Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Kasiak :)
egzaminowany a Ty juz miałes okazje zaliczac jakies przedmioty? Cięzko jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak :)
a i mam jeszce jedno pytanko :P Czy opłatę za egzamin eksternistyczny czyli to 171 zł płaci sie za kazdy przedmiot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś to bardzo zagmatwałaś. Czegoś takiego po porostu nie ma. Egzaminy eksternistyczne są przeprowadzane dwa razy do roku w lutym i październiku. Przedtem (do 2007 roku) to szkoły przeprowadzały egzaminy eksternistyczne, ale bardzo duże zastrzeżenia do tego miała NIK. Teraz przeprowadzają je OKE egzaminacyjne. A nie szkoły jak ty twierdzisz. Ja tego osobiście jakoś nie widzę. Za te prawdziwe egzaminy płacisz za każdy egzamin po 171 zł X 11 egzaminów. A skąd ty o tej łaskawości to sobie wiozłaś to nie wiem jak egzaminy przychodzą zaplombowane z CKE do OKE z OKE do szkoły. Nauczyciele, którzy czuwają nad prawidłowym przeprowadzeniem tych egzaminów nawet nie wiedzą co w nich jest. Nie mówiąc o jakimś "lepszym potraktowaniu". Nie jest tak strasznie jak by się wydawało. Możesz sobie zobaczyć przykładowe arkusze na stronie CKE. Ale na pewno tych egzaminów nie przeprowadzają szkoły same. Szkoły mogą przeprowadzać egzaminy klasyfikacyjne pod warunkiem uczestniczenia na co najmniej 50 % zajęć. Ale to szkoły dla dorosłych. Coś pokręciłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiak 171 zł to cena za 1 egzamin z danego przedmiotu poza tym te egzaminy które my zdajemy sa tylko w formie pisemnej więc nie ma mowy o jakimkolwiek łaskawym oku;) przybliż nam może troche co tam wam powiedzieli jak sie zdaje i czy wszystko naraz czy jak bo nie wiem jak inni ale ja przeczytałam Twoje posty dwa razy i nic z nich nie wiem za bardzo pozdrawiam:) Wiolkaaa ja tak samo robie to dla siebie bez żadnej jakiejkolwiek presji i moze temu tak fajnie to wchodzi:) ja najbardziej sie bałam fizyki ale jak tak człowiek zaczyna rozwiazywac zadania, arkusze maturalne czytać to nie taki diabeł straszny:) egzaminowany a co Tobie zostało do zdania? sorki nie chce mi sie kopac po forum myślałam ze masz juz wszystko za sobą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałabym się zapytać z czego uczycie się na egzamin z angielskiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja z angielskim nie pomoge, bo bede zdawac rosyjski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze już będę 3 raz zdawać anglika:/ został mi tylko on do zdania niestety a wogole nie wiem jak się zabrać za naukę skoro się uczyłam i nie zdalam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Moze przejrzyj sobie co tutaj, w tym informatorze, moze w czyms Ci to pomoze (w linku usun spacje) http:// www. cke. edu. pl/images/stories/informatory_eksterny/angielski_lo . pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Można gdzieś znaleźć arkusze egzaminacyjne z poprzednich sesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Prócz tych na stronie cke z archiwum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Ok, dziękuję bardzo :) Uczy się może ktoś teraz chemii? bądź już zdawał wcześniej i mógłby podać strony z których się przygotowywał i jakich książek? (wydawnictwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź a może jest jakaś fajna książka do nauki angielskiego ?? Z chemii to najlepiej uczyć się z książki dla liceum i technikum ona jest taka niebieska ja z niej się uczyłam i zdałam za pierwszym razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
