Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

moonchild6236 - współczuję, daj znać jak się wyjaśniło. Wiem, że mogło to pojawiać się we wcześniejszych wątkach, ale nie mam głowy szukać. Czy na egzaminie z TI mogą pojawiać się zadania z grafiki, bo coś kojarzę, że pisaliście, iż raczej to pomijają.. jeśi jednak to na jakim programie? (jestem zielona z komputerów). Ktoś zna może jakąś fajną stronkę z samą teorią, wypisane te programy itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMG
kurtkę ci zabiorą i już jej nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyju6u7
Czy jest tu ktoś kto zdaje Historię 16tego w Bielsku Białej oraz Chemię 23 w Bielsku Białej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
ambiwalentna_93 no na razie nie mogę tego wyjaśnić bo nie odbierają telefonów ale będę próbować do skutku się dodzwonić.. wyślę meila i odwołam się jeszcze od decyzji na papierze ale tu pewnie znowu będę czekać 2 mies na odpowiedź.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonchild6236
AMG haha mistrz ;D Jasio1215 a tak na poważnie- zwykle egzaminy odbywają się w którejś ze szkół a tam są szatnie od tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelkaaaaa
Witam serdecznie! Mam pytanie, bo skladalam do OKE deklaracje maturalna i przyszlo pismo ze przydzielili mnie do X szkoly i mam sie tam zglosic wybrac temat na j.polski itp. Jednakze nie bylo tam napisane DO KIEDY mam sie zglosic, teraz dopiero na internecie sprawdzilam ze DO DZIS BYL TERMIN SKLADANIA OSTATECZNEJ DEKLARACJI? Czyli juz nie moge zdawac matury w maju, nawet jesli zdam w tym miesiacu egzaminy i dostane swiadectwo?? jakas masakra.... zostaly mi 2 przedmioty, tak mi zalezalo na tej maturze... cholera jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Cześć chcę zacząć się uczyć do egzaminów. będę zdawać w Bielsku Białej. Jest ktoś z tych rejonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość art.
ekzaminy2013 napisał: wkrótce powstanie strona internetowa poświęcona w całości wyłącznie egzaminom eksternistycznym. Bedą na niej szczegółowe informatory, porady linki do darmowych kursów oraz pomocy zarówno tych z CKE jak i z zewnetrznych źródeł listy podreczników polecanych prz uzytkowników, forum dyskusyjne i wiele więcej... wkrótce podam więcej informacji. pozdrawiam i wesołych świat czy ktoś coś wie na temat tej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Ja nic nie słyszałam , ale dobry pomysł by by z taką strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyju6u7
noelle 27 Ja jestem z okolic Bielska i będę za tydzień podchodził do Historii a za dwa tygodnie do Chemii. Później w październiku do Matematyki i Fizyki. Obecnie mam zaliczonych już sześć przedmiotów i zostały mi te cztery. W Bielsku zdawałem w poprzedniej sesji jesiennej a pierwszą sesję zimową luty zdawałem w Żywcu bo nie było jeszcze można zdawać w Bielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
gyju6u7 Gdybyś miał czas napisz do mnie na e maila: natkowal@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry pomysł z tą stroną, jeżeli ten ktoś kto ogłaszał jej powstanie nie zrobi jej do wiosny, sam wezmę się za redagowanie takowej po maturze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Już po fizyce. Czy ktoś pamięta treści pytań ,bo chce sobie posprawdzać odpowiedzi :) Od siebie mogę dodać ,że było pytanie zamknięte o to czym jest I prawo Keplera,i na końcu testu były opisy gwiazd i trzeba było dopasować : Biały Karzeł ,Czarna dziura i trzeciego nie pamiętam. