Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

aneczkap -jeśli przez ostatnie 12 miesiecy miałaś wypłatę 2000 brutto powinnaś dostać tyle co wyliczyłaś czyli te 1400 zł. Masz od pierwszego dnia płatne 100% L4 ale jest to średnia z ostatnich 12 miesięcy. Margo znam ten ból bo tez mialam zastój. Na szczeście u mnie obyło się bez antybiotyku. Teraz we wtorek ide do gina więc sprawdzimy czy już jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dawno się nie odzywałam ale podczytuję :D co u mnie: Już w 15 tc dowiedziałam się że będzie chłopiec :) na kolejnych USG tylko były potwierdzenia - i na 100% już chłopak :) Połówkowe już za mną - termin porodu wyszedł na nim o dzień szybciej czyli 15 czerwca - więc wszystkie wymiary i parametry OK. :) Jedyne co mi doskwiera to twardnienia brzucha.. :( i to bardzo częste... już ponad miesiąc. mój gin powiedział że dawno nie miał pacjentki której to się tak szybko zaczęło.. Wbrew pozorom zdarza się to często - są to skurcze Brackstona -Hiksa (nie wiem jak się to pisze) Teoria mówi że max do 10 na dzień powinno być ale ja mam o wiele więcej i jest OK. Należy badać szyjkę czy jest twarda, zamknięta i się nie skraca - wtedy jest OK. Jedyne co można brać na to to luteina, nospa i magnez. Ja z tego powodu trafiłam do szpitala na dwa tygodnia na obserwację ale niby jest OK. Miałam już silne skurcze aż bolesne... Teraz mam częste ale nie bolesne albo z takim uczuciem ucisku na macice i wtedy robi się kulka. Ale co śmieszne - ja często mam też taką gulkę z prawej strony - lekarze mi tłumaczyli że to dziecko bo macica jak twardnieje to symetrycznie z dwóch stron. Jest taki lek skuteczny na twardnienia i skurcze ale jest on bardzo szkodliwy dla dziecka i matki. Chociaz jeszcze go stosują niektórzy lekarze. Jest to fenoterol na astmę ( jak to moj lekarz powiedział : bardzo skuteczny na skurcze ale ostatnio sie okazalo ze dla dziecka szkodliwy) trzeba do niego łykać isoptin osłonowy na serce bo skutkiem ubocznym jest kołatanie serca, trzesace ręce i zasłabniecia) W szpitalu jak się spytałąm to powiedzieli ze stosuja go maksymalnie kilka dni na koncowce ciazy bo jest szkodliwy. Czyli cos w tym jest.. A jak czytalam na necie lekarze przepisuja kobietom juz nawet w 16 tc do konca ciazy... Wiec juz sama nie wiem... Bedzie dobrze :) ale sie rozpisałam.. :) jonana - przykro mi - ja miałam być czerwcówką 2010 ale jednak będę czercówką 2011 :) - nawet termin porodu prawie identyczny jest - jakby moje dziecię zmieniło tylko rok przyjscia na świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam że twardnienia mam dosłownie od wszystkiego: jak zmieniam pozycję, jak za długo stoję, jak za długo leżę, jak chodzę, jak śpię.. eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczynki Wysłałam na naszą pocztę 2 foteczki mojej gwiazdeczki ZUS - nie wiem jak to jest z wyliczeniami ale powinnaś z ZUSU dostać tyle ile pensji z pracy albo nawet więcej . Ja nie mam takiego problemu ponieważ mój zakład pracy zatrudnia powyżej 20 osób i nadal wypłaca mi za zwolnienie firma mimo , że już przejął mnie Zus Dziwię się trochę ponieważ w ciąży płacą 100% do tego za soboty i niedzielę - osobiście dostaję około 120 zł więcej niż będąc w pracy :) oglądałam Wasze fotki są przeurocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
