do egzaminów trzeci raz to mam czekać aż mi przyślą z mojego OKE deklaracje do egzaminów na sesję zimową 2013 w lutym czy mam ją skądś ściągnąć wydrukować i wysłać do swojego OKE ? Mało tego chciałbym wysłać deklarację o zwolnienie mnie z opłat mam już ją wypisaną i teraz nie wiem czy mam ją wysłać wcześniej przed złożeniem deklaracji z wyborem egzaminów czy po ? bo zawsze było tak że się wysyłało deklarację z przedmiotami do których się przystępowało w danej sesji razem z zaświadczeniem przelewu z banku że opłatę się już uiściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kasiullaaa83427630295 - z historii masz opisany cały egzamin, jaki był w październiku przez kolegę Przemusia. Zdać się da ;) Co do chemii to na pytania typu jaki pierwiastek ma symbol to bym nie liczyła nawet na teście gimnazjalnym. Kilka zadań otwartych, kilka zamkniętych, mi się trafiło może jedno "życiowe". Ogółem lepiej sobie przejrzyj wszystko, zależy jakie masz pojęcie o chemii. Ciężko mi się wypowiedzieć, bo ja robiłam to wybitnie krótko, bo przypominałam sobie wiadomości z chemii w pigułce w 3 dni, ale miałam też spore pojęcie z gimnazjum, więc jeszcze ktoś się pewnie dołączy. Pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho, kasiullaaa83427630295, wbij na stronę 130 i tam masz wszystko ładnie wypisane o egzaminie z historii z października. Czy historię można zdać na wiedzy 'z życia'? Sądzę że tak, jednak oczywiście wszystko zależy od nas. ;) Sam na naukę historii poświęciłem około 60 godzin i wpadła mi mocna piątka lub szóstka bez dwóch punktów. :P Co do chemii, egzamin z niej pisałem w lutym, i jak pamiętam był on do strawienia. :) Spora część zadań była w formie testów - przy odrobinie wiedzy i farta strzelanie było dość udane. Obliczenia stanowiły mniej więcej 25% ogółu - koniecznie wykuj obliczenia molowe. Na chemię poświęciłem kilka godzin pseudo edukacji i wpadła mocna trójka. Tak więc nie ma się czego obawiać. :) Dodam jedynie na koniec, powtarzając się tu już kilka razy - uważam za niemądre(delikatnie rzecz ujmując) podejście do sprawy, polegające na uczeniu się pod to, co było na egzaminie który był przedtem. Czyż twórcy egzaminów nie będą zakładać, że są tacy co właśnie uczą się wedle wcześniejszego egzaminu i nie sprawią niespodzianki czymś zupełnie innym? ;) To tyle tym razem, tym czasem wracam do audiobook'a przymulającej lektury 'Granica'. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullaaa83427630295
Dzięki wielkie za rozjaśnienie no ale tak właśnie myślałam że raczej nie będzie tego co było dlatego mam nadzieję że będzie więcej pytań dotyczących drugiej wojny światowej bo z tego coś jeszcze kumam ogólnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
kasiullaaa83427630295 chemia jest relatywnie łatwa do tego co jest w podręczniku, nie ma dużo obliczeń, można strzelać- jest dużo teorii jak na przedmiot ścisły, było kilka zadań typu 'uzupełnij luki w tekście' (: Sama poświęciłam niecałe 3 dni na naukę, przeczytałam jedynie większą część podręcznika do 1 kl, 2 klasy w ogóle nie ruszyłam (nie starczyło mi czasu) i zdałam fuksem a bez bicia przyznam się, że naprawdę niewiele umiałam z tego przedmiotu- już więcej z fizyki rozumiałam, prawdopodobnie dlatego, że bardziej się przyłożyłam:| Przemuś dobrze podpowiada- obliczenia molowe, przyporządkowanie pierwiastków do ich właściwości.. Z historii nie pomogę bo jeszcze nie pisałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
a ja z kolei mam pytanie do tych co zdawali matme w październiku: czy dużo było funkcji (jaki procent całego egzaminu)? To praktycznie materiał z całego podręcznika do 2 klasy dlatego zastanawiam się czy można zdać bez tego? Do matury się lepiej przygotuję (przeklinając tego kto zrobił matme przedm obowiązkowym) i wezmę na pewno korki ale już teraz widzę, że będę miała problem z tym działem i w 2 mies nie dam rady się przygotować tak dobrze jak bym chciała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam jeszcze prośbę co do informatyki. Z tego co widzę jest to najłatwiejszy przedmiot dla zdających, jednak powiem szczerze, że właśnie to jest dla mnie jedny przedmiot, z którego zwyczajnie nie wiem od czego zacząć i co przejrzeć. Niestety w domu pracuję od dawna na macu, więc nie mam zielonego pojęcia o "normalnych" programach (nawet w szkole nie miałam) . Przejrzę oczywiście informatory na stronce, ale powiedzcie, uczyliście się jakoś do tego? Jakakolwiek teoria potrzebna czy tylko jakieś popracowanie na swoim komputerze? Pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
