Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Egzaminy z Wiedzy o społeczeństwie i PP, są to łatwe egzaminy wiec nie ma się czym przejmować. Można je spokojnie zdać. W tych egzaminach trudne są tyko trzy matematyka, fizyka i chemia. Reszta jest do zdania. @Wiolkaaa9393 Znajdź sobie wzór na prawo Ohma: U=RI, zobacz jak łatwo można go przekształcić : R=U/I I=U/R Zawsze U masz w liczniku. Tego wzoru nie ma w tej karcie, ale jest łatwy do zapamiętania: s=v*t v=s/t t=s/v ta sama zasada. Oraz kolejny wzór, który jest w karcie wybranych wzorów: wzór na moc P=IU, U=P/I I=P/U W karcie, nie ma wzoru na prędkość liniową po okręgu, ale jest na prędkość kątową. Więc: omega= 2nf a wzór na prędkość liniową to v=r*omega lub 2nr/T a wzór na kątową 2n/T wystarczy dodać r i mamy wzór. n- to liczba pi Nie ma też wzoru na okres, ale jest na częstotliwość f=1/T A wzór na okres to T=1/f w tym, że częstotliwość liczymy w następujący sposób: f=8400/60s f=140 1/s lub Hz - jednostka częstotliwości Do tego trochę teorii i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykład przekształcaniawzorów
LEWA PRAWA s V = ----- / x t (po prawej skracają się t) t V x t = s s = V x t / : t (po prawej skracają się ze sobą t) s ---- = V t s V = ---- / x t (znowu skracają się t) t s = V x t / : V (po prawej skracają się ze sobą V) s ----- = t V s t = ---- V :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że przekształcanie wzoru, ale tłumaczę to na prostej zasadzie, którą każdy może zrozumieć. Przy okazji nie tracąc czasu i nerwów na zastanawianie się czy aby, na pewno dobrze przekształciłem wzór. Ale dużą literą "V" w fizyce oznaczamy objętość. A małą literą "v" prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to sory, w każdym bądź razie chodziło o wzór na prędkośc. Jest wiele wzorów do przekształcenia i szkoda czasu na uczenie się ich na pamięc, może komuś się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałem o prostej zasadzie. Na egzaminie jest stres nerwy i itd. Np. przekształcenie wzoru na prawo Ohma. U=RI a jak chcemy wzór na opór to bardzo prosta zasada, aby się nie pogubić. R=U/I Można, to zrobić tak: U=RI / : I I uzyskujemy U/I=R Wzór na moc w karcie wzorów: P=IU , ja bym napisał P=UI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam .Czy wysyłając świadectwo ,mogę wysłać kopię,czy trzeba oryginał? Oraz jeśli teraz zapiszę się do UP ,czy nie będzie za późno ?Do jesiennej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysyłamy tylko oryginały świadectw. Najlepiej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Jeśli w tym miesiącu i też, w tym miesiącu weźmiesz zaświadczenie, to nie za późno. Zaświadczenie wydają od razu. Ale jest to "ostatni dzwonek", aby wszystko załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po co się tak spinać, jest jeszcze zimowa sesja. więcej czasu = mniej stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałem o sesji jesiennej. A z tym "spinaniem", to do lutego czasu jest sporo. Ale wystarczy, że spóźnisz się na egzamin 10 minut i matura w 2015. Albo ktoś przyniesie telefon a komisja unieważni wszystkim egzamin. Chociaż powinna tylko właścicielowi telefonu, ale różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna.K.
egzaminowany z jakich tematów uczyłeś się miedzy innymi do fizyki ,matmematyki ,jezyka polskiego i geografii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość2
Z czego uczycie się chemii? Może polecicie jakieś strony internetowe bądź filmiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z matematyki, najwięcej uczyłem się z youtube kanał mr ciupi oraz matemaks. Fizykę męczę teraz, ale jak ogarniesz wzory, to bez problemu zdasz. O chemii pisałem wcześniej, przygotowałem sobie takie materiały i wszystko ogólnie złapałem w całość. Język polski, to moja zakała. Ale jak ktoś w miarę napiszę rozprawkę/wypracowanie czy, co tam będzie, oraz zrobi część zadań otwartych/ zamkniętych, to raczej zda. Geografia była prosta, też pisałem wcześniej z czego najlepiej się przygotować. Ogólne pojęcie trochę szczęścia i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość2
