Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Z tymi bioderkami to ja jestem przewrażliwiona i to bardzo. Osobiście urodziłam sie ze zwichnięciem bioderek. Jedno bioderko mi ze tak powiem "naprawili" a drugie musiałam mieć operowane. Blizne mam od wysokości pępka do połowy uda. (z boku) Wiec jako dla dziewczynki chodzącej np na basen nie było przyjemne kiedy ludzie zawieszali na mnie oko. U mnie w rodzinie jest to niestety genetyczne , strasznie się bałam żeby moja Julka nie miała tego po mnie i po dziadku , tym bardziej że na operacji się nie skończyło (pół roku w szpitalu po operacji leżałam jako 3letnie dziecko) co roku rodzice wysyłali mnie do senatorium żeby ćwiczyć tą operowaną nogę , gdyż mam w niej zanik mięśni, i muszę ciągle ćwiczyć, dotego lekko utykam co u Dziewczyny bardziej się żuca niż u chłopaka. Jaka małe dziecko chodziłam tak zeby mnie nuszka nie bolała , wiec kuśtykałam wiec zwiasku z tym mam 3 łukowe skrzywienie kręgosłupa i rotację. Można by tak wymieniać i wymieniać co się jeszcze ciągnie za tym, o bólach już nie wspomnę. Właśnie to był główny powód który nas zmobilizował na badania prenatalne, i dzięki bogu wygląda na to że wszystko jest w porządku , i mam nadzieje że w tej kwesti lekarze się nie pomylili. Julka może mieć tfu tfu (żeby nie wykrakać) wrażliwe bioderka np: ze tak powiem na chłopski rozum bedą bioderka wypadać z zawiasów. I Jeśli będzie trzeba będe jej wkładać 4szt tych pampersów jeśli tylko ma to pomoc i choćby mówili ze robie najgłupszą żecz. Każdy chce dla swoich pociech jak najlepiej i niech robi co może, żeby potem nie miał sobie nic do zarzucenia , ze nic z tym nie robił. I się rozpisałam oto moja smutna historia :p hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce - to faktycznie miałaś przejscia kochana od najmłodszych lat, ja również jako niemowlę miałam zwichnięcie bioder z tym, że u mnie skończyło się wyciągiem przez 6 miesięcy... Także nie przechodziłam przez ten koszmar... Czasami nie warto przejmować się opiniami innych, zdrowie naszych dzieci jest dla nas najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewoje :))) zrobiłam zakupy, obiad, wyspałam się , czekam na M. az przyjdzie z roboty. kurcze powiem, Wam, że strasznie sie nudzę w domu:( już sama nie wiem co robić;/ filmy, muzyka, zakupy, ile można?;/a gdzie tam do Maja 😭 przypomniało mi się, że czytałam gdzieś, że łóżeczko drewniane, nie powinno być z sosny, słyszałyście tez o tym? bo jest za 'miękkie'?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny widze ze nasze forum jest coraz to czesciej odwiedzane przez pomaranczki ktore tylko chca kogos oceniac i tyle, nie podpierajac sie zadnymi argumentami. penelopko- Wy to jeszcze wyjsc mozecie hehe a ja to ciagle w lozku:P w leb dostane niedlugo. na szczescie mam Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki! No i mam problem. Myślałam, że będę pracowała przynajmniej do połowy kwietnia, a tu w poniedziałek lekarz powiedział, że nawet nie ma mowy. Ciąża zagrożona przedwczesnym porodem i oczywiście szpital. Ale wybłagałam leżenie w domu, dostałam leki i... leżę. Teraz będę mogła z Wami popisać, bo czytam na bieżąco :) Minęły dwa dni, a już mam dość. Ale maluszek najważniejszy. I nadal nie znam płci, jednak chce nam zrobić niespodziankę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khjhgj
