Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
mam nadzieje na 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chemia? Trudna/łatwa? Co było? Piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś słyszał o tym że można przedłużyć egzaminy o 2 sesje ? Niestety wykorzystałam wszystkie sesje ta jest moją ostatnią, zostały mi dwa przedmioty. Mieszkam za granicą ,często miałam problem z dojazdem na egzaminy i dlatego moja przygoda z ekstrernami się przedłużyła za bardzo. Jeśli ktoś korzystał z przedłużenia to czy Oke stwarzało z tym problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś słyszał o tym że można przedłużyć egzaminy o 2 sesje ? Niestety wykorzystałam wszystkie sesje ta jest moją ostatnią, zostały mi dwa przedmioty. Mieszkam za granicą ,często miałam problem z dojazdem na egzaminy i dlatego moja przygoda z ekstrernami się przedłużyła za bardzo. Jeśli ktoś korzystał z przedłużenia to czy Oke stwarzało z tym problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1994
słyszałam ze można normalnie poprosić o przydłużenie o te 2 lata tych egzaminów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Decyzję o dopuszczeniu do egzaminów mam od zeszłego roku. Mam rentę po zmarłych rodziach, jestem zapisana do szkoły zaocznej, ale wiem,że w momencie przystępowania do egzaminów nie można być uczniem/słuchaczem żadnej szkoły. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, bez konieczności rezygnowania z renty i ubezpieczenia. Czy ktoś miał może podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Jestem właśnie w trakcie sesji. Nigdzie nie znalazłem info nt wyników. Czy ktoś wie kiedy i w jaki sposób zostaną przedstawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do miesiaca po zakonczeniu sesji dostaniesz wyniki listem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Listownie za miesiąc Z matmy zrobiliście to zadanie z prawdopodobieństwa że z 8 liczb wylosować dwie bez zwracania i jakie prawdopodobieństwo trafienia w pierwszej liczby mniejszej niż 4 a w drugiej większej niż 4? Jak macie to zrobione dobrze ktoś to poproosiłbym rozwiązanie bo ja już zaczynam wątpić czy dobrze to wykonałem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zadzwoń do OKE i się dowiesz, ale mi się wydaję, że możesz być zapisana do szkoły i jednocześnie zdawać egzaminy, tyle że jak jest zdasz, to ze szkoły rezygnujesz, bo świadectwo dostaniesz za eksterny, drugiego mieć nie możesz i nie jest Ci potrzebne. A do czasu kiedy świadectwa nie dostaniesz możesz chodzić do szkoły. Kiedyś tak było, że nie można, ale teraz nie, nie musisz przecież przedstawiać jakiegoś zaświadczenia, że nie jesteś uczniem. Przynajmniej mi się tak wydaję, ale najlepiej zadzwonić i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po dostaniu świadectwa, możesz się zapisać do policealnej i dzięki temu dalej mieć ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Ucze sie do sesji jesiennej 2016 czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć o co chodzi z tymi nowymi informatorami na str. Oke są podane szczegółowe wymagania oki to rozumiem ale nie ma tam połowy tego co jest obecnie na egzaminach w odpowiedzi na moje pytanie oke. Odpisało że materiał z całych 3 lat będzie (na razie nie mam podręczników wiec nie moge porównać tych zagadnien z infor. do tych które są w podręcznikach) ale wydaje mi się że tam nie ma poniektórych tematów i teraz moje właściwe pytanie uczyć sie całego materiału (wiadomo najważniejszych infor.) Czy tylko to co jest wypisane w informatorze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 Saymil - Z tego co wiem można zdać w sesji zimowej i zaraz zdawać mature w maju, pamietaj że deklaracje maturalną (dla eksternów jest specjalna) składasz do 31 grudnia, a później świadectwo dosyłasz jak zdasz (podobnie jak w szkole) 2 Teoretycznie można być uczniem/słuchaczem szkoły i podchodzić do egzaminów ale musisz skądś wziąć świadectwo ukończenia gimnazjum (lub jakiś jego duplikat?), które pewnie masz w obecnej szkole 3 Zadanie z matmy zrobiłem łopatologicznie: mniejsze od 4: 1,2,3 - 3 możliwości większe od 4: 5,6,7,8 - 4 możliwości z 7 liczb bo jedna mniejsza od 4 wylowana (3/8)*(4/7)=3/14 Z tego co pamietam treść zadania to tak to zrobiłem 5 Do OKE można dzwonić, w innych nie wiem ale w Krakowie bardzo rozgarnięci ludzie dokładnie wyjaśniają wszystko co raczej niespotykane w polskich urzędach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jakoś dziwnie to robiłeś. U matemaksa zupełnie inaczej wyglądały tego typu zadania. Moc zbioru A na moc zbioru Omega itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśkas
