Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca, ciekawa

dieta optymalna dr kwaśniewski

Polecane posty

Gość gość
Po co mi więcej makulatury? Przeczytałam "Tłuste życie", "Dieta optymalna", "Odpowiedzi na listy" oraz książkę kucharską. Dieta rzeczywiście prowadzi do zdobycia mądrości(!), bo dzięki niej zerwałam z tym świńskim modelem odżywiania. Książki oczywiście nie nadawały się nawet na makulaturę, aby przypadkiem kogoś nie skrzywdzić - spłonęły na... stosie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem zafascynowana DDP, która niby wywodzi się z DO, ale wg mnie tylko w niektórych miejscach się pokrywa. MOzliwośc jedzenia wegańsko czy wegetariańsko a jednocześnie tłusto, czy tez poszcząc to dla mnie bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tiaaaa....a kolagen dla żył i stawów to pewnie z tabletek albo fasoli sobie zaserwujesz?:) na tym wege?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozwolę sobie wtrącić. Gdy niby objadałam się tym kolagenem, to po latach skutek był raczej odwrotny do oczekiwanego. Aktualnie od dobrych 6-ciu lat unikam tłustego jedzenia. Po mięso sięgam nie częściej jak 2 razy w tygodniu, nie jem tłustych wywarów i żadnych galaretek z nóżek wieprzowych. O śmietanie i codziennym jedzeniu kilku jajek (żółtek) także zapomniałam... a moje kości i stawy są w bardzo dobrej kondycji - można rzec - jeszcze bardziej odżyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BZDURY  JAK SIE PATRZY
Dnia 9.09.2010 o 00:22, Gość agnesssic napisał:

Jestem dietetykiem i jedno co moge powiedziec o tej diecie to to, ze jest bardzo niebezpieczna. Rzeczywiscie mozna na niej schudnac, ale tlko dlatego, ze doprowadzasz sowj organizm do tzw ketozy (zakwaszenia) spowodowanej brakiem węglowodanów co jest bardzo niebezpieczne. Ponadto podwyższa cholesterol, może prowadzić do miażdżycy naczyć krwionośnych, udarów itp... ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!

Co ty kobieto  bredzisz!! jestem ponad rok na keto diecie -bardziej restrykcyjnej niz opty -wyniki mam jak małe dziecko!!!!zadnego cholesterolu! cisnienie sie unormowało, sypiam w nocy jak suseł,nie jestem zmęczona!nogi przesyały mi puchnąc !

z Ciebie chyba taki dietetyk jak ze mnie modelka -albo wiesz tyle to w brukowach przeczytałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donpedro

Żywienie optymalne , nie jest monotonne i napewno się nie nudzi ,co łatwo sprawdzić próbując , większość was drodzy "dietetycy i znawcy żywieniowi" jest poprostu źle nauczona ale nie martwcie się to nie jest wasza wina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123on

Dieta OK. niedroga, prosta. Bardzo sprytna-inteligentna. Pozwala skutecznie i w miarę szybko (tak do pół roku) nie tylko schudnąć (mi się udało schudnąć około 30 kg), ale także zaleczyć pewne dolegliwości przewlekłe faktycznie uznawane przez "mainstreamową" medycynę za nieuleczalne. Można przygotowywać jej różne wariacje (nawet postać "pół wegetariańską") i dopasowywać ją tak, aby służyła wiele, wiele lat (na zawsze). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Choleryk

Ile ludzi tyle opini idzie zwariować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Owszem ta dieta jest sprytna i inteligentna, jak to 10 czerwca Ktoś napisał. Zgadzam się z tym, lecz od zupełnie innej strony. Wiedzę, którą dr. Kwaśniewski przekazywał w książkach , rzeczywiście "serwował" w sprytny i inteligentny sposób - aby człowieka zmanipulować! To swego rodzaju pranie mózgu, a skutki są opłakane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz

Ta dieta faktycznie doprowadza do utraty masy ciała, obniżenia poziomu glukozy we krwi, normalizacji poziomu cholesterolu. Ale z powodu niedoboru mikroelementów, witamin i małej podaży węglowodanów w tym węglowodanów złożonych !!! oraz białka i błonnika!!   doprowadza do łysienia, przedwczesnego starzenia, nieprawidłowej dystrybucji tłuszczu w ciele ( tzw. slim fat), obniżenia sprawności intelektualnej (głupek , dla którego jedynym wyzwaniem intelektualnym przez całe życie był serial w TV bądź prosta krzyżówka tego nawet nie zauważy a już taki np. programista owszem). Ta dieta doprowadza też do obniżenia masy mięśniowej, zaburza odpowiedzialną w bardzo dużej mierze za nasze zdrowie bakteryjną florę  jelitową. Jeżeli ktoś chce żyć długo, to radzę się zainteresować dietami osób żyjących w tzw błękitnych strefach oraz działaniem super foods ( nutrigenetyka) - to jest klucz do zdrowa i długiego życia, nie bzdury pisane przez człowieka, który operuje wiedzą medyczną z lat 60tych modo PRL.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Byłam na tej diecie kilka lat temu. W trakcie okazało się, że jestem w ciąży. Nie było mowy o wychodzeniu z diety, z dnia na dzień zaczęłam jeść normalnie i w ciąży przytyłam 45kg!!! Także jak ktoś chce zacząć tą dietę, to niech się zastanowi porządnie, czy da radę wytrzymać i zastosować się do wszystkiego, bo porzucenie jej w trakcie ma opłakane i ciężkie skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×