Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

x - moja mala kruszyna w brzuszku szaleje codziennie, jak tylko się położę na kanapie, nie mija 5 minut i zaczyna się falowanie brzucha :) wczoraj mnie wieczorem tak skopała, że byłam w szoku, mąż tylko wypatrywał gdzie za chwilę brzuch się podniesie. Jestem w szoku bo myślałam, że takie ruchy czuć dopiero w późniejszym okresie.. a tu taka niespodzianka. No i mała bardzo lubi słodkie, bo jak tylko coś zjem to od razu się budzi i fikołki robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula- jak wypierzesz to sie zmiekcza. A te flanelowe mi pasuja bo mozna je wykorzystac do wielu czynnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes71 - w pozniejszym okresie dziecko nie bedzie mialo takiej swobody ruchow bo bedzie coraz wieksze a w brzuszku coraz ciasniej... i raczej bedzie sie wiercic a poki ma luuuuzik to kopie ile moze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka moim zdaniem flanelowe są lepsze, przydadzą się gdy będzie się szło z dzieckiem do lekarza, do wycieranie buzi i rączek na spacerze. Ja jedną lub dwie przetnę na 4 części i będę miała takie małe ręczniczki, właśnie do wycierania rąk na spacerze:) A tetrowe po praniu i prasowaniu zrobię się miększe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buia3
Witajcie:) U mnie ze zdrówkiem lepiej.Temperatura spadła. Nie miałam w domu apapu, ale syrop dla dzieci panadol i pomógł). Dziś jeszcze leżę, a jutro do pracy. Tęsknię potwornie za moim synkiem, bo od poniedziałku jest u moich rodziców, ale dziś go mąż przywiezie:) "Język niemowląt" i "Język dwulatka" kupiłam w pierwszej ciąży i te książki bardzo mi się przydały. Wiele schematów włączyliśmy w nasze życie i sprawdzają się rewelacyjnie. Natalia- ja też mam sporą część rodzinki w Grudziądzu:) Bardzo lubię to miasto. Mamuskamaj- ja szczepiłam synka przeciw pneumokokom po drugim roku życia. Poza tym też kupowaliśmy szczepionki skojarzone. Niestety pediatrzy zazwyczaj nie potrafią w sensowny sposób odpowiedzieć na pytania, dotyczące tego tematu. Pani, do której chodziłam na początku z synkiem powiedziała, odnośnie szczepienia przeciw pneumokokom:" Jeśli Państwo nie zaszczepią, a dziecko zachoruje, to umrze", takie granie na emocjach jest zupełnie nie w porządku. Poza tym byliśmy od początku zdecydowani na szczepionki skojarzone, a ona jeszcze o tym nie wiedząc powiedziała: " rodzice, którzy nie decydują się na szczepionki skojarzone nie mają serca". Pomyślałam wtedy co się dzieje z ludźmi, których absolutnie na takie szczepionki nie stać- jak się wtedy czują...Zmieniliśmy pediatrę i nowa pani rzeczowo wyjaśniła nam wszystkie kwestie. Uważam, że co do szczepień, to każda z nas powinna wyrobić sobie własne zdanie, bo jest dużo "za" i "przeciw". Kropeczka- gratuluję osiągniętego celu! Eni- super miejsce. Na pewno wyjazd będzie udany. Co do wakacji, to my kilka razy w roku wyjeżdżaliśmy za granicę, z racji mojej pracy. Strasznie mi tego teraz brakuje, ale nie zaryzykuję wyjazdu w ciąży, a już tym bardziej z maleńkim dzieckiem. Na wakacje zagraniczne z synkiem pojechaliśmy po raz pierwszy gdy miał 11 miesięcy i z drugim synkiem pewnie będzie podobnie. W tym roku pojedziemy na pewno nad morze i na Mazury, ale miejsca jeszcze nie wybrałam. Priorytetem będą atrakcje dla dzieci, żeby starszy synek się nie nudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie uspokoiłyście, zastanawiam się właśnie czy popraniu zmiękną ale nie byłam pewna . ;) Lorien z tym pocięciem to dobry pomysł bo one faktycznie są duże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z doświadczenia innej mamy powiem ze aby BIODERKA NASZYCH maluszków były symetryczne , bo wiadomo ze bedzie trzeba dawas podwójne pieluchy to ona robiła takk, że dawała pampersa i na to tetrowa pieluche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxXXXxxxXXXxxxXXXxxx
Eni, ale głupoty piszesz, jakie podwójne pieluchy, jaka tetrówka+ pampers:o o matko:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhahaha pomarańczowa - nie moge normalnie. rady-porady głupia ( na przyszlośc). wio stad asio. no wio wio wio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxXXXxxxXXXxxxXXXxxx
błagam, nie słuchajcie takich głupot. macie pewnie koleżanki które mają małe dzieci, szczerze widziałyście, żeby któraś tak robiła?. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rjjcozxjxsd
Eni wiekowa jestes ale zeby takie bzdury wypisywać hihihihihi masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy Ty wogole czytasz co ja pisze mądra pomaranczówko. Napisałam ze ktoś tak robił. A nie ze kazda tak ma robic. Nie dośc ze głupia to jeszcze nie umiesz dokładnie odczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni nie zwracaj uwagi na pomarańczówki, szkoda nerwów, jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem to już nic na to nie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga widac ze nasze forum interesuje coraz wieksze grono skoro codziennie jakas pomaranczka sie wtraca.szkoda tylko ze szukaja zaczepki.no ale skoro nie maja nic sensownego do napisania to musza sie ukrywac !no coz głupota ludzka nie zna granic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien własnie. No cóż myslałam ze każde cokolwiek podpatrzone, podsłuchane - można tu wpisac. No ale widać tylko my majóweczki możemy to porządnie odczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! zaglądam teraz i znowu widzę jakaś pomarańczową istotę. tak więc do pamarańczowej w ramach wyjaśnienia... jak moja córcia się urodzila to od początku na pampers miała zakładaną poskładaną pieluchę tetrową żeby nóżki były w pozycji żabki. takie ułożenie wpływa korzystnie na stawy biodrowe. tak więc jeśli jakaś pomarańczowa uzna, że ktoś z nas na forum wypisuje głupoty to niech zasięgnie rady i sprawdzi różne informacje przed wypowiadaniem się publicznie!!! Dość już tego! pomarańcze załóżcie sobie wlasny topik "dla pomarańczy" i tam się mądrzcie, obrażajcie itp!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety... ja też ostatnio słyszałam od znajomej że dziewczynki od małego nie powinny nic dźwigać (nawet zabawek, przy sprzątaniu) bo są kobietami i będą kiedyś rodzić dzieci. Powiem szczerze, że dostałam szoku jak to usłyszałam, bo w sumie ja się dość w życiu nadźwigałam i nadźwigam się jeszcze jak my wszystkie i jakoś jesteśmy w ciąży i będziemy rodzić pewnie jeszcze nie raz. Więc tak się zastanawiam czy takie wychowanie nie doprowadzi do tego, że dziecko nawet książek do szkoły nie będzie chciało nosić, nie mówiąc o pomocy w zakupach (oczywiście jak podrośnie). Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka - my juz jedno dzieciątko mamy. moja Córka tak miała z bioderkami. wkładałam jej nawet 3 pieluchy zeby żabunia była. no ale tak jak piszesz jakaś pomarańczowa pisze ze to głupoty. przeciez tak sie robi tylko podałam jakiś inny sposó na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis bylam oddac krew i mocz do badania. dodatkowo robiłam badania na próby wątrobowe. zobaczymy jakie bedą wyniki. do odbioru dzis po 16. a tak to ponuro za oknem. uczymy sie z córcią wierszyka na dzien babci, bo w środę akademia w przedszkolu. co do