Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rudka

Jakie mleko dla roczniaka?

Polecane posty

Witam, Moja roczna córka pije jeszcze mleko 3-4 razy dziennie. Niestety obiadki cały czas powoli jej wchodza dlatego musze jej jeszcze dawać mleko zagęszczone kaszką. Teraz jak skończyła rok powinnam chyba przejśc na mleko typu "3" ale te mleka sa mniej kaloryczne niż "2". Podejrzewam dlatego, że producenci zakładaja, że dzieci w tym wieku jedza juz sporo poza mlecznych rzeczy wiec dostarczaja kalorie z innych posiłków. I teraz nie wiem, skoro ona mało je innych rzeczy to przechodzic na "3" czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdażyło sie
3-4 razy dziennie???? o matko to strasznie dużo!! a ma normalne kupy?? tzn twarde?? powinnaś jej juz dawno wprowadzac inne pokarmy a wapń uzupełniac w inny sposób np jogurt naturalny ser itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3-4 razy dziennie to sporo. ja daje na sniadanie i na kolacje zageszczam mleko kleikiem lub kaszką. na drugie sniadanie jajecznica/jogurt z bułeczką/kanapka itd,potem obiad warzywno mięsny,podwieczorek owocowy. a jesli chodzi o mleko to nie wydaje mi sie zeby 2 bylo bardziej kaloryczne od 3ki.ale moge sie mylic.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffeeerrr
rocznemu wystarczy 2 lub 1 dziennie mleko do tego np. kaszka . powinnas przyzwyczajac dziecko do normalnego jedzenia a nie do mleka z kaszka.. ja po roku daje mleko po 12 miesiacu i czasami zwykle mleko ekologiczne codziennie pije 1 mleko modyfikowane i dodatkowo to zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja podaje jej inne produkty ale ona je 3-4 łyżeczki np zupki czy mieska z warzywami. Nowe produkty wprowadzam jej od 4 m-ca ale cały czas je tak bardzo mało. Przechodziłam juz przetrzymywanie jej i nie podawanie mleka, wydłużanie czasu miedzy posiłkami. Wszystko na nic. Oprócz mleka lubi jogurty i twarożki, kanapki z wedliną, paróweczki, jajecznice ale obiadów nie rusza ( a próbowałam juz wszystkiego : słoiki, gotowane itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
rozmawiałam jakiś czas temu z lekarzem o mlekach dla roczniaków i starszych, stwierdziła, że takie mleka są pozbawione znacznie bardziej witamin i są "dosmaczane", np. smak banana czy wanilii, mówiła, że lepiej dziecku dawać mleko 2 bo mają neutralny smak mleka i sa lepsze. Pozwoli to na przyszłość dziecku lepiej się przestawić na zwykłe krowie. Mój synek ma 14,5 miesiąca, ale od kiedy skończył rok podaje mu normalne mleko krowie nisko pasteryzowane, a modyfikowane w zasadzie bardzo rzadko pije. Trochę za często podajesz dziecku mleko, postaraj sie to zamieniac na jogurty, jesli lubi kaszki to dawaj z owocami, ryby, twarogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
a może Twoja mała lubi jak cos słodkiego znajdzie się w obiadku? Dodaj np. jabłko albo suszone śliwki, to wzbogaci smak mięsa. Albo rzadkie zupy? Mój kocha zupy, robię właśnie takie bardzo rzadkie i synkowi takie najbardziej odpowiadają, potem zjada drugie danie mięsne albo rybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffeeerrr
ja kupuje mleko po 12 miesiacu bez zadnego smaku owocowego . daje malemu rano po przebudzeniu jest to szybkie i takie mleko ma wiecej witamin probiotyki i inne pierdoly niz zwykle .bede kupowac do 2 roku zycia jeszcze modyfikowane i dawac 1 raz dziennie normlane podaje po roku jako dodatkowe mleko albo samo albo z dodatkiem kakao,jak maly skonczy 2 latka bedzie dostawal normalne mleko z tym ze kupuje ekologiczne swieze pasteryzowane z lodowki akurat takie pod domem moge dostac po calkiem swieze co sie trzyma kilka dni musialabym isc daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffeeerrr
moj tez lubi zupki ma 19 miesiecy i je rano mleko ,sniadanie jogurt z buleczka/jajecznice/ obiad zupka lub drugie danie mus owocowy,lub owoc na wieczor kaszke lub inna kolacje co my jemy w miedzy czasie owoc,bulka,rogalik,ciastko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA_TO_JA
Hej, ja podaje synkowi po prostu mleko krowie! Kupuje te w plastikowych butelkach z lodowki. Bylam dzis z moim 13-miesiecznym synkiem na szczepieniu i badaniu lekarskim. Pediatra stwierdzil ze spokojnie moze dziecko pic takie mleko. Zwykle robie malemu kaszkę manne na mleku, z odrobina masła, miodu i cynamonu. Czasem dodam utarte owoce, czasem gesty sok, a niekiedy kosteczkę gorzkiej czekolady ;) uwielbia, zjada cala miske (200ml mleka i 2 lyzki kaszy manny blyskawicznej). Kasze zamieniam czasem na kleik ryzowy lub kukurydziany. Nie mam przekonania do mleka modyfikowanego. Od urodzenia piłam mleko krowie i nigdy nie mialam zadnych problemow ze zdrowiem. Moj syn rowniez rozwija sie swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA_TO_JA
PS. do roku karmilam go piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchomorom stop
MAMA_TO_JA A jakie podajesz mleko, chodzi mi o proceny 2% czy 3,2%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze jedna wazna rzecz o której nie wspomniałam. Moje dziecko jednorazowo je max 150 ml mleka. Czyli te 3-4 razy dają 450-600 ml mleka dziennie. Schemat mówi o 3x220 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×