Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bambarka25

zupki-obiadki ze sloiczka

Polecane posty

moja prawie 9 miesieczna corka nie chce jesc ani zupek ani zadnych obiadkow ze sloiczka :( nawet jak sama robie obiadki to tez nie zje,moze ja ja zle karmie juz sama nie wiem jak jej rozpisac dzien do posilkow jak je o roznych porach zawsze.mozecie cos poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeglodz ja
to zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do tej pory co jadła? Moja np uwielbia surowe pomidory co za tym idzie pomidorową, cukinie na parze, rosół z makaronem. Postaraj się tez podawać o stałych porach, mi się to udało ok 9 mc nie wcześniej ;) powodzenia a, a co gotujesz dla Małej>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probuj roznych firm, konsystencji. jedne maja drobinki warzyw, inne nie. moj 9-miesieczny np. je tylko zupki o gladkiej jednolitej konsystencji:O takie jak dla malych niemowlat. mozesz tez podawac jej warzywa i miesko w postaci gotowej: poloz jej na talerzyku ugotowana marchewke, ziemniaczka, brokul, kawalek miekkiego mieska. bedzie jadla sama raczkami. moze po prostu nie lubi zup?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja za cholere nie tknie z Hippa , sporadycznie gerbera a z bobovity jadła do 6 mc, od 8 jest na :moim " jedzeniu praktycznie, chyba ze gdzieś jedziemy wtedy kupuje cos z bobovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rano daje jej np o 9 czy 10 a nawet dopiero o 11 mleko nan badz kaszke z bobovity zalezy jak zje mleko czy o 6 rano czy o 7,potem popludniu daje jej zupke a raczej probuje krzywi sie to zastapiam parowka odtluszczona lub serkiem waniliowym,potem daje jej jakis owoc banan, jablko i na wieczor ok 20 czasami 20,30 kaszke z bobovity badz czasami gotuje kaszke manna blyskawiczna zwykla badz waniliowa (tez nie zawsze zje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambarka - parowke czy serek zastap jakims warzywem. jesli coreczka ma juz jakies zabki to bedzie chetnie gryzla miekkie ugotowane brokuly czy ziemniaki, biala pietruszke - no zreszta probuj ze wszystkim! napewno bedzzie to bardziej wartosciowe od parowki i zastapi ten pelny posilek jakim jest zupka. z mies dobre sa np. ryby -np. grillowany losos, ma bardzo mieciutkie miesko.daj jej do raczki i niech sama gryzie, na poczatku bedzie balaganu co niemiara, ale z czasem bedzie zjadac coraz wiecej:)ja ten sposob wyprobowalam z moim smykiem, ktory zjada tylko 1 maly sloiczek taki od 4 m-cy, czasem zje 2 naraz, ale rzadko. dlatego wprowadzilam mu warzywa pod inna postacia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owoce i serki to kiepska dieta, brakuje mieska i warzyw. Podawaj surowe warzywa np pomidor, kiszony ogórek, jak nie chce jesc zup kup piers z kurczaka, zrob pulpety, podaj z ryżem i marchewką, brokułami , kalafiorem, Dajsz duzo mleka a nie dajesz warzyw. Nie koniecznie musza to byc zupki, http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/168-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-8-miesiac-zycia.html zobacz, co mozesz podawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunjika
Bambarka sprobuj jej do tej zupki dodac troszke mleka modyfikowanego. Ja wiem, brzmi dziwnie ale moj syn tak zalapal smak zupek. W koncu dla doroslych tez sie zupe smietana zabiela a ja swojemu "zabielalam" mlekiem - smak nie byl taki nowy bo wyczuwal to mleko i zjadal. Potem coraz bardziej mu ograniczalam dodatek mleka az nauczyl sie jesc normalnie. Ale do dzisiaj a jest nastolatkiem jest wybredny jak francuski piesek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój obiadkami ze słoika wymiotował :P teraz ma 9 miesięcy i zajada wszystko co ugotuje,zrób jak ja: gdy jest pora na posiłek nie podawaj mleka,podaj np.zupkę (radzę byś zrobiła sama-łagodnie dopraw) jak nie będzie chciała nie podawaj mleka,czasami trzeba czasu i wytrwałości ;) mój jak zaczął marudzić,bo był głodny to zjadł zupkę :P Moim zdaniem dziecku musi jeść nowości i powinno się ograniczyć mleko...mój synek pije 2 razy dziennie mleko po 240ml (rano i wieczorem) a tak to przez cały dzień je normalnie i bardzo dobrze się rozwija,córka koleżanki jest karmiona identycznie i przyznam że widzę różnicę pomiędzy takim dzieckiem a tym które pije dużo mleka...może pokarmy stałe pomagają w czymś...nie mam pojęcia.Ale mój synek ma prawie 10 miesięcy i chodzi już sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×