Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vanili

Storczyki...

Polecane posty

Gość Kuchareczka....
A w którym miejscu przycinacie te "badyle" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchareczka....
Ja słyszałam żeby przycinać miejsce za 3-cim oczkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybelineeeeeeeeeeeeeeeee
kurcze ja nigdy nie potrafilam dbac o kwiaty a moje storczyki rosna jak szalone:) jednen ma juz 3 pedy i wyglada jak drzewo:) nie moge go ujarzmiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchareczka....
A u mnie odwrotnie: Inne rosną, a storczyki to takie badyle... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _u
u mnie po przycięciu, schnie gałazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to zależy od szczęścia, na jaka roślinę się trafi? albo rośnie świetnie albo padnie ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję , że przetrwa zimę, obserwuję glebę, korzenie, nie chcę stracić ślicznego kwiatka. Wesołych świąt, niech kwitną wam zdrowo, dużo radości z roślin.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosnych Świąt... 🌼🌼🌼 na szczęście dostałam 2 różyczki miniaturki..na otarcie łez po storczykach...cóż..zostały tylko 4 kwiatki i badylki, a tak pięknie kwitły od lata na 2 pędach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. nie lubię poniedziałków! słońce i te badylki...ach , jak mi żal storczyków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babciaFroda
Są 3 żelazne zasady hodowli storczyków. 1. Profesjonalne podłoże.Po kupnie należy ja przesadzić do większej przezroczystej doniczki, może być zrobiona z plastykowego opakowania w ktorym należy wypalić (np.gwoździem) dużo dziurek. Dosypać podłoża kupinego w kwiaciarni. 2. Podlewanie. Raz w tygodniu należy całą doniczkę zanużyć w większym naczyniu z zimna wodą na 1 godzinę.Raz w miesiący do tej wody dolać odżywkę kupioną w kwiaciarni. 3. Obcinanie. Pędy kwiatowe z których opadły kwiaty należy obciąć. Kwiaty które mogą pojawić się na starym pędzie są gorsze i jest ich mało.Po krótkim okresie spoczynku pojawi się nowy pęd kwiatowy,który należy stopniowo przypinać do podpórki. Korzenie przybyszowe które się pojawiaję są bardzo piękną ozdobą.Ja ich nie obcinam. Storczyki nie lubią bezpośredniego nasłonecznienia, najlepiej rosną na oknie od pólnocy, lub w pewnej odległości od okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chyba jednak nie potrafię zająć się storczykiem :( niby pąki rozkwitły, ale kwiaty po ok 2 tyg opadają i z pięknego storczyka robi mi się badyl... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może odżywka postaw w słonecznym miejscu, ale nie w gorącym! a zanurzasz doniczkę co jakiś czas w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie zanurzałam w wodzie storczyka, trochę podlewam, nie choruje, stoi w jasnym miejscu, jest najładniejszy wśród innych roślin doniczkowych na parapecie, wyglądają marnie, kaktus jest bardzo wyrośnięty, paprotka sypie się, tamten kwiat króluje, trzyma się w dobrej formie, oby do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nople
Moje storczyki żyją sobie ( i pięknie tfu tfu kwitną) na zasadzie: "jestem sobie tutaj nie ruszajcie mnie, jak wam się przypomni - podlejcie). Jedna rada: podlewać nie należy dużo, a nadmiar wody z osłonki nalezy usunąć. Korzenie nie mogą być w wodzie. NOPLE.pl - nowy serwis bez skrajności Eko - przepisy, wiadomości ekologiczne, eko - gadżety i prezenty, zdrowe życie, eko- dziecko, ekologiczny dom Szkodliwe parabeny w kosmetykach dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna z bagien
Trzeba powiedzieć to wyraźnie że przyciąć można w każdym miejscu i każdy posiadacz storczyka może dowolnie eksperymentować. Kwiaty które urosną na przyciętym pędzie są zawsze jednak gorszej jakości niż te na pędzie nowym, chociaż czasami wyglądają piękniei są okazałe to jednka ich jakość jest gorsza. Natomiast ze skróconego pędu storczyk zakwitnie szybciej bo na nowy pęd trzeba czasami poczekać i dwa lata. Ale warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..po zimowych niepowodzeniach storczyki wypuściły pączki niestety, jeden zakwitł aż jednym kwiatkiem! który szybko opadł, pędy usychają i marnie to widzę... drugi ma 3 kwiaty, ale też pędy żółkną... myślę, że to wina miejsca, temperatury, braku słońca...może i moja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje storczyki...straciły liście nie wiem , co zrobiłam źle czy miejsce, czy za ciepło, czy za mokro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam kilka storczyków
Storczyki lubią wschodnie parapety, nie bezpośrednio nad kaloryferem. Ja swoje moczę jak widzę, że już mocno suche podłoże, czasem aż liście lekko się przymarszczą. Teraz kwitną wszystkie. Przycinam badylek jak uschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 3 vandy, 1 ascocende, z 5 dendrobium nobile, 1 dendrobium phalaenopsis, cambrie, brassie, 3 paphiopedilium, 4 cattleye, 1 zygopetalum, i oczywiscie kilka, z 10 moze wiecej phalaenopsisow, a! cymbidium jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwitło Ci cymbidium w domu? bo moje pada... usychają mu liscie, wcześniej te splątane korzenie podgniły (pourywałam zdechlaki, przesadziłam wszystko, ale nie pomogło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×