Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

karolp - kurcze ja byłam na spotkaniu z dermatologiem i mówiła by smarować. Na kremach jest zazwyczaj napisane ze stosować kiedy malec skończy pół roku,a le mniejszemu nie zaszkodzą. Tylko się tego nie pisze by nie propagować wystawiania maluchów na słońce. dermatolog zachęcała do smarowania na 30 min przed spacerem, bo nawet ubranko nie chroni malca przed promieniowaniem. Teraz to już nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, wrocilam moja ma egzeme:(((( mam zakaz picia mleka i jego przetworow i do diabla z NAN-em i odwoluje popredniego posta, jednak reakcja byla natychmiastowa, polozna od razu zadzwonila do sprawdzonego alergologa, umowilam mnie na spotkanie, przyjechalam a Ci od razu wywiad, testy alergologiczne na te najgorsze uczulajace produkty na szczescie nic nie wykazaly ale lekarz wini NAN i diete: tutaj wazna informacja - dziewczyny ktore macie karmienie mieszane( nawet 60ml nanu) moze spowodowac wysypke, alergie, gdyz jedzac prod mleczne i karmiac piersia oraz mieszanka powoduje kumulacje protein i mamy gotowy efekt w postaci egzemy tak jak moja Niki:((( dostalam krem LOCOID, kurcze boje sie tych sterydow musze tez uwazac zeby malej w tej wysypce nie zalegly sie bakterie bo wtedy bedzie jeszcze gorzej ogolnie z wizyty jestem bardzo zadowolona, musze jeszcze zadzwonic do poloznej, bo mnie o to prosila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wiolonczela
Poczytaj o egzemie.Piszesz,ze Twoje dziecko miało/ma wysypkę na brzuszku, łokciach i kolankach.To są objawy świadczące właśnie o egzemie/atopowym zapaleniu skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska ja tez jestem zaskoczona bo slyszalam ze robi sie takie testy w Polsce jak dziecko jest w wieku 4 lat- tak?? pani dlugopisem na raczce malej napisana numery alergenow, nastepnie dala kropelkami czynniki i nakluwala te miejsca- to mialam na mysli testy alergiczne- i tak je kobieta nazwala. wiolonczela moja tez ma wysypke w tych miejscach co mowisz- egzema ma podloze alergiczne,, wysypka wyglaa jak gesia skorka i zaczerwienieona a w pocz fazie ma kolor skory, jest szorstka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny orientujecie się ile jest czasu na odebranie "becikowego" i jakie trzeba złożyć dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka,ja tez kupiłam krem 50,a moja położna mówiła żeby nie smarować.Potem jeszcze znalazłam artykuł w necie.Jak znajdę znowu to podam link.Tylko podejrzewam,ze to jak z piciem kawy.Jedni mówią ze szkodzi,inni ze wręcz przeciwnie.Tu masz ,albo wątrobę,albo promieniowanie.Sama musisz chyba zdecydować :( Zawinęłam mojego płaczka w chustę i chichocze teraz przez sen.Chciałam iść na zakupy,a szkoda mi jej budzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli... nie orientuję się w100 % w jakim czasie należy złożyć wniosek o becikowe,ale coś mi świta,że rok,choć mogę się mylić. Potrzebne są dowody osobiste obojga rodziców, zaświadczenie od położnika, że byłaś objęta opieką lekarską podczas ciąży oraz wniosek o przyznanie zapomogi na druku z MOPS-u/GOPS-u. Decyzję otrzymuje się do 30dni od daty złożenia wniosku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK jest 12 miesięcy, więc mam jeszcze czas :) Coś słyszałam o 3 m-cach dlatego zapytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zew to nie jest tak że ją odstawię od razu, napewno przyjaciel cyc zostanie ale już będę chciała wprowadzać coś nowego łącznie z mm, bo jak wrócę do pracy to może być różnie z cyckowaniem, pewnie śniadanie i kolacja z cyca ale w ciągu dnia cóż pewnie mm i inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki a my po drugim szczepieniu jakos spi malutka ale nózka ja troche boli ale za to wazy 6300 niezle.A ciagle myslalam ze juz jej mojego cycka nie starcza bo jakies flakowate sie porobiły ale widocznie tyle jest ile trzeba Tez mój brzuszek jeszcze nie doszedł do siebie ale juz lepiej niz było myslalam zetaki zostani Moja malutka spi w nocy o wiele gorzej niz wy opisujeie kobietki musze czesto wstawac wczoraj ciurkirm przespala ponad 4 godziny a to sukces Jeszcze okresu nie dostałam a przy pierwszej ciazy dostałam