Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

no i tak powinno być, super trafił się Wam ten listonosz. Nie rozumiem sytuacji zostawiania awizo zamiast dzwonienia domofonem - chyba więcej pracy wymaga wypisanie tego świstka niż wręczenie listu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem doskonale, ze to wykracza poza jego obowiązki i dlatego o tym tu piszę. Doceniam to co robi i uważam, ze to świetny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia00
pomijając czas wejścia na np 4 piętro:-) narzekają ludzie na listonoszy ale żeby każdy człowiek popracował sobie tak przez miesiąc jako listonosz to może zmienił zdanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie przesadzaj. Każda praca ma swoje plusy i minusy. Myślę że taki górnik mógłby napisać "tak? listonosze narzekają? a wziąłby taki kilofa i pokopal trochę pod ziemią to by docenił swoją czystą robotę", nauczyciel by napisał "tak? ci narzekają? a pouzerałby się taki choć przez 3 godziny z bandą nastoletnich potworków z publicznego gimnazjum to by docenił swoją pracę" i tak można w nieskończoność... Nikt nikogo nie zmusza żeby listonoszem był, a jak ktoś się tego podejmuje to chyba wie ze na 4 piętro ma kilka razy dziennie wychodzić bo takie jego obowiązki. To tak jakby pani z warzywniaka Ci powiedziała, ze ci nie zważy ziemniaków bo nie będzie podnosić ciężkich warzyw bo plecy ją bolą. Jak jest paczka, albo list polecony to nie ma zmiłuj i na 4 czy 10 jak winda nie działa wyjść trzeba. Poza tym mieszkam w domu jednorodzinnym i nasz "stary" listonosz nie musiał wcale po schodach chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, ja też uważam, że 2 body na dzień wystarczą a bywa, że czasami wystarczy 1 sztuka:) Oczywiście wpadki pieluszkowe się zdarzają i czasami coś spod pieluszki sie wydostanie, ale nieczęsto. W nocy maluszka karmiłam co ok 3 godziny, zawsze zmieniałam pieluszkę ale spioszków, czy pajacyków nie musiałam. Dziecię suchutkie i czyściutkie. Sprawa się komplikuje kiedy pojawiają się obiadki. Ale i wtedy duży śliniaczek daje radę:) Ja miałam po ok 5-6 sztuk body i śpioszków, 3-4 pajacyki. Około 10 pieluszek tetrowych, które obowiązkowo zawsze musiały być pod ręką. Rodzimy na wiosnę, ale wiadomo różnie może być. Ja kupiłam cieplutki śpiworek, bardziej wiosenny niż zimowy, ale jednak. Na spacerki wiosenne z pewnością przydadzą się cieplutkie polarkowe pajacyki, czy dresiki. Są cieplutkie i lekkie. Przez pierwszy miesiąc, kiedy Martynkę zaczęłam kapać w wanience używałam gąbkowej, profilowanej podkładki. Maluszkowi było wygodnie, a ja spokojnie mogłam ją umyć. Później nabrałam wprawy i podkładka nie była potrzebna. Pamiętam, że kupiłam też masę kosmetyków, których później nie używałam. Teraz zamierzam kupić Oilatum do kąpieli, sudocream na ewentualne odparzenia i podrażnienia skóry , oliwkę, krem. Przyda się sól fizjologiczna do przemywania oczek, czy zakrapiania noska jeśli przyplącze się katarek. Ech...pewnie jeszcze sporo rzeczy sobie przypomnę, na szczęście jeszcze mamy czas w kompletowaniu pełnej wyprawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia00
ale taka pani jak ty ,która za biurkiem siedzi to na pewno nie byłaby chętna na listonosza iść a narzekać można prawda? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam jak wiosenna mama - każda praca ma plusy i minusy, i albo się to akceptuje i wykonuje dobrze albo lepiej szukać innej - po co się męczyć? Martka - dzięki za podpowiedzi. Jak coś się przypomni to koniecznie pisz :) zresztą moja prośba skierowana jest do wszystkich doświadczonych mam, bez Was byłoby cięzko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd wniosek ze siedzę za biurkiem bo tak się składa że pracowałam w wielu miejscach, chyba najlepiej wspominam prace w szpitalu na oddziale dziecięcym i z siedzeniem za biurkiem nie miało to nic wspólnego, a chwilowo jestem pełnoetatową mamą i ta "praca" również mnie satysfakcjonuje. Gdybym