Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
ile przedmiotów zdajecie teraz w pazdzierniku? jak oceniacie poziom tych egzaminow? uczycie się pod te wymagania tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmikii
Ja zdaje TI, wos, fizyke, angielski, geografie, chemie i biologie. Ja uczyłam sie głównie z książek i nie patrzałam na wymagania, ale wszytko sobie sprawdziłam i to co powinnam umieć umiem. Kiedy próbowałam uczyć sie pod wymagania ( tzn najpierw wyszukiwać te wszystkie informacje) to wszytko mi sie mieszało, dlatego sobie odpuściłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gość: Zdaję cztery(pozostałe) przedmioty w październiku. Czyli fizykę, chemię, polski i angielski. Co do wymagań egzaminacyjnych, to tylko się wspierałem nimi. A uczyłem się po arkusze(eksternistyczne i maturalne) oraz, to co znalazłem w internecie i uznałem za potrzebne. @mmikii Gdyby wyszukiwać wszytko, co jest w wymaganiach egzaminacyjnych, to nie dało by się nic nauczyć. Niektóre punkty w wymaganiach się pokrywają a inne po wpisaniu w Google nic nie dają, bo wyświetla się ten sam arkusz, z którego właśnie wpisaliśmy zapytanie. Należy wybrać najbardziej istotne punkty i tego się uczyć. A, niektóre(przynajmniej ja) odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siema, wiecie może w jakim terminie składa się wniosek o zwolnienie z opłat za egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow egzaminowany obszerna odpowiedz rzeczywiscie ale potrzebna no coż jakos to moze przezyje;) mmiki ja zdaje wszystko co Ty oprocz angielskiego zdaje historie fajnie bedzie mozna porownac odpowiedzi:) ogolnie to ja sie ucze tylko z repetytoriów maturzysty to co uznaję za ważne no i oczywiscie tez arkusze maturalne ale chyba i tak najbardziej przeraza mnie ta kochana nasza pierwsza jedyna FIZYKA... dobrze ze jest pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze w egzaminie z TI jest poprawne opisanie pliku. Jak pisze w arkuszu zadanie1, to tak ma być. Nie Zadanie 1, czy jeszcze inaczej. Inaczej zadania w ogóle nie będą oceniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmikii
A jak rozwiązujecie arkusze maturalne to z jakiego przedmiotu wam najlepiej wychodzi? Bo mi najlepiej to z biologii, w jednym to nawet naliczyłam 47 punktów. Najgorzej za to jest z fizyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostałem dzisiaj list z Jaworzna z datami egzaminów ( jestem z Katowic). Macie jakieś sposoby na naukę chemii? Jakieś najważniejsze rzeczy dzięki którym będzie mi łatwiej to wszystko zrozumieć? Strasznie ciężko mi idzie, rozwiązując testy mam ledwo 15 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś dostałem list z OKE Jaworzno. Mi najlepiej wychodzą arkusze maturalne z matematyki, ale matmę już zdałem. ---------- Mi też było ciężko ogarną chemie. Ale wypisałem sobie najważniejsze informacje. Mianowicie: wypisz sobie wskaźniki kwasowo-zasadowe, od 1-6 - kwas, 7- obojętny, 8-14 zasada. Następnie tlenki obojętne(w wyższych stopniach utleniania są kwasowe), tlenki zasadowe(jest ich niezbyt dużo). Ropa naftowa, gaz i węgiel, co z nich się produkuje i jakim przemianą są poddawane. Zmiany klimatu, CO2, skutki zmian itd. Znajdź w internecie arkusz dla zasadniczej szkoły zawodowej Co to są izotopy, czyli pierwiastek o tej samej liczbie atomowej ale różnej liczbie masowej.. Fenoloftaleina, oranż metylowy i papierek uniwersalny. Od czego zależy szybkość reakcji chemicznych. Konfiguracja elektronowa pierwiastków. Elektroujemność wg. Paulinga. Reakcja egzotermiczna i endotermiczna. Reakcje syntezy, analizy itd. Roztwory właściwe i zawiesiny. Stężenie procentowe i molowe. Wszystko sobie fajnie wypisałem i najkrócej jak tylko się da. I tak się uczyłem. --- Z jakich przedmiotów zdajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie dzięki! Zdaje z siedmiu przedmiotów - WOS, TI, PP, geografia, biologia, chemia, angielski. Jeżeli uda mi się wszystko zdać to mam zamiar resztę pisać w lutym. Generalnie w miarę wszystko mi idzie poza właśnie chemią z która mam nadzieje będzie coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak oceniacie te egzaminy? łatwo jest uzyskać te 15 punktów? boje się strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdaję 5 przedmiotów: matematyka, chemia, geografia, angielski, PP. I najbardziej obawiam