Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

emilia moj Alex tez bardzo szybko pije nawet nie 5 min i czasem tylko 1 cyca ale skoro nie chce wiecej to sie tym nie martwie i ty tez sie nie martw wazne ze twoj synus przybiera na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelevina to nasze dzieci sie umowily bo moj Alex tez zasnal i smacznie spi a zawsze go kapie nie pozniej niz o 19:30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CV Trelevinka moja też spi od 30 min i nie myśli się kąpać. Czyli witam w drużynie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł mamuśki, ja od wczoraj jestem w ciągu dnia bez internetu, bo jesteśmy z Niną na wygnaniu u mojej mamy w domu, u nas w bramie piętro pod nami jest remont i jadą udarem cały dzień jak opętani ;) jeszcze 2-3 dni musimy się przemęczyć... Dzisiaj byłam w szoku, Mała w południe zrobiła kupkę, zjadła mleczko i poszła spać uwaga!!! na 4 godziny-szok!! Nadal się uparcie fitnessuję i dobrze mi z tym jak nigdy, zaczynam się już fajnie schodzić do kupy. Za dwa tygodnie mamy chrzciny a ja nie mam się w co ubrać:( w weekend chyba musze się wybrać na jakiś shopping ;) Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena niestety nie wiem dlaczego moja mała odrzuciła cyca. Jak pisałam wcześniej z butelki piła zaledwie kilka razy, nie wiem sama może z 5 góra. Wątpię, żeby dziecko po tylu razach poczuło ''smak butelki''. Chyba, że... Zaczęło się od tego, że zaczęła robić coraz dłuższe przerwy w jedzeniu. później krzyk i prężenie, nie mogła się uspokoić- i na pewno ją nic nie bolało. W końcu trzeba było po 6 h przerwie dać butelkę, bo już zaczęłam się martwić. Ale i tak się cieszyłam, bo w nocy ciągnęła ładnie- po kilku dniach też przestała. Wiecie ile ja nerwów zjadłam i nawet zdarzało mi się płakać. Normalnie mówię Wam szok. Walczyliśmy tak z 3 tygodnie i nic było już coraz gorzej :( Teraz nawet już nie mam mleka, a mała wcina tylko mm, bo zapasy się skończyły ( była karmiona do 3 miesiąca). I też słyszę pierwszy raz o tym, że zmienia się smak mleka. No proszę, proszę. Zuzia już po kąpieli, właśnie śpi. Dzisiaj postanowiłam położyć ją do nas do łóżka. Mam nadzieję, że bedzie spała spokojniej. Mój mąż mówi, że mała jeszcze chyba nie dorosła do spania sama. Zabawne, bo na cycu spała bez problemu ;) A i najważniejsze. Mąż przychodzi do domu, po całym dniu spędzonym na budowie i mówi że chyba go powieszę. Myślę sobie o co mu chodzi??? AAAAA dzisiaj sama kąpałam Zuzię (pewnie o to)- mówię, że jasne ma przechlapane;) A on, żebym zadzwoniła i zamówiła pizze, a jutro mi coś kupi Hehe spojrzał na zegarek a tam data 29 sierpnia- nasza druga rocznica!!! I byśmy zapomnieli :) Także Penelopka wszystkiego naj, naj i oby jak najdłużej- zapamiętałam że Wy również macie rocznicę ( i jeszcze jakaś majóweczka, ale wypadło mi z głowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny za to moja mała pinda dzisiaj bardzo mało je. Nawet jak zawsze na noc wciskała 120 ml, to teraz 50 i już mleczko beee. Ale zapewne nadrobi w nocy jak to ostatnio bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopko kurde wiem że to obciążenie dla kręgosłupka, ale przecież nie przywiąże Kuby sznurkiem. Trev nie bój się nie jesteś sama ja mojego Skarba też nie mogę zostawić na 5 min samego chyba że w łóżeczku. No i musiałam już