Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

To też moja pierwsza ciąża i raczej też nie będę wiedzieć czy to już się zaczyna...boję się ale wiem że muszę to przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki wrzućmy wszystkie na luz bo powstała atmosferka jak z pod trzepaka w podstawówce. One nas obgadają tam my je tu. Bez sensu. Jest tyle ciekawszych tematów nie ma sensu drążyć w kolo tego samego. Nie ważne ile ko ma lat, ile ma dzieci, jaką ma wiedzę na temat ortografii czy gramatyki lub jakie w niej braki... olejmy to i przejdźmy dalej. Po co sobie ciśnienie podnosić jak w naszym stanie to nie wskazane :P ja jestem obecnie w końcówce 33 tc a wizytę mam jak będę w 36 i nie wiem czy będę miała częstsze wtedy czy nie. zobaczymy co doktorek zarządzi. A KTG to pewnie od 38 TC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mama- zgadzam się w 100% może to brzydkie przysłowie ale pewnie je znacie "nie ruszaj g... bo zacznie śmierdzić" więc wogóle niezwracajmy na nie uwagi. Anka - ja też mam termin w urodziny męża ale czy tak się dzidziuś wpasuje to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak macie butelki z tommee tippee to ten napis na butelkach jest jasny czy ciemny??? bo na moim zestawie startowym od r_p77 sa ciemne i nie wiem czy sa oryginalne bo inne na allegro maja jasny napis :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo, dziewczyny, wyluzujcie proszę! przed chwilą przyznalam rację, że niepotrzebnie pisałam. i przeprosiłam. nie chcecie mojej obecnosci - oki, więc żegnam się. wlaśnie na tym zależalo jednej pomarańczce z drugą. w taki sposob sie rozpada jedno forum po drugim. Ale trudno - wy poczujecie się lepiej i to jest ważne. życzę wszystkim dobrych porodów, zdrowych i pogodnych dzieci i wiele radości płynącej z macierzyństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iissaabel - robi wymaz, tak jak cytologia i drugi z tyłka, ale spoko, nie boli, tylko wciska patyczek i po zabawie. Nie wiem czy z tyłka pobiera się standardowo, bo u mnie powiedział " a pobierzemy też z odbytu to już będzie przebadane wszytko", więc nie wiem czy to tylko mi się przytrafiło, czy każdej z Was wsadzą patyk w dupsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam małego rodzić 2 pod wieczór a mój teść ma 3 urodziny i myślałam ze mu podczas skurczu oczy wydrapie jak on całkiem na poważnie łaził i mi jojczył żebym poczekała do 3 żebym przestała rodzić :D:D:D Teraz to wspominam jako żart, ale jak bolało to mi nie do śmiechu było i mnie wkurzało durne gadanie, szczególnie ze on na serio ode mnie wymagał że ja zapanuje nad porodem i poczekam żeby wycelować w urodzinki dziadziusia :D Mały nie poczekał. Urodził się 2. Oj laseczki wiecie co? życzę wam z całego serca (i sobie też) takich porodów co by je można było przegapić :D:D Ale obawiam się że tego nie idzie nijak przegapić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka moja córka też miała przyjść na świat 2.08. M był szczęśliwy, bo to jego urodziny:) W połowie lipca było wiadomo, że mało prawdopodobne, aby do sierpnia w brzuszku siedziała. KTG szalało:) Urodziła się 20.07 i tak zamiast lwiątka mamy raczka:) U mnie wizyty są częstsze, ale wynika to z ciągłych dolegliwości, które mnie nawiedzają. Zazwyczaj jestem u lekarza co 2 tyg. Podstawowe badania robię co miesiąc. Po 28 tc robiłam, ze względu na konflikt serologiczny, badanie na przeciwciała. Na następnej wizycie cytologia. Po 36 tc ktg. I to chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewuszki :) coś rzadko tu zaglądam, ale postaram się poprawić :) u mnie 31 tydz. kończy się w piątek, więc od soboty 8 miesiąc :D w pon. byłam na kontroli, wszystko dobrze, tylko teraz wątpliwości co do płci :( miała być Amelia, a MOŻE być syn... a my wszystko mamy różowe i pełno sukienek eh. No ale, za 3 tyg. to się jeszcze sprawdzi, chyba że jutro? Bo drugi gin (ten co ma mi robić cesarkę), kazał mi przyjechać do szpitala jutro, no i może się załapię na jakieś usg. Druga sprawa. Dostałam opeeernicz, za wagę od mojej ginki prowadzącej. W dodatku wczoraj praskało mną jak kotem (nie wiem po czym.. czy się zatrułam czy co?) no i waga dzisiaj popołudniu pokazuje 58,6 kg, a startowałam z 55,5 kg. No teraz to ja już sama zgłupiałam, bo przecież jem, a tu taki joke o.O nie żeby mi to przeszkadzało, że nie tyję, ale czy to jest dobre dla dziecka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zdaję sobie sprawe ze mało prawdopodobne że wceluję się w tę datę-śmieję sie z mojego że prezent urodzinowy bym miała i zaoszczędzę kasę hi hi.zobaczymy jak to będzie.faktycznie już dość tych przepychanek z hanio.k i thelly dajmy już sobie spokój,niefajnie się zrobio ale nie ma co roztrząsać.zdaję sobie sprawę że niektóre z moich pytań mogą się wydawać doświadczonym mamom z gatunku tych niedorzecznych ale jak już pisałam-dla mnie wszystko jest dziwne nowe i niepokojące zwłaszcza po przykrych przejścach na początku ciąży.i jak już pisałam nie mam nikogo kogo mogłabym zapytać-mama nie żyje,tesciowa ma przeszło 70 lat więc jej informacje nieaktualne,w rodzinie małych dzieci brak.więc nadal mam zamiar zadawać głupie pytania i licze na mądre odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeezu limonkowa a ja 10kg na plus i 112 cm w miejscu kiedy dawno temu miałam talie.jak dzidzia zdrowa to chyba nie ma czm się martwić?może faktycznie wcinaj ciut więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga tak jak patrzę na allegroszu to są z białym i czarnym napisem więc nie wiem, choć wyczytałam że niby brytyjskie a tu mejdinczajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja 84 cm w najszerszym miejscu... he. Kurcze Anka, ja mam takie napady na lodówkę przez ostatnie dwa miesiące, że szok więc chyba bym musiała tylko jeść, spać i nic więcej hehe. No zobaczymy co będzie jutro w szpitalu. Dziecko na ten 31 tc waży 1555 g więc taki średniaczek, ciut powyżej 50 centyla z tego co sprawdzałam, także nie ma źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny, gdzie wpisywać ten nr telefonu i skąd wziąć Wasze? Z galerii naszej? Zaraz idę na kontrolę, mam nadzieję że stan mojej szyjki się nie pogorszył. A co do naszego forum - mam nadzieję że przetrwa! W pewnym sensie czuję się jakbyśmy się znały od dawna :) no i zawsze łatwiej przeżywać pewne smutki wiedząc że nie jest się jedną osobą na świecie z takim problemem... No a "doświadczonym" Naszym mamuśkom nie można odmówić cierpliwości (szczególnie dla tych co spodziewają się pierwszego dziecka) więc za to dla Was duży uścisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde moje tez made in china:(:( i co teraz??????????czy nie szkodzą?? i czy faktycznie sa bez BPa???Bo po chinskiej produkcji można się wiele spodziewać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to moja na poczatku 30tc ważyła1580 więc też nie olbrzym a brzuch mam jak wieloryb.zazdroszcze ci tych napadów na lodówkę bo ja nie dość że tyle ważę i tak wyglądam to cały czas na diecie i nie mogę sobie pozwolić na wymiatanie lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
issaabel odpisał ze wyśle niezwłocznie co brakowało i ze przeprasza, ale nie jestem taka przekonana do wiarygodności tych butelek, na zdjęciach wyglądały solidnie a na żywo całkiem kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga napisz do sprzedawcy czy butelki są bez Biosfenolu . Nie ma żadnego napisu na opakowaniu? Ditta daj znać po wizycie jak tam u Ciebie. a ja mm pecha :( Nie ma przywieszki do mojego smoczka :( jest tylko zielona a zielonej nie chce. Chyba sam smoczek kupie i będę kombinować z przywieszkami może w sklepie gdzieś upoluje, ale tego MAM baby nie widziałam w sklepie żadnym :( Kurcze mają wystawioną ze niby są, a jednak nie ma. Na szczęście smoczek jest. Ale mam problem nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forum się Ditta na pewno nie rozpadnie spokojnie:):) wręcz przeciwnie, u nas pełna aktywność:) a o co chodzi z tym numerem tel? też chętnie podam swój - musimy się później porozumiewać jakoś ze szpitala! Anka, z kolacją super pomysł!! trzeba jakoś uczcić ostatnie chwile 2w1:) co do częstotliwości wizyt to ja co 4 tygodnie dotychczas.. teraz jestem w 32 tc. wizytę mam 14 lutego może później kolejna będzie po 2 tygodniach, nic nie mówił na razie. KTG miałam pierwsze 3 dni temu w niedziele, nie wiem kiedy mnie wyśle na kolejne! Myśle ze teraz mi zleci jakieś badania bo dawno nie miałam moczu np. no i muszę zrobić grupę krwi bo nie mam na papierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo-obyśmy tylko takie problemy miały:):)mój wczoraj skręcił łóżeczko bo było w klepkach cały czas,jest z funkcją kołysania i nie mogę się napatrzeć,pierwsza oznaka że w domu będzie mała osóbka..uff az szklane oczy dostaję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo napis jest na opakowaniu tylko ze opakowanie niekompletne(kopiłam zestaw startowy) poza tym są one produkowane w chinach:( wasze tommee tippee tez były produkowane w chinach( od spodu pisze na opakowaniu) to mnie wlasnej martwi bo wiemy jakiej jakości zazwyczaj sa rzeczy tam produkowane:( trzebaby w sklepie zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie to już było na poprzednich stronach ale powiedzcie tylko: kiedy pakujecie walizkę? w którym tc? zastanawiam się kiedy zacząć, wszystko już raczej mam tylko kwestia spakowania. Planowanie planowaniem a życie życiem, nie wiadomo w sumie kiedy się zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki! Faktycznie zrobiło się niepotrzebne zamieszanie.Ja już na ten temat nic nie będę pisać bo chyba wszystko zostało napisane... Moje butelki też mają czarny napis i made in china. Teraz to wszystko jest produkowane w chinach.Póki co się nie martwię.. Myślę, że takie butelki zanim trafią dalej są najpierw przebadane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja w sumie to bym na zakupy musiała sie wybrac bo jak na razie mam 4 koszule do karmienia i szlafrok i tyle...tylko ze mam lenia i mi się nie chce łazić.mam pytanie -czy to prawda że na porodówce nie można mieć założonych majtek nawet tych jednorazowych??słyszałam ze można za to dostac opr od pielegniarek?a jesli nie można to jak te wielkie podpaski poporodowe mają spełniać swoją funkcję??i ile paczek tych podpasek kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×