Egzaminowany, a skąd brałeś materiały do chemii? Matematyki uczyłam się właśnie oglądać MrCiupi i bardzo łatwo tą wiedzę przyswoiłam oraz z matematyka.pisz.pl Natomiast z chemią mam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o chemię, to mało jest filmików. Przynajmniej jak dla mnie. Jakoś wiedzy z nich nie przyswajam. Zrobiłem sobie takie pomoce naukowe. trzy kartki A4 w tym jedna to układ okresowy pierwiastków. A na pozostałych wypisałem wskaźniki kwasowo zasadowe.. Tzn. pH od 1 - 6 7 8 - 14 Następnie my na egzaminach w podstawie programowej mamy tylko trzy odczynniki: fenoloftaleina, oranż metylowy i papierek uniwersalny. (przynajmniej ja się tak doszukałem) Mam tabelkę w jakich warunkach jest wskaźnik i jaki ma kolor. Najłatwiej zapamiętać fenoloftaleina. Bezbarwny bezbarwny i malinowo czerwona. Tlenki: kwasowe, zasadowe i obojętne. Ja jeszcze dopisałem amfoteryczne. Np. obojętne tlenki CO, NO, SiO na wyższych stopniach utleniania są kwasowe. Np. NO2, SiO2 czy CO2. Później sobie wypisałem konfigurację elektronową. Powłoki elektronowe Oraz wzory na stężenie procentowe i molowe. I jeszcze obliczanie elektroujemności. Jeszcze w układzie okresowym pierwiastków mamy fajną pomoc w postaci tlenków kwasowych. Wystarczy zerkną na kwasy i mamy HClO - tlenek chloru czy H2SO3 tlenek siarki IV. Wystarczy nauczyć się tlenków zasadowych. Jak się to ogarnie, to się zda egzamin. Trochę teorii o paliwach kopalnianych oraz trochę o zanieczyszczeniu środowiska i będzie dobrze. Jeszcze taka fajna sztuczka, jak odgadną, o który chodzi pierwiastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Czyli w sumie z chemii nie ma AZ tak duzo nauki. Teraz przegladam fizyke i widze, ze nie jest az taka straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np.: Osoba, która zdawała egzaminy eksternistyczne po 2007 r. , nie zdała jednego lub więcej z 11, następnie zakończyła zdawanie egzaminów i postanowiła uczyć się w szkole dla dorosłych. Z "pewnych " przyczyn, postanowiła zrezygnować z nauki w liceum dla dorosłych. Jednakże postanowiła kontynuować egzaminy eksternistyczne wcześniej przerwane. Z zaliczeniem wcześniej zdanych egzaminów. Ocena z egz. eksternistycznego jest ostateczna i nie podlega poprawie. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambitna.K.
to jeśli np. nie dałabym rady z matmą i mam ndst. to co nie mogę w nastepnej sesji poprawiać czy co? trzeba wtedy zapisywac sie do liceum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Masz 6 sesji na zdawanie egzaminów eksternistycznych. I masz to napisane w rozstrzygnięciu o dopuszczeniu do egzaminów eksternistycznych. Możesz jeszcze strać się o dodatkowe dwie sesji. A to o czym piszesz jest dla osób, które już zdawały kilka egzaminów i przerwały, bo uznały, że będą się uczyć w LO. Ocena z egzaminów eksternistycznych jest ostateczna, ale jak zdasz. Jak zdasz np. na dwóję, to już jej nie poprawisz. Ale jak nie zdasz, to możesz dawać przez kolejne pięć sesji. Inaczej jest z maturą, możesz ją poprawiać, czy to przedmioty podstawowe czy rozszerzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaa24
Straciłam pracę miesiąc temu i jestem zarejestrowana jako bezrobotna. Czy wniosek o zwolnienie z opłat za egzamin mam wysłać do OKE razem z deklaracją z jakich przedmiotów zdaję egzaminy ? To będzie moja trzecia sesja egzaminacyjna i zawsze płaciłam za egzaminy a teraz chciałam skorzystać z całkowitego zwolnienia mnie z opłat i nie wiem w jakiej kolejności wysłać dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wniosek o zwolnienie z opłat wysyłamy razem z deklaracją przedmiotów. Tam jest kryterium dochodowe, nie wiem jak jest z osobami, które nie dawno straciły pracę. Gdzieś czytałem, że jak masz dochód jednorazowy np. umowa o zlecenie, to należy to ujawnić. Poczytaj trochę o zwolnieniu. A jak wyślesz zaświadczenie i wniosek, to raczej nikt o nic nie pyta i Cię zwolnią. Ale lepiej poczytaj na stronie OKE o zwolnieniu w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaa24
Nie pobieram żadnego zasiłku bo pracowała na 3/4 etatu przez nie cały rok. Od miesiąca posiadam status osoby bezrobotnej. Rozumiem że do wniosku z deklaracją i zwolnieniem z opłat dołączam zaświadczenie o zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy i wysyłam do 31 sierpnia do swojego OKE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
jak wysylam papiery o wniosek na jesienna to moge zalaczyc swiadectwo ukonczenia 1 klasy liceum, czy musi to byc gimnazjum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczycie się z chemii tylko pojęcia "stopień utlenienia" czy też określacie stopień dla poszczególnych pierwiastków na podstawie z określonych reguł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
dopiero w poniedzialek tj. 29 lipiec, moge dostac sie do mojego swiadectwa z gimnazjum.. moge nie zdarzyc do 31 zeby doszedl list do nich, wiec moze powinnam wyslac juz dzis te ze swiadectwem ukonczenia 1lo liceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak pytałam to nie chcieli nawet z ZSZ ktore ukonczyłam tylko z gimnazjum pojęcia nie mam jaka to dla nich różnica najlepiej zadzwoń i zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Egzaminowany, pare stron temu pisales, ze korzystales z 2 kanalow na YouTube przy nauce z matematyki. Moglbys przypomniec, ktore to byly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×