spuścić łóżeczko o 1 poziom w dół:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkamaj i penelopko POWTÓRZĘ JESZCZE RAZ ŻYCZONKA - SAMYCH CUDOWNYCH DNI WAM ŻYCZE z okazji rocznic ..... muaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego naj z okazji rocznic penelopko i mamuskamaj Alex wykampany w lozeczku ale do spania nie garnie sie:) mamuskamaj tak sobie mysle ze Alex tez czasami placze i nie chce pic ale tylko z lewej piersi bo chyba za szybko mu mleko leci i sie wkurza i moze u ciebie podobny byl problem tylko moze za slabo z piersi lecilo.Bo z ta butelka to na pewno nie przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x a u ciebie znowu problem ja nie wiem dlaczego tyle musisz znosic biedna zdrowka kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę spać dziewczyny. Dobrej nocki życzę. mamuskamaj - w taki wieczór wyciśnij wszystkie soki z męża.... Mała dzis więc bez kąpania - ale na szczęście w świezych bodach i pampersie. I bez smoka. huraaaaaaa do jutra bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą. Dziewczynom obchodzącym rocznice ślubu- WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ! Mój Maksio tez dzisiaj spał, więc kąpiel z opóźnieniem. Wypił 155 na dwie raty i śpi. Atenka--może też zacznę od kleiku, dopiero potem przejdę na kaszkę. Ale dajesz go do każdego karmienia? Dzisiaj dzwoniłam do swojej lekarki i kazała mi już teraz rozszerzać dietę małego ze względu na słabą krew i niski poziom żelaza. Po miesiącu mam zrobić jeszcze raz morfologię i wtedy zobaczy co dalej. X-zdrówka życzę. Dzisiaj byłam w pracy, bo musiałam przenieść swoje rzeczy, wracam do niej 6 grudnia, więc na razie spokój. Trochę boję się tego powrotu, bo nie wiem, czy moja mama da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkigo najlepszego mamuśki:-)Duuuużo miłości:-):-):-) Rozumiem doskonale cię mamuskamaj bo ja też podałam mm bo Oskarek płakał z głodu tak strasznie, że myśleliśmy, że coś mu dolega. Ja już w nocy mu nie daje odkilku tygodni, bo tylko się denerwował. Dzisiaj dostał wyjątkowo 3 razy w dzień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane Wpadam żebyście o mnie nie zapomniały. Niestety nie mam neta i teraz wchodzę na szybko od koleżanki. zakładamy bezinternetowego u córki i tak się popieprzyło,że wszystko padło,a z telefonu wchodzić nie cierpię. Przeczytałam o krowim mleku,ale to chyba tylko dla odważnych,bo ja z kaszką kombinowałam jak nie wiem ,a w końcu po rozmowie z lekarzem i z Wami zrezygnowałam,z co dopiero krowie mleko,po co tak testować nasze dzieci? ..x.. biedulo życzę zdrówka,mam nadzieję,że jutro będzie lepiej u Ciebie Wszystkiego najlepszego dla tych co obchodzą rocznicę ślubu Buzialki,jak przywrócą nam internet to od razu wracam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta nie dodaję do każdego jedzonka to już chyba byłaby przesada dla delikatnego brzuszka małej SHE. Dodaję dwa razy dziennie rano ok 9,00 jeśli przychodzi kolej jedzenia i popołudniu ok 18,00. czyli razem 3-4 miarki na dzien. Za tydzień zwiększe bo robię to stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj kładę się wcześniej bo wczoraj przesadziłam. Wyjątkowo jak na ostatnie czasy oglądałam tv i przysnęłam na Amsterdamie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv Adriankowi też zeszły krosteczki. Ale dopiero