apetytu to mi minął. mogłabym jeść dziennie parę kromek i to wszystko. na obiady w ogóle nie mam ochoty. mam nadzieję, ze to minie. dzidzia dzisiaj prawie sie nie rusza już nie wiem czym ją rozochocić do kopniaków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis dziewczynki zrobiłam kolejny zakup dzidziusiowy!dodam ze w bardzo dobrej cenie za 6 butelek 260 ml tommee tippee zapłaciłam 10 funtow czyli około 8 zł za butelke.cena super i mam nadzieje ze buteleczki tez mnie nie zawioda!ach jak ja lubie takie zakupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a opiszcie szerzej ten temat... Bo jeśli takie działanie ma wykluczyć jakieś wady to dobrze o tym powiedzieć. Ja np. nie wiedziałam o tym, że zaleca się takie "wkładki". Nigdy nikt mi nie powiedział, że taka jest profilaktyka na proste bioderka a chciałabym by moja laska miała nóżki jak marzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie można w jakiś sposób zablokować wejście nieporządanych osób na nasz topik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt:"Szerokie pieluchowanie jako profilaktyka prawidłowego rozwoju stawów biodrowych powinno być stosowane u wszystkich niemowląt przez pierwsze 6 tygodni życia. Polega ono na zakładaniu dziecku między nóżki dwóch szeroko złożonych pieluch, które ustabilizują nóżki w pozycji odwiedzenia. Dziecko powinno być jak najczęściej układane na brzuszku, wtedy przyjmuje pozycję żabki, ma nóżki zgięte pod kątem prostym w stosunku do tułowia i rozłożone na boki. W takim ułożeniu staw dobrze przebudowuje się i rozwija. Należy pamiętać, aby nie prostować nóżek dziecka - przy przewijaniu należy podnosić na dłoni pupę dziecka w celu podłożenia czystej pieluchy, nigdy nie wolno ciągnąć go do góry za nóżki.Niemowlę należy nosić ustawione w rozkroku tak, aby jego rozłożone na boki nóżki obejmowały biodro lub brzuch niosącego dziecko rodzica. Dziecko należy ubierać w luźne śpioszki niekrępujące ruchów nóg. Nie należy przyspieszać nauki siadania ani chodzenia." http://www.doz.pl/czytelnia/a140Dysplazja_stawow_biodrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa - rura ssaca to jedyne najtrafniejsze porownanie moim zdaniem, Kasiulaaa s-ce - dziewczyny maja racje po praniu tetra zrobi sie lepsza. Niestety juz chyba skonczyly sie czasy, gdy kiedys jak sie wzielo tetre do reki to byla fajna w dotyku. Chyba ze sie myle i mozna taka jeszcze dostac :) ENI_35 - widac faktycznie laski Cie skusily, skoro dopielas swego i budyn wszamany :P xxxXXXxxxXXXxxxXXXxxx - nie chce nikogo bronic, ale forum jest po to ay pisac nawet podslyszane rzeczy. U nas sa babki ktore beda mialy pierwsze dziecko, wiele wiec dzieki takim info moga sie dowiedziec. Ja kiedys slyszalam o takich praktykach, ale nigdy sie nad tym nie skupialam bardziej, ani nie doszukiwalam jak to robic czy laczyc z pampersem czy nie. Nie wiem ale pampers tez jest chyba duzy i zrobi pozycje zabki (o takiej pozycji pisala bartolenka). Mysle ze kazda z nas jest rozumna i nie podaza za rada innej w ciemno i sama doczyta wiecej i podejmie decyzje czy z rady skorzystać czy tez nie. Moze sama masz inny pomysl na te bioderka?? Ostatnio nie zbyt milo sie robi, pomarancze jak chca niech sie udzielaja, ale nawet krytyka jakiegos postu moze isc w ladniejszym tonie. Skoro sie nie zgadzasz z tym lub masz inne zdanie podaj argument czemu nie, moze swoja wiadomoscia wyjasnisz i pomozesz innej forumowiczce. Okreslic ze ktos bzdury pisze, a nie podac innego wyjscia jest najlatwiej. To sie rozpisalam. Pewnie trafia sie literowki, wiec przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×