Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem ateistką

Dlaczego religia jest złem?

Polecane posty

Gość jestem ateistką

Dzisiaj już można to dokładnie wykazać: 1.Religia n a r z u c a człowiekowi jednolite dla wszystkich poglądy na życie i śmierć a nie toleruje żadnych innych, Te poglądy nie podlegają zmianom, doskonaleniu i unowocześnieniu mimo szybko zmieniającego się świata i ludzi, oraz wiedzy o nich. Pozostają na poziomie mentalności pastuchów kóz w Palestynie sprzed 2 tys. lat. 2. Religia udziela prostych, by nie powiedzieć prymitywnych, odpowiedzi na trudne i ważne pytania oraz nakazuje wierzyć w ich prawdziwość nawet wtedy, gdy budzą one wątpliwości i są sprzeczne z nauką, a nawet potocznym doświadczeniem i elementarną wiedzą we współczesności. Narzuca obraz świata, jego powstania i historii absurdalny i anachroniczny dzisiaj, nawet wobec wiedzy dziecka ze szkoły podstawowej. 3. Religia utrudnia indywidualny rozwój osobowościowy i duchowy człowieka. Ogranicza rozwój z powodów jak w pkt 1 i 2 oraz przez szerzenie strachu i pokory wobec nieobecnego Boga i zdegenerowanych osobowościowo, intelektualnie, moralnie i często seksualnie samozwańczych jego przedstawicieli. Wielkie dzieła nauki i sztuki powstały nie dlatego, że ich autorzy byli katolikami, lecz mimo tego, że byli katolikami. 4. Religia zniewala człowieka nie tylko psychicznie , ale także ekonomicznie czyniąc go poddanym władzy, która religię do tego celu świadomie i planowo wykorzystuje. Jak powiedział Seneka Młodszy: dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna. Zaszczepione ludziom uczucia religijne stanowią doskonałe narzędzie do utrzymywania ich w posłuszeństwie. Ciemny lud to wszystko kupi. Ty też? 5. Religia jest odpowiedzialna za nietolerancję religijną i wiele wojen religijnych, a więc śmierć przynajmniej kilkunastu milionów ludzi w czasach, gdy na ziemi było ich jeśli nie setki to dziesiątki razy mniej. Obecnie objawia się u wielu wiernych, szczególnie kleru i aktywistów religijnych, ledwie skrywaną agresją i nienawiścią do wszystkich i wszystkiego co nie jest jej podporządkowane. Kler przy pomocy religii prowadzi bardzo aktywną działalność polityczną, mimo oficjalnie przeciwnych i dobrowolnych zobowiązań, narzuca prawo i brutalnie ingeruje w życie intymne ludzi oraz sferę macierzyństwa. Wymusza określone rozwiązania prawne obowiązujące także obywateli nie należących do wspólnoty kościelnej, a wiernych stawia w trudnych sytuacjach decyzyjnych obarczonych konfliktem sumienia oraz wywoływaniem szkodliwych frustracji i poczucia winy. Obecnie łamana jest więc Konstytucja RP, żyjemy praktycznie w państwie wyznaniowym. 6. Religia narzuca ludziom fasadową moralność i sposób życia, a z reguły pośrednio uczy ona złych postaw: obłudy, zawiści, nietolerancji, lekceważenia nauki i rzetelnej wiedzy, faktycznie sprzyja rasizmowi i antysemityzmowi, prowadzi do ksenofobii i agresji, zachęca do znoszenia cierpienia i biedy, podczas gdy jej funkcjonariusze pławią się w dobrobycie. Dzieje się tak ponieważ zinstytucjonalizowane chrześcijaństwo stało religią zdegenerowaną, co objawia się poprzez rezygnację z rzeczywistych wymogów etycznych i zastąpieniu ich zewnętrznymi oznakami kultu. Polska religijność stała się plebejska i a sensie osobowościowym histeryczna. 7. Religia w bezprecedensowy sposób fałszuje obraz rzeczywistości - dopasowuje świat do swoich zupełnie absurdalnych religijnych d o g m a t ó w obejmujących wszystko co istnieje, powszechnych i trwających już u nas całe tysiąclecie oraz tworzy je nadal na poziomie umysłowym pasterzy kóz sprzed 2 tysięcy lat. Jeden z papieży powiedziała : im głupsza religia tym lepsza. Odpowiada Ci to? 8. Religia składa obietnice, których spełnienia nie jest w stanie zagwarantować, a których wiarygodności nie da się sprawdzić. Kupujesz w ciemno towar , którego na pewno nikt nigdy jeszcze nie widział na oczy? 9.Religia terroryzuje człowieka - straszy nawet najstraszliwszymi karami jeśli wierny nie będzie postępować zgodnie z religijnymi nakazami i zakazami oraz nie wykaże uległości i posłuszeństwa wobec funkcjonariuszy jej instytucji zorganizowanej w niedemokratyczną, silnie scentralizowaną i niereformowalną oraz ulegającej patologicznym skłonnościom hierarchię bezwzględnie pasożytującą na całym społeczeństwie i państwie. 10.Religia generalnie uczy poddaństwa i służebności. Podstępnie, przez chrzest niemowlęcia następuje wczesne zaszczepianie wirusa religii w umyśle, kształtuje mentalność charakterystyczną dla niewolników. Umysł zostaje odpowiednio zaprogramowany, zniewolony już od wczesnego dzieciństwa bez pełnej świadomości, możliwości wyboru i udzielenia na to własnej zgody. Później ten stan na dziesiątki sposobów jest sprytnie podtrzymywany i rozwijany. Czy ktoś potrafi obalić wszystkie te zarzuty, albo chociaż jeden z nich? Zapraszam do polemiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczytałaś się mądrych książek