żeby zdobyć 15pkt rok temu w lutym wystarczyło zrobić prezentację w power poincie i pobawić się rozmieszczeniem, czcionką, kolorem, rozmiarem tekstu w wordzie (bodajże każde za 7pkt) pamiętam, że była praca z excelem (rozbudowane zadanie, z podpunktami) standardowo 10 pytań zamkniętych (łatwe), była tabelka do której trzeba było przyporządkować urządzenia zewnętrzne i wewnętrzne.. dużo nie pamiętam bo zdawałam prawie rok temu ale ja nie miałam większych problemów a informatykę miałam jedynie w gimnazjum (a wtedy na lekcjach zamiast realizować program siedzieliśmy na naszej-klasie;) nie było żadnego programowania, tworzenia stron, nic zaawansowanego, naprawdę wystarczy znać podstawy żeby zaliczyć, więc bez obaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild947
znajomość podstawowych programów office (word, powerpoint, excel) te zadania (rozbudowane) były najwyżej punktowane, jeśli chcesz zgarnąć te kilkanaście pkt z pytań zamkniętych to przydałoby się poczytać trochę teorii ale ja na twoim miejscu nie traciłabym za dużo czasu na informatykę tylko przyłożyła się do trudniejszych przedm;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie o zniżki
Od kwietnia prowadzę działalność gospodarczą. Żeby skorzystać z zniżek opłat za egzaminy trzeba wysłać do komisji zaświadczenie o zarobkach z miesiąca poprzedniego. Mam taki problem że jako prowadzący działalność dopiero od niecałych 9 miesięcy takie zaświadczenie wyda mi Urząd Skarbowy dopiero po 12 miesiącach od założenia działalności. No i teraz nie wiem jak się starać o zniżkę a bardzo bym chciał bo moje zarobki nie przekraczają co miesiąc tyle ile jest dopuszczone do zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deklamaturalna
Jak składam deklaracje maturalną teraz,a ostatni egzamin mam w lutym to co wpisuję ? Że ukończyłem liceum na podstawie egz eksternistycznych ? Tam też jest kratka "absolwenci wpisują rok ukończenia,to wpisuje przyszły ? (tj. 2013 ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnosniematury
Dobry wieczor, Mam podobny problem, jak powyzej. W lutym mam ostatni egzamin, jednoczesnie w 2013 chce napisac mature. Jak to zrobic? Wysylam deklaracje teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Wysyłasz teraz, rok ukończenia wpisujesz 2013. Wybierasz przedmioty które chcesz zdawać na maturze, tematu na prezentację nie wpisujesz w tej deklaracji. Dostajesz od OKE potwierdzenie ze skierowaniem do jakiejś szkoły z twojego miejsca zamieszkania i tam składasz ostateczną deklarację, gdzie dostaniesz tematy na prezentację i tam też będziesz zdawać maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
A ja dzisiaj dostałem świadectwo (OKE Gdańsk). Nawet ładne. Niniejszym kończę moją przygodę z tymi poronionymi egzaminami i zaczynam się przygotowywać do matury. Mimo wszystkich minusów namawiam do tej formy, jeżeli chce się szybko otrzymać wykształcenie średnie. Bardziej ekspresowego sposobu nie ma. Wszystkim zdającym życzę powodzonka na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@deklamaturalna & odnosniematury Też miałem ten dylemat. Korzystając z tego, że wszystko składam osobiście do rąk miłych Pań sekretarek, zostawiłem niezaznaczone pole o ukończeniu egzaminów eksternistycznych, wypełniając kompletnie całą resztę deklaracji oczywiście bez tematu na j. polski. Na miejscu spytałem się jednej Pani w OKE czy mogę zaznaczyć ten kwadracik, mimo że będę jeszcze zdawał egzaminy w lutym, Pani powiedziała że nie powinno być żadnego problemu. Tak więc zaznaczyłem rzeczony kwadracik o ukończeniu LO w trybie eksternistycznym, i zaniosłem do Pani sekretarki. Po wytłumaczeniu mojej sytuacji i pytaniu, które miało ostatecznie rozjaśnić sprawę kwadracika, w sekretariacie powstało małe zamieszanie, Pani sekretarka zadzwoniła do kogoś(mniemam, że do Pani dyrektor) z zapytaniem czy 'nie będzie problemu z tym, że Pan zaznaczył pole o ukończeniu eksternistycznego LO jednocześnie zdając jeszcze egzaminy w lutym', po czym powiedziała