Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
alexam

kolektory słoneczne - tak, czy nie?

Polecane posty

Ja jestem za takimi kolektorami słonecznymi bo sami planujemy coś takiego zamontować tylko no własnie przy nowej budowie plus taki, że odchodzi przebudowanie dachu specjalnie pod montaż. :) Firma Biawar coś Wam mówi? http://www.dobryhydraulik.eu/prozniowe-kolektory-sloneczne ?? Odnośnie dotacji gdzieś czytałam nie wiem na ile to prawdy, że zwrot jest po kilku latach użytkowania kolektorów ale ponoć sprawa opłacalna no i polecić montaż konkretnej firmie by nie było jak u jeden z Pań na forum gdzie miała taką saune w domu latem, że nie wiedziała co się dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powstał nowy portal www.slonecznydach.pl, po zalogowaniu się portal automatycznie skojarzy Cię z potencjalnymi instalatorami, będzie można przeglądać ich oferty, każda będzie przedstawiać dane w takiej samej formie aby łatwo można je było porównać. Na portalu możecie również obliczyć jaką energię możecie uzyskać z waszego dachu. A najlepsze jest to, że na stronie logują się również inwestorzy, którzy inwestują w panele fotowoltaiczne dzięki czemu jest możliwość zarabiania na swoich dachu :) W filmiku macie łatwo opisane działanie portalu https://www.youtube.com/watch?v=-11CsXH73l0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terree
Z tego co wiem, większość firm w Polsce prezentuje oferty tylko jednego, maksymalnie dwóch producentów instalacji odnawialnych źródeł energii. Jednym z niewielu wyjątków jest Ekopark ( www.eko-park.org ). Oni przygotują ci zróżnicowaną ofertę i będziesz mógł sobie wybrać technologię dopasowaną do budżetu, terminów, itp. Wcześniej wpadnie też do ciebie ich doradca techniczny (też rzadko spotykana sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice zamontowali kolektory. I są zadowoleni. Woda latem jest ciągle ciepła, zimą ma te 25 stopni, więc zawsze coś. Koszt montażu, kolektorów (bodajże 3), bojlera itp ok. 12tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mladenn
ja sam zrobiłem kolektor i używam go tylko na potrzebe ciepłej wody użytkowej przez jakieś 4 miesiące sprawność może niższa ale koszt kolektora niski. Wg mnie pompy ciepła są bardziej przyszłościowe ale to większy koszt inwestycji i raczej pod większe powierzchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są ekologiczne, energooszczędne. Oszczędność to główna ich zaleta. Ich działanie nie zależy od mocy słońca, tylko od naświetlenia, a to duża różnica. W niektórych miesiącach może zapewnić nawet 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę. Super, nie? Wad nie widzę, szczerze mówiąc ,a jestem posiadaczką kolektora słonecznego już od jakiegoś czasu. No może montaż nie należy do najtańszych, ale szybko się zwraca. A poza tym trzeba brać po prostu firmę, która założy kolektor za uczciwą cenę. Tutaj masz namiary na tą co mi instalowała: http://www.soldach.pl. Oni mają właśnie rozsądne ceny i obsługę na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zdecydowanie na tak! Kolektory sa ekologiczne i oszczędne, sama mam u siebie kolektor z http://remor.pl/ i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspin84
Jestem na tak. Tym bardziej, że teraz Unia kładzie na to bardzo duży nacisk na energię odnawialną i wszystko co związane z panelami fotowoltaicznymi, co przekłada się na liczne możliwości w zakresie dofinansowania. Duży wybór jeżeli chodzi o baterie słoneczne mają na stronie http://www.sklepelektryka24.pl/fotowoltaika.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem na tak. Jakis czas temu zdecydowaliśmy się z mezem na zamontowanie kolektora słonecznego z http://www.viessmann.poznan.pl/ i musze przyznac ze to było swietna decyzja. Nie dosc ze jest to eko forma pozyskiwania energii to jeszcze pozwala sporo zaoszczędzić, same plusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele osób myśli, że jak ktoś ma kolektory słoneczne to musi być nadziany. To mit, który trzeba obalić. Wystarczy prawidłowa ocena sytuacji i porządny wykonawca. Ja korzystałem z pomocy firmy EKOPARK (www.eko-park.org ) i nie wydałem dużo na mój projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopad55633
ja jestem na tak. mam już od kilku lat i czekam, aż zaczną mi się zwracać koszta;D a na pewno zaczną. według mnie to jest super w systemach solarnych. my mamy od www.carbotherm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkolektor
Kolektory słoneczne to oczywiście dobra inwestycja. Zwraca się szybko, ale warto zwrócić uwagę na to, aby pochodziły od dobrych polskich producentów, a nie jakieś chińskie podróbki. Polecam poleko.pl - dobra oferta, dobre ceny i odpowiednio doradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbgg
Mnie marka http://fotton.pl zaprojektowała świetny system podgrzewania basenu przez cały rok. Do tego przejęli na siebie pełny serwis. Mam system od roku i właściwie nic z nim specjalnego robić nie trzeba. Wszystko działa, wydajność nie spada. Trochę zapłaciłem, ale było warto pod względem niezawodności. Producent obiecał, że odpowie na każdy problem serwisowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolektory to przydatne i ekologiczne rozwiązanie, ale zależy dla kogo i do jakiego budynku. Czy nie sądzicie, że pompy ciepła do cwu są dla domów jednorodzinnych wygodniejsze? Produkują energię wtedy, kiedy jej potrzebujemy, a nie wtedy kiedy świeci słońce, nie mamy przegrzewów latem, pompy mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym, mogą pracować na powietrzu wewnętrznym i zewnętrznym (na wewnętrznym osuszają i ochładzają nam pomieszczenie) no i są tanie w eksploatacji. My akurat mamy w ofercie nowego vitocal 060A. Koszty eksploatacyjne, wydajność, bezobsługowość - czego chcieć więcej? Jeśli są pytania - chętnie odpowiem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie kolektory na nie. raczej sie nie nadaja w naszym klimacie. pompy pracuja caly rok, a kolektory jak zaswieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo_3 , dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja z kolektorami słonecznymi może cieszyć i przynosić oszczędności w naszym klimacie - w przygotowywaniu cwu, bo we wspomaganiu ogrzewania raczej nie. Pytanie tylko czy kolektory są odpowiednie do domów jednorodzinnych. W moim ostatnim poście o tym wspominałem, każdy rodzaj budynku ma inny profil rozbioru ciepłej wody i cały szkopuł polega na tym by dobrać dla siebie odpowiedni system. Kolektory - tak ale dla szpitali, myjni samochodowych, czy restauracji. A dla domu - trzeba zawsze patrzeć szerzej i w przyszłość - trzeba szukać rozwiązań systemowych, które z jednej strony zapewnią nam komfortowe życie, ale też będą tanie w eksploatacji - trzeba pomyśleć o tym, by urządzenie mogło współpracować z istniejącym już systemem, lub z nowym w razie instalacji np systemu PV - właśnie dlatego podaję propzycję naszej nowej pompy - vitocal. Widzę, że na forum są raczej ludzie, którzy planują takie inwestycje dla swojego domu, więc zawsze warto przeanalizować szereg wad i zalet każdego z rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_3
kolektory to najlepiej do basenu :P tak pompy ciepła do ciepłej wody polecam, bo znajomi maja już od roku i świetna sprawa. musieli troche zaplacic na poczatek ale teraz płacą bardzo mało za uzytkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiaa833
Nikt mnie nie przekona, że kolektory słoneczne w Polsce to głupota - gdyby tak było to firmy nie brnęły by w to tak mocno. Jestem w trakcie budowy swojego domu energooszczędnego i jestem przekonana, że to bardzo dobry wybór. Zainwestowałam w kolektory DeDietrich http://www.dedietrich-solary.pl/kolektory_sloneczne/ - ponieważ moi znajomi rok wcześniej zamontowali na swoim domu. Nie słyszałam nic złego na ich temat, mimo że inwestycja jest dość spora to po jakimś okresie i tak wychodzimy na plus. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na fakt, że poziom smogu w Polsce jest zbyt wysoka i musimy zrobić coś żeby to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_3
firmy brną w kolektory, bo były dofinansowania i kolektory były montowane w głupi sposób wszędzie, byleby tylko zgarnąć kasę. np instalacja kolektorów na szkole? gdzie w lato nie ma rozbioru ciepłej wody? przecież to idiotyzm. do domu pasywnego lepszym rozwiązaniem byłaby pompa ciepła niż kolektory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie kolektory słoneczne są jak najbardziej na tak. Nam montowałam firma www.komarpol.pl. W obecnych czasach to jedno z bardziej nowoczesnych i innowacyjnych sposobów pozyskiwania energii, wiec warto w nie inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie możesz sobie rozważyć czy lepsze panele słoneczne czy fotowoltaiczne ale to Ci najlepiej fachowcy doradzą ja mam fotowoltaiczne robili mi je AHT energia i bardzo sobie chwalę to to rozwiązanie trzeba jednak iść trochę z duchem czasu a jak jeszcze na tym oszczędzam to tym bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem użytkownikiem kolektorów od trzech lat i uważam że nie mają one żadnych wad tylko same zalety zakładali mi http://www.instalmark.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak qck.pl/9ox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to wyglada dla firm? Bo slyszalem, ze dla biznesu lepiej panele fotowoltaiczne niz kolektory. Co innego do basenu jak ktos pisal :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michael27 - teraz problem jest dość złożony. To, czy opłaca się "na firmę" czy lepiej prywatnie zależy od tego, co chcesz z energią robić. Czy chcesz liczyć na sprzedaż, czy będziesz jak najwięcej konsumował, a jeśli tak, to w taki sposób chcesz to rozwiązać. Jakie masz plany wobec instalacji? To pomoże mi nakierować Cię w obecnej sytuacji prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim wypadku najlepiej zamontować zestaw fotowoltaiczny. Znacznie obniży to koszty rachunków za prąd i co ważne panele są przyjazne środowisku. Jeżeli szukacie firmy montażowej to sprawdźcie tą http://voolt.pl/. Tano, szybko i sprawnie wykonali montaż paneli na dachu naszego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolek352
Według mnie tak, zwłaszcza ze sa dofinansowania na kolektory sloneczne - http://www.provsolar.com/ ta firma pomogla mi zdobyc dofinansowanie od strony papierkowej no i wszystko zamontowala elegancko - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się trochę dowiedziałem od gości z Elve, ale z drugiej strony i dla instalacji bez kolektorów, a po prostu produkującą energię na użytek biznesu - wtedy jest mega, bo wszystkie te urządzenia żrą energię dokładnie wtedy, kiedy możesz ją produkować - przy instalacjach domowych nie ma tego plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×