nam maści przepisane od dermatologa i od pediatry pomogły. Obydwie stosowałam jednocześnie. No niby przybiera prawidłowo. Ostatnio w ciągu miesiąca przybrał około 700 gram, czyli to taka dolna granica. Ale czytałam, że już teraz coraz mniej będą tyły nasze dzieci. No więc skoro Ty i mamuśkamaj piszecie, że wasze maluchy też najadają się w 5 minut to ok. Ostatnio przed nocnym spaniem potrzebuje dłużej cyca. Nawet do 20 minut. Ale nie wiem czy cały czas je, io nie zawsze słyszę. Może potrzebuje tak dla wyciszenia. A co do wprowadzania pokarmów przy karmieniu cycem, to ja zobaczę jak mi będzie dalej przybierał. No i czy nadal będzie się najadał. Bo wiadomo, że będzie potrzebował coraz więcej energii. No ale do 4 mc na pewno zaczekam. A Ty co z tą ciążą? Dlaczego tak podejrzewasz, bo chyba coś przeoczyłam. Ale by było ;-) Daj znać jak zrobisz test. Ja muszę grzecznie odczekać dwa lata po cesarce i dopiero wtedy możemy się starać. To znaczy dwa lata muszą upłynąć od porodu do porodu, czyli zajść w ciąże mogłabym wcześniej ;-) Ale jakoś tak bardzo mi się nie śpieszy. No ale drugie i może trzecie musi być. Kropeczko dobrze, że siorka już po. ja się muszę Wam przyznać, że mi tak strasznie dobrze było jak już po cc dostałam taki zastrzyk żeby sobie pospać. Jakoś tak mi błogo było i do tej pory to wspominam. ;-) i chyba nawet dla tego chciałabym jeszcze raz cesarkę ;-) wiem, wiem pokręcona jestem. Ale naprawdę był czad ;-) X.. Ty się kuruj kochana. Na pewno nie zarazisz Dzieciątek. Ale wiadomo ostrożności nigdy za wiele. Dobrze, że byłaś u lekarza. Nie ma co czekać. Lepiej wcześniej zapobiegać. Tigero a Ty byłaś na tej imprezce, co się nam tak chwaliłaś? Piłaś to piwko? Penelopko i Mamuśka wszystkiego naj z okazji Waszych rocznic. ;-) 🌼 Atena a Ty już do wyrka? Ja ostatnio przed północą się kładę. Zawsze coś tam porobię jak już mały śpi. A przeważnie to z Wami siedzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo ja bym malej bez kapania spac nie polozyla chyba.. Ala spi o wiele lepiej i spokojniej jak jest umyta ;) troszku ja obudzilam zeby umyc i nakarmic i jestem w szoku bo zrobilam jej na probe mleko ze 180ml wody i wytrąbiła wsjo (fakt na 3razy bo ja ją odbijam w trakcie jedzenia) heh szok :) ciekawe do ktorej pospi :)))) aha dziewczyny cycujące :) bo Wy piszecie ze maluchy 5minut jedza z piersi - moja Ala jest na mm ale dla porownania porcje mleka za 150ml wody je ok.10minut wiec mysle ze nie macie sie co stresowac :)))) a skoro najada sie dzidzia w 5minut znaczy ze mleczko wartosciowe i sycace - tak na chlopski rozum :) aaa przypomnialo mi sie - ostatnio spotkalam sie z kolezanka z LO - jej corcia ma juz rok ale do czego zmierzam - karmila ja piersia do 8mcy i miala znajomych pracujacych w mleczarni wiec sciagnela pokarm i dala do przebadania i okazalo sie ze jej pokarm mial o 6%wiecej tluszczu niz mleko krowie ;) Niezla checa cooooooo :D Zastanawiam sie czy malej nie kupic jakis szelek do gondoli nosz bo sie boje o ta pierdzimączke jak ona sie tak bierze do siedzenia... Julietka a Ty jakie mleko dajesz teraz Maksiowi?? ciagle pepti czy HA/? czy juz normalne?? Pytam bo z Nestle sa juz gotowe mleka zageszczone kaszka - juz pisalam o tym kiedys - takie w kartonikach gotowe - tylko przelac do butelki - sama juz kupilam Ali zeby dac jak skonczy 