Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

hanio .musze Ci powiedzieć że bardzo mi się podoba to imię...ja mam wręcz odwrotnie zapominam takie proste imiona dzieci koleżanek i pożniej ściemniam że ale jesteś ładny lub ładna bo nie pamiętam natomiast takie imiona "inne"łatwo jest mi zapamietać mój mąż bardzo chciał zeby Szymon miał na imię Joshue,ja się nie zgodziałam na pierwsze ale będzie tak miał na drugie to taki nasz mały kompromis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
issabel - dziekuje :) mi tez sie bardzo podoba :) oprocz Biblii jest jeszcze pilkarz hiszpanski, Ruben de la Red, jest tez drugi, urugwajski - Ruben Gonzalez. Ja znam w Polsce kilku Rubenow, w USC tez wcale sie nie dziwili, ze takie imie nadajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita - ja mialam problem z zapamietaniem imion synow mojej przyjaciolki i drugiej kolezanki, bo... urodzili sie w odstepie 5 dni, jeden ma na imie Piotr, drugi Pawel :) w dodatku Pawelek ma tate Piotrka :D ale juz pamietam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz No i według którego schematu tu liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mną chyba najgorsza noc w ciąży. Temperaturka wzrastała a potemspadała sama bo mój organizm zaczynał tak się pocic że w pewnym momencie poprosiłam męża o ręcznik bo musiałam się wytrzeć (byłam mokra jakbym wyszła spod prysznica) - niestety spowodowało to że dostalam z zimna takich drgawek że wyglądałam jak narkoman na odwyku. Pić mi się chciało jak cholera, niestety skutkowało to mega zgagą więc omało co nie zwymiotowałam - i tak za każdym razem co się napisłam a potem położyłam. Ok 5 nad ranem powiedziałam męzowi aby dał mi napić się mleka (za waszą radą :* na temat zgagi) troszkę pomogło. Po jakiś 20 minutkach mój mąż o dziwo znalazł ostatnie 2 tabletki Rennie !!!!! JEEEEZU co za ulga, mogłam się i napić i wkońcu usnąć. Rano wstałam ze strasznym bólem gardła - mówie teraz jak chłopak przechodzący mutacje, na szczęście nie mam temperatury, dopadł mnie też okropny kaszel. Do lekarza jestem umowiona na 17.45 - jestem ciekawa co mi powie. iissabel - kupowałam pieluszki tetrowe http://allegro.pl/super-pieluchy-niska-cena-pieluszki-tetrowe-60x80-i1406707941.html więc to chyba te zwykłe. Dziś je właśnie prałam i wydają się być nadal normalne :) Mikołajka - nie przejmuj się kg, ja w pierwszej ciąży miałam początkową wagę 55kg, w dzień porodu 71 a już po 4 dniach po porodzie 61. Kilogramy zaczęły same spadać, już po 3 czy max 4 miesącach moja waga spadła do 48kg!! I tak już mi zostało na wiele lat.W tej ciąży startowałam z wagą 51, teraz waże 60,5 jakoś strasznie dużo nie chciałabym prztyć np. 30kg :) ale wiem że kg szybko spadaja - ja jem identycznie jak przed ciąża czyli np. kilogramami słodycze :) lolita - gratuluje zakupu Jedo Fyn, kolejna posiadaczka tego wózeczka, ja go pewnie odbiore ze sklepu w przyszłym tyg bo czekam na stelaż ze skórzaną rączką. Dziekuje wszystkim za życzenia zdrówka :* Wam życzę aby Was nic nie dopadło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-B czy ta skórzana rączka wygląda tak jak gumowa czy jest po całości przeszyta i czy dopłacałaś za tą opcję? Bo to mój też upatrzony wózek, ale sprzedawca w sklepie nie mówił że mamy taką możliwość skórzanej rączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na żywo jej nie widziałam tylko na allegro - jest przeszyta po całości i jest to dodatkowy koszt 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B - oj fajtycznie Cię złapało, daj znac co i jak po wizycie. Ja też chyba lepiej zapamiętuję mniej popularne imiona. A Ruben kojarzy mi się z postacią z filmu Oceans Eleven :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) A_B trzymaj sie bidulko,ja takie koszmarne przeziebienie przechodzilam jakies 2 miesiace temu,musialam brac antybiotyk,bo po tygodniu leczenia sie domowymi sposobami tylko sie pogarszalo. Nie wiem co sie dzieje z moim moczem,wzielam co dopiero antybiotyk bo wyszly mi bardzo liczne bakerie i podwyzszone leukocyty,dzisiaj odebralam wyniki kontrolne,na szczescie leukocyty w normie ,ale znowu dosc liczne bakterie,jakies 2 miesiace temu robilam posiew ktory nic nie wykazal,jutro go chyba powtorze bo sie martwie co to za