też ostatnio pojawia się jakaś kulka po prawej stronie brzucha, ale dość szybko znika . co do odchudzania-mam 170 cm waga przed zajściem w ciążę 82 kg ,wiem sporo .w wakacje zaczęłam odchudzanie ale podjęliśmy decyzję o staraniu od września ,także doszłam do wniosku że nie ma co odchudzać się bo badania krwi miałam super więc nie chciałam tracić dobrych parametrów krwi . do 15 tyg przytyłam 2 kg, od 15 do 20 ,jakimś cudem 3-4kg. Z tym że lekarz ważył mnie w kozaczkach i ubrana byłam na cebulkę i jemu wyszło aż 6 kg że utyłam. i mi powiedział że za dużo utyłam, jak na miesiąc. ja tam liczę że do 20 tyg 5-6 kg utyłam .to chyba nie jest za dużo? lekarz powiedział żebym pilnowałam się co jem że jak dużo utyję to ciężko mi będzie urodzić. nie powiem przestraszyłam się jego słowami . dodam że od 15 tygodnia do 20 wmuszałam w siebie te 2 litry wody ,może od wody tak mi się utyło no i święta swoją drogą były . czy któraś wie dlaczego będzie mi ciężko urodzić? chyba się załamię . nie chcę się odchudzać teraz bo to chore teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczkap- nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałam, ale ja też dziś dzwoniłam do zusu bo dostałam za mało kasy i to jeszcze w środku zwolnienia. jestem na zwolnieniu teraz od 14.01 do 5.02 a dostałam kasę w poniedziałek i to mniej niż zwykle. okazało się, że teraz zapłacili mi za okres 15.01-31.01 bo system tak zamknął miesiąc a resztę (czyli za te dodatkowo 5 dni) dostanę jutro... u Ciebie może też tak jest? nie wiem czy dodatkowo Ci nie namieszałam, chodzi o to, że oni wypłacają sobie jak chcą, ale w gruncie rzeczy się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane piekne macie brzuszki. ja dzisiaj zrobie i wam wrzuce. głowa mnie strasznie boli:( maz nawet malego wzial do garazu auto naprawiac bo ja juz nie moglam wytrzymac...za chwile kolacja i kapiel i lulu. bylam chwile u mojej mamy i weszlysmy do ciuchalandu i kupilam sobie spodnie ciazowe z metka-rurki. musze je przymierzyc bo tam nie chcialo mi sie:P joanna bardzo Ci współczuje i trzymam kciuki bys wkoncu była szczesliwa i miala pieknego,zdrowego bobasa. 3maj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny:) To jutro jeszcze raz się wybiorę do Zusu i zapytam o co chodzi z tymi wypłatami... Ja nie mam twardniejącego brzuszka ale za to ból głowy mi się trzyma, szczególnie jak wstanę rano ale to od niskiego ciśnienia bo mierzę sobie regularnie i mam np 103/52... W sumie lepiej niższe niż za wysokie :) czasem mam też kołatanie serca od podwyższonego pulsu (czasami skacze mi do 100), wyczytałam że w ciąży to normalne i mój gin to potwierdził... Gdzie Wy oglądacie te wasze brzuszki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
haniu dziękuję za info :-) co do mego zwolnienia z krus , to mam nadzieję że będzie mógł wystawić mi zwolnienie na nowym druczku, na miesiąc co zle wystawił. chociaż skoro od 24 stycznia do 22 lutego mam zwolnienie to mogliby przeliczyć że tam jest te 30 dni , a ginek poprostu zle wyliczył i wstawił 20 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my juz po usg, cala zdretwialam bo trwalo 40min. najwiazniejsze jednak ze wszystko w najlepszym porzadku. no i bedzie dziewczynka. wiecie jaki maz chodzi dumny? niby bylo mu obojetnie a teraz chodzi i mowi, ze wiedzial co robi :) brzuszki poogladam pozniej, bo musze odpoczac, cos zjesc i pewnie juniora polozyc spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczkap - mamy swoją pocztę na ktorą wrzucamy zdjecia :) jeśli chcesz login i hasło to napisz do mnie na maila bw1981@o2.pl Mamy tez