że nie ma problemu. :) Kratek 'absolwenci wpisują rok ukończenia szkoły ' nie wypełniałem, gdyż mowa jest tu o szkole, jak mniemam - szkole w konwencjonalnym znaczeniu, poza tym osobiście nie uznaję tego co zdajemy za szkołę, tak więc nic tam nie wpisałem, Pani sekretarka po dokładnym sprawdzeniu nie stwierdziła żadnych błędów czy niedoróbek, zatem powinno być OK. ;) Na koniec rada dla chcących studiować - koniecznie zaznaczcie pole "Wyrażam zgodę" na dole deklaracji, na stronie jednego LO wyczytałem, że niewypełnienie tego pola spowoduje bardzo poważne problemy przy rekrutacji na studia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
@ambiwalentna jak pracujesz na macu to najlepszym wyjsciem dla Ciebie jest zdawanie egzaminu z technologii informacyjnej (nie ma egzaminu z informatyki) na systemie linux. jedyne czego Ci trzeba to zapoznać się z programami Writer, Calc i Impress z pakietu Openoffice/Libreoffice , które nie dośc że sa darmowe to w dodatku wielosystemowe. sam zdawałem na linuksie i wpadło bite 5 mimo ze niezbyt przyłożyłem sie do zadan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
dodam że macos jest logicznie bardzo zblizonym systemem do linuksów więc bedzie Ci wygodniej na nim pracować, polecam Ci jednak udac się do szkoły na sprawdzenie instalacji (każdy ma do tego prawo dzien przed egzaminem) i sprawdzić czy zainstalowane są wszystkie czcionki włącznie z arialem verdana i tahomą - u mnie nie było a jedne zadanie wymagało Verdany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowanyyy23334e5
Da radę się w miesiąc przygotować z chemii ( nie wiem kompletnie nic ) i innych przedmiotów ? Jestem tak zarobiony że mogę poświęcić tylko kilka h dziennie Zależy mi tylko aby zdać, na minimum, także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@zapracowanyyy23334e5 Rłilaks! :D Na przygotowania mamy nie miesiąc, tylko grudzień, styczeń i jakąś ilość dni lutego(wszak egzaminy odbywają się na przestrzeni całego lutego). Myślę, że przez taki czas powinieneś ogarnąć chemię na tego choćby dopalacza. :P Z innych przedmiotów(matematyka, fizyka język obcy) wypadałoby mieć jakąś wiedzę elementarną. Swoją drogą, trochę cię podziwiam, piszesz 'Jestem tak zarobiony że mogę poświęcić (!)tylko kilka(!) h dziennie' - ja, osoba bezrobotna, niemal bez żadnych obowiązków jak wytrzasnę te 2-3 godziny na naukę to już uważam to za spory sukces. :D @Kiraaa89 Jeżeli tu jeszcze zaglądasz, to wiedz że byłem na wglądzie z egzaminu z historii i jednak za samo słowo 'rewolucja' mam(mamy :P) 0 pkt., jednak trzeba było upchnąć tam 'rewolucja październikowa'. Swoją drogą to popełniłem 2 głupie błędy i szóstka poszła się kocić. :P Pierwszy to ten wyżej wymieniony, a drugi dotyczył podania ruchu społecznego, powstałego po tezach Lutra - napisałem luteranizm, a chodziło oczywiście o reformację. Zważając na lutowy egzamin z j. polskiego, cieszy mnie fakt wysokiego ocenienia wypracowania - egzaminator zakwalifikował je na poziom III w czterostopniowej skali i wycenił na 9 z 12 punktów możliwych do uzyskania za wypracowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gukt7u
Z czego się przygotować z historii ? kompletnie nie mam pojęcia na jakim temat się uczyć tym bardziej że historia jest ogromna ;/ Myślałam żeby olać średniowiecze bo z tego co czytałam tutaj na forum w październiku było dużo średniowiecza. Myślę o wojnie II światowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deklamaturalnna
Przemek, a wiesz może do kiedy, po wysłaniu deklaracji, wybiera się temat prezentacji maturalnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gukt7u Dobrze kombinujesz, też uważam, że raz dają daną epokę jako przewodnią, a na następnym egzaminie dadzą każdą inną, byle nie tę, która była na egzaminie ostatnio. Także celowałbym w II W. Ś. - raz, że temat ciekawy, dwa, że na październikowym egzaminie można było dostać chyba maksymalnie 2-3 punkty, zatem w lutym może być relatywnie więcej. Reasumując, na twoim miejscu skupiłbym się szczególnie na starożytności i nowożytności. Pominąłbym średniowiecze(oczywiście coś tam powinno świtać, ale bez przesady), a także pominąłbym czasy najnowsze, tj. po upadku PRL - tego nie ma w przykładowym arkuszu, nie było na moim egzaminie, nie widzę tego w