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się jeszcze kilka rzeczy: Było pytanie o to ,czy temperatura topnienia lodu jest zależna od ciśnienia (trzeba było podkreślić czy jest zależna czy nie ) Był też rysunek fali i trzy pytanka ,z odp. do podkreślenia. Skala była 2. Długosć fali 2,4,6 o ile dobrze pamiętam . O nachodzenie na siebie fal (nie pamiętam dokladnie) o zmianie częstotliowści Było też pytanie: W jakim czasie i ile drogi pokonał pojazd ,który poruszał się z prędkością 1 m/s2 w ruchu jednostajnie przyszpieszonym. Ja wybrałem v=4 m/s ,a droga to 8 metrów. Następne pytanie o stratę mocy. Do termosu z lodem wlano gorącą wodę . W tym czasie lód stracił xxxxx J enerig (cos w tym stylu). Oblicz ile było lodu w termosie ,była podpowiedz ,żeby przyjąć wartość koło 300 J/g.Ja to po prostu podzieliłem (większą ,przez mniejszą i wyszło mi 40 g lodu ) -dobrze? Jak mi się coś jeszcze przypomni będę pisał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzecia gwiazda to pulsar. Czy przypadkiem prawidłową odpowiedzią w zadaniu o ruchu jednostajnie przyśpieszonym prawidłową odpowiedzią nie było v=4 m/s i droga równa 4 m? W końcu w ruchu jednostajnie przyspieszonym przyspieszenie jest stałe - jeśli przyspieszenie to 1m/s2 to chyba v=4 m/s jest po 4 metrach drogi, bo, w ciągu 4 metrów "przyśpieszyło" 4 razy? Placek - ja tak samo zrobiłam zadanie z lodem :) Jeszcze z pytań zamkniętych: -Wybrać rysunek pola elektromagnetycznego -Jakie są fale/jak przemieszczają się cząsteczki (nie pamietam :P) w polu magnetycznym - po linii prostej, paraboli, w zależności od jakichś sił - co zaznaczyliście? -gaz doskonały zamknięty w cylindrycznym naczyniu: wykonano na nim pracę 200J, w czasie której oddał on 400J. Jaka była zmiana jego energii wewnętrznej - 200J, 600J, minus 200J czy minus 600J otwarte: -Zadanie z czymś muzycznym (działa jak wahadło matematyczne), trzeba było obliczyć czestotliwaść i w kolejnym punkcie napisać czy po przesunięciu cięzarka w dół wahadła (znajdował się prawie na końcu) wychylenie wahadła zmniejszy się czy zwiększy. Ja zaznaczyłam że zmniejszy(ale nie wiem czy dobrze) -Zadanie z wykresem energii poziomów elektronow helu. Trzeba było obliczyć kwant energii przy zmiane poziomu(?) z 3 na 1, napisać dlaczego wykres nie jest prostą (wyglądał jak funkcja wymierna) -Zadanie z cyrkowcem na linie: jeśli cyrkowiec waży 70 kg, kij który trzyma dla równowagi 2 kg, to jaką siłę wywiera na niego naprężona lina(po której idzie ;) ) -opisać jakie przemiany zachodzą wewnątrz słońca (i na skutek których wydziela ono ciepło) i wypisać dwa rodzaje przekazywania ciepła na ziemi razem z przykładami (oprócz promieniowania). Zapamiętałam głównie te zadania które sprawiły mi problem, ale jak coś mi się jeszcz eprzypomni napiszę :) Większosć zrobiłam, ale jestem noga z fizyki :( i strasznie sie stresuję że nie zaliczę i nie będę mogła napisać matury w tym roku.. :d Więc jeśli znacie rozwiązania tych zadań piszcie!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałem, nic się z fizyki nie uczyłem, w ogóle nie robiłem zadań do podręcznika nie zaglądałem, ale chyba zdam jeśli dobrze strzelałem w zamkniętych, bo kilka otwartych zrobiłem dzięki wzorom i generalnie to był dosyć łatwy sprawdzian jeśli dało się z siebie wszystko by wyrwać każdy punkcik :). Podobnie jak z resztą przedmiotów pierwszą sesję traktuję zapoznawczo i myślę, że zdam 8-10 przedmiotów, bo co do matematyki mam wątpliwości, choć po cichu liczę na wszystkie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