miała potrzebę być listonoszem to bym była bo ja "żadnej pracy się nie boję" i juz nie jedno robiłam jak trzeba było. I wychodzę z założenia, ze jak ma się coś robić źle, na odczep się i jeszcze narzekać na to to lepiej poszukać sobie innego zajęcia takiego które da satysfakcję. I to tyle w sprawie doręczycieli Poczty Polskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak Martka: kombinezon taki cieńszy tez mam bo pewnie się rpzyda. Wiosna moze być różna. Czapeczkę na wyjście łapki niedrapki (spadają ale wolę je niż skarpetki) U mnie waznym elementem byl smoczek i bez niego sobie nie wyobrażam funkcjonowania, ale wiem, ze są mamy, które sobie bez cumelków radzą świetnie. Prócz tego jakieś kocyki, dużo kocyków, bo je podkładałam do wózka, do leżaczka, na prześcieradełko. Ogólnie jakoś mi się sprawdziły polarowe, tanie kocyki. Z kosmetyków też używałam oilatum, ale teraz kupiłam oliwkę i mydełko bambino i wystarczy. Nie lubię tych wszystkich kremików do każdej części ciała inny. Jestem z natury leniwa jeśli o takie rzeczy chodzi i nigdy mi się nie chciało tym smarować. W efekcie po pierwszym dziecku wyrzuciłam cały zapas rożnych rodzajów kremików do wszystkiego. Ważne dla mnie było tez żeby mieć szczoteczkę do wlosków bo moje dzieci miały ciemnienuchę (zniknęła po szczotkowaniu i wprowadzeniu szamponu) No i leżaczek albo huśtawka. To już raczej gadżet, ale moim skromnym zdaniem niezwykle matce pomocny. Podobnie jak przewijak, bez którego obejść się podobno można, ale ja nie próbowałam i próbować nie zamierzam. Za bardzo moje smyki lubiły sikać jak tylko im się pieluchę ściągało. :) żeby ryzykować przewijanie na łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny, jak Was czytam to szok.. chyba musze się jeszcze podedukować do tego kwietnia, bo tyle tego jest że łooohh.. mam nadzieje ze jakoś sie połapie w tych kremikach i rzeczach co do czego.. a tak po za tym to jak z Waszym spaniem? macie już jakieś poważniejsze problemy? bo ja już od tygodnia prawie nie śpię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia00,wiem jak to wyglada w Polsce,nie mialabym pretensji do Pani na rowerku.Ale nie mieszkam w Polsce,listonosz jezdzi duzym samochodem,gdzie wszystko sie miesci.Od podjazdu do moich drzwi(DZWONKA!!)ma 4m!!Wiec prosze daruj ,ale na pewno zrobie jutro awanture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limonkowa brzuch jak u mnie,tez taki troche "miesien piwny".Niby jeszcze wcale nie taki duzy,ale juz troche przeszkadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Ja też po świętach trochę do przodu z wagą ale co tam, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na szleństwa :). Do sylwestra jestem u rodzinki, także troszkę sobie jeszze "świętujemy":). Fajnie, że piszecie o tym jakie akcesoria są potrzebne dla maluszków.Niedługo będzie to z pewnością bardzo przydatne:). Limonkowa fajny brzuszek:). Ja też dodałam przed świętami swoje fotki w galerii:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limonkowa jaki masz malutki ten brzusio. Ja kurcze juz mam dosyc dosyc...dodalam do galerii wiec mozecie zobaczyc :) Az nie chce myslec co bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa608
K..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 Nataniel bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1.. .(?)córeczka(?) A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1....... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2 Dopisałam moja córeczkę Ines_85 dzięki za podpowiedź o dopisaniu sie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa608