się tych pierwszych trzech, szczególnie matematyki, zawsze miałam z nią problemy. Moja nauka wygląda tak: Drukowałam wymagania z danego przedmiotu po czym robiłam notatki do każdego podpunktu, czasem miałam trudność ze znalezieniem czegoś, więc wtedy to opuszczałam. Korzystam z książek z lo, oraz repytatorii, mam wrażenie za wiele rzeczy nie przyswoiłam, więc chyba po prostu przeczytam książkę np a geografii i chemii. Już przepisałam sobie wskazówki "egzaminowanego" z chemii, Napiszecie może na co zwrócić większą uwagę z geografii? Będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniam poziom egzaminów? W zależności z czego ten egzamin. Jak z WOS-u, to pierwszy skończyłem w 40 min. Nawet panie z komisji się zdziwiły a piąteczka(bardzo dobry) wpadła. Z biologii, to już myślałem, że po mnie i będę musiał powtarzać egzamin, ale trójeczka(dostateczny 25p.) wpadła. Ogólnie poziom niższy niż na maturze. ------------ Jak ci nie szkoda tuszu/toneru i papieru do drukarki. Drukować tyle niepotrzebnych rzeczy i jeszcze robić notatki do każdego podpunktu, których jest sporo(szczególnie do matematyki). Matematykę i geografię już zdawałem, geografia nie jest trudna. Te piętnaście punktów może każdy zdobyć. [na egzamin z geografii trzeba mieć na pewno wykute daty, kiedy zaczyna się wiosna, lato, jesień oraz zima. Najlepsze warunki uprawy ryżu pszenicy zbóż itd. Położenie słońca, na równiku, na zwrotniku raka i koziorożca. Ogólnie nie jest trudny egzamin. ----- Z matematyką jest już trudniej. Na ostatnim egzaminie było sporo z funkcji kwadratowej i liniowej. Nie zaszkodzi jak się pouczysz o wielomianach, ciąg arytmetyczny i geometryczny. równania i nierówności kwadratowe. Za zadanie z równania kwadratowego można było zarobić 3p. Do tego zadanie z wielomianu też za trzy punkty i masz już sześć punktów na koncie. Dla mnie egzamin był prosty, ale dla innych wcale nie musiał być prosty. ---------------- Nie ma sensu tego wszystkiego drukować matmę szybko możesz się nauczyć na kanale YouTube mrciupi, oraz matemaks. Tam masz wszystko zadanie oraz rozwiązanie i tłumaczenie skąd co się bierze. --- A wydrukowałaś sobie tablice matematyczne, oraz chemiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Powiem tak, z matematyki wątpię abym dostała wyższą ocenę niż 2, ale z reszty przedmiotów chciałabym zdecydowanie wyżej wyciągnąć :) Jeśli chodzi o matematykę, to faktycznie korzystam z YouTube, duża pomoc :) Bardzo zależy mi na wysokich stopniach, stąd te notatki, ale są strasznie pracochłonne, zajmują duża czasu, szybciej byłoby przeczytać książkę i pozaznaczać ważne fragmenty, można powiedzieć, że mam nauczkę. A jeszcze trzeba przyswoić tą wiedzę... jakoś dam radę! Na sesje zimową zabiorę się inaczej do tych egzaminów. A z geografii co powinno się umieć obliczać prócz skali? I z czego uczysz/uczyłeś się z PP? Czyli będę mogła składać wniosek do końca grudnia o przystąpienie do matury w 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytasz o układ pierwiastków i elektroujemność oraz wzory z matematyki? * te wzory to dla mnie czarna magia na ten moment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim egzaminie z geografii było coś o obliczaniu, ale ja tego nie zrobiłem. Na geografię przyda ci się znajomość mapy polski z podziałem na województwa.Było takie zadanie, że należało podać dwa województwa, w których znajdowało się najwięcej uzdrowisk. Była mapa konturowa polski a na niej zaznaczone czarnymi kropkami uzdrowiska, wystarczyło policzyć kropki i już widziałem gdzie jest najwięcej uzdrowiska, ale należało znać nazwy województw. ---------- Na PP brakło czasu, raczej tylko przejrzałem arkusz egzaminów eksternistycznych i dzień przed egzaminem coś tam czytałem. Ale, to na piątkę(bardzo dobry) wystarczyło. Egzamin był podobny do tego z arkusza 2010. Było takie zadanie o obowiązkowych filarach I filar, II filar i III filar, który z tych filarów jest obowiązkowy, czyli I i II. ZUS i OFE. A jedno takie zadanie było podchwytliwe, z reguły masz podkreślić odpowiedz, ale w tym zadaniu należało literkę zaznaczyć w kółeczko. ----------- Tak, deklaracją maturalną składa się do końca grudnia 2013, ale pod warunkiem zadeklarowania wszystkich pozostałych przedmiotów na sesję zimową. ---------- Elektroujemność jest prosta, tam należy zapamiętać tylko, że od 0,0-0,3 