Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sokolaa

wychodzenie z krótkowzroczności

Polecane posty

Witam. Mam 15 lat. Moja wada to -3,5, dowiedziałam sie parę dni temu, że tak postąpiła, gdyż od 3 lat nosiłam okulary -1,5. Okulistka na razie dała mi okulary -3, ale i tak jestem załamana. Tak, zacznę ćwiczyć. Co mi szkodzi spróbować? Sama jestem sobie winna mojej wady - to przez przesiadywanie przed komputerem , niestety. Teraz się naprawdę postaram ograniczyć (tzn. tyle ile muszę coś zrobić, a potem schodzę) Będę próbować. Dzisiaj dowiedziałam się o tej jodze oczu. I wpadłam na ten temat. Sokolaa- jeśli ćwiczysz daj znać (choć wiem, że może jeszcze nie być żadnych efektów) Rzeczywiście byłoby fajnie gdyby ktoś tu zaglądał ... Pozdrawiam krótkowidzów. Mam nadzieję sokolaa, że wejdziesz jeszcze w ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolaa... jak Ci idzie? Ja mam -5. Od czterdziestu pięciu lat noszę okulary. Nie wyobrażam sobie siebie bez nich. :( Na półce od roku leży książka "Widzę bez okularów" Niny Grella i Siergieja Litwinowa. Podobno, gdyby ćwiczyć regularnie stosując ich zalecenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda, że wątek umarł. To bardzo interesujące co piszecie i sądzę , że można sobie pomóc. Też aktualnie "przerabiam" temat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
metody prof. Batesa okulisty a ściślej oftalmologa leczą też wiele innych wad wzroku.po 1 wszystkie choroby w tym i oczu tkwią w naszym mózgu.po 2 trzeba całkowicie zdjąć okulary i to nie tylko do ćwiczeń ale na stałe, bo mało ze nie korygują wad to rozleniwiają oczy i pogłębiąją wady. po 3 trzeba zacząć mrugać powiekami a w okularach mrugamy bardzo rzadko albo wcale, żeby uruchomić mech.nawilżania oczu i wymusić pracę mięśni.według batesa zdrowe oko mruga c o 3 sek. Tylko że na wszystko trzeba mieć czas i zmienić wykonywanie większości zawodów a prawie w każdym przydaje się sokoli wzrok.na bliższe z naturą. tylko że jest to trochę trudno wykonalne ale nie nie możliwe w obecnym wyścigu.i jeszcze lekarzy którzy te metody znają by nas uczyli.no i kasa czyli pieniądze.ja sam noszę okulary ajurwedyjskie które jesli nie wyleczą wad wzroku to na pewno ich nie pogłebią a choćby zatrzymały to już jest coś. sokolas jest nas już dwoje tzn.Ty i ja. tylko jak się znależć ja mam + 3,5 i 3,25 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojniak
metody prof. Batesa okulisty a ściślej oftalmologa leczą też wiele innych wad wzroku.po 1 wszystkie choroby w tym i oczu tkwią w naszym mózgu.po 2 trzeba całkowicie zdjąć okulary i to nie tylko do ćwiczeń ale na stałe, bo mało ze nie korygują wad to rozleniwiają oczy i pogłębiąją wady. po 3 trzeba zacząć mrugać powiekami a w okularach mrugamy bardzo rzadko albo wcale, żeby uruchomić mech.nawilżania oczu i wymusić pracę mięśni.według batesa zdrowe oko mruga c o 3 sek. Tylko że na wszystko trzeba mieć czas i zmienić wykonywanie większości zawodów a prawie w każdym przydaje się sokoli wzrok.na bliższe z naturą. tylko że jest to trochę trudno wykonalne ale nie nie możliwe w obecnym wyścigu.i jeszcze lekarzy którzy te metody znają by nas uczyli.no i kasa czyli pieniądze.ja sam noszę okulary ajurwedyjskie które jesli nie wyleczą wad wzroku to na pewno ich nie pogłebią a choćby zatrzymały to już jest coś. sokolas jest nas już dwoje tzn.Ty i ja. tylko jak się znależć ja mam + 3,5 i 3,25 pozdrawiam. okularnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ufam w jakies cudowne wyleczenia z krotkowzrocznosci. Tylko soczewki albo operacja. Ja jestem po tym drugim - przed swietami mialam zabieg. http://www.polandoptical.pl/katalog,Lasery_okulistyczne.html taki laser "strzela" swiatlem w oko i naprawia wszystkei defekty. W tej chwili chodze już bez okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA wiem że kusząco wygląda to że ktos napisze ksiazke o tym jak samemu wyleczyc wzrok ale tak się nie da. Pomaga operacja, ja mialam np. operowane oczy takim laserem: http://www.polandoptical.pl/katalog,Lasery_okulistyczne.html i pozegnalam się z okularami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ćwiczyć można, robić wszystkie rzeczy z artykułu, ale czy faktycznie to coś pomaga? Ja dbałem o wzrok, robiłem ćwiczenia, patrzyłem w dal, a i tak wada się powiększała. Ostatecznie, już była spora (prawie -6.00), a okularów nienawidziłem. Zdecydowałem się więc na laserową korekcję w Białymstoku u Dr Michnowskiego. Wszystko poszło zgodnie z planem, a lekarz powiedział, że faktycznie ćwiczenia i odpowiednia dieta bogata w witaminy może pomóc na wzrok, ale nie zawsze to wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być pod opieką dobrego lekarza – ja polecam dr Agnieszkę Nowosielską, ma klinikę w Warszawie (nazywa się po prostu Dr Nowosielska). chodzę do niej regularnie, badam wzrok, dobieram dobre okulary i pilnuję, by nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×