Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Zapomniałam napisać że wczoraj dostałam pierwszego kopniaczka pod żebra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz wózek Mutsy Transporter 2010 :) Jak ogarnę zdjęcia to dorzucę do albumu, bo już stoi i czeka na Małą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ja dziewczyny nie moge spać tak wieczorami męczy zgaga.Od początku przybrałam 6,5kg więc nie tak strasznie:)zobaczymy co będzie do końca.Zakupów jeszcze nie robiłam żadnych,ale czas pomału chyba się zebrać.Mały kopie i to fest:) A tak poza tym to jakie imiona dziewczynki macie dla swoich synusiów??Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Nowym Roku, Życzę Wam Dziewczyny lekkich i szybkich porodów. Też się zastanawiam czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta. Dziewczyny mam chyba taki katar jak nigdy w zyciu a nos cały spuchł, jakaś masakra. Brzuch mnie bardziej pobolewa bo to kicham albo kaszlę. W sumie też przestalam trochę zwracac uwagę na te skurcze bo mam je od 17tygodnia ale z szyjką wszystko ok. A Jak szyjka się skraca albo robi się tam coś niepokojącego, to to boli jakoś szczególnie? Mi tam magnez nic nie pomaga bo brzuch boli,ręce cierpną a biore 6 tabletek dziennie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli w sumie nei wiem co co zapytać :)podoba mi się bo duże jeżdzę samochodem i wizualnie :) napisz proszę jakie ma minusy ??? a jakie plusy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisuaj piątek i mierzenie brzuszków, więc podaję swoje wymiary : 92 cm i 8 kg na plusie. Z twardnieniem raczej trzeba uważać, przy czym istotne jest też to w jakiej kondycji jest szyjka macicy.U mnie na szczęście jest mocno zamknięta i nawet wydłużyła się ku mojemu zaskoczeniu do 4,5 cm, więc z tym jest super.Twardnienie też na razie stanowczo mniej mi dokucza ostatnio.Z pewnością wskazany jest odpoczynek a jak nie pomaga to no-spa. A u Ciebie Martka jak tam z szyjką było na ostatniej wizycie?Jak jest mocna szyjka to podobno niezbyt silne skurcze nie zagrażają maleństwu. Choć może lepiej sprawdzić jak są jakieś niepokojące objawy.Każda z nas jest trochę inna i ma subiektywne odczucia. Katharina_83 skracania szyjki niestety nie czuje się i dlatego lekarz powinien ją co jakiś czas sprawdzać. Fajne te Wasze wózeczki. My jeszcze nie podjęliśmy decyzji.Nadal zastanawiam się nad Mikado Milano.Bardzo fajne jest, że ma zawieszenie na paskach. Jednak nadal biorę pod uwagę inne opcje.Jeszcze jest trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katharina skracania szykji nie czuć, ja zauważyłam to sama podczas mycia. Dziś lekarz to sam zauważył, a bada mnie na każdej wizycie czyli co 2 tygodnie. U mnie z twardnieniem brzucha jest tak ze cały robi się jak kamień i tak kilka minut, kilka razy dziennie.Przez pewien czas bralam magnez i wszystko wrocilo do normy, ostatnio nie bralam i znow skurcze wiec od wczoraj zaczelam systematycznie. Jaki Ty bierzesz magnez ?? Bo nie każdy jest skuteczny tak jak pisałam wcześniej. Zwróć uwagę aby był to lek a nie zwykły suplement. U mnie w koniec 26t - ok94cm, i ok 9kg od poczatku ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B fajne uczucie aczkolwiek bolesne ;d a mnie jak zwykle dotyka to co złe-najpierw podejrzenie rozszczepu u małego,potem minusowa grupa krwi a nagle dziś okazało się że cierpię na cukrzycę ciążową :O:O:O ciekawe jakim cudem, jak badałam glukometrem ostatnio i po jedzeniu miałam 80..chociaż czy to ma jakiś związek..? nie wiem, w każdym razie wczoraj dzwonili na gwałt z kliniki cukrzycy,dziś byłam u położnej, i 20 stycznia mam spotkanie w szpitalu z lekarzem, a 21 podanie antyciał-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
położna coś tłumaczyła mi o tym że mam duże dziecko,zmierzyła mi brzuch(leżałam na płasko,wymacała macicę i centymetr wskazał 26 cm od ''nad pępkiem'' w dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba jaga ,,,
a-b strzelałas sobie palcówe ze to sprawdziłas??ahah dobre myjesz tez pochwe od srodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B mnie też brzuch twardnieje ale przypuszczam że to jest spowodowane wypychaniem się małego, przynajmniej jak leżę i czuję że mam twardy z którejś strony,to przykładam rękę i robi się miękki albo się rusza :D czyli Olek głupieje, bawić mu się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie.Synek wypina się dość często .Czasem przy tym podskakuje albo "ucieka" jak rękę do brzuska przyłożę a czasem zdarza mu się przysnąć w tej pozycji:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiba to są moje odczucia, ale każdy może zwracać uwagę na coś innego: minusy: - dosyć słaba amortyzacja - spacerówka tylko przodem do kierunku jazdy - spacerówka nie rozkłada się na całkiem płasko plusy min: - dosyć duża gondola i spacerówka - dobry fotelik samochodowy, który można montować na stelażu wózka - pokrowce można sciągnąć i wyprać - spacerówka ma dużą budkę, która bardzo dobrze osłania przed słońcem Tyle mi się teraz przypomina, bo na razie tego wózka nie używam, dopiero jak się urodzi druga córeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze, a propos możliwości przewożenia dziecka w gondoli, bo ktoś wcześniej pytał. W tym wózku jest taka możliwość, ale nigdy z tego nie korzystałam, bo czytałam, że nie jest to bezpieczne. Dwa lata temu kupowałam ten wózek za ok 2 tyś teraz widzę, że są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABA JAGA Wiesz co to znaczy samobadanie w ciąży a w szczególności kiedy masz jakiekolwiek podejrzenia?? A podczas mycia chyba najlepiej prawda, chyba że Ty sobie pchasz gdziekolwiek brudne łapska hehe ?? No cóż może przeniesiesz się na forum erotyczne bo na ciążowym niestety się nie podniecisz zbytnio aby sobie później dogodzić chyba że jesteś pedofilem NARKA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka w ten sposob jak Ty opisujesz brzuch tez mi sie napina (jak Mała kopie) ale jednak przy tych skurczach to caly brzuch-tam gdzie macica- napina się, ciągnie i jest naprawdę tak twardy jak kamień - bardzo dziwne uczucie, troche nieprzyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ja coś bardzo źle się poczułam.Zabolało Mnie tak 2 razy pod piersią.Nie wiem czy to jakiś skurcz??Ale odrazu się położyłam.Może za mało odpoczywam:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie A_B a jaki magnez brałaś??Teraz ból i skurcze przeszły ale strasznie się martwię bo już mam małe rozwarcie a to dopiero 25tydzień. Ja dziś zdecydowałam się na wózek Teutonię cosmo, ale mamy problem z fotelikiem. Nie wiem czy jest sens kupowac z isofixem. A Wy dziewczyny macie jjuż jakieś typy fotelików?? Poza tym kupiłam dzis torche ciuszków w smyku i mothercare są duże wyprzedaże i ciężko się oprzec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szkole rodzenia dowiedziałam się że skurcze można rozpoznac tak ze brzuch jest twardy w czterech miejscach na dole u góry pod piersiami i po bokach nie koniecznie po środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
KASIEŃKAA_ co to cukrzycy to nie martw się zbytnio jeśli będziesz stosowała się do zaleceń lekarza to będzie ok. Ja tez ją mam wyszła mi podczas badania w 24tc mój dzidzuś wielkościowo jest w normie jeśli chodzi o wagę i jestem tylko na diecie cukrzycowej i mierze cukry 5 razy dnia. Szczerze męczące troszke bo je się co 2 godziny a godzine po mierze cukry ale dla Małej wszystko już sie przyzwyczaiłam.......głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka biorę Magnezin - jest do kupienia bez recepty. Mi dziś na wizycie u lekarza napiął się brzuch i On potwierdził że to jest to twardnienie (był twardy ze wszystkich stron). Fotelik mam Maxi Cosi Cabrio identyczny jak na tej aukcji http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-cabrio-stan-bdb-i1403580155.html Bardzo chciałabym dokupić baze isofix ale są strasznie drogie...oczywiscie mysle jak juz to o uzywanej, moze trafie na jakąś aukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B bardzo fajny fotelik, też myślę o maxi cosi ale ceny baz są masakryczne byłam dziś w sklepie to baza jest droższa od fotelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja87 dzięki za pocieszenie, ale powiem że usłyszeć coś takiego to nic wesołego.z ciekawości zmierzyłam sobie cukier domowym aparatem, i byłam przekonana że jak mam taki wynik to mnie nie dotyczy żadna cukrzyca.zobaczymy co powie specjalista, w każdym razie położna dziś stwierdziła że dziecko jest duże.mówiła też,że ustalą mi dietę,żebym nie musiała brać leków, no i pewnie badania. czy cukrzyca w ciąży jest wskazaniem do CC ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B nie zajarzyłam o co chodzi,czyli Tobie twardnieje z każdej strony? bo u mnie tylko jak mały się wypnie, myślałam że chodzi Ci o to samo,przepraszam bo myślałam że chodzi Ci o tego typu napinanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
KASIEŃSKA__ wiem usłyszec to to koszmar jak we wtorek byłam u lekarza z wynikami to w środe już mi kazał iść do szpitala na patologie byłam cała wystrachana masakra początki były straszne przyznaje. Tak często jest że cukrzyca jest wskazaniem co CC bo dzidzius jest bardzo duży. Jedz sobie często a mało napewno to Ci nie zaszkodzi i pij herbatki gorzkie ........powodzenia pisz kochana co tam Ci wyjdzie jak pójdziesz do specjalisty. A dużo poza normą miałaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka87 co do norm szerzej mi tego nie wytłumaczyli, tylko dobijali się do mnie z kliniki cukrzycy,potem położne pozapisywały w karcie ciąży na czerwono takie coś : BM=5.1 mmols a potem(przypuszczam że to po wypiciu roztworu) było BM=8.1 mmols (nie pisze wyraźnie,więc przypuszczam tylko co tam pisze) zrobiło się zamieszanie w gabinecie,położna zaczęła dzwonić i umawiać mnie w szpitalu ze specjalistą,i stwierdziła że jak tam pojadę na wizytę r to dowiem się wszystkiego,zaznaczyła też że dziecko jest duże jak już pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w domu jak z ciekawośći mierzyłam glukometrem,to wyszło mi 80 po obfitym śniadaniu, i 2 kubkach słodkiej herbaty.. więc ja już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×