wredne stwory zadomowily sie w moim pecherzu. W nocy tez mam problemy z zasnieciem,oczewisie minimum raz na siusiu i wtedy masakra z boku na bok i tak trzy godziny,a pozniej w dzien chodze jak lunatyk. Piekne imiona wybraliscie,my z mezem zdecydowalismy sie na dosc tradycyjne imie, bedzie Mateusz:) Pozdrawiam i zycze wszystkim duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej Dziewczynki, odebralam wyniki z glukozy, norma to 105, na czczo miałam 90, po godzinie 151, po dwóch 130:( Bawi mnie to, że ominęłam wątki o cukrzycy, bo mnie nie dotyczą, a teraz z pokorą muszę do nich wrócić... Eh:( Lekarz na urlopie, za tydzień dopiero mam mu podać wyniki, więc muszę zasięgnąć Waszych rad co mądrze jeść. Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki za odpowiedzi dotyczace tygodnia ciazy a jesli chodzi o krzywa cukrowa przedemna dopiero to badanie rany ile godzin trzeba poswiecic w laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B trzymaj się i zdrówka życzę :) dzięki za pocieszenie, co do kilogramów. Dzisiaj póki co jeszcze nic słodkiego nie zjadłam. Mam nadzieję, że dam radę. Awa kto Ci powiedział, że norma po 2 godzinach jest do 105? Mój lekarz powiedział, że do 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik ja miałam robioną glukozę 75 g. Najpierw pobrano mi krew, później musialam wypić glukozę, a następnie siedziałam 2 godziny i czekałam na kolejne pobranie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Mikołajka mnie samo czeka niestety ...oby było ok bo tak jak awa mówi człowiek myslał ze go nie dotyczy a w ciazy z tym cukrem róznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie martw się na zapas, bo ja tydzień przed badaniem miałam schizy i byłam pewna, że wyjdzie mi wysoki wynik, bo jem mnóstwo słodyczy i się nakręciłam na maxa. Na czczo miałam 76, a po 2 godzinach 82, więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cukrzycy
awaa666- wg mnie po 2 godz. mieścisz się jeszcze w normie a co do picia glukozy, w jakim czasie wypiłaś ta glukozę...mówią zeby wypic w ciągu 5 minut i czy odczekiwałaś i piłaś "na raty" czy raczej wypiłas od razu "żeby mieć spokój"....pytam bo ja wypiłam dosyć szybko (w jakies 2 minuty ten płyn) ale mysłe że to nie zakłóca wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanio rzeczywiście bardzo oryginalne imię, rzadko spotykane ale i zarazem bardzo ciekawe :) Ja właśnie szukam na allegro torebkę do wózka, folię przeciwdeszczową i moskitierę. Jeżeli chodzi o glukozę to norma po 2 h jest do ok 140. Na czczo ok 105. Jutro powinnam dostać przesyłkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie wiem czy mnie pamietacie,chcialam sie pozalic ze od dluzszego czasu jestem w szpitalu,najpierw twardniejacy brzuch a teraz cholestaza.trzymajcie kciuki bo juz bardzo chce do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z SR, tętno dzidzi w normie chyba taka jej natura lenia:) Nam w SR mówią że ciąże liczy się po 4 tygodnie- 1 miesiąc, czyli 40tygodni/4 i towychodzi 10miesięcy. Jest tyle różnych przeliczników że nie wiadomo kogo słuchac. Kupiłam u położnej kilka ciuszków bo ma ceny od producenta i sprzedaje też biustonosze Alles od 20-50zł,ma też laktatory medeli, więc jak będzie potrzeba zawsze u niej będe mogła dokupic za korzystną cenę, a narazie poczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi - trzymaj się dzielnie! Agneszka - te torby wydają się fajne i są w przystępnej cenie: mniejsza: http://allegro.pl/torba-z-przewijakiem-i-termoopakowaniem-alvi-i1421372957.html większa: http://allegro.pl/babyono-torba-spacerowa-do-wozka-przewijak-termop-i1414452222.html jest też u naszego sprzedawcy ale na tej innej aukcji więcej zdjęć http://allegro.pl/wielofunkcyjna-torba-spacerowa-do-wozka-2-kolory-i1409070994.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi oczywiście, że Cię pamiętamy! Trzymaj się ciepło! Będzie dobrze!