to penolopa do pracy idź jak sie nudzisz i nie zbijaj bąków i nie naciagaj państwo bo ciaza to nie choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki witam was w ten słoneczny dzień!! Byłam dziś na ciuszkowych zakupach dla mojej Amelki!! Kupiłam bodziaki z krótkim i pajacyki z długim rekawkiem. Są cudne. Tylko bardzo się zdziwiłam bo w Irlandii nie dostaniecie nigdzie samych śpioszków - nawet w Tesco. Mają wszystko tylko nie śpiochy!!!:( Na szczęście pod koniec marca moja mama szykuje dla mnie paczke więc powiem jej żeby mi kupiła w Polsce i przysłała!!!! Narazie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna rada pomaranczki. Po co to czytasz skoro Ci cos nie pasuje? rady swojej wsadz sobie w dupe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiiii lece do lekarza :) trzymac kciuki abym sie dostała normalnie :) penelopa kruz - własnie, moze jakis spacerek jeszcze :P Ja mam wolne do konca lutego i teraz jeszcze biegam i sie nie nudze, ale pewnie tez niedlugo zaczne. Do pomaranczki naszej kochanej - zajmij sie swoja praca i nie wtykaj nosa w sprawy innych, nawet jezeli sa na forum publicznym (bo pewnie kolejny ten kolorek zaraz mi to zarzuci) :) o tym ze sosna nie powinna byc nie slyszalam :) Julietta40 - duzo spokoju i zdroweczka :) na poczte wysłalam Wam pewne zdjatka :) Dobrze ze pomaranczki nie widza tego bo mi ktos zaraz zarzuci ze zadzieram nosa i sie chwale :P:P:P (przepraszam za ironie :P ) dam znac pozniej jak Karolcia moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić już
nie długo wybieram się na połówkowe ,dzwoniłam do swego lekarza i mi powiedział że może zrobić usg ,większość rzeczy umie zrobić wykryć . ale np . w Białymstoku robia lepiej chociaz też 30 % wad nie sa w stanie wykryć . no i nie wiem co robić . zaczęłam się denerwować już czy wy po połówkowym macie 100% pewność że zdrowe dziecko jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babki. Widzę, że znowu gorąco na forum. Dzisiaj zrobiłam generalne porządki i przy okazji chciałam zobaczyć, jak wyglądałby pokój po przemeblowaniu. Doszłam do wniosku, że musimy jakiś mebel wyrzucić, tylko teraz który? Do maja jeszcze trochę czasu, więc najwyżej później mąż się tym zajmie. Niemniej jednak właśnie zaczęła odczuwać ból pleców. Masz babo co chciałaś- najlepsze jest to, że za każdym razem jest tak samo. Mówię sobie, że nie warto się męczyć- tylko posprzątać to co najważniejsze, ale i tak w końcu zrobię to co miałam i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowe-szczescie - czekamy na wiesci o malutkiej:) A rzeczy to juz masz hoho:P szal zaakupow udanych:) mamuskamaj- co do bolow kregoslupa to znam tenn bol. odpocznij teraz i najlepiej poloz sie na calkiem plaskiej powierzchni mi to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa dziewczyny przyszedl mi dzis ten biustonosz bezszwowy. No coz po domu go ubiore ale chyba sie do niego nie przekonam. ponosimy zobaczymy hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zauważyłam, że mój pępek zaczął się wypychać, a jak tam u Was?? Dziś zamówiłam pieluszki tetrowe zobaczymy czy też będą takie sztywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien- ja mam pepek mocno wystajacy:P ale mam go juz tak od dosc dawna,smiesznie to wyglada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy jak będzie mój wyglądał jak się wypchnie na wierzch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes71 - mi właśnie na wyciągu tylko lewa nuszka zaskoczyła, a prawa niestety - operowana. "nie wiem co robić" Nikt ci nie da 100% pewności , gdyby lekarz się pomylił mogła byś go zaskarżyć. Lorien - mój pępuszek jak na razie jest bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weska- juz go niedawno ktoras pokazywala. Mi sie podoba, bo ma wiele zastosowan. Moze byc do wozka jako okrycie, w domku do lozeczka. moze dostane od kogos z rodziny takie bo sie ostatnio pytali to mowilam ze takie cos by mi sie przydalo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weska a mi się wydaję, że maluszek w tym nie miałby jak się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien no właśnie mi się wydaje taki niekomfortowy. Tylko tak