co do zadania z tym linoskoczkiem: obliczyłem F=mg, jako ze drążek ważył 2 kg to dodałem do niego masę ciała 70 kg i razy 10m/s kw. = 720 N ZADANIE z przyspieszeniem 1 m/s kw. - dałem odpowiedź 4 m/s i 8 m; wyliczyłem ze wzoru s=a*(t) kw./2, czyli 1 * 4 kw. / 2 = 16/2 = 8m ale nie jestem pewien czy dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przypadkiem prawidłową odpowiedzią w zadaniu o ruchu jednostajnie przyśpieszonym prawidłową odpowiedzią nie było v=4 m/s i droga równa 4 m? W końcu w ruchu jednostajnie przyspieszonym przyspieszenie jest stałe - jeśli przyspieszenie to 1m/s2 to chyba v=4 m/s jest po 4 metrach drogi, bo, w ciągu 4 metrów "przyśpieszyło" 4 razy? Ja obliczyłem to z wzoru S=at2/2 i mi wyszło tak jak napisałem ,że droga miala 8m. -Wybrać rysunek pola elektromagnetycznego Wybrałem te cztery kreski poziomo -Jakie są fale/jak przemieszczają się cząsteczki (nie pamietam ) w polu magnetycznym - po linii prostej, paraboli, w zależności od jakichś sił - co zaznaczyliście? Po okręgu. W necie sprawdzałem i chyba dobrze sprawdziłem,ze to dobra odp. ;P -gaz doskonały zamknięty w cylindrycznym naczyniu: wykonano na nim pracę 200J, w czasie której oddał on 400J. Jaka była zmiana jego energii wewnętrznej - 200J, 600J, minus 200J czy minus 600J Biorąc na logikę do -200J ,ale chyba zle. -Zadanie z czymś muzycznym (działa jak wahadło matematyczne), trzeba było obliczyć czestotliwaść i w kolejnym punkcie napisać czy po przesunięciu cięzarka w dół wahadła (znajdował się prawie na końcu) wychylenie wahadła zmniejszy się czy zwiększy. Ja zaznaczyłam że zmniejszy(ale nie wiem czy dobrze) Też zaznaczyłem,że zmniejszy ,a wynik mi wyszedł 2 ,dobrze? -opisać jakie przemiany zachodzą wewnątrz słońca (i na skutek których wydziela ono ciepło) i wypisać dwa rodzaje przekazywania ciepła na ziemi razem z przykładami (oprócz promieniowania). Wypisałem energie geotermalną i energię spalania..dobrze? CO do gwiazd to już nawet nie pamiętam jak zaznaczyłem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorzucę co pamietam: - co do tego 4m/4s to uważam, że jest prawidłowo (bez wzorów, analogicznie, ale mogłam nie zauważyć, że chodziło o przyspieszony niestety) - fala światła laserowego wpadająca z powietrza do wody robi się: krótsza/dłuższa i wolniejsza/szybsza - mam, że szybsza i krótsza- znajomi z polibudy potwierdzają - jak dwa ciała doskonale niesprężyste się uderzą to będzie działała: sama siła mechaniczna jeszcze, siła mechaniczna i pęd, sam pęd czy nic? Chyba pęd? - jak jest, że ruch jednostajnie zmienny to działają siły wektorowe, które są zmienne czy w ogóle nie działają czy działaja, ale są stałe. (działają, ale są stałe podobno, więc mam chyba źle) - wybrać I prawo Keplera - napisać zgodnie z rysunkiem z tymi kulkami magnesowymi co to za prawo + wzór - czyli Kolumba i wzorek z tablicy - metronom, gdy ciężarek się obnizy to wahadełko będzie latało szybciej, więc częstotliwość się zwiększy, no i f= i/T na obliczenie - też wyszło mi 2 - pęcherzyk powietrza w rurce z gliceryną, pionowo, mierzony linijką i tabela, z której wynikało, iż na jedną sekundę przesuwał się o 2cm chyba (mogę teraz mieszac dane, nie pamiętam). chodziło o ruch jednostajnie prostoliniowy. no i wyliczenia czyli s=V/t, chodziło im o prędkość średnią, więc V= st i tutaj podstawiłam sobie wybrane dane, zamieniłam na metry (nie wiem czy trzeba było) i wyszło mi.. hm.. bodajże 0,02m - linoskoczek 720N , bo F=mg, zgadza się - narysować wykres wychylenia sprężynki od chyba siły, czyli piękna prosta linia na skos, ważne, aby nie zapominać o jednostkach, co często ludzie robią i później wyliczyć z tego współczynnik sprężystości. czyli wzorek F= -kx, czyli przekształcamy