Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Mausi86 - bardzo fajny ten wózek do którego podałaś linka! kurcze to jest fakt że im więcej się tych wózków ogląda tym trudniej coś wybrać, u mnie na 1 miejscu na razie x-lander z tego względu że ma bardzo dobre opinie i znajome też polecają. Nadal jednak przeglądam strony i szukam czegoś lepszego i może tańszego:D zastanawiam się czy kupiłybyście wózek używany wielofunkcyjny? ceny sa połowe niższe ale czy taki wózek nie będzie już za bardzo sfatygowany? wczoraj byłam u lekarza!!!!!! i szok po prostu! moja córcia waży UWAGA - 960 gram!!! w 24tc i 1 dz. boje się jaką wagę osiągnie w kwietniu czy ja zdołam ją urodzić :D test na glukozę oczywiście zrobiłam zły bo zamiast na 75g zrobiłam na 50g i muszę powtórzyć. przytyłam dość dużo więc to badanie konieczne - 12 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też od początku myśleliśmy o tym, aby zakupić jakiś używany wózek. Ale ostatecznie z Mężem zdecydowaliśmy, że jednak zaciśniemy pasa i kupimy teraz nowy - tym bardziej, że na jednym Dzieciątku nie chcemy poprzestać :) A tak przynajmniej będę miała jeden po drugim, i będę wiedziała, czego się po wózku spodziewać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Mausi mamy ten sam termin. USG połówkowe to jest normalne USG 2D tylko dokładniejsze i dłuższe. Lekarz sprawdza wszystkie narządy, przepływy, serce. Pomiarów nie wykonuje na 3D lub 4D. Włącza je tylko jak rodzice chcą dokładniej zobaczyć dziecko. Ja z tego zrezygnowałam, bo trzeba za to dodatkowo płacić. Nic nie dostawałam przy tym badaniu dla dziecka. Ja też mam łożysko bardzo nisko, tak że zachodzi na dno macicy. Powiedzcie mi czy poza tym, że przy przodującym łożysku nie można rodzić naturalnie są jeszcze jakieś niebezpieczeństwa? Jeżeli chodzi o wózki to ciężko coś doradzić, bo każdy ma inne wymagania odnośnie wagi, amortyzacji, wielkości. Tak jak pisała Calvadoss jeżeli by się dało to najpierw ja też bym kupiła tylko dużą gondolę i dobry fotelik samochodowy. Później natomiast lekką spacerówkę. Wiem jednak, że wózki 3w 1 są tańsze niż takie kupowane oddzielne. Ja mam Chicco Tour 4. Zdecydowałam się na niego ze względu na dużą gondolę, fotelik który dobrze wypadał w testach i możliwość wpinania fotelika w stelaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86..............24......Śląsk...............26.04. .....1 Paulina/Bartek ? hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ........29.04.....1 córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie badania i pomiary narzadów oraz badania przepływów miałam robione w 2d... na 3d/4d lekarz przełączył głownie po to żeby mi pokazac buzię dziecka i w ogóle jak wygląda. Więc jesli lekarz ma dobry sprzet to 2d wystarczy, żeby sprawdzić stan zdrowia dziecka. 3d to fajne przeżycie dla mamy. Też nie wiem czy bym poszla, gdyby nie fakt, że mój lekarz miał problem z ocena kręgosłupa i polecil sprawdzić na lepszym sprzęcie. Usg robiłam w Tychach u dr Gwary, samo badanie robił dr Nowosielski... bardzo fajny gabinet, sympatyczna obsluga i dr też miły, wszystko omawiał na bierzaco. Cena 200 - z tego co wiem dośc niska jak na Śląskie warunki. Dostałam tez sporo probek: butelke phipis avent, płyn do kapieli noworodkow, płyn do prania ubranek, sudokrem, nalepke do auta "jedzie z nami dziecko" i kawe inke. Oczywiscie w cenia była płyta z nagraniem 4d - fajna pamiątka... gdyby jeszcze dzidzia chciała się bardziej pokazać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve gratuluje córki! :) Widzę, że z pobliska i terminy blisko siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem do kiedy łożysko się przemieszcza, ale jak miałam w 22 tc robione USG, to lekarz powiedział, że łożysko dobrze ułożone jak na razie - ale to i tak jeszcze może się zmienić... oby nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka ma racje ja miałam przodujące jakoś w 4 miesiącu - teraz już jest wszystko ok! ja właśnie przeglądam wózki na allegro i dostaje szału bo tyle tego jest że głowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan.pl - Od tego wyboru to faktycznie gorączki można dostać. A im więcej się tych wózków ogląda, tym trudniejszy wybór :( Cieszę się, że przynajmniej zakup łóżeczka mamy już za sobą ;) jeden problem mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines - ja też już mam łóżeczko - dostaniemy od kuzynki. Chociaż coś z głowy:) a co do wózka to chyba masz racje lepiej kupić nowy tym bardziej że my też raczej chcemy więcej dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy całkiem przypadkowo kupili łóżeczko - wogóle nie mieliśmy w planach. Ale mój Kochany miał akurat urlop, byliśmy na mieście, to go wyciągnęłam do sklepu tak tylko pooglądać... i akurat trafiliśmy na świetną promocję - więc się skusiliśmy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie tani ten x-lander, tylko jak dla mnie kolory ma jakies takie nie bardzo, chociaż na ten pomarańczowy może bym sie skusiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka ja się nie martwię na zapas, jutro idę do lekarza i zobaczę co mi powie, wtedy albo będę się cieszyć albo martwić :) co do wózków to ja planuję kupić używany wielofunkcyjny, myślałam o tym aby kupić tylko gondolkę a później lekką spacerówkę tylko mąż doszedł do wniosku że jednak zimą dziecko będzie jeszcze małe, a te lekkie spacerówki to zazwyczaj są mniej masywne i mają mniejsze kółka i jakoś sobie średnio wyobrażam przedzierać się na takich kółeczkach przez zaspy, nie wiem może się mylę wolę kupić używany wózek ale lepszy fotelik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mausi co do skrętnych kółek to weź pod uwagę, że w większości wózków jest możliwość ich zablokowania i w zasadzie masz dwa w jednym, bo zawsze możesz mieć i takie i takie... Co do połówkowych, to ja mam za 200zł, tylko ostatnio mnie troszkę zdenerwował fakt, że jak chcę filmik to muszę dodatkowo zapłacić 50zł ;/ I to w 3D a nie w 4D Mój brzuszek chyba rośnie coraz bardziej bo tydzień temu jeszcze spokojnie mieściłam się w dżinsy (nie ciążowe) ale kupione specjalnie na teraz o 2 numery większe niż sprzed ciąży, a dziś już są ciasne i trzeba je wywalić Mała kopie jak szalona dzień i noc ;p ale dodam, że jak na pierwszą ciążę, to wcześnie bardzo zaczęłam czuć już ruchy (14 tydzień) i już od 16 tc czułam dosyć mocno kopniaczki. Teraz jest 21tc+3d i mała kopie tak, że czasami mam już dosyć Wracają do wózków jeszcze ;p marudziłyście, że za wcześnie kupiłam a ja się cieszyłam, że już mam spokój. Tylko, że póki co mieszkałam z moimi rodzicami w domku na wsi i ogrodem, gdzie wózkiem bez problemu można wjechać do domu i na dwór. Nie przewidziałam jednak, że zechcemy się przeprowadzić na swoje i w przypadku mieszkania na 3 piętrze faktycznie mój ciążki wózek się nie spisze ;/ Ale cóż. Nie mam już wyjścia, bo nowego kupować nie będę . Niemniej jednak zapamiętam sobie na przyszłość, że choć może nie tyle jakieś zabobony co wypadki losowe mogą sprawić, że nie warto kupować tak szybko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny chciałam wam tylko powiedzieć że byłam dziś w poznaniu na echo serca małej i jestem taka szczęśliwa bo wszystko z serduszkiem ok.tak się balam i jestem szczęśliwa że mam już to za sobą.jestem padnięta bo warunki na drodze koszmarne i jechaliśmy w sznureczku 30km/h -zajęło nam to 7 godzin.dobranoc do jutra bo jestem nietomna ze zmęczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdemu się co innego podoba - i każda z nas na co innego zwraca uwagę w wózku. Wszystkie są fajne, tylko że jedna potrzebuje lekkiego, druga bardzo stabilnego, inna zgrabnego żeby się w autku zmieścił itd.... I dlatego mamy do wyboru, do koloru - ile gustów i potrzeb, tyle produktów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia... ale jak płytka w 3d... zanaczy ze same zdjecia bez filmu? 