Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Możecie napisać o jaki temat prezentacji chodzi? O ile mi wiadomo od tego roku, nawet eksterny i technika zdają polski ustny na nowych zasadach jak zaczęły ogólniaki rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy w 2017 też będzie można prezentację zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zalezy w jakim miescie piszesz egzamin w okręgu gdańskim trzeba się przebrać za krolika, warszawskim za balwana, krakowskim za smoka, Jaworzno za naleśnika tylko pamiętaj o różowej torebce do każdego stroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z ostatniego posta skąd Twoja złośliwość?może ktoś podchodzi pierwszy raz Ty tak wszystko wiedziałeś od razu?!na egzaminy eksternistyczne przychodzi się ubranym tak jak na chodziencodzien...No Nie w dresach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłem na 3 sesjach i ludzie przychodzili różnie. Niektórzy galowo - garnitur, niektórzy tak schludnie że np. jakaś koszula, a inni z kolei bluza z kapturem czyli po prostu normalnie jak na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anlumaka
Witam. Jaką szkołę eksternistyczną " Kursy " polecacie ? Muszę zrobić w ciągu 2,5 roku opiekuna medycznego a mam zawód cukiernika po zawodówce. Mam 37 lat. Czy ogarnę taki system nauki? Napiszcie proszę wszystko o takim systemie kształcenia. Trochę przerażają mnie koszty bo 750 zł lub 850 za semestr to całkiem sporo. Ale trudno jak mus to mus. Będę wdzięczna za info . Na internecie jest kilka takich kursów ale którą polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wykupiłem coś takiego. Porozwiązywałem po parę testów z każdego przedmiotu i tyle mi się przydał taki kurs internetowy. Poszedłem na żywioł, bo miałem zwolnienie z opłat. Zaliczyłem 9 z 11 za pierwszym razem. Dziś jestem już ze świadectwem. Jeśli miałbym polecać któryś to powiedziałbym żebyś nie wydawała na to kasy. Z przedmiotów typowo humanistycznych raptem potrzebowałabyś przypomnienia. A co do ścisłych to jest ileś darmowych profili na youtube które pomagają, np. ciupi albo matemaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie opłaca się wykupywać żadnych kursów. Ja się uczyłam przerabiając po kolei każdy z działów wskazanych z informatorze - wyszukując notatki w sieci, filmiki i różne opracowania, robiąc własne notatki. Na każdy przedmiot wystarczyły mi 2-3 tygodnie nauki i szybkie powtórzenie dzień przed egzaminem. Zdałam 7 przedmiotów, za pierwszym razem, na poziomie 45-62%. Jeżeli się opanuje przynajmniej połowę materiału z informatorów, to można spokojnie zaliczyć. Wykupiłam sobie rok temu kurs przygotowujący do egzaminu z j. polskiego i historii, ale nie przerobiłam tego, bo było zbyt dużo zbędnych tematów. Został mi jeszcze angielski, polski, matematyka i techn. inform. Teraz pytanie do Was - jak przygotować się do egzaminu z techn. inform? Kompletnie nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać materiałów do nauczenia. Jak wygląda taki egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej to opanować Worda, Power Pointa czy Office. A wygląda tak że dostajesz arkusz i płytkę. Na arkuszu masz zadania wypisane oraz pliki na płycie z których masz korzystać na komputerze. I na arkuszu jeszcze kilka pytań pisemnych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anlumaka
A o co chodzi z tymi informatorami? Gdzie one są dostepne. Chciałabym iść z nauką według jakiegoś programu. Polskiego i historii to raczej się nie boję, gorzej z matmą, fizyką i angielskim Te informatory są w formie podręcznika czy są dostępne w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu składałam deklarację Termin jest do 31 grudnia Jeżeli chodzi o temat prezentacji to nie wpisujemy nic, oke odsyła nam deklarację i przydziela nas do szkoły e której się stwiamy, tam dostaniemy listę tematów prezentacji i wybieramy ten który nam odpowiada. Co chcecie zdawać na maturze? Chcecie na studia potem iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak powypełniać tą deklarację jeśli chodzi o świadectwa? Został mi jeden przedmiot w lutym, i czy mam zaznaczać że ukończyłem już LO? I jedno dodatkowe pytanie: Oke wyznacza z automatu LO, w którym pisze się maturę? U mnie w mieście jest jedno liceum, ale wolałbym pisać w sąsiedniej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Deklarację maturalną trzeba składać osobiście w OKE? Nie jestem z Warszawy, więc trochę ciężko złożyć osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostarczyłem wniosek o dopuszczenie do egzaminów i wszystkie załączniki. Dostałem pozytywną decyzję z OKE o dopuszczeniu do egzaminów. Dostarczyłem do OKE deklarację z jakich przedmiotów chcę zdawać oraz wszystko o opłatach. (w tym przypadku o zwolnieniu z opłat) Dostanę jakieś potwierdzenie tego, że mogę przyjść na egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz listem poleconym informację o miejscu i terminach, w jakich odbywają się egzaminy. I tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz informację o tym czy zwolnili Cię z opłat za egzaminy. Jeśli chodzi o OKE Kraków to ja nie dostałam listu z miejscem i terminem, wszystko jest na stronie internetowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć, czy pisał ktoś egzamin z polskiego? czy jest tam rzeczywiście interpretacja lektur/poezji? czy tak jak na maturze teksty "normalne"? co było do napisania w tej 2 czesci egzaminu - część pisemna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeden egzamin kosztuje 171 zł. Możesz prosić o zwolnienie z opłat. Więcej info. na stronie OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurs eksternistyczny, oprócz, że przygotowuje Cię do egzaminów, nie ma nic wspólnego z egzaminami. Płacisz osobno za kurs i za egzaminy. Kurs zresztą nie jest obowiązkowy, żeby podejść do egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można ubiegać się o zwolnienie w całości opłat za egzaminy jeśli się przedstawi odpowiednie dokumenty. Ja byłam za pierwszym razem zwolniona gdyż nie miałam żadnych dochodów. Za drugim zaczęłam pracę lecz zarobki były marne i miałam 50% zwolnienia. Teraz za ten ostatni egzamin,którego nie zdałam płacę normalnie 171 zł. To,że ktoś uczęszcza na jakieś kursy przygotowawcze nie zwalnia z płacenia za egzaminy. Ja w ogóle nie uczęszczałam na kurs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć, czy pisał ktoś egzamin z polskiego? czy jest tam rzeczywiście interpretacja lektur/poezji? czy tak jak na maturze teksty "normalne"? co było do napisania w tej 2 czesci egzaminu - część pisemna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z języka polskiego w drugiej części trzeba było napisać tekst z wiedzy własnej o lekturach bez tekstu, w październiku o ile pamiętam trzeba było napisać coś o zmianach zachodzących w czlowieku, w odniesieniu do bohaterów znanych nam lektur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie może ktoś z Was wie. Parę lat temu zapisałem się na eksternistyczny i złożyłem deklarację, pamiętam, że wybrałem przedmioty, ale nie zapłaciłem za nie. Potem zmarła mi matka, a ja wyjechałem daleko. Czy mój czas na zdanie, 3 lata, już mi upłynął czy to się liczy od zapłaty za egz. i przydzeleniu mi szkoły gdzie się zdaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas liczy się od momentu dopuszczenia do pierwszej sesji egzaminacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy jest tu ktoś z Wrocławia kto będzie zdawał egzaminy eksternistyczne w sesji zimowej w lutym 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×