hej dziewczyny;-) ja także już zaczełam kupować ciuszki na wyprawke i chciałabym kupić wszystko oprócz wózka do nowego roku( zostało mi 3 dnia hehe) ponieważ zmienia sie stawka vat i wszystko podrożeje o około 15% wieć dzisiaj wybieram sie na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przesyłam link o pogodzie na przyszły rok..akurat jest o Świętach Wielkanocnych w kwietniu :) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pogoda-szykuje-w-przyszlym-roku-wiele-niespodzianek,wid,12986515,wiadomosc_prasa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link trzeba skopiowac do paska i usunąć spacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B taka prognoza może lekko zmrozić:) Oby jej sprawdzalność była nikła. Liczę przynajmniej na cieplutkie lato, może bez upałów, ale moknąć w deszczu też bym nie chciała. Wiosenna mamo, ja też nie lubię kremików od wszystkiego;) Szczególnie u dzieci. Oliwki i kremu używałam naprzemiennie. Z ciemieniuszką miałam problem dopiero, jak mała miała ponad rok. A co do leżaczków, czy huśtawek to zdecydowanie uznaję je za przydatne. Przy Martynce miałam leżaczek z możliwością bujania. Pamiętam, jak M się ze mnie śmiał, gdy widział jak z niego korzystam...w skrócie wyglądało to tak: zazwyczaj siadałam sobie przy desce do prasowania (niestety nie miałam w sobie na tyle dyscypliny, aby prasować regularnie i zbierałam większą górkę:)...do tel podłączałam zestaw słuchawkowy i plotkowałam z mamą lub kumpelką, a nogą delikatnie bujałam leżaczek, w którym mała smacznie sobie spała. Nie miałam zbyt wiele czasu, a takie 3 w 1 super się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rypciumpypcium
limonkowa nie wciągaj tak brzucha bo niezdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane kwietnióweczki. dawno mnie nie bylo, a to dla tego ze moja rodzina z mazur do mnie przyjechala na swieta i nie mialam czasu wejsc na komputer:) jak sie czujecie po swietach a przed sylwestrem?:) ja nawet dobrze objadlam sie w te swieta troszke hehe mala kopie bardzo mocno az czesto jest tak ze mnie to boli. dostalam duzo ubranek:) wiec moge zaczac od nastepnego miesiaca robic zakupy itp dla naszej niuni:) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leże juz 3 dzień w łóżku biore rutinoskorbin i słaba jestem ,mały mi w brzuszku szaleje nawet mi się w klawiature stukac nie chce .pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mnie też katar znowu dopadł i kaszel też powoli się robi. Mam nadzieję że przejdzie szybciej niż ostatnio. A do tego miałam sporo planów na koniec roku, chciałabym chociaż część zrealizować. A_B i limonkowa - super brzuszeki! Mój też jest mniej więcej takich rozmiarów jak A_B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja załatwiam formalnosci potrzebne do wyjazdu i mam już dość jakieś europejskie karty ubezpieczeniowe zaświadczenia teraz załatwiam szybki ślub w pon muszę potwierdzic termin a jak moj pan wróci zalatwić resztę formalności i potem w marcu po odbiór dowodu i to będzie już moja ostatnia wizyta w polsce bo jak julka sie urodzi to tak szybko mi sie nie uda przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita zdróweczka calvadoss duzo załatwiania ale zobaczysz ze wszystko sie ułozy limonkowa masz mini brzuszek jakbys w ciazy nie była ja mam podobnie jak A_B przy okazji wrzuce fotki ale dosłownie na nic teraz czasu wy dziewczyny jeszce pracujecie? czy juz na L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze pracuję ale już ciężko mi się wstaje na zwolnienię prawdopodobnie idę od 11 stycznia. Chyba że coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym tygodniu mam wolne,ale tak w ogóle pracuje.Moje znajome tutaj od września już siedzą w domu.Miałam pracować do końca roku,potem zmieniłam zdanie i stwierdziłam,ze popracuje do końca stycznia.Teraz wydaje mi się ,ze dam rade do końca lutego.Wiem,ze durna jestem ,bo dostawałabym 100% za siedzenie w domu,ale szkoda mi specjalizacji.Z dzieckiem wcale nie będzie łatwiej,a i tak po porodzie chce z małą zostać na rok w domu.Dlatego staram się jak mogę.Poza tym jest dość śmiesznie.Moja szefowa tez w ciąży,wiec siedzimy we 2 i jest wesoło.Tylko pacjenci powoli zaczynają zauważać różnice i stwierdzili co poniektórzy ,ze się rodzinnie u nas robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×