3d to trójwymiarowe zdjecie, 4d to poprostu trójwymiarowy film (dodany jest 4 wymiar czyli ruch w czasie rzeczywistym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka ja od jakiegoś czasu mam takie pobolewania, powiedziałabym że kłucia w okolicy pępka.Od kilku dni mniej dokuczliwe ale pojawiają się.Wszystko wskazuje na to, że to właśnie rozciąganie się macicy, bo lekarz na wizycie obejrzał wszystko dokładnie i wszystko jest dobrze. Ja na usg 3D wybieram się jutro, więc wieczorem opowiem wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan, z tego co wiem to nie maja takiej malutkiej gndoli bo moja siostra ma taki sam tylko inny kolor, kazy ma inne gusta,i inne potrzeby z tym sie zgadzam pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie kupujecie leki, kremy które są dostępne w aptece i itd. ale polecam tą aptekę http://www.doz.pl można bezpłatnie odebrać wybrane rzeczy w wielu aptekach w całej Polsce, a różnica w cenie jest spora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ BABECZKI ja tez miałam robione przed ciaza badania na toxo i miałam wynik igg dosc wysoki a igm normalny i wcale to juz nie znaczyło czy teraz nie choruje po miesiacu miałam powtórzyc i jesli wynik igg ten wysoki utrzymuje sie na tym samym poziomie nie rosnie znaczy ze w tej chwili choróbska niemam -chodziłam do poradni zakaznej i tak mi wytłumaczyli jak to wyglada jesli chodzi o wózki zmora mozna oszalec taka drozyzna ze szok a zdecydowac sie nie mozna jesli chodzi o ból w pępku ja tez mmam od czasu do czasu takie kłucie w samym pepku ale to własnie chyba z powodu rociagania sie mija wiec sie nie martwie duzo babeczek sie nie odzywa co u was słychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam bardzo duzo spraw i nie było mnie 2 dni na naszym forum a tu znowu tyle do czytania biore sie za nadrabianie zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilm81
czesc Dziewczyny! Chcialam dolaczyc do Waszego grona, jestem w ciazy z pierwszym dzieckiem - coreczka:) A planowany termin mam wg lekarza na 03.05.2011, a wedlug szpitalnych obliczen na 30.04.2011. Podczytywalam sobie Wasze wypowiedzi i mysle, ze fantastycznie sie wspieracie i w trudnych chwilach i jesli chodzi o wiele porad!!! Super!!! Ja oszalalam kompletnie w radosci oczekiwania na moje Malenstwo! Mam juz tez kilka rzeczy, bo tak bardzo nie moge sie doczekac mojej Malej! Jesli chodzi o wozek, to moge Wam polecic Mutsy 4 Rider pompowanymi kolami (http://www.wozki-mutsy.pl/index.php?d1=9&d2=1148&d3=-1&d4=0&id=2341&p=0&x=0&p1=0&p2=0&session=oVgDFxVo&k=0&dd=2&pp=1), ktory stoi juz u nas w mieszkaniu i czeka na uzywanie:) Moj Maz wybral kolor Team Purple i mysle, ze to byla dobra decyzja, bo wydaje sie byc praktyczny.....ale jak jest naprawde to sie dopiero okaze:) Mam nadzieje, ze mnie przyjmiecie do swojego gona!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a przejmujecie się takimi zabobonami jak np. to zeby nie kupowac lozeczka, czy wozka za wczesnie zeby nie zapeszyc? Bo moja przyszla tesciowa (kochana kobita zreszta) mowi zeby sie lepiej nie spieszyc i w ten sposob nie mamy narazie prawie nic.. hmm.. a i jak ktoras z Was ma czas i ochote to niech zaglosuje w sondzie i konkursie ktore mam w stopce :) bede bardzo wdzieczna!!! :) :kwiatek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilm witaj u nas, kobiałki czy wasze maleństwa się też tak rozleniwiły od 2 dni mam wrażenie że moja niunia jakoś mało daje znać o sobie, dziś po zachętach tak od niechcenia się poruszała - czyżby sen zimowy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×