tam tabelke w ktorej sie wpisujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia - gratuluje dziewuszki :) a imie już wybraliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia i ja gratuluję córci :) ja czekam na m ma mi kupić pierniczki alpejskie zaraz zwariuję jak nie zjem :) jej to chyba moja pierwsza taka silna zachcianka :) chyba przyjechał HURRA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia gratulacje córci-No to sie wyrównują statystyki:P Ja miałam ostatnio moja pierwszą zachcianke mianowicie pomidorki koktailowe:)mniam jak kupiłam to odrazu pół paczki wsunelam:) Dziewczyny tez tak macie że siedzicie na youtubie i oglądacie filmiki noworodków??bo ja co chwile sobie włączam i az mi sie lezka kręci w oku:)takie te kruszynki słodziutkie.Ja chcę już czerwiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia- ja myslalam ze taka twarda jestem, a jak wyszlam gabinetu to sie po prostu poplakalam. maz mi wieczorem zeskanuje zdjecie z usg to wrzuce. no nic zmykam, wpadne po kolacji i uspieniu juniora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia - śliczne imię :D izunia ja to bardziej biegam po całym inetrnecie i wyszukuje co by tu kupić naszej Kruszynce :P Wpadłam w wir zakupów. Wiecie tak sie zastanawiam czy w ciąży można wyrywać zeby?? Bo to że leczyć można to wiadomo ale czy istenieje jakies niebezpieczeństwo przy wyrywaniu?? Problem polega na tym że kurde ukruszyła mi sei połowa zeba i nie wiem czy da sie go uratować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomi raczej nie można wyrywać zębów. Ja wyrywałam prywatnie w lipcu gdy jeszcze nie byłam w ciąży i dostałam do podpisania oświadczenie z różnymi tak zapisami i m.in. było tam że oświadczam że nie jestem w ciąży... Może da się nadlać tego zęba? Wysłałam Ci maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
daria ty jesteś pielęgniarką to może mi odpowiesz ,bo nie chcę się naręcac . chodzi o paciorkowca w gardle. otóż miałam styczność z bratankiem który po mojej wizycie został zawieziony na kontrolę do lekarza i okazało się że ma paciorkowca. kaszlać to nie kaszlał koło mnie ale rozmawiać to to z pół godziny gadał ze mną . w panikę nie wpadam bo u ilu ludzi nie wiemy że jest on a mamy stycznoś ć np w sklepie na codzień ,więc może się uda nie zachorować. co grozi dla dziecka i dla mnie? jakie objawy moga u mnie wystąpić? po jakim czasie będę wiedziała na bank że nie zachoruję? jak się zabezpieczyć przed zarażeniem? może będziesz wiedziała co nie co o tym to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadia bardzo mi pomogłaś :) Dziękuję :D Bo moje rozumowanie było takie że oni płacą za cały miesiąc a nie za okres napisany na zwolnieniu :) Teraz to się co do grosika zgadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślałam z tmy zebem :( Mam nadzieje ze jednak sie uda go uratować Kurcze tak sei staram dbac zeby dostarczać duzo wapnia bo wiem ze w ciazy sie własnie zeby sypią a za niedługo sie okaże że szczerbata bede jak ta nasza Misia jak sie urodzi. No ale przynajmniej bedziemy do siebie podobne hihihi :P aneczkap - wysłałam ci hasło i login na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syloonia89 co do sklepów z wózkami, to pamiętam jak w zeszłym roku byłam obok CH Panorama, tam był sklep z wózkami, dość duży wybór i ceny w miarę. Ogólnie to się nie orientuję, bo ja kupiłam przez internet. Po drugie jeśli chodzi o wyrywanie zębów w ciąży, to oczywiście,że