Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vanili

Storczyki...

Polecane posty

bazując na własnym doświadczeniu, że przy hodowli storczyków potrzebne jest doświadczenie - nauka metodą prób i błędów. Ja kilka storczyków dobiłam, mimo że starałam się stosować do zasad znalezionych w internecie. Teraz, z perspektywy czasu wiem, że zabrakło mi cierpliwości i przy pierwszych porażkach (najczęściej liście traciły jędrność) wywalałam kwiatka do śmieci :O teraz żałuję, że nie dałam im szansy. Ogólnie dużo zależy też od konkretnego egzemplarza kwiatka i podłoża - niektóre podłoża mają tendencję do przetrzymywania wody co powoduje też pojawienie się mchu i gnicie korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
podlewam częściej, bo upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana 11
Storczyki są cudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana 11
Nie mam ręki do kwiatów. Bardzo szybko opadają kwiaty i po uroczym storczyku. Co robię - nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssasass
Grunt to porządna doniczka. Ja długo naszukałam się odpowiedniej doniczki dla mojego storczyka. Nie chciałam go trzymać w "kawałku plastiku". Natomiast szklane doniczki (jak już gdzieś takie znalazłam!) kosztowały fortunę. Na szczęście ostatnio znalazłam w internetowym sklepie fajną szklaną doniczkę za naprawdę małe pieniądze. Polecam Wam tutaj zajrzeć: http://www.sklep.hydroponika.pl/Doniczki/do_storczykow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzizas:-O kobieto daj już spokój z tym spamerstwem! ile można?!! a co do storczyków, to ja swoje cymbidium dwa miesiące temu wyniosłam do ogrodu żeby mu zróżnicować temperatury i zamierzony efekt został osiągnięty, bo właśnie wypuszcza mi pęd kwiatowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniana 11
a w temacie? jak dbacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..u mnie rosną, kwitną jeden wypuszcza listek drugi coś z łodygi może ? 2 korzenie boczne...i może jeden pęd kwiatowy okaże się to byłby cud na moim parapecie, bo dotąd moje storczyki jedynie zamierały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczyków nie mam, może
nowe znajdę lepsze zobaczę pytam co robię nie tak,podlewanie niezadużo itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
storczyków się nie podlewa sorczyki sie namacza, odlewa i zostawia do wyschnięcia na 2 tygodnie namoczyć, odsączyć, zostawić plus raz na jakiś czas zrosić, np. co 3 dni podlewać z odżywką dla storczyków, zraszać mgiełką do storczyków trzymac w jasnym miejscu, ale nie na piekącym słońcu w lecie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hardmi
A ja podlewam i kwitną mi już od ponad dwóch lat, oczywiście z przerwami. Jak maja kwiaty to stawiam w pokoju na szafce, a po ścięciu stawiam na parapet od strony południowej, czyli do słońca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dwa tracą kwiaty, reszta się trzyma dwa wypuszczają listki, inny łodyżkę kwiatową a więc jakiś sukces... ale generalnie te zakupione, pięknie kwitły całe lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie falki kwitły prawie 6 miesięcy, teraz pogubiły kwiaty, ale znowu pojawiają się na nich nowe pędy kwiatowe a co do mojego werandowanego cymbidium to mam już nie jeden pęd kwiatowy, a trzy :-D nie mogę się doczekać kiedy mi zakwitnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba zmarnowałam 2 storczyki siostry, generalnie kwiaty rosną mi całkiem nieźle, ale ze storczykami chyba zabrakło mi wiedzy... jak odpadły wszystkie kwiatki i został podsuszony kikut po nich - czy takiego storczyka jeszcze uratuję? czy lepiej od razu kupić dwa nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsyighjudiud
Oczywiscie, ze uratujesz. Obetnij uschniete lodygi, pielegnuj tak,jak dotychczas a za jakis wypuszcza pedy kwiatowe i zakwitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
wiecie może, jaka jest właściwa temperatura dla storczyków zimą? wystarczy +18 czy wyższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszą serie storczyków zmarnowałam teraz mniej podlewam, nie daję odżywki, spryskuję podłoże, odlewam wodę ze spodka i..rosną, wypuszczają nowe liście, łodygę.. boimy się mrozów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
nikt nie doradzi z temperaturą w mieszkaniu? dla storczyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczyki pochodzą
z egzotycznych krajów, wiec lubią ciepło nie potrzebują zimowego stanu spoczynku w niższych temperaturach\ trzeba pamietac zeby nie stawiac ich bezposrednio nad zrodlem ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
moje nadal kwitną, ale kilka zaczyna odpoczynek, zrzuciły kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
jeden storczyk ma te zielone korzenie pod doniczką, wyszły przez otwory, a kwitnie i nie wiem czy je przyciąć czy tak zostawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blada twarz...
mój storczyk przekwitł nie obcięłam tego pędu kwiatowego za 3 oczkiem i odbił, wypuścił na pędzie 2 nowe p ędy z pąkami, wkrótce zakwitnie nie do końca macie rację z tym przycinaniem pędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Bo są chyba dwie szkoły, jedna radzi przycinać, a druga zostawić storczyka w spokoju. Osobiście należę do tej drugiej - czekam na ruch rośliny. Jak sama zasuszy - obcinam, a jak nie - zostawiam i zazwyczaj coś się dzieje. Albo łodygę wydłuży i wypuści pędy kwiatowe, albo wypuści drugi pęd, lub jakieś boczne. Korzeni, które wystają nad doniczką nie obcinamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoje storczyki trzymam doniczka w doniczce :) Zwykła plastikową doniczkę z dziurkami w dni wstawiam w drugą (normalną) i dolewam co drugi dzień do niej wody - zasada jest taka kwiatek musi mieć dostęp do wody cały czas i sam pobiera sobie tyle ile potrzebuje :) Kwiaty kwitną mi na okrągło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blada twarz...
saszetka spróbuję twojego sposobu podobnie jak z fiołkami, będę dolewać wodę na podstawek mam kilka storczyków, kwitna jeszcze 3, reszta albo odpoczywa, albo sie zabiera do życia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×