Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

judyta-dlatego pytam bo być moze to co mi się wczoraj przytrafiło to czysty przypadek i ze po prostu miałam skurcze a obiad nie miał z tym nic wspólnego ,tylko tak jak napisałam nie umiem ich odróżnić,może któraś miała skurcze i może to opisać...podobne te pierwsze są nie odczuwalne i mogą sie pojawić od 16 tyg ,ja jestem w 18 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak z ostrymi przyprawami ale pod koniec ciąży aby przyspieszyć poród polecane są dania z dużą ilością curry. Powoduje ona skurcze więc jest dobra przy małych spóźnialskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolita, ja uwielbiam ostre potrawy. Ze względu na 4-latkę w domu w dużej mierze musiałam z nich zrezygnować gotując obiady...ale często robię coś tylko dla mnie i męża i wtedy, aż pali!!! :) W późniejszym okresie ciąży ostre jedzonko może dodatkowo potęgować uczucie zgagi. Generalnie zaleca się, aby w ciąży nie używać ostrych przypraw...ale też nigdzie nie doczytałam, z jakich konkretnych powodów trzeba ich unikać. Myślę, że w umiarkowanych ilościach nie powinny zaszkodzić. To tak jak z kawą, czy innymi "zakazanymi" produktami w ciąży. A co do skurczy, to u mnie też się czasami pojawiają. Szczególnie wieczorami. Brzuch twardnieje. Mówiłam o tym lekarzowi. ponoć na tym etapie ciąży macica może zaczynać "ćwiczyć" i jeśli nie są bolesne i szybko przechodzą to nie ma raczej powodu do zmartwień. Ja zazwyczaj wtedy kładę się na chwilkę i szybko przechodzi. Zawsze jak leżę brzunio mam mięciutki, jak troszkę pochodzę twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Martka mam to samo !!!!!!!!!!nie bede teraz panikowała i do lekarza biegła skoro nic nie boli a wizyte mam 17 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą Twój wczorajszy obiadek był dość ciężkostrawny i całkiem możliwe, że ucisk i twardnienie brzucha to były ewidentnie sprawy jelitowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolita, ja też mam wizytę 17 i nie raz przyszło mi do głowy ją przyśpieszyć, bo coś mnie zaczynało niepokoić... ale czekam cierpliwie i staram się nie panikować. Dobrze, że poruszyłaś temat skurczy, bo myślałam, że u mnie tak jest ze względu na wiele tygodni leżenia..teraz zaczęłam się troszkę ruszać i od razu brzuch się stawia. Dobrze wiedzieć, że inne przyszłe mamusie też tak mają:) To uspokaja. Poza tym nic mnie nie boli, nie mam żadnych innych niepokojących objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż,jak pisałam raczej nie miewam problemow z zaparciami i innymi takimi to moze dlatego ze brzuszek przyzwyczajony do niezdrowego jedzenia ktore tak jak pisałam ograniczyłam w ciąży...jeśli sie powetórzy takie twardnienie bez przyczyn obiadkowych to bede wiedziła co to takiego a nie panika jak wczoraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita- ja pisałam wcześniej że mam skurcze, biorę nospę fortę 3x dziennie i mam leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DITTA-no własnie pomyslałam o nospie ,a leżenia to juz mam dosyc bo lezałam na początku :(no cóz jak będzie trzeba to telewizor kocyk i pilot:(czesto miałaś skurcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Was tez tak bola plecy ??? No dzisiaj to juz nie moge wytrzymac, caly czas leze bo jak usiade to po chwili masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tak wczoraj bolały- plecy i krocze. Nie mogłam się ruszyć. I brzuch miałam taki jak w 9 miesiącu a mała się kręciła w kółko. Dziś już jest dobrze. Pewnie wieczorem znów mnie weźmie. Takie uroki ciąży. Dlatego chrzanie, nie czekam z tą wyprawką na koniec tylko jak jeszcze mogą to w grudniu się ostro zabieram za kupowanie wszystkiego bo później nie będę łaziła po sklepie jak połamana kaleka. Szczególnie, ze nigdy nie wiadomo kiedy znów wyląduje w spzitalu i na ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe miałam spytać kiedy kupujecie jakies tam te pierdoły pt łóżeczko,wózeczki itd ja sie szykuje do remontu w przyszłym miesiacu tzn musze pomalowac i w pokoju dziecinnym załozyc panele.moj mąż mówi ze zdarzymy ze panikuje ...widze ze nie tylko ja tak mysle ze grudzien to dobry pomysł na wypraweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładne to łóżeczko. Ja się jednak zdecydowałam na to: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80108662 