4mc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa wszystkiego najlepszego dla obchdzacych dzisiaj rocznice :) Mamuskamaj i Penelopka - samych radosci i milosci we wspolej drodze we dwoje (plus dzieci) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trele ja jestem w szoku jak ta Twoja Ala już kombinuje. Widać dziewczynki sprytniejsze chyba ;-) Bo mój też z tych nygusińskich. Jak go położę na brzuszku to aż się cały trzęsie, żeby się przewrócić. Czasem mu się już udaje, ale z reguły rączki się rozjeżdżają i śmieję się z niego, że samolocik robi ;-) Kładę go często tak dla ćwiczenia. Ale w większości to ma mnie gdzieś. Ale ja też się jeszcze nie stresuję. KAŻDE dziecko jest inne. A i tak widzę, że czasem robi już niektóre rzeczy ,, do przodu". Dobre z tą zawartością tłuszczu w mleku tej dziewczyny. ja jak w nocy odciągnę, to też widzę później, że się śmietana zbiera ;-) Pewnie coś w tym jest, że mu 5 minut wystarczy dla takiego mleczka. jeny znowu to powiem, ale jak ja się cieszę, że Was tu mam ;-) Pytałam się jakiś czas temu, ale żadna nie odpisała. Bo zauważyłam, że Adrianek ma na rączce po ostatnim szczepieniu takie zgrubienie. Czytałam w internecie, że to się zdarza i żeby sodą przemywać. Stosowała któraś z Was już coś takiego? Wiem, że któraś mamuśka miała podobny problem. Więc proszę raz jeszcze o pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelev--niestety, bebilon 1. Podałam już jednej firmy, bo bałam się o brzuszek małego. Cholerka, jak mówię ludziom, że urodziłam dziecko, to pierwsze pytanie, czy zdrowe. Rozumiem, że jestem po 40, ale to nie znaczy, że każda rodzi chore dziecko. Tym bardziej, że zawsze dbałam o siebie, nie paliłam, nie piłam, czasami drinka lub koniak do towarzystwa, chodziłam na siłownię.Już mi zbrzydło mówić, że zdrowe, z 10 punktami itp. Przestanę chyba chwalić się wiekiem, bo nigdy jego nie ukrywałam. Ale od dzisiaj się nie przyznaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia no chyba przeoczylas ale ty chyba nie jedna bo troche pytalam a odpowiedzi nie dostalam no ale powtorze.Mialam zawsze regularne miesiaczki po porodzie szybko dostalam pierwsza @ a teraz druga spoznia mi sie 3tyg no i tak sie zastanawiam czy moje @ rozregulowala sie czy czasem nie jestem w ciazy jutro sie dowiem. Ciesze sie ze pozegnalas te krostki. Trelevina z tym przebadaniem mleka to dobre usmialam sie:) Ja Alexa bez kapieli tez bym nie polozyla troche sobie pogadal i wkoncu zasnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia-- mój nie miał, ale pielęgniarka mi powiedziała, że gdyby sie zrobiło takie zgrubienie, to robić okłady z 1/2 łyżeczki sody na pół szklanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia ja nie mialam takiego problemu, z tym zgrubieniem wiec nie pomoge ale co do podnoszenia glowy - Ala podnosi glowe bez rak ona to jak JASKÓŁKA :P hahah jak jej sie znudzi to glowe spusci i wcina "podloze' -zazwyczaj pieluche :))))) Julietta - olej glupie pytania!! Ludzie po prostu lubia sluchac historii ze komus cos nie pojdzie! Dlatego na przekor cala prawde mow ze mozna miec 40tke i urodzic okaz zdrowia :) hmm a jaka firme terraz musisz wybrac do bebilonu zeby ta kaszke robic?? Bo Bebilon to Nutricia ale nie wiem czy oni maja swoja serie produktów ?? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja tez jeszcze karmie. W sumie maly dostal butelke tylko przez 2 dni, kiedy sprawdzaliśmy, czy zoltaczka jest pokarmowa. Od tamtej pory tylko cycek. W sobote było mega goraco i chciałam mu dac dodatkowo pic z butelki, to nie chciał, bo nie potrafil z niej pic. No i dobrze! Niech ciagnie z cycka tak dlugo, jak się da! Pierwszy synek ciągnął ponad rok :) Atena to prawda z ta zmiana smaku mleka. Po pierwszym porodzie okres dostalam dokladnie 3 miesiace pozniej i w czasie pierwszych dni miesiaczki synek grymasil przy piersi. Potem mu przeszlo. Tak samo było z druga ciaza. W ciaze zaszlam, kiedy jeszcze karmilam pierwszego. No i w 11 tygodniu ciazy sam odrzucil cycka :) Podobno hormony zmieniaja smak mleka. Emilia mój synek tez bardzo krotko ciagnie i zawsze tylko z jednego cycka, a przybiega pieknie. Urodzil się 2740, a na 3 miesiace miał 6250 :) Nie jest wazne, jak dlugo wazne, ze efektywnie. Dopóki nie placze, to znaczy,ze się najada :) x- napletek można troszke ściągać przy kapieli, ale tak tylko troszeczke, żeby tam umyc. Wtedy nic się nie dzieje. Biedactwo, wracaj do zdrowia!! Cv ja wprowadzalam pierwszemu synkowi pierwsze pokarmy jak skończył 4 miesiace. Tzn to za duzo powiedziane :) dawalam mu codziennie kilka łyżeczek owocow albo warzyw. Inaczej się nie dalo, bo on jak widzial, ze my jemy, to nie spuszczal naszego jedzenia z oczu i Az mu slinka ciekla heheh Wiecej jedzonka zaczal dostawac, gdy skończył 5 miesiacy. Teraz zaczne dokarmiac troche pozniej, bo mój maly ma problemy z brzuszkiem, ale mam nadzieje, ze będzie ok. :) Agnes my mamy chrzciny 10.09. Wiec razem imprezujemy,co? :) tez jeszcze nie mam kreacji dla siebie :( Trelavinaa wierze w to, ze mleko moglo byc tak tłuste. Jak ja ściągnę powiedzmy 120 ml, to po odstaniu tylko 20 ml jest wody, reszta to geste, biale mleko jak smietana. Az sama chciałabym sprawdzic, ile ma % ;) Julietta hehe dobre z tym, czy dziecko zdrowe. Mam koleżankę, która ma 36 lat. Pierwsze dziecko miala bardzo wczesnie nieplanowane oczywiście. No i teraz po latach dorosli do drugiego dziecka. Roznica miedzy dziecmi to 14 czy 15 lat. No i ciagle wszyscy wokół nich gadaja, ze no tak, tyle lat się leczyli i w koncu im się udalo. A wcale się nie leczyli! Po prostu zachcialo im się teraz dziecka. Ludzie zawsze musza znaleźć sobie temat do plotek :( A ja mialam ostatnio problem z pisaniem tutaj, bo wyskakiwala ramka do wpisywania kodu i nie przepuszczalo dalej :( Mam nadzieje, ze teraz będzie ok. Bylam dzis na rozmowie o prace. Bardzo mi się spodobalo. Im chyba tez. Czekam teraz na Tele zwrotny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka ja nic nie smarowałam, to nie wiem. Julietta tylko się trzeba cieszyć z prezenciku, a resztę olać;-) Mnie to nawet nie przyszło do głowy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia nie slyszalam nic co robic w przypadku zgrubienia po szczepieniu.Co do samolocika to Alex caly czas go robi.Podpieram raczki ale chwila moment rozjezdzaja mu sie no i placz.Odpycha sie nozkami ale w raczkach sily nie ma.No ale jestem cierpliwa. Julietta to co ty za ludzi spotykasz.Dziwacy jacys czasy sie zmienily zeby rodzic tylko do 30roku zycia.Moja znajoma ma 52lata i jest w ciazy ale sama ciekawa jestem rozwiazania tej ciazy bo ona nie dbala o siebie ale mimo to zycze jej jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×