Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vanili

Storczyki...

Polecane posty

niestety mam je pol sezonu, od maja wystawie zeby zaczelo zyc normalnie, a ze sezonu calego nie zaczelo u mnie wiec kwiatow sie nie spodziewam, jak bedzie taka pogoda to wystawie je szybciej na dwor i zaczne porzadnie nawozic, mam nadzieje ze na jesien w przyszlym roku dorobie sie kwiatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa cymbidium jest wyjatkowe wrazliwe, wiec licz sie z tym ze jak je przesadzasz to potrzebuje czasu na zaklimatyzowanie sie w nowej doniczce, moze tak to przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa, niestety, ale "aklimatyzacja" skończyła się śmiercią cymbidium :( przelałam je wcześniej najwidoczniej, za dużo korzeni pogniło i to przesadzanie za późno zrobiłam :( trudno na całe szczęście i pocieszenie phalenopsisy kwitną jeden za drugim albo i hurtowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
moje storczyki obumarły czy da się je jeszcze odratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłośniczka storczyków
W pielęgnacji storczyków bardzo ważna jest dbałość o odpowiednie nawodnienie. Zbyt obfite podlewanie powoduje gnicie korzeni. Najlepiej używać przegotowanej wody. Raz na dwa tygodnie można zastosować nawozy. Polecam też pałeczki nawozowe Pokon, które stosuje się raz na trzy miesiące i mgiełkę, ponieważ storczyki lubią spryskiwanie. W okresie od marca do sierpnia podłoże powinno być lekko wilgotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minq
Miłośniczko, napisz coś więcej na temat tych pałeczek nawozowych.? Mam wrażenie, że moim storczykom też by się przydało cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłośniczka storczyków
Pałeczki nawozowe do wszystkich storczyków mają skład zapewniający racjonalny wzrost, wzmocnienie, a przede wszystkim piękne kwitnienie roślin. Działają trzy miesiące. Możesz zastosować też odżywkę do orchidei do regularnej pielęgnacji storczyków. Nabłyszczacz wraz z odżywką dba o to, żeby rośliny były silne i zdrowe z błyszczącymi liśćmi. Można go stosować do storczyków takich jak Phaleanopsis, Cattleya, Dendrobium czy też Paphiopedilum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minq
To ładnie :) Ja mam własnie 2 storczyki Phalaenopsis, są cudowne i naprawdę radują oko jak zakwitną! Mam nadzieję, że te pałeczki ładnie je nawiozą i przygotują do powitania wiosny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onieeeboooo
Storczyki są dość wymagającymi roślinkami, ale jeśli się o nie odpowiednio dba, ślicznie zdobią pomieszczenia :) Wkładam w ich pielęgnację sporo serca, ale też i inwestuję w środki które je wzmocnią i odżywią, bo jest ważne, żeby dobrze nam rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makniebieski
Jeśli chodzi o środki firmy Pokon, to ja polecam nawóz do storczyków, ja go dodają tak raz na 2 tygodnie, kwiatkom nigdy nic nie dolegało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
a są promocje na storczyki? gdzie może obi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
a ikea? ktoś wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
po 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
obi, tesco..ale bez promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac
Proponuje jechac do tomaszewskiego na Al.krakowskiej w warszawie, storczyki sa po 10 zl !!!!!! zdrowe i piekne,fiolki po 2 zl . Naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
próbuje ratować ale..nadal nic kupiłam 2 nowe, póki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
uwielbiam storczyki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
jednak nie mam ręki do storczyków!!! czarna rozpacz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
jednak nie mam ręki do storczyków!!! czarna rozpacz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Primuska
Ja podobnie jak "Miłośniczka storczyków" używam produktów do pielęgnacji storczyków Pokon. Bardzo ładnie mia rosną. Mają po kilkanaście kwiatów na jednym pędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Primuska
Ja podobnie jak "Miłośniczka storczyków" używam produktów do pielęgnacji storczyków Pokon. Bardzo ładnie mia rosną. Mają po kilkanaście kwiatów na jednym pędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia45
Z tymi storczykami to jest różnie... Ogólnie chyba trzeba mieć do nich szczęście, albo używać dobrych odżywek. Widze, że wspominacie o marce Pokon, też niedawno zakupiłam sobie i widzę już efekty. Jednakowo stwierdzam, że storczyki są bardzo pracochłonnymi roślinkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexa4
Oj, ja też kocham storczyki. Ale ostatnio na jednym robi mi się taka biała ziemia, nie wiem, czy to może znaczy, za ża duzo podlewam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walentinowa
Tez to miałam, kupiłam specjalną ziemię dla storczyków i czekam na efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja_85
Z tym podlewaniem to trzeba uważać, żeby nie przelać roślinki. Ja wlewam przegotowaną wodę do osłonki i storczyk sam czerpie z niej ile chce. Raz na dwa tygodnie stosuję sprawdzone już nawozy i moje storczyki mają się bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizjolla
Moim zdaniem najlepiej kupić dobre produkty do pielęgnacji storczyków i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
ale są piękne! nie za dużo sie podlewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×