Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Jak z poziomem matematyki na egzaminach? Da się zaliczyć mając podstawową wiedze? I jak to wygląda w porównaniu z informatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Pierwsze egzaminy pisałam w październiku, jeśli mogę coś podpowiedzieć to nie ignorujcie informatyki - jest dużo do zrobienia, a czasu tak naprawdę mało. Czytajcie uważnie polecenia. Jak czegoś nie umiecie, lećcie dalej robić kolejne zadania, jak czas pozwoli to wrócicie. Ja zdałam, ale naprawdę był to trudny egzamin. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 19:39 Na studiach również liczą się oceny z niektórych przedmiotów. Na stronie każdego uniwersytetu są podane przedmioty, które są brane pod uwagę. Oczywiście wszystko zależy od tego na jaki kierunek będziesz chciała iść. Więc lepiej sprawdź, żebyś wiedziała, do którego przedmiotu powinnaś się najbardziej przyłożyć :) Gość 18:58 Gratki, świetne wyniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za gratulację, ale testy w informatorach są akurat dosyć proste, więc też bez przesady :P Co do zmiany w programie nauczania - wątpię, żeby egzaminy tak szybko się zmieniły, pewnie nadal będzie można zdawać liceum na starych zasadach. Przecież nawet w tej chwili są dostosowane do starego systemu - nie trzeba mieć skończonego gimnazjum, wystarczy świadectwo z ośmioletniej podstawówki :) A ile lat już minęło. Powodzenia jutro wszystkim podchodzącym do języków :) Dobrze, że zaczynamy od prostego egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy mogę zgłosić się do oke z innego województwa? Paradoks jest taki że miałabym trochę bliżej do miasta w którym są przeprowadzane egzaminy w innym woj i dużo wygodniej by mi było. Czy raczej odeślą mnie do oke do którego przynależę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odeślą Cię do OKE, do którego należysz. Niestety nie da się tego załatwić, bo miałem podobną sytuację. Zamiast jechać na egzaminy do miasta oddalonego o 20 km, musiałem jeździć 80 km bo należałem do ich OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę? Nie rozumiem dlaczego nie mogą pójść na rękę, zadzwonię w poniedziałek do OKE jeszcze, ale tak myślałam właśnie że pewnie odeślą mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to chyba poprawka będzie z informatyki. w ostatnim zadaniu było programowanie, trzeba było stworzyć stronę internetową z czatem w html/css i składnią php..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no masakra ta informatyka -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... Jakie programowanie? Ostatnie zadanie to była po prostu prezentacja na temat css. Ten kod (jesli on wprowadził w błąd) tylko wygladal tak skomplikowanie, a to byl po prostu obrazek do wstawienia do prezentacji. Akurat to zadanie było najłatwiejsze w moim odczuciu, dzięki niemu raczej na pewno zdam, bo to już siedem punktów. Tworzenie stron chyba nie jest w podstawie, a jeśli nawet, to na pewno byłoby o wiele wyżej punktowane, bo to zdecydowanie trudniejsze niż wstawienie obrazków z podpisami do worda :P Ale ogólnie fakt, że egzamin trudny, szczególnie excel. Zadanie w teorii z algorytmem też mnie zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jakim mieście pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Szczecinie, ale to nie ma znaczenia, wszędzie zadania są takie same, przynajmniej z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze dodam, że jednak nie zgadzam się z poprzednimi ostrzeżeniami, że czasu jest bardzo mało. Mi powoli leciał, po prostu nie wszystko umiałam zrobić i kombinowałam do samego końca, czy czegoś nie wymyślę :P Ale gdybym była lepiej przygotowana i przećwiczona w tych programach, to spokojnie bym się zmieściła w czasie. Ale mimo wszystko myślę, że uzbieram te 12 punktów, prezentację raczej całą mam dobrze. W wordzie też tylko ostatni podpunkt pominęłam, więc jakieś 4-5 punktów chociaż powinno wlecieć. W excelu i zadaniu 5 zrobiłam mało, ale zawsze coś, jakieś pojedyncze punkty wpadną + jedno zadanie z teorii za 3 punkty mam raczej na pewno dobrze (2 pytania na pewno) i algorytmie możliwe, że jakieś Prawda/Fałsz dobrze rozkminiłam. Było trudno, fakt, podchodziłam do informatyki jednak z za dużym luzem :P ale dało się coś z tego wyciągnąć. Angielski bardzo łatwy, więcej czasu zajęło mi chyba poprawianie i wykreślanie zdań z listu (napisał mi się zdecydowanie za długi niechcący, jakoś nie kontrolowałam tego w trakcie) niż cały egzamin. Na razie raczej jestem optymistycznie nastawiona, ale jutrzejsza chemia może mi popsuć humor xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo osób podchodziło do egzaminów? Powodzenia jutro wszystkim zdajacym wos i chemię ;) A tak btw. to można wejść na sale z torebką/plecakiem, czy zostawia się takie rzeczy w oddzielnej sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w oddzielnej sali się zostawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro chemia, najgorsze z tego wszystkiego co jest do pisania chyba. a wy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do egzaminów zależy od miasta i przedmiotu. Np. u mnie wczoraj na języku było około 10 osób, a dzisiaj na informatyce już bliżej 20 (ale tak ogólnie z kilkanaście przeważnie jest pewnie). I z tym