i mamy: -k= F/x i znowóż podstawiłam wybrane dane i wyliczyłam, z tym że zamieniłam cm na metry, dlatego zamiast -5 czy- 0,5 k wyszło mi -50 (i tu zapomniałam w jakiej to jest jednostce ;D) - było coś o przeskakiwaniu elektronów z powłoki 2 na 1 i wybrać czy to zależy od indukcji sił i czegoś tam, czy jest większe o ileś czy mniejsze, czy równe (nie pamiętam odpowiedzi), zaznaczyłam coś, że równe, jak ktoś pamięta, niech pisze ; ) - co do energii cieplnej opisałam konwekcję i dyfuzję, nie wiem czy ta dyfuzja ma wiele do Ziemi, ale takie zadanko było w próbnym, to sobie skojarzyłam - ten rysunek z falami: 2/46m - zaznaczyłam, że 4, im amplituda wyższa tym czestotliwość zaznaczyłam, że wolniejsza, no i co się dzieje jak się pokrywają (tutaj zapomniałam, źle zresztą zrobiłam) - co do zadania z prawda/fałsz nie pamiętam dokładnie co było w kolumnach, ale zrobiłam FFP - a Wy? - no i był ten rysuneczek zwierciadła, jak wiecie co jeszcze tam wypisaliście (te 3 zależności) to piszcie, ja tam nabazgrałam te kąty i wszystko... Tyle. Gwiazdy pomieszałam raczej totalnie, pulsar zrobiłam 3ci, czarną dziurę 1szą. Nie chce mi się więcej przypominać, oby tylko się udało... Oby, bo chcę maturę i studia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liaaaaaaayh
a powiedzcie mi, jak zaznaczyliscie te Fg w żądaniu z ta lina i drazkiem? no i zwierciadło.... te odbicie w lustrze... z tym miałam problem ... Z tego co piszecie to większość zaznaczylam źle .. :/ eh... A w tym żądaniu prawda/ fałsz ja zaznaczylam od góry: prawda, falsz i fałsz. A o tym słońcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v^v^
ile było zadań zamkniętych z fizyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadań zamkniętych było, o ile się nie mylę 10. To ze słońcem zostawiłam. A rysunek z odbiciem? Po prostu narysowałam linię odbicia, przecięcie, zaznaczyłam kąty, napisałam, ze te kąty 60st są takie same, bla bla. Może jakiś punkcik się z tego uzbiera :P Zadania z kwantami, wodorkami i tym chemicznym całkiem zostawiłam. Przepisałam tylko wzór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normar
kurde ja zaznaczyłam pulsar, kruk i czarna dziura. a jesli fale sie na siebie nakładaja to cos tam sie zmniejsza czy zwieksza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normar
a Przy tym prawda fałsz zaznaczyłam PPF, dajcie jakies odpowiedzi, chciałabym wiedziec czy jest szansa złapac te 15 pkt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bravoloto
Przy rysynku o grawitacji narysowaliscie strzalki w dół przy tym linoskoczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senek
Ktos z was zdaje w warszawie na rogalisnkiej? kto jutro na informatyke? boicie sie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy rysunku o linoskoczku narysowałam strzałki w dół na samych krańcach. Dziwne to było, ale dużo osób mówiło, że zrobiło tak samo. A z tym zamkniętym w końcu jak zaznaczyliście : -200J czy 200J? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lialiaaaa
Ja pulsar zrobilam jako pierwszy, czarna dziure jako ostatnia a to co zostalo jako drugie... Z tym zwierciadlem tez pomieszalam, wszystko przez to ze ta kreska nie byla prosta, bo uczylam sie inaczej... niestety. Ciekawe czy dam rade na ta 2 zaliczyc... Jeszcze mi zostala matma i historia, na ktorej w pazdzierniku bylam nieobecna... uwazam ze zalicze historie bez problemu, gorzej matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubell
Czy ktoś z Was kojarzy mniej więcej ile punktów za co można było zdobyć? J a dałem d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×