Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
alexam

kolektory słoneczne - tak, czy nie?

Polecane posty

Gość gość
wiedziałem że chce fotowoltaike i mam - bez sprawdzania mogę powiedziec że było warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofKozak 2018.07.19 naprawdę kolektory? nie sądzę, że warto - to takie rozwiązanie tymczasowe; chyba, że naprawdę masz małe zużycie prądu w domu, ale w to wątpię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
Cotygodniowe wyjazdy na działkę pod miastem stały się niemal tradycją, i po kilku latach przestałem sobie wyobrażać choćby jeden tydzień latem, spędzony bez relaksującego wyjazdu w spokojną okolicę, bez hałasu miasta. Na taki wyjazd miałem tam w zasadzie wszystko czego może być potrzeba, aczkolwiek zawsze był problem z podłączeniem prądu. http://alezycie.pl/baterie-sloneczne-do-rekreacji/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my mamy od roku i jesteśmy zadowoleni. Przyznaje, że na początku sama byłam sceptycznie do tego pomysłu nastawiona, ale naprawdę się opłaca. mamy dom 220 m2. Polecam firmę https://wojtanowicz.net/, ponieważ naprawdę dobrze się z nimi współpracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaskierka

Lubię ekologiczne rozwiązania, a w salonie 3e-heating mają spory wybór, duży plus za doradztwo i sprawne wykonanie zlecenia na terenie Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta

Ja jestem na tak  jeżeli chodzi o systemy solarne i takie rozwiązanie wprowadziliśmy do swojego domu ze względu na oszczędności.  Wybraliśmy firmę ABC ENERGIA z Łodzi i absolutnie nie żałujemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateo

Znam doskonale firmę ABC ENERGIA z Łodzi i moim zdaniem to jest bardzo dobre rozwiązanie. Jeżeli już decydujemy się na takie rozwiązanie to warto zwrócić się do zaufanej firmy a ABC ENERGIA  właśnie  taką  zaufaną firmą jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

System solarny w Polsce jest mało opłacalny bo po prostu jest mało słońca, i czy to daje jakiś efekt? na pewno nie pod polskim niebem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Kolektory do ogrzewania wody zamontowane na dachach super się sprawdzają, można ogrzać wodę użytkową, może nie w całości ale większości, to zmniejszy zużycie paliwa lub energii, tutaj macie więcej o tym rozwiązaniu techsterowniki.pl/blog/kolektory-sloneczne--dlaczego-warto-je-instalowac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotowoltaika się kalkuluje całkiem dobrze, chociaż faktycznie nie jest to rozwiązanie na chwilę, tylko większa inwestycja na lata. Z drugiej strony, otwiera się coraz więcej programów z dofinansowaniem, więc można całkiem nieźle ograniczyć koszt wejściowy. Po paru latach koszt wszystkich części zwraca się, więc zdecydowanie jest to opłacalne. Trzeba tylko dobrze dobrać moc instalacji, ale tym spokojnie zajmie się firma - polecić mogę Soleko, jeśli ktoś poszukuje firmy z biurem w okolicach Włoszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×