🌼 Dzięki Ditta :) Fajne te torebeczki ale dosłownie chwilę temu dostałam wiadomość od rodzinki, że chcą mi dać jakąś torbę do wózka więc na razie się wstrzymam z zakupem :) Jeśli chodzi o te biustonosze Alles to planuję sobie jakieś zakupić..Tyko jeszcze zastanawiam się nad rozmiarem...nie wiem czy mi jeszcze biust urośnie czy nie :P Dziewczynki materace do łóżeczek to kupujecie przez internet czy w sklepach? Może macie jakiś sprawdzony sklep internetowy albo sprzedawcę np. allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz piszę ale po lekarzu byliśmy u moich rodziców, potem apteka, supermarket (po buraczki i miód), no i oczywiście w domku czekało mnie prasowanie wcześniej wypranych pieluszek. Zacznę od pieluszek (tetra i flanela) kupiona u naszego sprzedawcy - SUPER !!!! Polecam :) Supermarket - z buraczków, soku z cytryny, miodu i małej ilości wody bede robić w sokowirówce sok - jest rewelacyjny na wszelkie anginy, stany zapalne gardła itp. Można nim płukać gardło lub noramlnie pić, ja będę pić bo buraczki podobno fajnie wpływają na hemoglobine :) Pamiętam smak tego soku z mojego dzieciństwa jak robiła go moja mama. Lekarz - osłuchowo jest wszystko ok. Na gorączkę mam brać Apap a na gardło Tantum Verde do ssania. Polecała mi Bioparox niestety moje gardło na wszelkie psikania reaguje wymiotami więc to odpada. Jeśli nie przejdzie mi w ciągu 2-3 dni mam zaczac brac antybiotyk (bezpieczny w ciąży). Jak narazie nie mogę mówić, gardło mnie boli coraz bardziej - brałam jedną pastylke Tantum ale pomogła tak na godzinke. Zaraz zrobie sobie sok :) Czuję się zdechła. gawi - 3maj się cieplutko :) Co do toreb ja przy kupnie wózka mam torbę w komplecie a oprócz tego siostra mi jedną (z przewijakiem) którą dostała z klubu Mamuś w sklepie angielskim Boots (coś w stylu Rossmanna) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy wyniku miałam podana normę 105. Przy glukozie 59g norma była 140. Roztwór wypilam myślę w ciągu 5 minut tak jak zalecają. Mam teraz schizy na temat tego co moge zjeść, a to że nie mogę słodkości bardzo mnie dobija:( Gawi trzymaj się i myśl pozytywnie! Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis byłam na glukozie... szok myslalam ze po kazdym lyku puszcze pawia... do teraz mi jest niedobrze i chyba do konca zycia nie tkne slodkiego ;/ dziewczyny tez tak juz macie ze wariujecie w tych domach bez pracy... bo ja mam juz dosc... poszla bym juz nawet za darmo pracowac byleby sie tak nie nudzic a... co do glukozy... po jej wypiciu moja mala tak zaczela wariowac ze szok. i waruje do teraz po takiej dawce slodyczy ...fffuuu milej nocki a chorym zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Wam wszystkim zdrowia. Mnie też jakoś gardło pobolewa ale może nic więcej mnie nie zaatakuje. Gawi, właśnie niedawno zastanawiałam się dlaczego nie pojawiasz się na forum. Z tego co kojarzę to jesteś z Wrocławia.A w którym szpitalu leżysz? Może jak już z brzuszkiem ok to na cholestazę dadzą Ci leki i puszczą do domciu wkrótce.Trzymaj się.Byle do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dlugiej przerwie, maz mi sie rozchorowal,z grypy w zapalenie pluc.Ciagle jeszcze pracuje i chcialam wytrzymac do konca lutego ,ale cos mi sie zdaje ze nie dam juz rady...Innymi slowy nie wiedzialam w co mam rece wlozyc. tak samo jak wiekszosc mam bole brzucha,wczoraj nie moglam sie podniesc.Chcialam jechac do szpitala ,ale mam termin wizyty w czw. wiec chyba pojde planowo. Stwierdzilismy z mezem ze dzieci to ruina finansowa.Mamy juz prawie wszystko (wozek l,ozeczka,fotelik z podstawka ,mebelki).Zostala mi posciel i laktator (z tych wiekszych zakupow). Kamusia mnie cale studia uczyli,ze ciezarnej mozna zeba usunac w 2 trymestrze.W pierwszym nie wolno,bo srodek znieczulajacy moze zaszkodzic dziecku i wiadomo usuwanie to stres.Produkuje sie tyle adrenaliny itp.,ze istnieje ryzyko poronienia.W ostatnim trymestrze podobnie.Taka ekstrakcja mozna wywolac porod.Wiec jesli jest to konieczne to tylko i wylacznie 2 trymestrze.Zmien dentyste konowala i nie daj sie dotknac pod koniec ciazy!!! trzymajcie sie cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie-czy któras z mam miala tak ze jej maluch-w moim przypadku 22mce zwracało i miało biegunke cała noc??bo ja naprawde sie niepokoję-zaraz po 8 lece do lekarza z małym ale przerazilo mnie to-niewiem czy to jakis wirus czy jakies cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALWISKA NA TAKIE DOLEGLIWOSCI DLA DZIECKA MOJEGO JEDYNE WYBAWIENIE NIFUROKSAZYD NAJLEPSZY LEK A TAK TO ZAWSZE KŁADA DO SZPITALA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×