Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
kto mi powie co powtorzyc przed fizyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przejmuj sie i rob swoje spelniaj se marzenia w d***e oni te s*******ny ja ci mowie ze kopniaka im i za marzeniami 111 www.youtube.com/watch?v=hKlbr5Ip8nY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowany pisales gdzies co jest najwazniejsze z fizyki? bo szukam i szukam i sie poddalam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tak sie uczysz do fizyki jak szukasz to raczej kiepsko to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Przygotowuję się do egzaminów w lutym i październiku i bardzo chętnie wymienię się materiałami/informacjami z innymi. Mój e-mail to nookdawn@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Co warto przypomnieć sobie przed egzaminem z fizyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Optyka zwierciadła itp, pojęcia interferencja fal, dyfrakcja fal, załamanie fal, pole grawitacyjne, pole elektrostatyczne, pole magnetyczne, pole elektromagnetyczne, prąd, opór elektryczny, izotopy, zmiany energii z potencjalnej w kinetyczną i odwrotnie, termodynamika, prawo ohma, ładunki elektryczne dodatnie i ujemne= to jest na każdym egzaminie z fizyki, warto to powtórzyć. W październiku 2013 były takie pytania a w lutym 2014 jak pisałem poprawkę z fizyki to było podobnie, teraz też tak będzie na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na fizyce w zadaniach otwartych jest dużo obliczeń czy są też zadania typu wyjaśnij/opisz zjawisko. Jak wyglądają zadania najwyżej punktowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadania najwyżej punktowane czyli takie za które można zdobyć 3-5pkt, to niestety zadania które trzeba liczyć. Czyli wypisać dane, szukane, przekształcić wzór i rozwiązać. Warto je robić bo za same wypisanie dobrych danych i przekształcenie wzoru można już zdobyć jeden czy dwa punkty. Nawet jak nie obliczysz całości to dostajesz jeden punkt za wypisanie danych i jeden/dwa za przekształcenie wzoru. Pytań typu wyjaśnij w lutym było bodajże góra trzy za 1pkt, 2pkt i max 3pkt. Miałeś światło laserowe i tam trzy podpunkty do tego było trzeba napisać, każdy podpunkt to był 1pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wie ktoś jak będzie wyglądała matura, jeśli zaliczę przedmioty w tej sesji ? po staremu czy po nowemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a już sam znalazłem, jeszcze po staremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam takie pytanie... Wybaczcie, jeśli pojawiło się wcześniej, ale dyskusja ma całe 261 stron ;) Na stronie CKE są przykładowe arkusze egzaminów: http://www.cke.edu.pl/index.php/arkusze-egzaminacyjne-left/egzaminy-eksternistyczne Czy ktoś, kto je zdawał mógłby mi powiedzieć, czy rzeczywiście są podobne? Bo te na stronie wydają się dosyć proste, ale nie wiem, czy mogę temu ufać - czy nie okaże się, że prawdziwe wyglądają inaczej i są trudniejsze. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sa bardzo podobne pod wzgledem budowy a trudnosc to juz hmm zalezy chyba jak dla kogo :p dla mnie biologia byla znacznie trudniejsza poza tym reszta podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Fizyka to jest trudna dyscyplina. Trzeba przed egzaminem rozwiązać dużo zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o budowę zadań to jest podobnie jak na przykładowym arkuszu. Jeśli chodzi o trudność to są o wiele trudniejsze. Jak napisał Egzaminowany, najlepiej jak najwięcej zadań rozwiązywać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś mi powie czego spodziewać się na przedsiębiorczości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obliczeń odsetek, oprocentowania i zysku z lokaty itp. znajomość pojęć typu inflacja, deflacja, WIG, PKB, itp. struktury rynkowe, rola państwa i społeczeństwa w gospodarce, podaż/popyt, instytucje administracji rządowej. kodeks/prawo pracy, systemy ubezpieczeń/emerytalne, rola i zakres działań poszczególnych banków, budżet domowy. No generalnie wszystko jest w informatorach. To co podałam to podstawy które powinien znać każdy dorosły, normalnie funkcjonujący człowiek :P więc można się tego spodziewać na egz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli ktoś chce to mam arkusz z matematyki 2010 i fizyki 2010 i 2013.( napiszcie adres mailowy to wyślę) Egzaminy zdałam z sesji zimowej 2014 . Przedsiębiorczość jest łatwa. Na dzień przed egzaminem przeczytałam książkę i zdałam na 4. I weźcie kalkulator napewno się przyda. Na angielskim zadania były w takiej samej formie jak na przykładowych arkuszach nawet jedno zadanie było takie same. Z fizyki jestem noga a zdałam. nawet jak nie wiecie jak rozwiązać zadanie napiszcie wzór z karty wzorów dostaniecie chociaż 1 punkt. Życzę wszystkim powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja poproszę arkusze onsorder@wp.pl. Fizyka dzisiaj mnie przerosła niestety, nawet wzory mi nie pasowały i czasu zabrakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam arkusze z matematyki 2013 październik oraz fizyki 2014 luty, oryginalne takie jak były na egzaminie, z odpowiedziami i oceną egzaminatora. Mogę sprzedać 20zł/sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź na allegro wystaw :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rybnik!!! czy ktoś ze zdających fizykę wie jak nazywa się ta dziewczyna która była ubrana w taki szary sweter i czarna sukienke? bez skutku próbuje ją znaleźć, pomocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba bylo sie do niej odezwac a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba było poprosić ją o dowód os. w celu identyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 zł za arkusz? w większości oke za darmo sie dostaje jeśli sie poprosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIKT NIE PISZE CO BYŁO NA FIZYCE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za darmo to masz dostępne przykładowe arkusze egzaminacyjne na stronie OKE które w 50% mają się nijak do egzaminu jeśli chodzi o poziom trudności Ja oferuję swoje oryginalne arkusze które pisałem z fizyki i matematyki sprawdzone przez egzaminatora i zatwierdzone przez dyrektora OKE Jaworzno. Żeby je otrzymać musiałem pisać specjalny wniosek i zapłacić 20zł/sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć tematy do prezentacji z polskiego z roku 2013/2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×