Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
ja będę zdawał mature w tym roku na podstawie zdanych egzaminow eksternistycznych, czyli na starych zasadach ustny polski, pewnie będę jedyny :) cóż za nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bydgoszczanin
Nie wiem właśnie jakby było z nauką, bo jestem po prawie 3 letniej przerwie. I teraz jednej strony egzaminy eksternistyczne byłyby najlepszą opcją w tej sytuacji, a z drugiej biorąc pod uwagę, że mogłem sporo zapomnieć, mógłbym przystąpić do szkoły dwuletniej. Program nauczania i materiały znaleźliście w necie czy polegaliście głównie na podręcznikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ok dlugiej przerwie od nauki jest sie wstanie samemu nauczyc przedmiotów ścisłych? Korzystając z internetu?i książek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łomża 2015
Pewnie że można samodzielnie nauczyć się przedmiotów ścisłych. Sam tak czyniłem. Dla chcącego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1994
Witajcie Jeśli w lutym nie zdałam 3 przedmiotów a byłam zapisana do matury to czy za rok bede podchodziła do matury nowej czy starej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest tu ktos kto zdawal mature po eksternach? o co chodzi z kodem ktory musze wpisac na arkuszu? w szkole nikt mi o tym wogole nie wspominal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, skąd mam wiedzieć jaki mam kod? Ci co chodzą do szkoły to podobno wpisują klase i numer z dziennika a ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia na maturze :) z tego co pamietam miało byś osobne forum dla maturzystów po eksternach. jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wszystkich szkołach na maturze losuje się numer ławki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w mojej losowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jak ja zdawałem to nie pisałem kodu ucznia. A ten kod jest na naklejce, która przychodzi z OKE dla każdego zdającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedzcie mi po co trzeba brać ze sobą świadectwo? Tylko po to aby je zobaczyli? Zostawia sie je u komisji? W szkole? czy bierze ze sobą na ławke a potem do domu? Miałam już raz sytuacje ze zgubionym świadectwem i nie chciałabym aby sie to powtórzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli nie zsajesz matury w szkole do ktorej sie chodzilo to trzeba brac. Nawet w pismie z OKE masz taka informacje. Bierze je się do weryfikacji, sprawdzenia czy aby na pewno jestes po LO. Nikt Cię tam nie zna przeciez. Swiadectwo jest lekkie, wiec garba nie dostaniesz i mozesz wziac. Jesli masz sklonnosci do zapominania to walnij sobie napis na rece i nie zapomnisz. Swiadectwo pokazujesz przewodniczacemu komisji i zostawiasz u nich na stoliku. Na kazdy egzamin je przynosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Ania jestem witam wszystkich W październiku pierwszy raz podchodzę do j.polskiego. Moglibyście napisać ktoś co było na j.polskim w sensie jakie wypracowanie było i głównie jakich lektur dotyczyły pytania. Nie chodzi o to ze chcę coś ściągać tylko o to co mam wykluczyć z uczenia się. Bo na pewno to co było nie będzie w październiku więc chiałabym sobie to już wykluczyć i się tego nie uczyć. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam buźki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej jak sie ze wszystkiego po troszku przygotujesz ;) To jest tak jak z matura czyli nie mozna zadnej lektury wykluczyc, bo juz byla. Lubia sie lektury powtarzac. Lepiej poczytaj o kazdej. A ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam taki pytanie, czy jak napislam np egzamin na 2, to moge go poprawic na lepsza ocene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to można poprawić. Co do Polskiego. Dużo było tekstów i do nich pytania. Czytanie ze zrozumieniem. Ja przed Polskim przeczytałam streszczenia lektur (i to nie wszystkich). Przede wszystkim tych,które się pojawiają na maturach etc. Teraz w kutym pisałam ostatnie trzy (matma,chemia i fizyka) i niestety nie zdałam. No cóż..a wydawało się to dość proste. Matematyki uczę się z matemaks . pl . I nawet wydaje się to dość łatwiejsze kiedy podchodzi się drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę przystępowała do pierwszych egzaminów w październiku. Do kiedy muszę wysłać wniosek o dopuszczenie do egzaminów? Chodzi o OKE Jaworzno. Z góry dzięki za odpowiedź, Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leea