juz miesiac po porodzie a tez karmiłam tylko piersia wiec na to reguły niema Dzieczyny a wy jak sie zabezpieczacie ? ja miałam wkładke i bardzo sobie chwale ale tera po drugiej cc trzeba było 3 miesiace odczekac i dopiero sie zapisałam na załozenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy na które becikowe bo czasem jest jeszce dodatkowe becikowe ale tam potrzebne jeszce zaswiadczenie o zarobkach obojga rodzicow z urzedu skarbowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, A_B, u nas w parafii też nie ma problemu, żeby ochrzcić dziecko w tygodniu po Mszy Św. Myslę, ze to kwestia dogadania się z księdzem. Witam nowe koleżanki w klubie nie jedzących słodyczy. Dzisiaj mój drugi dzień i jest ciężko. Tym bardziej, że w szafce leżą zapasy, bo moja decyzja o nie jedzeniu była spontaniczna. Ale myślę, że po kilku dniach organizm się przwyczai i już nie będzie się domagał. Najlepiej byłoby zadbać o zrównoważoną dietę i dostarczać organizmowi dobrych węglowodanów, żeby prawidłowy poziom cukru utrzymywał się we krwi. ale która młoda mamusia ma czas żeby w to się bawić? Kiepsko z tym czasem wolnym Jeloonka, dobry pomysł z tym krokomierzem, chyba muszę też sobie coś takiego sprawić. Ja tak na oko wiem, że w godzinę robię ok. 6 km. Jak spaceruję 4 godz. (ciągły marsz) to robię tak na oko 24 km! Ale taki krokomierz przydałby mi się. Karolp, zainteresowała mnie twoja wypowiedź odnośnie ćwiczeń zwieraczy. To muszą robić wszystkie kobiety? Po cc też? To są te ćwiczenia mięśni Kegla? Oliwka, mam nadzieję, że teraz już Twoja Córcia wydobrzeje, grunt to dobra diagnoza, wtedy można działać. Przyszła mi już ta sukieneczka do Chrztu: http://www.zaczarowane-sny.pl/pl/p/Bawelniany-komplecik-do-Chrztu-z-bolerkiem-Dominika/886 Muszę przyznać, że jakościowo bardzo dobra, ta bawełna jest tkana jak do takich cieniutkich marynarek, albo garniturków dziecięcych. Jest ok :) a Natunia wygląda w niej ślicznie. Nie mogłam się oprzeć i już jej przymierzyłam :D szukam jeszcze jakiejś ładnej świecy. Macie jakieś namiary? U mnie w mieście masakra z tym, nic nie ma ładnego. Nie wiem, ale chyba nie dam rady przejść tylko na pierś :( moja Mała po 2-ch dniach intensywnego karmienia piersią rzuciła się na butlę jak wariat, taka była głodna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonstop
mialam nic nie pisac ale juz nie moge zaciskac zebow... malwiśka czy ty naprawde jestes taka tepa masa, czy tylko udajesz???!!!!moglabys miec odwage i pod swoim nikiem pisac uwagi do innych dziewczyn.... myslisz ze ktos jest taki glupi jak ty madra!!!nie pamietam czy malwiska ma haslo do naszej galerii, ale ja jestm za tym zeby je zmienic. Powód? ostatnie posty pomaranczówek: "oliwka jakaś ty qrde sie zagraniczna zrobiłaś-NICOLE... weś sie ogarnij bo śmiech na sali... pojechałas jako parobek ludziom domy z brudu sprzatać a teraz taka dama---- buahahahaha" "nie tylko chyba maliwiska miala dosc wywodów oliwki i polaris!!! bo jak zawsze udzielały sie inne tak teraz milcza-oliwka jak nie właziłas w d**e zew to teraz włazicie sobie na wzajem z polaris-wescie podajcie sobie swoje gg i tam gadajcie o dupie marynie bo my tu nie mamy ochoty tego bełkotu czytac 12/h!!!" i posty malwiśki: "widzę ze dialog od jakiegoś czasu prowadzą tylko Polaris z Oliwką-a co się dzieje z reszta?? he??" "oliwka robili Twojej małej testy alergologiczne juz??w tym wieku?????" "dziewczyny-czy wasze maluszki leząc na brzuszku podnosza główki wysoko?? bo ja się martwię-nasz maluch nie chce tej glowy podnoscić-dopada się odrazu do łapkii ja namiętnie ssa i liże-niewiem czy mam się zacząc martwić..." to jest IDENTYCZNY styl wypowiedzi i pisania. nie chce z NIĄ rozmawiac!!!nie chce żeby mnie oglądała i czytała..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehe, ale numer
Ja tez jestem jedną z Kwietniowek i jestem praktycznie pewna, ze te pomaranczowe wpisy to Malwiska :P Malwiska ma hasło do galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkkooinmm
masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nonstop
no a czemu anonimowo??? rozumiem że nie chcesz rozmawiać z malwiśką ale czemu nie chcesz pisać pod stałym nickiem i co z tego że się na Ciebie obrazi??? przecież tak nie chcesz z nią rozmawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkkooinmm
wiem czemu non sotp nie pisze pod czarnym boi sie ze Maliwska ją znajdzie i ............. malwiśka jest nieobliczalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak samo mysle
tzn... Te wpisy są - jak dla mnie - takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polaris mam nadzieje ze bedzie lepiej, nie zapytalm tylko czy moge jesc produkty sojowe, na nia robili mi tez testy wiec skoro one nic nie wykazaly??. jutro zadzwonie do nich i dopytam. Jezeli wyrzuce z diety produkty mleczne to bede musiala znalesc czas na urozmaicenie swojego menu, bo znow zlece z waga a taki sposob utraty kg mnie nie interesuje- juz mam since pod oczami. a to mleko co dostalam to jest SWINSTWO po sprobowaniu myslalm ze zwroce!!!! smierdzi skrobia, gorzko- grzybowe w smaku, Niki sie chwycila ale widzialm po niej ze idealnie nie bylo-czy z nutramigenem jest podbnie? mam 2 wyjscia w takim przypadku albo przejsc na sama piers ale jak narazie jest z tym roznie; lub karmic samym tym mlekiem bo jak moje dziecko podrosnie i zacznie bardziej kojarzyc smaki to moze mi odmowic butelki na rzecz piersi bo cycus smaczniejszy wiec karmienie mieszane odpada czy ktoras stosuje krem LOCOID?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba rzeczywiście ta egzema. Poczytałam troche i obejrzałam kilka zdjęć. Zobaczę czy ta zmiana płynu do kąpieli pomoże, jeśli nie to juz nie wiem co może uczulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki mam pytanie ,czy nosicie na rączkach swoje pociechy,czy tylko ja jestem taka głupia i nauczyłam swojego synka noszenia i teraz wymusza płaczem zeby go wziąść a waży juz ponad 6 kg i szukam teraz porad jak go tego oduczyć? doradźcie kochane proszę da radę jeszcze oduczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego budzę tutaj taką sensację-poza tym gdy miałam coś do której z kwietniówek to pisałam pod swoim czarnym nikiem-nie jestem tchórzem i nikt mi w morde nie da jesli coś mi się tu nie podoba i to napiszę ale nikt mi nie będzie przypisywał tego ze na pomarańczowo obrażam tu kogoś!!! widzę ze jednak jest tu ktoś nieszczery kto nie potrafi się podpisać pod swoim nickiem!!! na pomarańczowo potrafi pisać każdy nonstop-skoro nie chcesz bym z tobą pisała to nie pisz-nie chcesz bym Cie ogladała to pokasuj swoje zdjecia proste oliwka ty tez sądzisz ze TO JA CIEBIE OBRAZAM? jesli tak to sory-nawet jesli to nie ja... ale niech maja pożywkę...teraz dopiero się zacznie jesli chcecie zmienic hasło-proszę bardzo-nie widzę w tym nic trudnego-działajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amitka wcale nie jestes glupia że nosisz dziecko na rekach. Nie ma potrzeby oduczania go checi przytulania się do mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, w niedziele padł mi laptop, także nie wiem co u Was...odzyskują mi teraz dane z dysku... dziś byliśmy u neurologa i dostaliśmy skierowanie na usg główki i brzuszka Małej. Zrobimy to w piątek, a w poniedziałek zaczynamy rehabilitację, bo neurolog potwierdził napięcie mięśniowe w barkach. Mamy wstrzymać się też ze szczepieniem do odczytania wyników... a w najbliższym tygodniu mieliśmy mieć kolejną serię i powtórkę rota, którą trzeba zrobić w ciągu 6 tyg od ostatniej dawki. Także nie zaciekawie...mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska ja jestem daleka od takich podejrzen, wogole omijam posty pomaranczek, nawet jak ktos pisze ze jest "zyczliwy" :) i nawet nie chce mi sie komentowac ostatnich postow, wole skupic sie na czyms innym. wiolonczela a jesz nabial? bo nie doczytalam. dzisiaj jest tak cieplo, ze idzie zwariowac, jeszcze sie najezdzilam po aptekach, z tego wszystkiego zapomnialam zabrac ze sklepu kosmetycznego reklamowki- ale bylam tam przed zamknieciem i kobiety schowaly- kocham ten kraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zew -piszesz ze maluch potrzebuje przytulać się do mamy ,ale tak przez cały dzień ;( i to jeszcze muszę chodzić z nim na rękach bo jak siądę, jest płacz, a pod koniec dnia juz kręgosłupa nie czuję ;( nie wiem ile jeszcze dam radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×