Witam Mam pytanko ,czy zwalniająć się się opłat za egzamin ,mam przynieść świeże potwierdzenie ,Jestem zarejstrowana od sierpnia i następną wizytę mam dopiero za jakis czas,a chciałaaym wysłać teraz wszystko ,czy mogabym im wysłac własnie ten świstek z sierpnia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam nauka przed fizyką? Polecacie jakieś strony internetowe, gdzie można sobie powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja trochę oglądałam filmików na youtube i przeglądam fizyka.pisz.pl ale ciężko widzę, to żebym zdała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówiłem że łopatologicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś powiedzieć ile zadań zamkniętych było na fizyce poprzednim razem? Z matmy na arkuszu w informatorze było ok 10, a teraz na egzaminie chyba ze 20 i na poprzednim podobnie jak to jest z fizyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia199406
Ostatnio z fizyki było kilka pytań zamkniętych ale otwarte były bardzo trudne ...Pamiętam ze np w zamkniętych było trzeba policzyć z jaką prędkością jest wyrzucana woda z fontanny w zamkniętych było kilka pytań o ruchy typu jednostajnie przyspieszony ale niestety zamkniętych jest mało i nawet jak na wszystkie odpowiemy raczej zabraknie nam coś w otwartych było coś o piorunach ale nie pamiętam co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zdać tą fizykę? Nie ogarniam nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chybił trafił w zamkniętych no i ogarnij dane szukane. Za takie coś też coś dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fizyka to był jedyny przedmiot, który w swojej historii z Egzaminami Eksternistycznymi musiałem poprawiać. Dwa razy podchodziłem do fizyki i za każdym razem, jak na lekarstwo było zadań typu zamknięte. Za to dużo liczenia z innych. Radzę wam starać się zrobić każde zadanie - nawet jak macie napisać źle. Za samo wyprowadzenie wzoru, napisanie dane/szukane itp. można zdobyć dodatkowe punkty. Dlatego warto się przygotować i wiedzieć jaki wzór podstawić do zadania, bo tym sposobem możecie uzbierać dodatkowo 5-7 punktów. Warto znać także wiedzę, która przydaje się w pytaniach typu PRAWDA/FAŁSZ i w zadaniach, gdzie trzeba wybrać dobrą odpowiedź, albo napisać samemu od siebie. Generalnie na fizyce pisało nas jakieś 80 osób. Z czego grubo ponad połowę widziałem ponownie na fizyce za pół roku:) Z matematyką było podobnie. Jedyna recepta, to usiąść pół roku wcześniej i systematycznie rozwiązywać zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fizyka no cóż łatwiejsza od tej w poprzedniej sesji dużo ściągałem bo miałem ściągi;p i sie udało zrobiłem więcej niż myślałem i jestem w 100% pewien że mi się udało, zdawałem w Bydgoszczy komisja była zajęta sobą a ja sobą ;p Czasem trzeba w życiu zaryzykować ;P w końcu Jesteśmy dorośli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam do nauki platformę edukacyjną. Wpiszcie w Google: Szkolnictwo pl- test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak oceniacie fizykę? Ja słabo, była to moja 2 poprawka. Było 10 zadań abcd, 2 zadania na P/F. Pozatym z zamkniętych kinematyka, energia, soczewki z tych działow zadania, jeszcze jakieś fale. Łatwiejsze niż w tamtym roku to trzeba przyznać ale nadal trudne, nie wiem czy to zdam. Mam nadzieję że się uda . Ktoś pamięta więcej zadań albo bardziej szczególowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadam odnośnie tematu - bycie słuchaczem szkoły a egzaminy eksternistyczne. Świadectwo ukończenia gimnazjum wysyłałam z wnioskiem o dopuszczenie do egzaminów w zeszłym roku ("wypożyczyłam" ze szkoły oryginał, wysłałam do OKE i po pozytywnym rozpatrzeniu mojego wniosku, odesłano mi oryginał, po czym normalnie oddałam go do szkoły). Z tego co mi wiadomo, później już to świadectwo nie jest potrzebne. Oczywiście, mogłabym nic nie mówić i dalej być zapisana do szkoły, ale martwi mnie to czy nie byłoby z racji tego problemów. To naturalne,że gdybym zdała egzaminy eksternistyczne, automatycznie wypisałabym się ze swojego liceum zaocznego, ale z tego co czytałam jakiś czas temu przed przystąpieniem do egzaminów składa się oświadczenie,że nie jest się uczniem/słuchaczem żadnej szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, składa się oświadczenie że nie jest się słuchaczem żadnej szkoły . I to jest warunek określony w ustawie o systemie oświaty (czy jak to tam się nazywa). Osoba, która jest słuchaczem szkoły a jednocześnie składa wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych i fałszywe oświadczenie, po prostu łamie prawo :] logiczne. Nie wiem jakie są faktyczne konsekwencje takiego występku, można się tylko domyślać, że wyniki egzaminów zostaną unieważnione, gdyby to wyszło. Nie wiadomo tez jak przebiega proces weryfikacji danych i dopuszczania do egzaminów, więc nie ma co ryzykować. Do pobierania renty uprawnia kształcenie się w formach szkolnych i pozaszkolnych m.in eksternistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tylko to jest moje zdanie czy w lomzy serio nie da sie sciagac? Az jestem przerazona jak pilnuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdzie się nie da ściągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×