Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
alexam

kolektory słoneczne - tak, czy nie?

Polecane posty

Gość gość
Jak już tu wcześniej wspomniano, ekologia i energooszczędność to niekwestionowane zalety kolektorów. Ja założyłam i nie żałuję. Kupowałam w firmie www.bv-serwis.pl, bo mają produkty z atestami i certyfikatami jakości. Ceny u nich przedstawiają się bardzo korzystnie w stosunku do konkurencji. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też myślę że solary to już przeszłość. Teraz stawia się na panele słoneczne. Ostatnio rozmawiałam z przedstawicielem PV Projket i okazuje się że rozliczenie wygląda teraz całkiem sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie, że sensownie. opust jak dla mnie zdecydowanie na plus. nadwyżkę wyprodukowaną latem, możesz odebrać zimą. co prawda 80%, ale i tak na pewno jest to więcej, niż to co w tym okresie dały by radę wyprodukować panele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zakresie projektowania i realizacji innych rozwiązań związanych z solarami i energią słoneczną i wiele innych znajdziecie w ofercie firmy www.remor.pl . Dzięki nim, nasza firma jest właśnie zaopatrywana w ekologiczną energię, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w polskim klimacie raczej nie .. ZA zimno zbyt pochmurno w Grecji zwroca sie 2 razy szybciej,a u nas nigdy ..Raczej to beda straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcecie pójść w odnawialną energię to polecam wam firmę www.ziso.net.pl, która zajmuje się montażem instalacji solarnych. Ja korzystałem z ich usług i jestem z nich zadowolony. Warto się do nich zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale niekoniecznie tak nieopłacalne. to że nie mamy za dużo słońca zimą nie znaczy, że zabraknie nam energii, bo przecież nadwyżki można latem odprowadzić do elektorwni i zimą odebrać 80% tego, więc spokojnie powinno starczyć na cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że to spora oszczędność, jednak sama takowych nie posiadam i też jestem ciekawa jak to z nimi jest. Może są na nie jakieś dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup certyfikowanych kolektorów u www.viessmann.poznan.pl i nie żałujemy. Duża oszczędność, faktycznie jak mówią,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacper30
Ja zainteresowany tematem taniej energii, przyjrzałem się energii pozyskiwanej przez słońce. Trochę poczytałem o tym i w końcu zainstalowałem u siebie średni zestaw fotowoltaiczny - 4kW z http://www.ekowatt.pl/. Przez ostatni rok zaoszczędziłem ok.2 tys zł, także całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mniej więcej tyle, ile wydał byś rocznie na ogrzewanie pompą ciepła przy domu ok 150m2! a to oznacza, że przy zestawie pompa + fv grzejemy za free..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, kolektory zdecydowanie nie - jak już inwestować to w panele słoneczne - masz prąd dla całego domu ;) polecam, bo sama korzystam z takiego rozwiązania! no chyba, że nie chodzi Ci o prąd, a jedynie ciepłą wodę - tylko na to jest wiele innych pożytecznych rozwiązań... a jak masz wysokie rachunki za prąd - bo bojler, wszystko elektryczne - to kolektory nie mają sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejną przwagą fotowoltaiki jest to, że zimą odbierzemy nadwyżki z lata, a kolektory do cwu zimą prawdopodobnie nie zapewnią na stałej dostawy cwu więc i tak czeka nas dogrzewanie, czyli koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paganini - jak masz nadwyżki z lata, to zimą sobie odbierasz 80% od zakładu energetycznego za darmo - nie widzę problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manht
fajna sprawa podobno - ja co prawda nie mam panele fotowoltaiczne, więc tylko tutaj wiem "z czym to się je". Mam już kilka miesięcy i bardzo ładną mam produkcje, nawet w okresie zimowym nie bylo zupełnego przestoju. instalacje robiła mi firma http://www.pvprojekt.com/ z okolic Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamiodzio
Kolektory nie :P lepiej fotowoltaikę! prąd i ogrzewanie domu w jednym, a nie samo podgrzewanie wody - jak z kolektorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej! Każde urządzenia, które pozyskują energię z źródeł OZE, to świetna forma do wykorzystania w każdym gospodarstwie domowym. Warto zapoznać się szerzej z ofertą tej firmy http://spirvent.pl - my mamy sprzęt właśnie od nich i sprawdza się rewelacyjnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrekSzczęsny
Wykorzystywanie energii odnawialnej jest coraz bardziej skuteczniejsze i dostępne. Szczególnie dobrze sprawdzają się w naszym klimacie kolektory od marca do października, kiedy ekspozycja na słońce jest największa. Czy i dlaczego inwestycja w kolektory słoneczne jest opłacalna oraz jak usprawnić pracę kolektorów – o tym przeczytacie w tym artykule https://www.techsterowniki.pl/blog/kolektory-sloneczne--dlaczego-warto-je-instalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, są one fajne, ale dla mnie fajniejszą nowszą instalacją jest ta fotowoltaiczna: https://www.oze-biomar.pl/instalacje-fotowoltaiczne.html na prawdę się bardzo opłaca. A poza tym to przyjazna dla środowiska technologia, którą wykorzystuje się do przetwarzania energii słonecznej w energię elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia20
Według mnie jak najbardziej TAK ! Ostatnio widziałam u sąsiada taki projekt http://torinstal.oinfo.pl co o tym sądzicie ? Najbardziej nowoczesne solary na rynku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko sprawa! kto by pomyślał że to takie stanie sie dostępne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslałem ze to bulls**t - zadzwonilem i przekonalem sie ze nie - jojx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×