Hej, wniosek o dopuszczenie składa się najpóźniej na dwa miesiące przed egzaminami. Potem po dopuszczeniu do egzaminów (odpowiedź zwykle przychodzi w ciągu 2 tyg.), deklarację przystąpienia do egzaminów składa się najpóźniej miesiąc przed sesją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jest tutaj ktoś kto ma pojęcie o kursie eksternistyczny ?? I próbował go zdawać i zdał bardzo proszę o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurs Eksternistyczny przygotowuje do egzaminów eksternistycznych. Więc kursu nie można zdać jako zdać tylko egzaminy. A jak nazwa wątku wskazuje tu są rozmowy tylko o egzaminach eksternistycznych zdanych i nie zdanych. Ja osobiście miałam uczęszczać na taki kurs jednak kwota za wysoka jak na moją kieszeń więc siedzę nad książkami przed pracą i po pracy i pcham to wszystko do przodu. 8 egzaminów już zdałam,pisałam w lutym trzy ale żadnego Mi nie zaliczyli(moje słabe strony matma fiza i chemia) teraz będę drugi raz podchodzić(i oby ostatni).Miałam dużo przerwy(trzy lata od przerwania) . Ale kursy są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podchodziłem do takich egzaminów z 9 letnią przerwą po szkole zawodowej. Zdałem wszystko w trzech sesjach w systemie 4:3:3 i zdobyłem dzięki temu średnie wykształcenie. Uczyłem się sam z internetu. Kursy to strata czasu i pieniędzy, wiem bo znajomi na to chodzili i mówili mi jak to wyglądało. Lepiej poświęcić te parę godzin na naukę dziennie niż chodzić na takie kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem to znaczy ze nie trzeba chodzić na kursy a można przystąpić do egzaminu samego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatiitaM
Kurs nie jest wymagany do podejścia do egzaminu. Albo świadectwo podstawówki i gimnazjum albo świadectwo starej podstawówki. Możesz zapłacić za egzaminy albo zwolnić się z opłaty o ile spełniasz kryteria i nic wiecej. To jak się przygotowujesz do zdania egzaminu zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Możesz iść na żywioł nic się nie ucząc, możesz samemu się uczyć a możesz i chodzić na kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia199406
Nie ma co chodzić na kursy eksternistyczne ja wydałam 1600 zł w błoto zazwyczaj nikt na to nie przychodzi nauczyciele nie wiedzą co z tobą mają robić bo albo na poczatku ejst 5 osob a póżniej nikogo i jak przychodzi 1 osoba to zaczyna sie materiał od początku a wszytsko co się robi na zajeciach to daja ci stose papierów do nauki w domu bez sensu ...raz przyszłam bo 2 miesiacach przerwy to nauczyciel do mnie Pani to sobie chyba żartuje ... Co do egzaminów eksternistyczne wiekoszość można zdać bez wiekszej nauki , najgorsze są Matma, fizyka, chemia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie Ja też Sama się uczyłam w październiku 2014 zdałam 8 egzaminów,potem w lutym 2015 pisałam matmę chemię i fizykę i wszystkie Mi oblali.Teraz trzeci raz podchodzę w październiku uzbrojona w wiedzę co będzie .Uczę się codziennie od kwietnia. Dałam sobie po dwa miesiące kwiecień-maj matematyka czerwiec-lipiec chemia i sierpień-wrzesień fizyka. Wolę się Sama uczyć niż wydawać kasę na kursy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy mozna sie spodziewac terminology na pazdziernik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tak miesiąc przed nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×