zostawianiem rzeczy też zależy. U nas wstawiają taki stojący wieszak do sali, w której piszemy egzaminy :P I na nim wszystko zostawiamy, a do ławki podchodzimy już tylko z długopisem itp. I wydaje mi się, że jakbym wzięła torbę ze sobą, to też by się nie przyczepili. Zależy od "surowości" komisji też pewnie, u nas jest dosyć luźna atmosfera :) Tylko telefony muszą być koniecznie w tej części sali z wieszakiem (w kurtce/torbie), ale oczywiście nikt po kieszeniach nas nie maca, więc jak ktoś bardzo nie chce się rozstawać i ma wyłączony, to tez nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teoria z informatyki bardzo trudna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Poznaniu w 11 LO stoi wieszak na sali, tam zostawiamy kurtki, torby, w ogóle wszystkie rzeczy , które mamy ze sobą. Telefon koniecznie wyłączony. Jutro piszę chemię, ogólnie w miarę ogarniam, no ale czas pokaże. WOS, informatykę, biologię, geografię, polski i pp mam zaliczone z października . Powodzenia na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo to może nie. Ogólnie z teorii były tylko dwa pytania (chyba, że o czymś zapomniałam? możliwe, bo je zrobiłam szybko i skupiłam się na części praktycznej.) Jedno było raczej łatwe, ale tylko na 3 punkty - pytanie o skrót "gov" w adresach stron i coś o nauce online, czy tam nazywa się to e-learning, i-learning itp., do wyboru z abcd, czyli no banalne. Do ostatniego pytania w tym zadaniu tylko nie pamiętam odpowiedzi, ale trzeba było wybrać czego nie może zaatakować wirus bodajże. Drugie było trudne, to co wspominałam, że mnie zaskoczyło i aż na 5 punktów. Dosyć pogmatwany algorytm i odnieśnie go kilka zdań. Trzeba było wybrać czy prawdziwe czy fałszywe i było, że np. "tak" wyskakuje wtedy, kiedy "n" jest liczbą pierwszą czy coś takiego. No nie powiedziałabym, że tutaj wystarczyła podstawowa wiedza, przydają się raczej jakieś podstawy programowania albo właśnie obeznanie z algorytmami i różnymi symbolami. Ale ogólnie informatyka do przeżycia, raczej łatwy egzamin, bo z tego co wiem, to zawsze jest jakieś zadanie z worda i prezentacja, łącznie na około 14 punktów, więc już tylko to wystarczy, żeby zdać. A to nie są trudne rzeczy i dosyć intuicyjne. A ewentualne niedociągnięcia w tych zadaniach można nadrobić jakimiś pojedynczymi punktami z teorii i z zadań z innych, trudniejszych programów :) Już za samo wczytanie danych do programu i zapisanie z odpowiednią nazwą w swoim folderze może wlecieć punkcik, więc spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. A powiedzcie jak mi gdzie my sie spotykamy przed szkołą czy w szkole pod jakąś sala? Bo ja jutro będę pierwszy raz i nie bardzo ogarniam . Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetka89papa
czy ktos ma arkusze oprocz tych z informatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nigdzie tych arkuszy, bo nie są udostępniane przez oke, a piszący też nie mają jak zeskanowac/zrobic zdjec, zeby wrzucic do internetu. Polecam robić sobie próbne matury podstawowe z poprzednich lat, jeśli ktoś chce sobie poćwiczyć. Szczecin - spotykamy się pod czytelnią, tam będziemy pisać (najprawdopodobniej, przynajmniej angielski tam pisaliśmy, jeśli nie będzie dużo więcej osób, to raczej nic się nie zmieni). Jest w budynku gimnazjum, tym drugim od ulicy Hożej, bardziej za liceum. Na parterze. Pani w portierni w razie czego powinna pokierować :) Łatwo się odnaleźć, bo w weekend szkoła jest pusta, więc wystarczy nasłuchiwać głosów i szukać jakichkolwiek ludzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i oke pisało, żeby być godzinę wcześniej przed każdym egzaminem, ale dyrektor nam powiedział, że nie trzeba i i tak na pewno nie będzie wpuszczał wcześniej niż te 15 minut przed, więc jeśli przyjdziesz dużo za wcześnie, to się nie zdziw, jeśli nikogo nie będzie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnam sie odnalezc. Dzieki wielkie i powodzenia jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile wam wyszło w pierwszym z chemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chemia byla straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi w pierwszym wyszło chyba 9,71 w zaokragleniu, ale nie jestem pewna. Dosyć trudna była, kilka zadań na pojedyncze punkty jak teraz sprawdzam mam źle. Ale ogólnie w większości w miarę się orientowałam o co chodzi, zrobiłam też wszystkie zadania z obliczaniem. Więc raczej nie będzie źle, dwa ostatnie były bardzo łatwe, te z kwasowością też. No i większość z podkreślaniem :P Wos też taki se, ale ostatnie pisemne zadanie nawet przyjemne do rozpisywania się, łatwo zgarnąć na nim te 7-9 punktów. Na razie raczej 4/4 zaliczone i w końcu przerwa. Teraz muszę szybko nadrobić braki z historii xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w tym zadaniu co trzeba było podkreślić jaka reakcja zachodzi i co powstaje to co było poprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie chemia ani łatwa ani trudna. Myślę że na pewno zaliczone. A na ile to się okaże :) Zadanie z lekami zrobione poprawnie, piktogramy też, zmydlanie tłuszczów zrobione, fermentacja zrobiona, te inne z mydłem też, liczba oktanowa zrobiona, tabelka na podstawie układu okresowego zrobiona Więc chyba nie będzie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×