z których można zrobić lepszy użytek niż przerzucanie się pyskówkami na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
Czy naprawdę nikt nie ma ochoty do polemiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia zabija wiarę
ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
Wiara to głupota, wiara jest dla ludzi słabych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
Wszystko co zabija wiarę jest dobre, ludzie liczyć na siebie a nie na wyimaginowane stworki, czyli religia może być dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duch czasu umiera
ateizm jest dla słabych ludzi , a nie wiara wiara jest nnajtrudniejsza , bo jej nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duch czasu umiera
ateizm , marksizm , nihilizm , hedonizm to dopiero słabości.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
spierdalaj, moherów do polemiki nie zapraszałam więc wypierdalaj śmieciu bronić krzyża pod pałacem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duch czasu umiera
nie jestem moherem bo się ich brzydzę, tak samo jak ateistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duch czasu umiera
wywołują u mnie wymioty i mdłości zadaniem jednych jest przywiązywanie się do krzyża , a innych strzelanie do niego jedni i drudzy to głupcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
wypierdalaj cwelu, polemizuję tylko z ludźmi kulturalnymi i na odpowiednio wysokim poziomie intelektualnym a nie z zabobonnymi ciemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duch czasu umiera
wypie**alaj cwelu, polemizuję tylko z ludźmi kulturalnymi i na odpowiednio wysokim poziomie intelektualnym a nie z zabobonnymi ciemniakami no tak , ten poziom tylko dla wybranych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsedffe
Hoho, dopiero kulturalne jest klnięcie na wierzących. Jeśli to nie prowo, to sorry, ale nie wiem, z kim chcesz dyskutowac, tylko z tymi, którzy mają takie same poglądy? Tak, to będzie bardzo różnorodna i ciekawa dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie Boze widzisz nie grzmisz
:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy777777
Ateizm to też religia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaznaczę że jestem ateistką
jak autorka, ale nie widzę powodu, żeby walczyć z religią w taki sposób. Po pierwsze to niepotrzebne - i tak świat zmierza do porzucenia wiary w bóstwa, po drugie nieskuteczne - jeśli komuś by się nawet chciało przeczytać ten plagiat, to nie zostanie przekonany do porzucenia wiary (jeśli jest osobą wierzącą), a jeśli jest do tego osobą logicznie myślącą, to z pewnością zauważy, że to nie są argumenty za tym, że religia "jest złem" tylko że jest niekorzystną postawą dla osoby zainteresowanej, że jest szkodliwa społecznie. Poza nie wiem po co ten podział na kilka podpunktów, skoro to w gruncie rzeczy jeden i ten sam argument tj. bezkompromisowość (chciałoby się powiedzieć "niekoalicyjność" ;) ) religii. A już samo sformułowanie "jest złem" zalatuje jakąś ortodoksją i "magicznym" myśleniem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_tak
Autor na pewno nie jest glupi, jest myslacy, dlatego tak uwaza. Niestety tez naleze do niedowiarkow, choc jak wiekszosc z nas naleze do katolkow-religii chrzescijanskiej. Nie odczuwam zadnej obecnosci boga, jestem z tych ktorzy nie uwierza wprost dopoki nie zobacza albo nie doswiadcza tego namacalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby sama to wymyśliła to możn
polemizować, co za kretynka.buahhaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaznaczę że jestem ateistką
Nie mówię, że jest głupi, tylko że jego tekst nadaje się do redakcji. Nic w tym odkrywczego, po prostu nudny, wtórny wykład z myślą o kafeteryjnej burdzie i wyzwiskach, a nie na polemikę (wbrew zapewnieniom). Chcecie pokazać, że to religia jest powodem agresji, nietolerancji, wojen, a przez takie właśnie topy pokazujecie, że ateizm wcale przed tym nie chroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh to z forum tvn.24
a juz myslalem ze madrala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanczo pansa
AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaznaczę że jestem ateistką
no właśnie - plagiat, a mówi się, że ateizm świadczy o "samodzielności myślenia" - g... prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_tak
Jak to tak, to dno. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
nie umiem sama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanczo pansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem ateistką
😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego nie napiszesz
tego do wszystkich innych religii?? dziwna sprawa,wszystkie imperia i super mocarstwa upadly a religia dalej istnieje :D ps.Hitler i Stalin byli ateistami ,zwalczali religie,ilu wymordowali ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość durna babo sama coś wymyśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×