Ma podobne rozwiązanie "na poźniej" jak to z twojego linku. Materacyk kupuje piankowy. Taki najzwyklejszy. W ikea mają bardzo fajne te materace. Ja chcę zrobić remont , czyli malowanie sypialni, w styczniu wiec wtedy kupię też to łóżeczko. Wózek kupię kolo lutego, marca, ale chcę już mieć wszystkie te pierdołki pokupowane- kosmetyki, ciuszki, pieluszki, chusteczki, ręczniczki, smoczki itd. Bo tego jest cala lista i najgorzej to wszystko "zgromadzić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja po córci mam materacyk z wkładem z włókna kokosowego. Na necie można o nim poczytać. Podobno zdrowy dla maleństwa:) Niby ma właściwości ortopedyczne, antypotowe, antyalergiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja postanowilam że powoli bede juz wszytsko gromadzić bo: 1) to moje pierwsze dziecko więc nie mam NIC 2) Jest tego tyle do kupienia, że na raz to później trudno bedzie wszystko kupic 3) Każdą rzecz moge teraz dokładnie przemyśleć i poradzić się Was na forum 4) Jak podsumowalam ile wydam na wszystko to lepiej jednak to rozłożyć na kilka miesięcy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Wczoraj miałam jakiś kryzys, że aż mi się pisć nie chciało.Też mi brzuch twardniał, pobolewał i też jakby jakieś lekkie skurcze miałam.Trochę się wystraszyłam ale dzisiaj już lepiej więc chyba niepotrzebnie się stresowałam, podobnie jak ty lolita (choć nic pikantnego nie jadłam).Widocznie takie już są uroki ciąży... Plecy też mnie bolą, ale najgorzej rano, że czasem nie mogę za bardzo się ruszyć. Lekarz powiedział mi, że jak nie są one powiązane z bólem brzucha to nie powinny być groźne. Dobra koniec narzekania, choć dobrze że jest nasze forum i można sobie pogadać.. Fajne te leginsy i chyba faktycznie cieplutkie:).Może sobie kupię takie.Dzisiaj przyszły mi spodnie z allegro i są naprawdę fajne i co najważniejsze rozmiar trafiony:).Trochę zawyżone te ciążowe rozmiary.Zastanawiałam się nad M ale kupiłam S i jest nawet trochę luzu:). Magda, łóżeczko bardzo ładne, choć ja kupię raczej z szufladą ze względu na stronę praktyczną tego rozwiązania. Co do materacyka to też właśnie zastanawiam się jaki byłby najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki, tez sie zastanawialam nad łóżeczkiem z szufladą, aż nie znalazłam osobno kupowanej szuflady w ikei :) Poza tym zmówiłam też dodatkową komodę dla dzieciaczka więc w zasadzie szuflada mi niepotrzebna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki podaj mi link do aukcji tej na ktorej kupiłas S. Ja mam normalne ciuchy S (ciążowe też taki rozmiar) ale nie wiem jak to jest z legginsami. Jaki masz wzrost?? Ja 164.Też muszę sobie zamówić i to jak najszybciej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki nie doczytalam a ty S kupiłaś spodnie a nad legginsami się zastanawiasz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, co do leginsów to Ci nie powiem bo też jeszcze nie kupowałam. A rozmiar mamy chyba podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B ja zamówiłam L - wzrost 170. Zazwyczaj ładnie opisane są wymiary (obwód bioder, szerokość pasa). U mnie brzusio ostatnio sporo się powiększył i wolałam nie ryzykować z M. Na innych aukcjach sprzedawcy z linku, który wysłałam są mniejsze rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie ciesze ze u was tez powiekszaja sie sporo brzuszki bo myslałam ze tylko u mnie a tez wieczorami twardnieje mi brzuszek jak połaze cały dzien i praca itp to wiecie ma prawo ale rzeczywiscie poleze troche i przechodzi a mnie gardło zaczelo bolec okazalo sie ze mam zapalenie jamy ustnej a dzis skonczyłam brac antybiotyk bo w posiewie wyhodowali jakas bakterie i podobno to po antybiotykuto zapalenie no poprostu jaja jakies a boli jak przy anginie gardło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam te legginsy zimowe co Martka. Wzięłam L 170, bo bałam się że te M 164 będą za krótkie. No i te L są dobre na długość (ja mam 164 cm), nie są obciskające. Jeszcze nie nosiłam więc nie wiem jak to będzie po praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli w takim razie na mój 164 lepiej zamówić L. Moja budowa ciała oczywiście przed ciążą to gruszka więc L nie powinny być za szerokie. Jeszcze się zmierze dokładnie zanim kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×