maturach. @deklamaturalnna Temat najlepiej wybrać zaraz po przydzieleniu, do kiedy można, to nie wiem. Co do samego przydzielenia to mam mały dysonans, mianowicie na stronie moich kursów przygotowawczych napisane jest, że temat będziemy mogli wybrać po przydzieleniu do szkoły, które nastąpi dopiero po zdaniu wszystkich egzaminów(przełom marca i kwietnia, jeśli zdajemy w lutym). Tym czasem tu na forum można przeczytać, że OKE wysyła po około 2 tygodniach (od złożenia deklaracji) odpowiedź z przydzieloną szkołą(zatem teoretycznie w poniedziałek powinienem otrzymać list polecony z odpowiedzią, ponieważ deklarację złożyłem 26/11/12). Można poczytać historię o tym, że jakaś osoba miała już wszystko ustawione, wiedziała gdzie będzie zdawać, wybrała już sobie temat na język polski, a tym czasem przychodziła na przełomie marca i kwietnia koperta z niezaliczoną matematyką, co oczywiście blokowało maturę. Osobiście skłaniam się do tej drugiej możliwości, jeżeli ona jest poprawna to lepiej im wcześniej złożymy deklarację - będziemy wcześniej wiedzieć gdzie będziemy zdawać maturę, a dzięki temu oczywiście będziemy mieli więcej czasu na opracowanie tematu wybranego z dostępnych w danej szkole do której nas przydzielą. :) Tak więc oczywiście dam znać, jak przyjdzie do mnie rzeczony wyżej polecony z odpowiedzią w sprawie matury, podejrzewam, że będzie tam wszystko podane, co, jak i do kiedy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergtaegh
Ja licze ogólnie z Historii w lutym na II wojne swiatowa no i moze byc ewentualnie I wojna swiatowa bo z tego wiem sporo rzeczy tym bardziej ze sie tym interesuje ale jak cos daja z nowozytnosci to raczej polegne i bede musial improwizaowac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
Siemka wszystkim! :) W lutym będę zdawał wszystkie (!) egzaminy eksternistyczne i maturę w 2013! Co do Ciebie @deklamaturalnna, jestem z Krakowa, ale myślę, że wszędzie jest tak samo, deklaracje złożyłem w połowie listopada (na egzaminy eksternistyczne i maturę) i dostałem 2 pisma z OKE - 1. na temat tego, że się zakwalifikowałem się do egzaminów eksternistycznych, a 2. że zostałem dopuszczony do zdawania matury, wymienione w takiej tabelce przedmioty, które wybrałem do zdawania na maturze i niżej było napisane, że została mi przydzielona szkoła macierzysta taka i taka i mam się do niej udać, by odebrać temat prezentacji (oczywiście do wyboru) oraz termin matury ustnej z języka polskiego i angielskiego. Także trochę cierpliwości i w niedługim czasie powinnaś dostać pismo z OKE. Ja miałem jeszcze kilka problemów z maturą (w tej tabelce nie miałem wpisanego przedmiotu dodatkowego), ale poszedłem, zgłosiłem i po kilku dniach otrzymałem nowe, poprawione pismo od nich :) Co do egzaminów to powiem Wam, że najbardziej obawiam się tej historii... W ogóle wszystkie humanistyczne jakoś mi nie wchodzą do głowy. Ale ważne, żeby zdać na te 30% i będzie ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
A i co do tej szkoły macierzystej. Później, jak już otrzymamy świadectwo ukończenia szkoły średniej dla dorosłych to mamy właśnie do tej szkoły je zanieść (po prostu ta szkoła staje się szkołą, do której "chodzimy" i w niej będziemy zdawać maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksterny
Cześć. Chcę zdawać w lutym egzaminy eksternistyczne, a w maju maturę. Mam pytanie dotyczące wypełnienia deklaracji maturalnej. W zeszłych latach można było zaznaczyć opcję "inne" jako powód składania deklaracji do OKE, i tam wpisać np. "zdaję egzaminy w lutym 2012". W tegorocznej deklaracji nie ma już tej opcji, jest tylko "ukończyłem liceum na podstawie egzaminów eksternistycznych", a niżej trzeba wpisać rok ukończenia szkoły. Co mam więc wpisać i zaznaczyć? Czy zaznaczenie opcji "skończyłem l.o. (...)" i wpisanie roku 2013 nie będzie błędem (podaniem nieprawdziwych informacji)? A może dopisać gdzieś samemu (pod zaznaczeniem "ukończyłem..." informację, że przystępuję do tych egzaminów dopiero w lutym 2013 (co wtedy wpisać w roku ukończenia szkoły)? Czy miejsca gdzie trzeba wpisywać np. temat prezentacji z polskiego zostawiacie puste, stawiacie kreskę czy coś konkretnego wpisujecie (np. nie znam jeszcze tematu)? Będę naprawdę baaaardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×