wiązanie kowalencyjne. Od 0,4-1,7 kowalencyjne spolaryzowane Od 1,8 - jonowe. Elektroujemność oblicza się następująco: Cl2 = Cl - Cl = 3,0-3,0 = 0 wiązanie kowalencyjne. ----------- A jeśli chodzi o wzory matematyczne, to jest to duża pomoc na egzaminie, ale pod warunkiem, że nie zapoznajesz się z tymi worami 15 minut przed egzaminem. Pomocne wzory to: wzór na deltę i pierwiastki równania, Wzór na ciąg arytmetyczny i geometryczny, wzory skróconego mnożenia i na funkcję linową. Mogą się też przydać wzory na prostopadłościan oraz na pole i obwód koła. Jeszcze kilka jest też pomocnych, ale o tym później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, dziękuję Ci bardzo za pomoc :) Czyli muszę wysłać deklaracje do oke jakie wybrałam przedmioty na sesje zimową po uzyskaniu wyników z sesji jesiennej? Elektroujemność zrozumiałam, bez problemu, teraz będę męczyć się z matematyką, a PP właśnie zostawiam na sam koniec ( tydzień przed egzaminem) będę się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z matematyką jest tak, że im więcej rozwiążesz zadań przed egzaminem, to egzamin pójdzie ci łatwiej. Ja z matematyki zdobyłem 32p. Do tego nie rozwiązałem trzech zadań, wcale. Było 10 pytań typu prawda fałsz. Jak ktoś całkowicie nie wiedział już nic, to można było wszystkie zaznaczyć Prawda i ok. sześć punktów by wpadło, lub fałsz i wpadło by 4 punkty Zwróć uwagę szczególną na egzaminy maturalne oraz na zadania otwarte z reguły pierwsze zadanie otwarte na maturze to rozwiąż równanie, tylko że na maturze możesz zarobić 2p za to zadanie a na egzaminie eksternistycznym 3p. I z dużym prawdopodobieństwem na tym egzaminie też będzie takie zadanie, więc przygotuj się do niego, bo można zdobyć 3p. Zresztą możesz sobie rozwiązać zadanie 26, 29 i 30 z arkusza maturalnego 2013 z tegorocznej matury. Jak te zadanka rozwiążesz sama bez pomocy(oprócz wzorów, które dostaniesz na egzaminie), to na luzie możesz podchodzić do egzaminu z matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, to jakoś dam radę, więc biorę się ostro za naukę! :) A jak z tą maturą? muszę wysłać deklaracje do oke jakie wybrałam przedmioty na sesje zimową po uzyskaniu wyników z sesji jesiennej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj na wyniki egzaminów, które będziesz zdawać w sesji jesiennej. Potem zadeklaruj resztę przedmiotów(jeśli chcesz zdawać maturę i o ile uznasz, że dasz radę się przygotować), na sesję zimową a następnie wysili deklarację maturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia88
Ja właśnie zaczynam kurs eksternistyczny z zakresu LO w centrum edukacji nova w Warszawie. Myślę że jest to całkiem fajna sprawa, lepsze to niż nauka w pojedynkę w domu. Nie mowie oczywiście że jak się pójdzie na taki kurs to nie trzeba się już wcale uczyć :-D zajęcia mamy w weekendy co 2 tygodnie po 11 godzin ;-) cos tam pewnie do jej głowy trafi. Czy ktoś jest po takim kursie z jej szkole? Może coś bliżej powie? Jak nauczyciele itd. Jak narazie odbyło się tylko spotkanie organizacyjne i było całkiem sympatycznie wiec pierwsze wrażenie jak najbardziej na plus. Zobaczymy co powiem jak zacznie się nauka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
A ja nadal nie mam listu z OKE. Musze dzis jeszcze albo jutro zadzwonic do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Dzwonilam do OKE, Pani powiedziala, ze nie wysylaja listow o terminach egzaminow. Ze moge sprawdzic sobie to na stronie internetowej. I powiedziala, ze nie maja obowiazku wysylac takich listow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z jakich miast jesteście? Bo może naprawdę nie wszędzie wysyłają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
ja OKE Łódź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja OKE Kraków, dzwoniłam dzisiaj zapytać czy list został wysłany, Pani powiedziała, że oni nie wysyłają i że można sprawdzić sobie na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że OKE Jaworzno wysyła. Ale sobie też sprawdziłem język obcy, OKE w liście pisze tylko, że język obcy nowożytny. Ale sprawdziłem sobie, że tak jak zadeklarowałem angielski. A wszystkie moje "wskazówki" będzie można ocenić dopiero po egzaminach. Czy były pomocny czy też nie. ------------- Kto zaczyna od fizyki i astronomii 11 października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×