nitusia, z tych ksiazek, ktore sama uzywalam to chyba najfajniejsze jest repetytorium maturalne Longman (takie srebrne z fioletowymi napisami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany Być może userka Kasiak :) coś pokręciła, jednak jak dla mnie to ta 'szkoła' za bardzo się rozmarzyła z obietnicami. ;) @Anaaa123 Poniższa stronka posiada ciekawe treści nt. chemii i nie tylko. :) www.korkitv.tv/videolekcje/p1,78,p2,108,vid,224.html Pewnie ochrona antyspamowa porobi jakieś spacje, więc pousuwaj je w linku. :) //No więc dziś nadszedł dzień publikacji wyników maturalnych i zgodnie z obietnicami oraz oczywiście z oczekiwaniami matura(wszystko podstawowe) wyszła mi następująco:(w nawiasach podałem analogiczne wyniki egzaminów eksternistycznych) J. Polski - 53% (78%) J. Polski ustny - 30% - na drugie mam Fartosław :P J. angielski - 48% (66%) J. angielski ustny - 40% Matematyka - 56% (78%) Biologia - 54% (74%) Geografia - 72% (72%) Historia - 76% (90%) WOS - 66% (86%) Jak widać szału nie ma, jednak z racji że nie zaglądałem do książek niemal w ogóle od czasu pisania egzaminów eksternistycznych uważam, że jest nieźle. :P Po moich wynikach widać, że poziom trudności matur jest przeważnie wyższy od tego ma egzaminach eksternistycznych(zapewne między innymi dlatego, że przy sprawdzaniu matur egzaminatorzy i egzaminatorki mają surowsze oko niż przy eksternach) - zatem proponuję wszystkim zdającym eksterny wziąć się porządniej do nauki do matury w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdawalność matur w 2013 roku wyniosła 81%(bez rewelacji). Jak jeszcze dobrze było w LO, to licea uzupełniające i technika uzupełniające, to najlepiej spuścić zasłonę milczenia na te wyniki. Z twoich wyników można przyjąć, że poziom egzaminów eksternistycznych to 100% a matur to ok. 130%. Jak ktoś zajrzy do arkuszy maturalnych to widać, że są trudniejsze. Ale nie zgodził bym się z twierdzeniem, że maja jakieś łaskawsze "oko" przy sprawdzaniu prac. Raczej postawił bym tezę, że egzaminy eksternistyczne mają niższy poziom od egzaminów maturalnych. A skoro egzaminy eksternistyczne mają wyższy poziom od liceum dla dorosłych, to to jak tam to wygląda? Zdawalność matur na poziomie dwudziestu kilku procent. Biologie i geografię na jakim poziomie pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Przemuś, gratuluje zdanej matury. Egzaminowany, wiesz co.. Zauwazylam, ze po prostu mlodziez zdajaca matury teraz jest coraz bardziej leniwa, jesli chodzi o nauke. Nie wiem jak dawno chodzila do szkoly reszta obecnych osob na forum, ale ja mam stosunkowo krotka przerwe i chodzilam tez do Liceum i widzialam jakie podejscie do nauki ma obecna mlodziez. Ale fakt, egzaminy eksternistyczne z tego co przegladalam to raczej maja nizszy poziom od matur. Ja w czasie mojej przerwy w edukacji bylam przez 1 semestr w LO dla doroslych. I pytasz jak u nich zdawalnosc matur? Z tego co rozmawialam z osob chodzacych tam to moze jedna osoba chciala zdac mature. 99% ludzi z "mojego" semestru mialo juz prace, a szkole konczyli tylko dla siebie. Potrzebna im byla tylko szkola sredna, natomiast matura juz nie bardzo, bo nikt z nich nie planowal dalszej edukacji. Ten 1% to wlasnie byly osoby bez pracy, ktore staraly sie o dobra lub jakakolwiek prace co wiazalo sie z tym, ze chcieli skonczyc szkole srednia i zdac mature, a dodatkowo kontynuowac edukacje na jakis studiach (ale w wiekszosci osoby, ktore chcialy zdac mature to byly osoby bardzo mlode, ktore mialy niewielka przerwe w nauce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Kiedy opłaca się egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze, to występuje się o zwolnienie w z opłat. A opłat dokonujesz do 31.08.2013 roku, na sesje jesienną 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Właśnie będę starać się o zwolnienie, ale szczerze mówiąc kiepsko to widzę, gdyż mieszkam z rodzicami, oni mają stały dochód powyżej najniższej krajowej. Ja jestem osobą niepracującą, zarejestrowaną w urzędzie pracy, nie pobieram zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