można. Sama byłam w takiej sytuacji, miałam ząb z ropą i mniej szkodzi to wyrwanie niż bakterie. Z resztą sam ginekolog mi powiedział,że trzeba szybko usunąć i nie czekać. olcia, paciorkowce w gardle wywołują anginę, a nią można zarazić się drogą kropelkową, więc obyś nic nie złapała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) jestem dziś po połówkowym i u mojej córci wszystko ok:) mamy skonczony 22 tydzien+1 dzień i wazy ok 480 g :) także ładnie mi moja dziewuszka rośnie :) no i termin mi przesunął na 8 czerwca potem pojechaliśmy z M na zakupy, troszkę zaszalałam i kupiłam co nieco ciuszków dla małej :) nie mogłam się napatrzeć na te wszystkie cudne, malenkie ubranka powoli zaczynam robić listę rzeczy potrzebnych dla małej i jestem przerazona ile tego jest, ale kupowanie tego to bedzie sama radość no i wózek dziś przyjechał :) mam zamiar go złożyć na dniach, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok Miłego wieczorku Czerwcówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisałam sie na poniedziałek do dentysty zobaczymy co mi powie Kurcze ja tak niecierpie chodzić do dentystó ze szok :) Wiecie ostatnio sie dowiedziałam ze moja psiapsóla ktora mieszka w USA tez jest w ciąży i ma termin 2 tyg cześniej niż ja. Do tego bedzie miała bliźniaki. Normalnie jak rozmawiałyśmy to zalujemy ze dzieli nas az taka odległośc bo juz dawno byśmy razem po sklepach buszowaly. Tam to nawet lekarz ma obiekcje zeby płeć dzidziola podać bo sie boi ze sie go do sądu poda jak sie pomyli. Paranoja z tymi amerykanami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomi:) ja byłam z bolącym zębem na pomocy doraźnej, była taka starsza babka, jak powiedziałam o ciąży, to mnie do domu odesłała, gadała,że w życiu mi znieczulenia nie poda, bo mogę w każdej chwili urodzić. Poszłam do innej, młodej, ta miała zupełnie inne zdanie :) i wcale się nie wystraszyła ,że ma pacjentke w ciąży :) Nawet jeśli jest konieczność, to w ciąży operują, a wyrwanie zęba w porównaniu z tym to pikuś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam Dziewczyny , jutro pobudka o 7 , idę na badania ( jak ja zniosę tą glukozę). Po drodze wejdę do dziewczyn na oddział, dawno ich nie widziałam. Spokojnej nocy :) 🖐️ 🖐️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia witaj w klubie ja też mam termin na 8 czerwca:)Chociaz jest małe prawdopodobieństwo że tego dnia urodze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorna pora :) Pojechalam z mezem na zakupy bo musialam sie ruszyc z domu. Od razu lepiej sie czuje :D kupilismy sobie na kolacje lososia wedzonego, swieze buleczki...mniam! teraz mamy chwile dla siebie :) ja sprawdzam co na forum slychac a maz oglada Top Gear :P ewcia-gratuluje córci :) strasznie dlugie to Twoje badanie ;o izunia-ja w kółko ogladam bobasy na youtubie :) porody tez :P filmiki o wczesniakach itd...:) lubie takie rzeczy ;) gosia-spore Twoje maleństwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczniutkie te brzusie :) Ja swój wrzuciłam z mężowym :) Jak to z Tymi terminami porodu jest? Bo z tabelki zauważyłam że z Daria1985 mamy termin na 23 czerwiec a ja jestem w 20tc2d a Daria w 19tc6d. W sumie tylko 3 dni ale ni powinno być różnicy w tej teoretycznej dacie? Ja to wolałabym urodzić od 27 czerwca bo 24 zaczyna mi się sesja letnia a wolałabym nie zostawiać nic na wrzesień:) Ale co mi pisane będzie tego nikt nie wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×