Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bejbeeeeeeeeeeee

wiejski stol

Polecane posty

Gość bejbeeeeeeeeeeee

Witam, plnujemy wystawic na slubie wiejski stol, wedliny chcemy kupic sami, ale nie wiemy w jakiej ilosci. Wesele jest na 80 osob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja:)
ja ci napiszę co my mieliśmy, tez podobna liczba osób (88) MYśle że tam gdzie będziesz zamawiac wedline to ci podpowiedzą czego ile. Nasze składniki na wiejskim stole: - smalec domowy - dwa saganki kamienne po 2 l - kiełbasa swojska - kilka pętek moga byc ze dwa rodzaje to tak bedzie ok 2,5 kg razem - kabanosy warkocze- podobnie jak wyżej tyle ze ich mniej bo sa lekkie - boczki wędzone kilka rodzajów tzn płat z jednej firmy płat z innej firmy jeden wędzony jeden jakis tam dymiony, jeden pieczony, jeden szpikowany,tyle ze nie duże szt - szynka swojska ze 2 szt - ogórki kiszone lub małosolne- najlepiej by byly takie mniejsze "na raz" - kaszanka - kadryl ( cwaniak - takie czarne cos) - szynka z przeszkodami ( czyt. salceson) biały czarny i jakis taki różowawy - nie lubie wiec nie znam nazwy - trzy rodzaje chleba - pasztet domowy - no i świńska noga pieczona taka jedna wielka - po niej zostala tylko kość:) - bimber swojski ( lub jak nie ma kto ci zrobić proponuję siwuche lub góralską śliwowicę - do kupienia w górach - trzeba tylko zagadac) - piffffffko jak ci się uda załatwic w beczce tez fajnie wygląda - winko swojskiej roboty w takich mini balonikach z raczką i chyba to wszystko niektórzy stawiają jeszcze chrzan domowy i ćwikłę, obiło mi się ze niektórzy równiez stawiaja w takim naczyniu z pogrzewaczami bigos ale mi to jakos się nie widzi. chyba ze jest fajnie skomponowane to owszem. A na glupie komentarze nie reaguj. u mnie po drugim dniu wesela nic nie zostało i wszyscy byli zachwyceni i zadowoleni. powodzenia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam, ze to swietny pomysł i sama tez chce miec taki stół - jest to super atrakcja dla gosci no i dla nas tez :-D jeszcze musze tylko narzeczonemu o tym powiedziec ❤️ ale najpierw chce sie przygotowac do tej rozmowy - czyli zebrac praktyczne informacje - co na stół? ile tego? no i za ile? kochane czy orientujecie sie ile taki stół kosztuje, ten przykładowy np co wyzej jest podany. i czy woj lubuskim ktos oferuje takie usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze w wiejskim stole chodzi o to by byly wyroby swojskie nie kupne .. My mielismy kielbase swojska , smalec, pasztetowa,kaszanke, noge ze swini, boczek, ogorki kiszone, chelb wiejski, grzyby marynowane, bimber , szynki , wszystko bylo robione przez tate z sasiadem cioci z racji ze wesele robilam nie w swoich stronach tylko meza ale rodzice pochodza z tamtych okolic wiec swinie dostalismy od dziadka plus druga dokupilismy troche tego bylo ale my mielismy wesele na 170 osob... no i piwo z beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak , ja wiem że mają byc swojeskie wyroby, ale myslałam, ze moze sa jakies firmy np rodzinne co zajmują się wyrobami, sami robia, a pozniej ładnie dekoruja stół i wystawiąją wedline, ogórki i chlebek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

A my na weselu mieliśmy nie tylko wiejski stół ale i stół z sushi i nasi goście się zajadali. Wiadomo sushi zamawialiśmy z najlepszej knajpy w Warszawie Sushi Wesoła więc gdyby ktoś też wpadł na taki pomysł to polecamy!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszuka

A sala wam nie organizuje takich dodatków? U nas jak robiliśmy wesele w Krzewim Rogu w Chmielnie to właśnie były dodatkowe opcje a że oni się na tym znają i mają doświadczenie to wiadomo że o wiele lepiej załatwiają takie sprawy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×