A ja zupelnie nie wiem jak zabrac sie do nauki historii. Nie lubie tego przedmiotu i boje sie, ze do pazdziernika wszystko wyleci mi z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak prowadzisz swoje własne gospodarstwo domowe, to wystarczy, że przestawisz zaświadczenie z UP. A przecież zawsze możesz spróbować iść na swoje(usamodzielniasz się). To że mieszkasz z rodzicami nic nie znaczy, na początek pożyczasz od rodziców i pozwolili Ci mieszkać za darmo w mieszaniu. I w ten sposób prowadzisz własne gospodarstwo domowe, spełniasz kryteria do zwolnienia z opłat w całości. A zawsze eksperyment mógł się nie powieść. I wracasz do wspólnego gospodarstwa domowego z rodzicami. Przecież te egzaminy kosztują prawie 2000 zł. Najniższa krajowa to 1180 zł netto. Jako, że masz skończone 18 lat(warunek przystąpienia do egzaminów eksternistycznych) i nie uczysz się w szkole to nawet nie dostaniesz zasiłku rodzinnego czy odliczenia PIT na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Ok, tylko jak mam im przedstawić, to że niby mieszkam sama, a rodzice są nadal zameldowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebebe111
ja mam właśnie taką samą sytuacje, mieszkam z rodzicami ale jestem zarejestrowana w urzędzie pracy i chciałabym być zwolniona z opłat ale martwie sie że oni tego nie przyjmą. Zastanawiam sie właśnie czy w tym wniosku jak zaznacze że jestem osobą bezrobotną i prowadze sama gospodarstwo (czy jakoś tak) to czy oni będą chcieli jakiegoś potwierdzenia? A co w przypadku jeśli właśnie nie zgodzą sie na zwolnienie z opłat a ja nie mam kasy aby zapłacić, to co wtedy? Mam wysłać wniosek ze rezygnuje z egzaminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Ja zostalam zwolniona z kosztow. Przeciez to nie ma raczej znaczenia kto jest zameldowany w domu. W moim przypadku oprocz mnie sa zameldowane jeszcze 2 osoby, a nie mieszkaja w tym domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Wiolkaaa9393 To tylko siebie wypisałaś w oświadczeniu o liczbie członków pozostających we wspólnym gospodarstwie? I jesteś zarejestrowana w UP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie we wniosku o zwolnienie z opłat za egzaminy eksternistyczne należy podać liczbę zameldowanych w domu/mieszkaniu? Chodzi o osoby, z którymi prowadzimy gospodarstwo domowe. "Mam wysłać wniosek ze rezygnuje z egzaminów? " Warunkiem przystąpienia do egzaminów eksternistycznych jest uiszczenie opłaty za egzaminy eksternistyczne. Ale to jest napisane w rozstrzygnięciu o dopuszczeniu do egzaminów eksternistycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaa123
Czyli tylko siebie mam wypisać w oświadczeniu o liczbie członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie? I dołączyć wniosek z UP, że jestem zarejestrowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak w marcu występowałem z wnioskiem o zwolnienie z opłat zaznaczyłem(a dokładnej podkreśliłem odpowiednie podpunkty ) ,że samotnie gospodaruje oraz jestem zarejestrowany w UP. Oraz w załącznikach napisałem, że odłączam "zaświadczenie o zarejestrowaniu jako osoba bezrobotna w UP ". Zwolnili mnie w całości z opłat, ze wszystkich zadeklarowanych przedmiotów w sesji jesiennej(mam nadzieję, że już ostatnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×