czytam o tym to taki otulaczek ma zmniejszać ryzyko tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Przypomniało mi się przy okazji, jak mama opowiadała, że babcia wspominała zawsze jak to się kiedyś dzieci do snu usztywniało, niczym mumie :D. No nic muszę się jeszcze nad tym otulaczkiem zastanowić. Przepraszam Was Dziewczyny, jak pytam o coś co już było. Czytam Was od dawna ale widać coś mi umknęło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulały matki dzieci dawniej, ale mi się wydaje, że dzieci czuły się tak jakoś niekomfortowo, a przecież nasze maluszki zaraz zaczną się więcej ruszać i w ogóle i jak wtedy tak zawinąć w taki otulak?? Ja nie jestem za takim otulaniem, ale niech się jeszcze inne dziewczyny wypowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam dziś pierwszy antybiotyk, oby to pomogło a nie zaszkodziło. I obym tym razem nie dostała tych grzybków. Mi się pępek jeszcze nie wypchnął. Zauważyłam, że jest trochę ciemniejszy w środku, ale nic poza tym. Ciekawe czy w ogóle mi się wypchnie. Moja koleżanka też miał;a taką śmieszną kulkę, tak jak Ty ..X.. ;-) A powitać nowe pomarańczówki. Miło, że się tak interesujecie naszym forum. Ciekawe skąd takie nagłe poruszenie z waszej strony? My wiemy, że nasze forum jest ciekawe ;-) Ja dzisiaj dostałam te body, które zamówiłam w tamtym tygodniu. Wszystko jest ok, więc mogę Wam je polecić. X.. z tego co ja się orientuję, to większość tych bodów ma właśnie zapinanie od dołu. Więc, się nie martw i też je zamawiaj ;-) Majowe szczęście daj znać jak wrócisz od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie połówkowe daje 80% wykrycia wad! nigdy do samego końca pewności się nie ma. kochana pomarańczko, jestem na L4 i nie mogę iść do pracy:( chociaż bym chciała. także fuck off :D mi pępek też wyszedł, mogę normalnie zajrzeć do środka:) na staniczek bezszwowy czekam:) majowe szczęście kciuki zaciśnięte;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weska kochana ja kupuje ten otulaczek, ogladalam ostatnio w Miedzy kuchnia a salonem wypowiedz jakiejs tam pani doktor ktora opowiadala ze dziecko lubi byc w takiej pozycji otulone czy to w rozku czy takim kocyku zawiniete - niby przypomina mu to zycie plodowe :) mi sie juz od dawna ten otulaczek spodobal, poza tym mam ta poduche kojec z motherhood i jestem bardzo zadowolona :) Ja pierdocze czy my musimy coodzien jakies schizy wrednych cip przechodzic? Juz mnie to drazni - kazdy tu wlazi i wtyka nos.. a co najlepsze komentuje madrala wielka eh szkoda slow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia- do mnie juz wczoraj przyszly te body:) kupilam jeden zestaw PIRAT a drugi KRRÓLIKI:) sa swietne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pepka moj bez zmian cholerka :) ale za to jak mnie swedzi brzuch normalnie czuje jak mi sie skora naciaga o matko najbardziej rano jak sie ubiore i wieczorem o dziwo po oliwkowaniu :/ majowe szczescie ja tez 3mam kcikersy:) Ja jutro na USG :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien mi też powoli wychodzi pępek, śmiesznie teraz wygląda Westka takie owijaczki są świetne. Moje znajome je sobie chwaliły bardzo, są przydatne szczególnie na początku. Wczoraj na tvn oglądałam program, gdzie mówili min. o dzieciach. Była babka, która po latach praktyk wymyśliła swoją teorię 4XC. To co po porodzie dziecku jest najbardziej potrzebne, a mianowicie: cicho, ciepło, ciemno, ciasno. Także taki otulaczek sprawdzi się na pierwszy miesiąc po porodzie :) Ale oczywiście zdania są podzielone i decyzja zawsze należy do rodziców, czy kupić czy może sobie darować? Tutaj mam link bezpośrednio do programu: http://mks.plejada.pl/42822,jakie-sa-potrzeby-noworodka,aktualnosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×